PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar iyi geceler yardım

koray_77
17 Ekim 2009, 02:45
iyi geceler

ya aklıma takıldı pazar günü arkadaşımdan ybr 125 motosikletini alıp bursaya gitmeyi düşünüyorum fakat motosikletin sigorta günü dolmuş ve 4 adet pulu ödenmemiş (179 lira) polis çevirse ceza yazarmı_? yazarsa plakayamı ehliyetemi yazar..

tşkler..

izmirli_ua
17 Ekim 2009, 02:49
vergi borcu problem olmaz ama sigorta günü gecmişse sakın cıkma derim .yanlış yönlendirmek istemem ama bin küsür tl gibi bi cezası var

Levsy
17 Ekim 2009, 02:54
Benim bildiğim kadarıyla araçla ilgili sorunlar nedeniyle araç sahibine ceza yazılır. Ancak bekle biraz yarın bu konuda kesin bir bilgi veren çıkabilir.

Ancak şu var, cezanın araç sahibine kesildiğinden emin olduktan sonra "ha tamam o zaman" deyip yola mı çıkacaksın ? :mrgreen: İşin aslı, o sorunları olan bir araç ile yola çıkmak her halükarda bir intihardır ceza açısından.

koray_77
17 Ekim 2009, 03:00
tşkler arkadaşlar ama sigortası bi kaç ay geçmiş kurtarmaz mı:))

Levsy
17 Ekim 2009, 03:05
tşkler arkadaşlar ama sigortası bi kaç ay geçmiş kurtarmaz mı:))

Hayır :P:P:P

Arjantinli69
17 Ekim 2009, 03:08
sigortan olmadıgı için trafiğe çıkış yasak oluyor.sonuç yakalanırsan doğru otoparka.sanada bir ceza nasıl cevap hoşına gitmedi ama malesef.sigortasız araca binmeyiniz kaza durumunda vay halinize.:cyclopsan

koray_77
17 Ekim 2009, 03:10
arjantinli saol icimi ferahlattın bizim bursa işi motorla yattı böylelikle :(

alisemerci
17 Ekim 2009, 03:44
sigorta pahalı bir şey değilki niye 17-20 tl arasında olan bir sigorta ücreti yüzünden geziyi erteliyorsun ki? diğer evraklar tamsa ver 15-20 lira gez istediğin gibi.

kanucan
17 Ekim 2009, 04:36
iyi geceler

ya aklıma takıldı pazar günü arkadaşımdan ybr 125 motosikletini alıp bursaya gitmeyi düşünüyorum fakat motosikletin sigorta günü dolmuş ve 4 adet pulu ödenmemiş (179 lira) polis çevirse ceza yazarmı_? yazarsa plakayamı ehliyetemi yazar..

tşkler..

bursada polisler bu ara sıkı güvenlikte özellikle sivil motorlu polisler ve yunuslar sürekli devriyede göz açtırmıyolar valla :)

< iLk@yy >
17 Ekim 2009, 04:41
sigorta yok vergi pulu ödenmemiş 4 tane hemde oy oy oy oy (=

yakalandığın yerde usulsüz araç kullanmaktan yersin ceza bi güzel bide motorunu bi güzel bağlarlarki sorma...
bide motor sahibine ekstra bi ceza ee tabi bu vergi borcunu felan ödemeden çıkartamayacaksınız 1 sigorta yaptıralacak 2 bide motorun çekildiği parka otopark ve çekici ücreti ödencek 3
en az tutarlar bunlar motoru geri alabilmek için (=
sizin yediğiniz cezaları saymadım

kursunes
17 Ekim 2009, 09:58
Sigortasız aracın trafiğe çıkışı yasaktır, yani yakalandığında motoru bağlayıp otoparka çekerler.
Bi kusurun olmazsa sana değil ruhsat sahibine ceza keserler ve motoru sadece otoparktan sigortasını ve cezasını ödeyip Ruhsat Sahibi çıkartabiliyor.

Lucas
17 Ekim 2009, 10:38
Bende iki aydır bağkurumu ödemiyorum, trafiğe çıkabilir miyim :P

seckin_
17 Ekim 2009, 12:46
motorların trafik sigortaları pahalı diil ki, benimkinin 60 lira tutmuştu. iki dk yaptırın sonra git nereye istiyosan, vergi borcu satılacağı zaman problem yaratır, trafikte bir sorun olmaz diye biliyorum ben :)

Akileos
17 Ekim 2009, 12:48
ya bu soruyu sorana kadar git sigortasını yaptısana 35-40 tl bişey....

yok ceza yermiyim yemez miyim derd,inden de kurtulursun...

koray_77
17 Ekim 2009, 13:13
tşkler cvp lar için yalnız motoru ben kiralıcam ve sigortasını bende ödersem arkadaşa bayaa bi yardımım olucak maddi yönden :)) hem kira parası hem sigorta :))

tubis
17 Ekim 2009, 14:11
Başka kiralanacak motor mu yok dünya da ? Ayrıca ceza yemenizi geçtim, Allah korusun her hangi bir kaza durumunda masraflarınızı da siz ödeyeceksiniz. Haklı veya haksız. Kira parası yerine sigortayı yaptırırsınız. Üstü ne ise verirsiniz. Muayenesi var mı bari ? Yoksa eğer borçları ödemeden o asla yapılamaz.

_OLD_
17 Ekim 2009, 14:23
Artık sigorta bedeli şirketlerce belirleniyor.Bir kaç yerden sormadan yaptırmayınız.Trafik sigortası olmayan aracı hemen bağlarlar.

UmARsIZ
17 Ekim 2009, 15:42
Sivil motorlu polis mi? Yok artık...

yürekçe
17 Ekim 2009, 15:45
Bende iki aydır bağkurumu ödemiyorum, trafiğe çıkabilir miyim :P

trafiğe çıkarsın ama motorun bozulunca muayene ettiremezsin :queen:

Akileos
17 Ekim 2009, 20:40
tşkler cvp lar için yalnız motoru ben kiralıcam ve sigortasını bende ödersem arkadaşa bayaa bi yardımım olucak maddi yönden :)) hem kira parası hem sigorta :))

kira parasından düşersin..bütün aklımızı sana mı verelim allah allah..:P

cece89
25 Şubat 2014, 19:13
Arkadaşlar konu güncel Desteğinize ihtiyacım var.

Motorumun 8 ay gecikmiş sigortası 125lik Sym Fiddle için 310-400 tl arası fiyat çekiyor firmalar.
Motorum İzmirde
bunun ile ilgili bana yardımcı olabilecek kimse var mı ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler