PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. el bir japonmu yoksa 0km regal raptor dd350e-6 mı?

Sayfa : [1] 2

amras
18 Ekim 2009, 00:41
arkadaşlar biliyorum böyle konular çok var ama bu konularda yaklaşık 100 sayfa kadar yorum var ve herkes farklı şeyler söylemekte ben o konuları okudukça daha çok ikileme düşüyorum o bakımdan benim kendi konum olsun diye yeni bir başlık açtım.. neyse konuya gelelim.. benim aklımda regal raptor dd250e-10 veya dd350e-6 vardı bugüne kadar.. yaşım küçük olduğu için motor için finanasmanı babam ayarlıyacak ve bugün onla konuştuğumuzda "ne yapcan çin malını sağlam bir japon malı alalım sana" dedi ve bende bir kafa karışıklığı oldu.. şimdi motosiklet.net in tecrübeli üyelerinin engin bilgilerine dayanarak bu soruyu soruyorum.. ikinci el bir japon malı cruiser mı almalıyım yoksa regal raptorun bu iki modelinden birinimi?
şunuda belirtmemde fayda olacaktır sanırım benim ilk motor deneyimim olacak bu alacağım motor..
motorda aradığım özellikleride yazayım sizlerede yorum yazarken kafanızda soru işareti kalmasın :)
1. uzun yol yapılabilsin
2. yarı yolda beni bırakma ihtimali düşük olsun
3. servis ve yedek parça sıkıntısı çekmeyeyim
yukarıda söylemeyi unuttuğum birşey daha var.. 250lik bir motor arıyorum forumda ve başka yerlerde okuduklarıma göre 250lik motor başlangıç için daha iyiymiş :) lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin :)

banalazim
18 Ekim 2009, 00:48
al regali kafan rahat etsin hem az yakar hem yol yapar hem parça ucuz hemde servis ucuz...
yada benim motordan al Ramzey QM 250 Cruiser aynı şeyler bunun icinde geçerli...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 PM ----------

diğer yandan bende Ramzey QM 250 Cruiser ilk deneyimi mi yaşadım sonra satar iyi bir motor alırım diyordum ama zaten almışım şimdi satmayı düşünmüyorum çünkü uzun yol yapıyorum..
şuana kadar tekirdağ izmit bursa defalarca gittim hiç yolda kalmadım hiç sıkıntım olmadı ve onunla daha çok uzun yollar yapacağım...

amras
18 Ekim 2009, 00:53
al regali kafan rahat etsin hem az yakar hem yol yapar hem parça ucuz hemde servis ucuz...
yada benim motordan al Ramzey QM 250 Cruiser aynı şeyler bunun icinde geçerli...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 PM ----------

diğer yandan bende Ramzey QM 250 Cruiser ilk deneyimi mi yaşadım sonra satar iyi bir motor alırım diyordum ama zaten almışım şimdi satmayı düşünmüyorum çünkü uzun yol yapıyorum..
şuana kadar tekirdağ izmit bursa defalarca gittim hiç yolda kalmadım hiç sıkıntım olmadı ve onunla daha çok uzun yollar yapacağım...

peki bu ramzey'in patenti neresi? bide özelliklerini yazabilirmisin bana zahmet olmazsa :)

DeaD_Rider
18 Ekim 2009, 00:55
2 sene jinlun marauder 250 kullandım. şimdi 1993 model virago 535 kullanıyorum japon olsun ne olursa olsun regal falan hiç bulaşma .benden sana tavsiye

amras
18 Ekim 2009, 00:57
2 sene jinlun marauder 250 kullandım. şimdi 1993 model virago 535 kullanıyorum japon olsun ne olursa olsun regal falan hiç bulaşma .benden sana tavsiye

ben bu jinlunlarında çin malı olduğunu duymuştum.. japonmu onlarda?

banalazim
18 Ekim 2009, 01:08
dostum regalde çin malı ramzey de çin malı, beklentilerini çok yüksek tutmazsan çok memnun kalırsın...

amras
18 Ekim 2009, 01:12
beklenti derken? ben bu motoru alıpta hız yapayım istemiyorum zaten :) ilk motor deneyimim olacağı için bu motoru öğrenmek için kullanıcam denebilir.. 3-4 sene kullanıcam alacağım motoru ( eğer aşık olmassam :P ).. bu motorda iyice hakim olduğumu tam olarak hissettiğim zaman yeni motor almayı düşünüyorum oda bi 15-20 bin kmyi bulur tahminen :)

ybr_man
18 Ekim 2009, 01:16
2. el japon el değmemiş çinden bile daha iyidir..sağlamlık bir yana mühendislik farkı var dostum..:cat:

amras
18 Ekim 2009, 01:17
2. el japon el değmemiş çinden bile daha iyidir..sağlamlık bir yana mühendislik farkı var dostum..:cat:

evet çoğu kişinin yaptığı yorum aynı :) peki bana 250cc lik önerebileceğin cruiser model bir japon varmı?

DeaD_Rider
18 Ekim 2009, 01:22
dragstar 250 , virago 250 suzuki marauder 250 .bunları al başın ağrımasın =)

amras
18 Ekim 2009, 01:23
dragstar 250 , virago 250 suzuki marauder 250 .bunları al başın ağrımasın =)

tamam sağol araştırma yapıcam bunlarla ilgili :)

CengizhanD
18 Ekim 2009, 02:01
japonculara katılıyorum.görünüşüne aldanıp aldığınız motorlar kimi zaman sizi motordan soğutacak düzeye geliyor.

amras
18 Ekim 2009, 02:11
japonculara katılıyorum.görünüşüne aldanıp aldığınız motorlar kimi zaman sizi motordan soğutacak düzeye geliyor.

bende anlamaya başladım bu japoncuları :) gerçekten çinlilerle çok farkı var japonların.. aklıma suzuki marauder 250 daha yatkın geldi..
bu motordaki soğutma sistemi su mu yoksa hava mı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim :)

Su Silahı
18 Ekim 2009, 02:13
İlk alacağın motor kaliteli olsun. Para yatırıyorsun madem... 2. el temiz japon al temiz olsun japon olsun yaşı önemli değil bence.

ReBeR
18 Ekim 2009, 02:17
japon 10 çinliden daha iyidir. aldım başıma bela! yok orası yk burası. motorun elektrik tesisatının dandikliği yüzünden tüm tesisatı yeniden çektim. ama 2. de bilen hatta o motoru kullanmış birisiyle al. yoksa keşke çin alsaydım da dersin. işi bilince 2. el japon çok ama çok daha iyidir.

amras
18 Ekim 2009, 02:18
İlk alacağın motor kaliteli olsun. Para yatırıyorsun madem... 2. el temiz japon al temiz olsun japon olsun yaşı önemli değil bence.

suzuki marauder 250 hakkındaki yorumlarınıda alabilirmiyim? :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:18 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:17 AM ----------

japon 10 çinliden daha iyidir. aldım başıma bela! yok orası yk burası. motorun elektrik tesisatının dandikliği yüzünden tüm tesisatı yeniden çektim. ama 2. de bilen hatta o motoru kullanmış birisiyle al. yoksa keşke çin alsaydım da dersin. işi bilince 2. el japon çok ama çok daha iyidir.

peki o motoru kullanmış biriyle beraber almamın bana ne gibi bir yararı olur? bir arkadaşımda suzuki marauder varda olmazsa onla gidip alırım.. o bakımdan soruyorum bu soruyu :)

ReBeR
18 Ekim 2009, 02:31
motoru uzun süre kullanınca insan sesini huyunu suyunu gerçekten anlıyor. birçok teknik problemi farkedebilir. hep denilen bir usta ile git ama kaç usta arkadaşın, dostun değilsen senle gelir tartışılır.

kanucan
18 Ekim 2009, 03:58
kesinlikle japon çinli lere bulaşma derim.

CengizhanD
18 Ekim 2009, 04:10
sanırım suzukiyi pek kullanan yoktur.

bu arada yeni başlıyorum diye 250 cc istiyorsan choopper motosikletlerde cc pek fark etmez.çünkü hiç biri racing gibi hızlı makinalar değiller.uysal ve biraz ağır varlıklar :)

yani virago 535 te düşünebilirsin.yamaha ve honda parça ve servis bakımından rahat ettirir.

amras
18 Ekim 2009, 10:24
sanırım suzukiyi pek kullanan yoktur.

bu arada yeni başlıyorum diye 250 cc istiyorsan choopper motosikletlerde cc pek fark etmez.çünkü hiç biri racing gibi hızlı makinalar değiller.uysal ve biraz ağır varlıklar :)

yani virago 535 te düşünebilirsin.yamaha ve honda parça ve servis bakımından rahat ettirir.

bende isterdim bir virago 535 almayı ama finansman olarak o kadar kuvvetli değilim malesef :) en çok çıkabilceim 5.500 falan..

Ramazan Can
18 Ekim 2009, 10:55
japon olsun başkada olmasın.................

genç kaptan
18 Ekim 2009, 11:47
kesinlikle 2.el temiz az km li bi japon üretimi motosiklet tavsiye ederim.

necatik35
18 Ekim 2009, 12:28
Çinlilerle Japonlar arasındaki farkı Japonlar şöyle anlatır;Biz Japonlar masaya konan her şeyi yeriz,Çinlilerse masayıda yerler.:)

ramco_42_42
18 Ekim 2009, 12:40
bencede japon olsun oburunden ıkı tane eskıtır

mertka
18 Ekim 2009, 12:47
regal raptor hakkında kötü yorum duymadım ama regal raptor ile ikinci el bir japonu kıyaslarsak ben ikinci el bir japon derim.

Nexagon
18 Ekim 2009, 13:16
sıfır bi çin al, motoruna iyi bak, ekstrem şeyler yapma 2-3 yıl sonra ikinci el 500cc üstü bir motor al. dragstar, shadow gibi.

tigermbz
18 Ekim 2009, 13:21
4-5 bin liralık bütçen varsa o paraya alacağın japon malı cruiser lar epey eski olur
sana çok güzel 2 alternatif: hyosung gv 250(güney kore) - kymco venox(tayvan)

maverıck
18 Ekim 2009, 13:36
bende arkadasa kaılıyorum kymco venox yada hyosung alabılırsın tavsıye ederım en az japonlar kadar saglam motorlardır:cat:

over_dose
18 Ekim 2009, 14:17
ben 0 çinli alacağım paraya 4 yaşiında 16 binde bws aldım tertemiz başım ağrımaz 2 ayda 3000 km yaptık banamısı demiyor özetle japondan şaşma ama her sürücüden de japon alınmaz yorulmamış makina bulmaya bak

seckin_
18 Ekim 2009, 15:10
4-5 bin liralık bütçen varsa o paraya alacağın japon malı cruiser lar epey eski olur
sana çok güzel 2 alternatif: hyosung gv 250(güney kore) - kymco venox(tayvan)

aynen katılıyorum, bende hyosung gv250 var taş gibi motor ;)

125cc İNNOVA
18 Ekim 2009, 20:28

arkadaşım motoru güzel ramzey ama artık öyle bi fabrikada yok markada kapandı sen alma yinede ramzey mamzey çin diyede korkma zaten bildiğin çoğu japon italyan motorlarda çinde yapılıo yani kaliteli çin motor dolu piyasada choopper alacaksan eğer keewayy al macar malı harika bi motor yada bulabilirsen kms al oda hint malıdır muhteşem bir motordur... ama ramzey alma sağlam ama fabrikası yok artık mondial hiç alma dökülüo kanuni alma adı var kendi yok dökülüyor...

mesut78
18 Ekim 2009, 20:59
arkadaşım alabilirsen o paraya hyo gv250 al güzel ve sağlam motor.regalde çok iyi eni iyi çinli diyebiliriz ama hyo lar daha güçlü vede v motor olması avantaj ikisinide alırsan üzülmezsim.ama v motorlu olmasına özen göster derim.çünku sıralı silinderlerin hepsinde titreşim var.benimkide 100 den sonra titriyor o yüzden uzun yolda v motorlar çok daha iyi

soner_kep
18 Ekim 2009, 21:12
kardeş walla paran varsa japon al ama.. eger bütcen kısıtlıysa gv 250 al rahat edersin bence

alp_tunay
18 Ekim 2009, 21:50
350 lilik regalin resmi varmı?... Meraklandım şimdi....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:44 PM ----------

http://www.sahibinden.com/regal_raptor_350_cc_2009_model_!-74WQQaXQQ14121769WQQpXQQdisplayitem

