PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr 125 den en iyi verimi almak için ne yaptınız ve sonucu ne oldu?

ybr_man
16 Ekim 2009, 13:28
arkadaşlar hadi yazın bakiim yararlı bişey olacak bence..:cat:

enes_007
16 Ekim 2009, 13:35
kardeş hava filtresini sök ve kaapağı çıkık dursun. biraz sesli çalışacak aqma performasın arttığını göreceksin bi dene derim

poyraz010
16 Ekim 2009, 13:36
egzosu açmakta bi çözüm.. Azda olsa katkısı var ama gürültü oluyo tabi hele ki egzos ısınınca benim windy 125 in yanına yaklalşılmıyor rahatsız etmeye başlıyo yakıtı çok yaktığı söyleniyo ama benim egzos da susturucu yok ben bi fark göremedim.. 5 TL ile 75 km gidiyordu hala öyle.. :)

ybr_man
16 Ekim 2009, 13:39
söyledikleriniz mantıklı ama ufak hacimli motorlara ses yakışmıor bea..

poyraz010
16 Ekim 2009, 13:41
Tabi ses kişiden kişiye farklılık gösterir.. isteğe bağlı bişey bizim burda biçok ybr var egzos kapatlarını aldırmışlar mübarek taa nerden duyuluyo zevki sana kalmış ama ara gaz vermek de bi tatlı oluyor.. :)

ybr_man
16 Ekim 2009, 13:43
Tabi ses kişiden kişiye farklılık gösterir.. isteğe bağlı bişey bizim burda biçok ybr var egzos kapatlarını aldırmışlar mübarek taa nerden duyuluyo zevki sana kalmış ama ara gaz vermek de bi tatlı oluyor.. :)

evet bilirim o ara gazı ..bende titan vardı egzos delikti..kıraathanenin yanında bikere bağırttım yaşlılar beni alkışladı:queen::cherry:

poyraz010
16 Ekim 2009, 13:45
:):) zevk işte bi çok abi,ablada buna karşı bizdekide gençlik hevesi ne yapalım.. :) 1000RR bi motorla ara gaz çekmek var ama bizim potansiyet buna yetiyor şimdilik..malum öğrencilik bu açık egzoslar doyursun bizi.. :)

ybr_man
16 Ekim 2009, 14:01
:):) zevk işte bi çok abi,ablada buna karşı bizdekide gençlik hevesi ne yapalım.. :) 1000RR bi motorla ara gaz çekmek var ama bizim potansiyet buna yetiyor şimdilik..malum öğrencilik bu açık egzoslar doyursun bizi.. :)

haklısın dostum ya paranın gözü çıksın.:pale:

huceyn
16 Ekim 2009, 14:02
kardeş hava filtresini sök ve kaapağı çıkık dursun. biraz sesli çalışacak aqma performasın arttığını göreceksin bi dene derim

o hava filitresini niye koymuşlar ki acaba oraya.çıkaralım diye mi.
hadi performans hava filitresi desen yine bi nebze.
arkadaşım 8-10 hp lik motorda ekonomi yapın.tecrübe kazanın.işinizi görsün.
ne yapsanız boş.herşeyi denedim cbr de de f5 te de.egzoz,hava filitresi,iridyum buji vs vs.
tamamen gereksiz diyorum şimdi.
4silindir yada yüksek cc li bi alet olur ne versen yer.ha o zamn tamam...

scuderia06
16 Ekim 2009, 14:34
kilo verirsen hızın ciddi sekilde artar :mrgreen:

ybr_man
16 Ekim 2009, 14:53

81 kiloyum boyum 181 motor 100 ü geçmiyor:cherry:

poyraz010
16 Ekim 2009, 14:54

:cat::rendeer::bounce:

CengizhanD
16 Ekim 2009, 15:34
100 ü geçipte ne yapacaksın abi kaldırmaz ybr Türkiye şartlarında Allah muhafaza...

80 den sonra rodeo yapıyormuş gibi oluyor ondan hemen gazı geri çekiyorum :D

scuderia06
16 Ekim 2009, 15:40
yok simdi ybr kullanıcısı olarak 100 rahat yapıyor ha ruzgar vuruyosa 80 de kalır :D normal sartlarda hafıf egımde 110km görürsünüz ama ideal olarak 90 100 km ,aslında en mantıklısı 80 km gibi bir hızda kullanmak.

mondial50tt
16 Ekim 2009, 15:52
benim activa da 90 yapıyor ama vahşi bi at gibi oluyor 90 da :queen:

ybr_man
16 Ekim 2009, 17:16
uzun uğraşlar sonunda bugün ybr me düzde 98 bastırdım:cherry:

sedat_57
16 Ekim 2009, 22:31
hırpalamayın arkadaslar motorlarınız tamam basında sürekli degil:):):) üst devirlere haftada bir çıkın normalde 6-7 bin devir arası kullaniverin o bir ulaşım motoru hız motoru degilki ben 80 le sabit 650 km yol gittim bir kez 90 ı gördüm sadece

ibocan33
16 Ekim 2009, 22:55
hırpalamayın arkadaslar motorlarınız tamam basında sürekli degil:):):) üst devirlere haftada bir çıkın normalde 6-7 bin devir arası kullaniverin o bir ulaşım motoru hız motoru degilki ben 80 le sabit 650 km yol gittim bir kez 90 ı gördüm sadece

işte ybrcilerin piri konuştu aynen katılıyorum 10 km yavaş hızla git sapasağlam git

Ramazan Can
16 Ekim 2009, 23:02

aynen katılıyorum....................................... ..........

kanucan
16 Ekim 2009, 23:13
yok simdi ybr kullanıcısı olarak 100 rahat yapıyor ha ruzgar vuruyosa 80 de kalır :D normal sartlarda hafıf egımde 110km görürsünüz ama ideal olarak 90 100 km ,aslında en mantıklısı 80 km gibi bir hızda kullanmak.

ybr 2 kişiyken bile rahat 100 görüyo :cat:

ibocan33
16 Ekim 2009, 23:17
ybr 2 kişiyken bile rahat 100 görüyo :cat:

görür görmez değil ama arkadaş en ideal kullanılacak hızları yazmış bundan daha fazla görmez dememiş

aparat
16 Ekim 2009, 23:21
motosiklet'lerinizi yıpratmayın arkadaşlar fazla zorlamanın bir anlamı yok hızınızı ne kadar arttırırsanız kontrolünüz o kadar zor olacaktır (ybr125,cg 125, titan vede benzeri türlerde) ani durumlarda manevra frenaj vs vs.
inanın 10-20 km daha fazla yaptırayım dediğiniz motosikletlerinize maddi imkanları el vermediği için ulaşamayan okadar çok insan varki sizleri ve motosikletlerinizi imrenerek uzaktan seyrediyolar.
elinizdekinin değerini bilin derim :rendeer:

enes_007
16 Ekim 2009, 23:22
valla ideali 100 olabilir ama.bazı arkdaşlar80 ve 90 hızlardan bahsetmş.yapmayın abiler yamaha ybr 125 boru deil:D iyi açılmış bir ybr rahat 115 120 der.ya siz uzatmadan vites atıyorsunuz yada ybr kullanmayı bilmiyorsunuz k.bakmayı.135 gören orj ybr ler var.

ibocan33
16 Ekim 2009, 23:28
valla ideali 100 olabilir ama.bazı arkdaşlar80 ve 90 hızlardan bahsetmş.yapmayın abiler yamaha ybr 125 boru deil:D iyi açılmış bir ybr rahat 115 120 der.ya siz uzatmadan vites atıyorsunuz yada ybr kullanmayı bilmiyorsunuz k.bakmayı.135 gören orj ybr ler var.
dostum görür ama adamlar en ideal hızları yazmışlar bencede en ideal 80-90 arası üstüne çıkınca huysuzlaşıyor meret bugün okula gittim bir kaç işimde vardı 40-50 km arası bi yol oldu toplamda artistlik yapan scooterları görmen lazımdı yanımdan geçip giden kendini bişe sanıyor ben bassam geçerim yetişemezler bile ama ne derdim var motora zarar verim dimi

sedat_57
16 Ekim 2009, 23:31
işte ybrcilerin piri konuştu aynen katılıyorum 10 km yavaş hızla git sapasağlam git

eyvalah kardeşim sagolasın 27 bin km yi degirmende yapmadık 20 bini uzun yol allaha çok şükür:):cherry: debriyaj telini yagsız bırakıp bırakıpta 10 binde 3. tel degişimi diye ybr yi kötüleyen topikler açmayınız:queen: açana karşi çıkınız

enes_007
16 Ekim 2009, 23:33
orasıda doğru ama abi bu bnm motr gibi sübab kesmezki ybr:Dsaat gibi motr maasallah.biz dandik çin motrlarıyla ybr tokatlıyoz sıkıştırıyoz:Dbence ybr ile basınca bi arıza vermez gibi geliyo antalyadan denizkliye dip gaz giden arkdaşım var hiç bi sorun olnmadı.antalya-ankara yapan oldu yolda ufak tefek molalarla dip gaz gidenler oldu en ufak sorun vermedi...ama bnm mor olsa üst kapak başıma çıkacak gibi olur:D:D ybr abi boru deil:d

ibocan33
17 Ekim 2009, 00:03
orasıda doğru ama abi bu bnm motr gibi sübab kesmezki ybr:Dsaat gibi motr maasallah.biz dandik çin motrlarıyla ybr tokatlıyoz sıkıştırıyoz:Dbence ybr ile basınca bi arıza vermez gibi geliyo antalyadan denizkliye dip gaz giden arkdaşım var hiç bi sorun olnmadı.antalya-ankara yapan oldu yolda ufak tefek molalarla dip gaz gidenler oldu en ufak sorun vermedi...ama bnm mor olsa üst kapak başıma çıkacak gibi olur:D:D ybr abi boru deil:d

evet ybr bru değil en azından %100 çin değil :D fakat kaliteli diyede iyice mahvetmek gerekmez değilmi motoru ?

hirkil
17 Ekim 2009, 00:18
ybr çok rahat 100 ü görüyor yol düz ise bir süre sonra 110 eğer hava koşulları müsaitse 120 ye kadar çıkıyor ki çıktım eğimli yolda dip gaz görmeden 178 cm 90 kiloyum arkada 52 lt topcase vardı daha ne yapsın makine :):)

ybr den alacağın en verimli yöntem satıp üstünü tamamlayarak daha güçlü bir makine alman olacaktır... haricinde adamlar 4 4lük yapmışlar. :wiinkk:

ozrace
17 Ekim 2009, 01:05
hepsi saçmalık eşeğe at muamelesi yaparsanız sizi üstünden atar dikkat edin....:farao:

CengizhanD
17 Ekim 2009, 01:41

atma aga o videoların alayı hatalı ibree...

yzf125r 6 vites , su soğutmalı 140 görür görmez sen ybr 135 diyorsun.ybr 135 görse parçamız kalmaz :queen:

hepsi saçmalık eşeğe at muamelesi yaparsanız sizi üstünden atar dikkat edin....

doğru 3.950 tl lik motor eşek ,gülerim ben buna 20 sene kullansan eşek bile bıkar ki biz honda kinetic'i 10 sene kullandık hesap et ybr kaç sene dayanır.eşek diyor bide:mrgreen:

ozrace
17 Ekim 2009, 02:17
doğru 3.950 tl lik motor eşek ,gülerim ben buna 20 sene kullansan eşek bile bıkar ki biz honda kinetic'i 10 sene kullandık hesap et ybr kaç sene dayanır.eşek diyor bide:mrgreen:[/QUOTE]

sana göre ybr 125 ne?at mı? peki gold wing ne?sen onada uçak dersin şimdi:P
bırak arkadaş ybr 125 ve benzerlerinden üstün bi ton motosiklet varken bence alayı eşşek.ben 250cc den sonrasına at derim

demirgursel
17 Ekim 2009, 13:31

iyi bile gidiyormuş:mrgreen:
ön dişliyi büyütün başkada birşey yapmayın.eksozu ellemeyin:bounce:

yamahasülo
17 Ekim 2009, 13:58
ön dişliyi büyüttüm silindir gömlek değiştirdim 140 cc yaptım sonuç =düz yolda 100 yokuş aşağı 120 (eskidende 120 yapuyodu) 200 ytl e yazık:mrgreen:

SmirnouF
17 Ekim 2009, 14:17
hava filtresini cikarmak motoru öldürmekten baska bisey degildir . motor tozlu ve pisli havayı almaya başlayınca ömrü gözle görülür şekilde azalır :wiinkk:

motorun daha açılmamış , motorunu 2. veya 3. viteste kısa kısa full devirlerde gezdirirsen motorunda farkı göreceksin :cat:

