PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motora modifiye :) lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin :)

amras
15 Ekim 2009, 22:48
herkese selamlar öncelikle aranıza yeni katılan biri olduğumu belirtmek isterim :) ben şubat gibi bir Regal Raptor DD250E-10 almayı düşünüyorum öncelikle bu motor hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.. bu motor benim ilk deneyimim olacağı için motorlar konusunda pek bilgiye sahip değilim ve alacağım motora yaptırmayı düşündüğüm bir kaç modifiye hakkındaki yorumlarınızıda bekliyorum :) gelelim istediğim modifiyelere.. arka lastiği kalınlaştırmak istiyorum biraz.. motora biraz olsun chopper havası katmak amacıyla :) birde ön tekerleği biraz daha ileriye çekmek istiyorum.. tabi bir de vazgeçilmezlerden biri olan airbrush :) bu konudaki sorularımsa şöyle:
1. Arka lastiği kalınlaştırırsam motorun aksamında bir problem olurmu?
2. Ön tekerleğin konumu değiştirirsem motorun aksamında bir problem olur mu?
3. Bu iki modifiyenin toplam maliyeti yaklaşık kaç olur?
4. İzmirde sağlam airbrush yapan birini önerebilirmisiniz bana? ( maliyeti önemli değil:) )

Ergin
15 Ekim 2009, 23:07
1.2.29. Mesaj/Konu başlık ve içeriginde BiR BüYüK bİr kÜçÜk, tamamı kalın (bold), tamami eğik (italik), TAMAMI BÜYÜK, Tamamı renkli, alfanümerik (alf4Nüm3r1k) olacak şekilde yazılar kullanılması, noktalama ve yazım kurallarına aykırı mesajlar yazılması yasaktır.

Lütfen forum kurallarını okuyalım

caqlarrr
15 Ekim 2009, 23:08
ilk ikisini hakkında kesin bir yargıda bulunamam benden çok çok üstün arkada$lar var burda onlar eminim ki yanıtliyacaklardır hem motor almadan önce birçok tarzı kafanda benimsersin değiştirirsin ara$tırırsın .... fikirler değişkendir yani
ama ama airbrush yaptırmak istersen Coşkun Şakre'yi önerebilirim,gerçekten hakkını veriyor bu i$in :]

www.coskunsakre.com

sen önce bi dügzün yazmayı öğren sonra motoru al sonra biz sana yardımcı oluruz...

arkada$ımız yeni katılmı$ henüz iki mesajı var , hevesini kırmaya yönelik mesajlar atmasak daha iyi olmaz mı :)

amras
15 Ekim 2009, 23:12
tamam kusura bakmayın ozaman.. ama diğer arkadaşta beni bu şekilde uyarsaydı daha iyi olacaktı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 PM ----------

[QUOTE=caqlarrr;1825458]ilk ikisini hakkında kesin bir yargıda bulunamam benden çok çok üstün arkada$lar var burda onlar eminim ki yanıtliyacaklardır hem motor almadan önce birçok tarzı kafanda benimsersin değiştirirsin ara$tırırsın .... fikirler değişkendir yani
ama ama airbrush yaptırmak istersen Coşkun Şakre'yi önerebilirim,gerçekten hakkını veriyor bu i$in :]

www.coskunsakre.com

sağol :) bu coşkun dediğin kişi izmirdeki dövmeci olan arkadaşmı? :)

RunemagicK
15 Ekim 2009, 23:14
bu tarz yazı karakteri ile yazmak zorundamısın. kabartmalı yazsaydın bari, körlerde okuyabilsin

1) olmaz ama kalkışlarda daha ağırlaşır alet
2) olur. hatta türkiye yolları malum, bi çukurda elinde kalır gidon

caqlarrr
15 Ekim 2009, 23:15
tamam kusura bakmayın ozaman.. ama diğer arkadaşta beni bu şekilde uyarsaydı daha iyi olacaktı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 PM ----------

[QUOTE=caqlarrr;1825458]ilk ikisini hakkında kesin bir yargıda bulunamam benden çok çok üstün arkada$lar var burda onlar eminim ki yanıtliyacaklardır hem motor almadan önce birçok tarzı kafanda benimsersin değiştirirsin ara$tırırsın .... fikirler değişkendir yani

www.coskunsakre.com

sağol :) bu coşkun dediğin kişi izmirdeki dövmeci olan arkadaşmı? :)

evet izmirde, tatoo falanda yapıyor sende izmirliymi$sin biliyorsundur gerçi :cat:

amras
15 Ekim 2009, 23:17
bu tarz yazı karakteri ile yazmak zorundamısın. kabartmalı yazsaydın bari, körlerde okuyabilsin

1) olmaz ama kalkışlarda daha ağırlaşır alet
2) olur. hatta türkiye yolları malum, bi çukurda elinde kalır gidon

yazı karakterim konusunda kusura bakma bilgilendirdiğin için sağol :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:16 PM ----------

[QUOTE=amras;1825462]tamam kusura bakmayın ozaman.. ama diğer arkadaşta beni bu şekilde uyarsaydı daha iyi olacaktı..

evet izmirde, tatoo falanda yapıyor sende izmirliymi$sin biliyorsundur gerçi :cat:

bilmemmi avrupanın en iyi fantastik dövmecisini :) bu adam motorlara falanda airbrush yapıyor değil mi?

caqlarrr
15 Ekim 2009, 23:19
yazı karakterim konusunda kusura bakma bilgilendirdiğin için sağol :)

bilmemmi avrupanın en iyi fantastik dövmecisini :) bu adam motorlara falanda airbrush yapıyor değil mi?