Bu linkte resim var.... Hoş motor....

amras
18 Ekim 2009, 23:03
arkadaşlar ya benim kafam çok karıştı :) şmdi hyo var 2.el japonlar var bide kymco venox var çok pis kafam karıştı :D ama hyo ve kymco ya bakmıştım netten görünüşleri çok hoşuma gitmişti fakat teknik özellikleri hakkında pek bir bilgim yok beni bu konuda aydınlatabilirmisiniz :)

DeaD_Rider
19 Ekim 2009, 13:23
amras kardeşim . hyosung iyi motordur katılıyorum .ama regal gerçekten beş para etmez bi motor yakın bi arkadaşımda var 250 class modeli T gidon olan şu an ikinci vites dişlisi kırık radyatörü delindi ön rulmanları dağıttı son bombasıda geçenlerde arka sinyaller çalışmıyordu flaşörden şüphelendik ama değilmiş arka çamurluğun altına baktığımızda arka elektrik tesisatının paramparça olduğunu gördük . parçası sıkıntıdır regalin . kafanı hiç takma bence hyo regal gibi motorlara

tigermbz
19 Ekim 2009, 13:28
kafanı hiç takma bence hyo regal gibi motorlara

hadi regali anladık ta...
şu cümleyi bir açsana arkadaşım.

DeaD_Rider
19 Ekim 2009, 13:43
hocam ikinci el bi hyosung gv 250 fiyatı nerden bakılsa 4000 tl değilmi ?? o fiyata yamaha virago alabilir dragstar 250 alabilir

yürekçe
19 Ekim 2009, 13:55
kardeş, yazılanları okudum, düşündüm...
son 5 sene içinde kullandığım motorları da hesap ettim, çevremdeki insanların kullandığı makinaları da...

bakımıyla kendin uğraşacaksan 2500-3000 tl arasında bir regal raptor alabilirsin. seni çok yoracağını sanmıyorum ama bir önceki sahibini iyi tanıman ve motorun bilindik olması gerekir....

suzuki 250cc de güzeldir ama piyasada pek yok, sorunları var mı bilmiyorum ama ben şimdi alacak olsam, yaklaşık 1 senede ve 35.000km yaptığım hyosung gv 250 modelini alırdım. sadece yağ ve filitreler ve bujiler dışında herhangi bir masrafım olmadı... ayrıca kendi sınıfında rakipsiz 29HP....

yıllarca da kullanan arkadaşlarım var, bir düşün derim... diğer arkadaşların da ( özellikle bu motoru kullanan ) bana hak vereceği kesin... 4000tl ye kadar bulabilirsin hatta full akasesuarlı olanları da oldukça şık ve cazip. yağ soğutmalı olması da avantaj... en fazla bir çift yumuşak hamurlu lastik aldınmı gerisi hikaye....

son karar elbette senin, hakkında hayırlısı ne ise o olsun... :) ama dediğim gibi, kullanmış olanlardan tavsiye al, hayatında suzuki 250cc yi resimden öte görmemiş ya da hyo yu yanından geçerken görmüşlerden değil... direk kullanıcılar sana daha net cevap verecektir...
ayrıca çinliye sakın bulaşma, baban haklı :) benim söylediklerim kore malı... kendi sınıfında dünyada en çok satışı yakalamış bir modeldir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:47 PM ----------

hocam ikinci el bi hyosung gv 250 fiyatı nerden bakılsa 4000 tl değilmi ?? o fiyata yamaha virago alabilir dragstar 250 alabilir

yahu sen hem cruiser makina kullanıp hem de avatarında bir ss le poz veriyorsun. sen bu saydıklarıundan hangisini kullandın?
virago 5,35 kaç para, dragstar 250 kaç hp?
hyo kullandın mı hiç?