ön dişliyi büyüttüm silindir gömlek değiştirdim 140 cc yaptım sonuç =düz yolda 100 yokuş aşağı 120 (eskidende 120 yapuyodu) 200 ytl e yazık:mrgreen:

bak işte bu enteresan :silent:

t.madde
17 Ekim 2009, 14:23
arka dişliyi küçült ön dişliyi büyült kalkışta yavaş kalkar ama son hızı etkiler ....hava filtresini performans filtresi almazsan sökersen külotlu çorap tak havayla tozu olduğu gibi emmez yoksa tamamen açık filtrenin zararı olur....egsozu cup egsozları gibi açtırma piyasayı arastır el yaıpımı egsozlar var....iyi buji tak ngk nın orjinalini yada bosch un orjinalini...kazasız belasız

ybr_man
17 Ekim 2009, 14:52
arkadaşlar 100 gidio benim motor ama göstergesi orijinaldir bazı arkadaşlarım yanımdayken ibrelerine bakıyorum 115-120 arası gösteriyor..param olsa da r1 alsam belki hızı beni tatmin eder yahu:queen:

poyraz010
17 Ekim 2009, 15:26
Benim windy 125 bile iki kişi 100 yapıyor hmde ben baya kalıplıyım.. :) ybr hayli hayli 110 falan yapar :) (ibrem yanlış değil 2004 cıvıc vtec ile karşılaştırdık :))

metin3590
17 Ekim 2009, 15:48
evettt ses güzel oluyo ama perfonmansta artış olmuyo...denedimm

egzosu açmakta bi çözüm.. Azda olsa katkısı var ama gürültü oluyo tabi hele ki egzos ısınınca benim windy 125 in yanına yaklalşılmıyor rahatsız etmeye başlıyo yakıtı çok yaktığı söyleniyo ama benim egzos da susturucu yok ben bi fark göremedim.. 5 TL ile 75 km gidiyordu hala öyle.. :)
egzozu açınca gidişte çok az katkısı çekişte düşüyo...yakıtta artıyo ve motorun ömrüde kısalıyo

o hava filitresini niye koymuşlar ki acaba oraya.çıkaralım diye mi.
hadi performans hava filitresi desen yine bi nebze.
arkadaşım 8-10 hp lik motorda ekonomi yapın.tecrübe kazanın.işinizi görsün.
ne yapsanız boş.herşeyi denedim cbr de de f5 te de.egzoz,hava filitresi,iridyum buji vs vs.
tamamen gereksiz diyorum şimdi.
4silindir yada yüksek cc li bi alet olur ne versen yer.ha o zamn tamam...
katılıyorumm sizee:)max hız 130 140zaten:queen:

ybr 130 yapıyo normalde 100 110 gidiyo

:cat:haklısın abi en güzeli bu ama bizde gençlik hevesi işte napalım:queen:

tekteker44
18 Ekim 2009, 22:42
ilk önce ngk buji tak, performans hava filtresi tak, ön dişliyi 17 tak, karbüratör memesini büyült, egzozun ağzını kestir susturucusunu sök ucuna bi ağızlık kaynattır,bide motorunu yüksek devirlerde kullnırsan en iyi şekilde verimi alırsın.....

ybr_man
18 Ekim 2009, 22:48
ilk önce ngk buji tak, performans hava filtresi tak, ön dişliyi 17 tak, karbüratör memesini büyült, egzozun ağzını kestir susturucusunu sök ucuna bi ağızlık kaynattır,bide motorunu yüksek devirlerde kullnırsan en iyi şekilde verimi alırsın.....

saol dostum ngk buji zaten var ama dier önerilerini uygulicam:cat:

Şenonar
18 Ekim 2009, 23:04
arkadaşlar hadi yazın bakiim yararlı bişey olacak bence..:cat:

Kardeş sen yamahacı emre abin yanına gitsene :cat: performans istiyosan ver parayı adam sana en kıralını yapsın versin :cat:

Nipp10
19 Ekim 2009, 00:20
Aklı başında bilinçli kişiler hava filtresini çıkarmaz.Mobilletçiler yapar onu. Egsoza da dokunmanı önermem zira kendi hali zaten yeteri kadar tamin edici. Memeyi falan da oynamayın. Karışım ayarı bozulacak. Mühendisin tasarladığını beğenmiyor musunuz kardeşim?:P Bizim de 18 yıllık motorumuz var her aksamı ilk günkü gibi.:cat: 125 cc lik bir motordan çok birşey beklemeyin. Zaten yeterince hizmet eder size.:cat:

metin3590
19 Ekim 2009, 11:16
Kardeş sen yamahacı emre abin yanına gitsene :cat: performans istiyosan ver parayı adam sana en kıralını yapsın versin :cat:

:cat::queen::queen:

tekteker44
20 Ekim 2009, 00:27
saol dostum ngk buji zaten var ama dier önerilerini uygulicam:cat:

sende saol kardeş ama bu dediklerimi uygularsan yakıtta bir miktar fzlalaşma olacaktır ama motorun gidişi %15 civarında artar