yapmazmı araba motosiklet yağlıboya herbi$iy geliyor elinden adamın,sitesinde çalı$maları var bakabilirsin sol taraftaki menüden

mertka
15 Ekim 2009, 23:21
öncelikle hoşgeldin hocam iyi forumlar
o motor hakkında bildiğim kadarıyla bir çinliye göre sağlam bir motor. Duyduğum tek kötü yönde yorumu sigorta sorunu var diye hatırlıyorum.
birde istersen sitemizde gomercin adlı üyenin yaptığı gezilere bakabilirsin.
http://www.gomercin.net/

amras
15 Ekim 2009, 23:24
gördüm şimdi çok sağlam yapıyor gerçekten :) airbrush için ona gidicem anlaşılan sağol :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:22 PM ----------

öncelikle hoşgeldin hocam iyi forumlar
o motor hakkında bildiğim kadarıyla bir çinliye göre sağlam bir motor. Duyduğum tek kötü yönde yorumu sigorta sorunu var diye hatırlıyorum.
birde istersen sitemizde gomercin adlı üyenin yaptığı gezilere bakabilirsin.
http://www.gomercin.net/

sağol bilgiler için :) bu motordaki sigorta sorunu biraz açarak anlatabilirmisin?

mertka
15 Ekim 2009, 23:31
hocam şu konu daha yardımcı olacaktır sana yanlış bilgi vermek istemem
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/18557-dadyw-dd250e-9-regal-raptor-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

caqlarrr
15 Ekim 2009, 23:32
$u ba$lıkta motorun artıları eksileri uzun uzadıya tartı$ılmı$, tek tek sayfaları okuyarak yorulmadan onlarca püf noktası edinebilirsin,
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/18557-dadyw-dd250e-9-regal-raptor-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

[konudı$ı]
lem mert konu bulamadın mı ba$ka yazacak kırk yılda bi a$ka geldik aboouw :D [/konudı$ı]

mertka
15 Ekim 2009, 23:34
çağlar pişti olduk iyimi ben senden bir dk önce yazmışım ama :cherry:

caqlarrr
15 Ekim 2009, 23:35
çağlar pişti olduk iyimi ben senden bir dk önce yazmışım ama :cherry:

böhüühüühü :salut: neyse konuyu dağıtmayalım :wiinkk:

amras
15 Ekim 2009, 23:37
hocam şu konu daha yardımcı olacaktır sana yanlış bilgi vermek istemem

$u ba$lıkta motorun artıları eksileri uzun uzadıya tartı$ılmı$, tek tek sayfaları okuyarak yorulmadan onlarca püf noktası edinebilirsin,

[konudı$ı]
lem mert konu bulamadın mı ba$ka yazacak kırk yılda bi a$ka geldik aboouw :D [/konudı$ı]

tamam arkadaşlar sağolun ben bu motor hakkında bir kaç bir şey okumuştum zaten sizinde yönlendirmelerinizle daha iyi bilgilere sahip oldum sağolun :) şimdi modifiye konusundaki düşüncelerinizi almak istiyorum :)

caqlarrr
15 Ekim 2009, 23:43
tamam arkadaşlar sağolun ben bu motor hakkında bir kaç bir şey okumuştum zaten sizinde yönlendirmelerinizle daha iyi bilgilere sahip oldum sağolun :) şimdi modifiye konusundaki düşüncelerinizi almak istiyorum :)

bence ilk etapta hiçbir$eyiyle oynama, airbrush falanda yaptırma mâlum ba$langıç motorun olucak dü$üp kalkmak var,yan sehpayı açmayı unutup indiğinde motorun yatabilir ya da hızlı girip alamadığın bir viraj sonrasında çalılıklar seni bekliyor olabilir, tavsiyem 3000km falan yapıp motoruna adapte olduktan sonra isteklerin doğrultusunda modifiye etmen

amras
16 Ekim 2009, 08:42
bence ilk etapta hiçbir$eyiyle oynama, airbrush falanda yaptırma mâlum ba$langıç motorun olucak dü$üp kalkmak var,yan sehpayı açmayı unutup indiğinde motorun yatabilir ya da hızlı girip alamadığın bir viraj sonrasında çalılıklar seni bekliyor olabilir, tavsiyem 3000km falan yapıp motoruna adapte olduktan sonra isteklerin doğrultusunda modifiye etmen

tamamdır bende öyle yapmayı düşünüyodum zaten ama şimdiden masraflarını öğrenip ona göre para ayarlayacağım o bakımdan soruyorum :)

Akileos
16 Ekim 2009, 09:09
senin iş doğmamış çocuğa don biç meye benziyor.....

daha motor yok hakkında yorum istyorsun modifiye için...

bi al bakalım ondan sonra sor bence...

CBA
16 Ekim 2009, 17:03
kardeş motorunu alda sonra bunları düşün bencede.
airbrush benim bi tanıdık abim yapıyor gayette güzel yapıyor. karşıyakada

amras
16 Ekim 2009, 21:54

kardeş motorunu alda sonra bunları düşün bencede.
airbrush benim bi tanıdık abim yapıyor gayette güzel yapıyor. karşıyakada

arkadaşlar ben yukardada belirttiğim gibi ben hepsinin yaklaşık maliyetini kafamda oluşturup ona göre para ayarlayacağım.. o bakımdan soruyorum bu modfiye işini.. CBA airbrush yapan abinin fiyatları nedir yaklaşık?

mertka
17 Ekim 2009, 23:14

:silent::):mrgreen::queen::queen:

amras
18 Ekim 2009, 00:29
:silent::):mrgreen::queen::queen:

bu ne anlama gelmektedir?