ben 145km sabit hızda ( son gaz ) 107km yol yaptım ve ilk petrolde benzinciye girip ( ölçüm yapmak için ) depoyu tekrar fulladim ve 107km de 3,71 litre benzina aldım... yakıt ve güç olarak hyo derim... sadece lastiklerini sevmezdim ben... o da sert lastiği sevmediğimden olsa gerek :)

tigermbz
19 Ekim 2009, 13:58

peki sence o fiyata alacağı bir virago veya dragstar, hyosung gv250 den daha iyi olur mu?

yürekçe
19 Ekim 2009, 14:00
peki sence o fiyata alacağı bir virago veya dragstar, hyosung gv250 den daha iyi olur mu?

yıl/fiyat :?

hyosnun en kötüsü 2007 model olacaktır. diğerleri ??

yani haklısın..

agecu
19 Ekim 2009, 14:36
3 aydır çinli jinlun kullanıyorum ekstra masrafları geçiyorum olmadık yerlerde yolda kaldım insanın içi acıyor motordan soğuyorsun. 90 da giderken birden cıııvvvv diye bir ses gelirde o sırada 4-5 şeritli bir otoyolda ortalarda giderken en sağa nasıl geçebileceğini de iyi düşünmelisin. geçtikden sonra Allah ım sana şükürler olsun sağa yanaşdım bi arabanın altında kalmadan diyorsn. Onun için sen sen ol asla çin malı kullanma...

amras
20 Ekim 2009, 17:40
arkadaşlar değerli yorumlarınızı eksik etmediğiniz için teşekkür ederim.. şuanda hyosung ve kymco venox arasında kalmış durumdayım.. kymco hakkındada yorumlarınızı alabilirmiyim :)

nankör
20 Ekim 2009, 19:13
3 aydır çinli jinlun kullanıyorum ekstra masrafları geçiyorum olmadık yerlerde yolda kaldım insanın içi acıyor motordan soğuyorsun. 90 da giderken birden cıııvvvv diye bir ses gelirde o sırada 4-5 şeritli bir otoyolda ortalarda giderken en sağa nasıl geçebileceğini de iyi düşünmelisin. geçtikden sonra Allah ım sana şükürler olsun sağa yanaşdım bi arabanın altında kalmadan diyorsn. Onun için sen sen ol asla çin malı kullanma...

aynı model motosikletle aynı durumları ben de yaşadım ...
Çİn limi Allah a yakın bana uzak olsun ..........

yürekçe
20 Ekim 2009, 19:36
arkadaşlar değerli yorumlarınızı eksik etmediğiniz için teşekkür ederim.. şuanda hyosung ve kymco venox arasında kalmış durumdayım.. kymco hakkındada yorumlarınızı alabilirmiyim :)

kymco bildiğim kadarıylka kaliteli ürünler getirtiyor ama crusier 250cc modeli oldukça çekici olmasına rağmen pek tutulmadı. sanırım bunda fiyat/performans orantısı önemli bir etken.
teknik verileri karşılaştırmak gerekirse

KYMCO VENOX 250 CARB TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ölçüler :2325 x 840 x 1080
Ağırlık (kg) :190
Motor Tipi :V-TWIN DOHC 8V
Soğutma Sistemi :Su
Şanzuman :5 Vites
Motor Hacmi (cm³) :249,4
Ateşleme Tipi :CDI
Yakıt Kapasitesi :14
Yağ Kapasitesi :2,5
Sele Yüksekliği :725
Max. Güç (Hp/d/d) :27 / 11000
Max. Tork (Nm/d/d): 19.4 / 9000
Frenler Ön / Arka :Disk / Kampana
Tekerlek Ölçüsü Ön :120 / 80 - 17
Tekerlek Ölçüsü Arka: 150 / 80 - 15

hyonun teknik verileri

HYOSUNG GV 250 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Motor Tipi : DOHC, 8 Sübap, Yağ & Hava Soğutmalı, V-twin(75C)
Çalıştırma Sistemi : Elektrik
Hacim : 249 cc
Silindir Adedi : 2
Maksimum Güç : 28 Hp
Maksimum Tork : 22.03 Nm / 7500 rpm
UxGxY : 2270 x 800 x 1090 mm
Tekerlek Mesafesi : 1500 mm
Yerden Yüksekliği : 155 mm
Ağırlık : 167 kg
Vites Adedi : 5
Ön Fren : Disk
Arka Fren : Kampana
Ön Lastik : 110/90 16 59S
Arka Lastik : 150/80 - 15M/C 70S
Sele Yüksekliği : 700 mm
Yakıt Tank Kapasitesi : 14 lt
Akü : 12V 12Ah

