PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk trafik cezam

washburn24
15 Ekim 2009, 20:36
derse yetişebilmek için evden hızlıca çıktım fakulteye gidiyordum(ev fakulte arası yaklaşık 3 km) ve kask kolumdaydı derken aniden bi polis çıktı durdurdu ehliyet ruhsat istedi neyse hemen gösterip derse gideyim dedim ki sonra ehliyet ruhsatımı araçtaki polise verdi kask takılı değil diye 61 ytl yazdı: ( hem derse geç kaldım hemde ceza yedim.: ( galiba erken ödersem bunun bi nidirimi falan oluyomuş o nası oluyo biliyormusunuz? yada hiç ödemesem ne olur:D

vlad1462
15 Ekim 2009, 20:41
aslında en ucuz ve hızlı ödeme şekli makbuz almadan oluyo ama, onada sen geç kalmışsın:P
cezan hayırlı uğurlu olsun. mesafen ne kadar kısada olsa kask takmaman yanlış. şimdi bu cezayı ödeyeceksin ama belki ilerde hayatını kurtaracak bir ders almış oldun.

washburn24
15 Ekim 2009, 20:45
aslında bende makbuz almadan halletmeyi düşündüm ama çok ani gelişti olaylar: )

mehmetay18
15 Ekim 2009, 20:46
%25 yada %30du sanıyorum indirimin..İlk 15 gun ıcınde ödersen tabiki.. Gecmis olsun..ödememezlik yapma sakın, bir gün mutlaka ödemek zorunda kalırsın çünkü, hemde cezasıyla...

alper_satriani
15 Ekim 2009, 20:48
cezalar ne için var?
sen kask tak diye :)
kasklı ve kazasız günler

71Hakan71
15 Ekim 2009, 20:59
öncelıkle gecmıs olsun.fakat bence sana kesılen ceza cok yanlıs.

piyasada o kadar cok kasksız ehlıyetsız ve asırı yukleme ıle gezen kuryeler varki....onlara neden kımse bısey dfemıyor????:bizzat sahıt oldum polıs cevırmede benı cevırdı.gıyımım ve evraklarımda sorun olmadıgı halde hızlı gelıyordun fılan dedi.fakat yandan gecen onune 3 tane su bıdonu atmıs kafasında kask olmayan sucuyu durdurmadi bile.ve adamın ehlıyetıde yoktu.sordugumda adam ısını yapıyor dedi.

sende arkaya bos su bıdonu atıp gezseydın belkı durdurmazdı...polis olmayı dusunuyorum ama böyle adilikleri görünce nefret edıyorum ınsnalardan.

tekrarda gecmıs olsun..sende madem cabuk gıtmek ıstıyosun kaskını tak arkadasım.senın guvenlıgın ıcın sonucta.

-ibrahim-
15 Ekim 2009, 21:13
15 gün içinde inidirimli 45 lira olarak yatırabilirsn. Nasl ayakkanı eline alıp motora binmiyosan kaskıda kafana....:)

RunemagicK
15 Ekim 2009, 21:22
ya ben eldivensiz binince bile rahatsız oluyorum, önümde giden eleman fırına un götürüyo belli, kafasında bone var:) aynı uğur dündarın programındaki gibi:) hiç ölmüyomu bunlar çok merak ediyorum

washburn24 sanada bi çift söz:) biliyosundur gerçi ama kaza olması için metre sınırı yok. yerde yağ vardır gaza basar basmaz yapışırsın kafa üstü. 1santimetrede kaza işte sana(: (2 gün önce başıma geldi ama düşmedim neyseki)[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:20 PM ----------

mertka
15 Ekim 2009, 21:44
geçmiş olsun umarım ilk ve son olur. hocam o cezadan bende geçenlerde yedim :) 15 gün içinde ödersen 45 lira falan ödüyodun galiba ben hemen birgün sonra ödemiştim 45 liraydı yada 40 tam emin değilim yani erken ödemeye bak.

okanco
15 Ekim 2009, 21:54
Hayırlı olsun ilk cezan.. Umarım devamı gelmez..

washburn24
15 Ekim 2009, 22:00
umarım devamı gelmez... o zaman bende yarın ödeyim.. ama nereye ödeyeceğimi tam bilmiorm polis memuru dalga geçer gibi istediğin bankaya git öde dedi ama gerçekten de öyle mi?

izmirli_ua
15 Ekim 2009, 22:02
bu aralar cok sık denetleme var izmir de .son 3 günde 2 sefer durduruldum 1 yıldır kimse durdurmuyodu ve sadece motorları durduruyolar ve hiç af yok ehliyet ruhsat falan eksikse anında motor otoparka gidiyo.makbuz kesmeden ödeme yapıp kurtulmak imkansız konustuğum trafik polisi yukarıdan cok baskı var dedi motorlara karsı.dikkatli olalım arkadaslar eksik evrak ve kasksız cıkmayalım yola :cat:

Akileos
15 Ekim 2009, 22:05
umarım devamı gelmez... o zaman bende yarın ödeyim.. ama nereye ödeyeceğimi tam bilmiorm polis memuru dalga geçer gibi istediğin bankaya git öde dedi ama gerçekten de öyle mi?

ödeyebilirsin..

mehmetay18
15 Ekim 2009, 22:32
%25 yada %30du sanıyorum indirimin..İlk 15 gun ıcınde ödersen tabiki.. Gecmis olsun..ödememezlik yapma sakın, bir gün mutlaka ödemek zorunda kalırsın çünkü, hemde cezasıyla...

kanucan
15 Ekim 2009, 22:37
geçmiş olsun. forumdada herkez yeterince kask takın kask takın diye yırtınıyor. önce kendi sağlığın sonra ceza yememen için kask takmalısın buda ders olmuş olur.:cat:

alp_toker
15 Ekim 2009, 22:38
hayırlı olsun cezan... 45 tl ye düşüyor indirim, PTT den de yatırabilirsin, ben arabada yemiştim PTT den ödedim :cat:...

metanecho
16 Ekim 2009, 03:01
sende arkaya bos su bıdonu atıp gezseydın belkı durdurmazdı...polis olmayı dusunuyorum ama böyle adilikleri görünce nefret edıyorum ınsnalardan.

sen polis ol ki, böyle polisler olmasın ;)

CBA
16 Ekim 2009, 03:15
kardeş hayırlı olsun bende senlerce ceza yemedim ehliyeti aldık 1 sene sonra bi yedik ceza devamı geldi kusura bakma ama alışırsın :):):)

Bu arada cezan 45,3 tl oluyo yada işte 45 küsur oluyo allah bi daha ceza yüzü göstermesin