http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/17560-250cc-cruiserlar-suzuki-vl250-kymco-venox-250-hyosung-gv-250-a.html

http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/29494-kymco-venox-and-hyosung-gv-250-musabakasi-2.html

ben bildiğim, kullandığım için hyosung dedim, ayrıca tüm dünyada en çok satan modeller de hyosung tarafından ve suzuki desteğiyle ( eki teknoloji de olsa hala ayakta ) üretiliyor.

yorumlar artık sizin :)

tigermbz
20 Ekim 2009, 20:16
kymco venox da iyi motordur.
kalitelidir, agresiftir, çok karizmatiktir ama hem oturuşu hem kaslı olması sebebiyle zor bir motordur, acemiye gelmez bence.
venox kullandım, gv 250 kullanmadım ama gv250 den yana görüş belirtiyorum ben de.

strangerRTR
20 Ekim 2009, 20:31
Neden keeway hakkında kimse görüş belirtmemiş çok ilginç :silent:

Kullanmadım fakat Macaristan malı olduğunu sağlam olduğunu ve fiyat performans olarak tatmin edici olduğunu söyleyenler çok olmuştu. Kullanan arkadaşlar yeni arkadaşımıza yardımcı olurlarsa yararı olur diye düşünüyorum.

Bir Örnek :

http://www.sahibinden.com/2_200_km_de_2008_model_keeway_land_cruiser_-_son_fiyat!!!-82WQQaXQQ16248817WQQpXQQdisplayitem

amras
20 Ekim 2009, 20:47
Neden keeway hakkında kimse görüş belirtmemiş çok ilginç :silent:

Kullanmadım fakat Macaristan malı olduğunu sağlam olduğunu ve fiyat performans olarak tatmin edici olduğunu söyleyenler çok olmuştu. Kullanan arkadaşlar yeni arkadaşımıza yardımcı olurlarsa yararı olur diye düşünüyorum.

Bir Örnek :

http://www.sahibinden.com/2_200_km_de_2008_model_keeway_land_cruiser_-_son_fiyat!!!-82WQQaXQQ16248817WQQpXQQdisplayitem

sağol tavsiyen için fakat başka yerlerde okuduklarıma göre keewayde hava soğutma sistemi varmış ve bu sistem uzun yola gelmezmiş ben uzun yolculuklar da yapacağım için pek düşünmüyorum bu motoru ama sağol yinede :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:45 PM ----------

kymco venox da iyi motordur.
kalitelidir, agresiftir, çok karizmatiktir ama hem oturuşu hem kaslı olması sebebiyle zor bir motordur, acemiye gelmez bence.
venox kullandım, gv 250 kullanmadım ama gv250 den yana görüş belirtiyorum ben de.

sanırım bende tercihimi hyo dan yana kullanıcam..
ben bir şey daha sormak istiyorum.. benim önceden okuduklarıma göre su soğutmalı sistemli motorlar uzun yolculuk yapacak kişilerce daha çok tavsiye ediliyodu.. fakat hyo da hava ve yağ soğutma sistemi var.. buradaki yağ soğutma sistemini güçlü halemi getiriyor acaba?

tigermbz
20 Ekim 2009, 21:09
hyoda radyatörün içinde şanzıman yağı devir daim eder.
su soğutma daha etkilidir ama merak etme
hyo yorulana kadar sen çoktan yorulmuş olursun :)

amras
20 Ekim 2009, 21:12
hyoda radyatörün içinde şanzıman yağı devir daim eder.
su soğutma daha etkilidir ama merak etme
hyo yorulana kadar sen çoktan yorulmuş olursun :)

hmm anladım sağol yorumların için yarın detaylı bi fiyat araştırmasına çıkıcam.. umarım istediğime ulaşırım :)