PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ruhsat devrini bilen arkadaşlar yardımm lütfen

M.C
15 Ekim 2009, 18:39
arkadaşlar arkadaşın motoru babasının üzerine ama kendi babamın üzerine yapmak istiyorum.Ankaradayım.yardımcı olursanız sevinirim.nasıl oluyo ne gerekiyo.ücret vs.
bide motorun plakası düşmüş onuda aradan çıkartmak için ne yapmalıyım.
yardımcı olursanız sevinirim.

ybr_man
15 Ekim 2009, 18:47
önce noterden satışını yapıyorsun motorun şimdiki sahibi de orda olacak 177 tl.. ve sonra da 1.şöförler cemiyetinden dosyayı açıyorsun 12tl. 2..vergi dairesinden temiz kağıdı alıyorsun.. 3..muayene yaptırıyorsun..63 tl... 4..sigorta yapıyorsun 20-30 tl gibi... 5.trafiğe gidip ruhsat değiştiriorsun..50 tl... daha dün yaptım bu işlemleri dostum

M.C
15 Ekim 2009, 20:50
arkadaşım ruhsat sahibi deilde vekaleti olsa olmazmı?

derin
15 Ekim 2009, 20:59
Aracın muayene süresi bitmediyse muayene yaptırmana gerek yok diye biliyorum. Evet, satış noterden alınacak bir vekalet ile de yapılabilir.

M.C
15 Ekim 2009, 21:04
vekaletidemi noterden almak gerekiyo yaw??
bilmemekte kötü bşy.iiki paylaşım siteleri var.

RunemagicK
15 Ekim 2009, 21:14
vekaletidemi noterden almak gerekiyo yaw??
bilmemekte kötü bşy.iiki paylaşım siteleri var.

evet noterden yapılıyor
noterden satışıda yaptıktan sora ilk önce sigorta yaptırmak gerekiyor. eski sigortanın geçerliliği kalmıyor çünkü. sonra muayene eksikse o yaptırılmalı (önce muayene sonra sigorta olmaz)
sonra etrafa para saçmaya başlıyosun ufak tefek. şoförler cemiyeti, temiz kağıdı, trafiğe gidince yakana yapışan form dolduran elemanlar filan. onlara para veriyosun, tüm belgeleri emniyete veriyosun, söyliyicekleri zaman gidip ruhsatını alıyosun

serkanADH13
15 Ekim 2009, 21:19
ruhsat yaprak fiyatları tane başına 45 lira diye biliyorum bende,
2 adet yaprak değişiyor yani.
sonucta ikisindede isim ve bılgıler değişecek.

M.C
15 Ekim 2009, 21:22
eywallah kardeşim saolsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:20 PM ----------

ruhsat yaprak fiyatları tane başına 45 lira diye biliyorum bende,
2 adet yaprak değişiyor yani.
sonucta ikisindede isim ve bılgıler değişecek.

anlamadım kardeşim 90 liramı olcak şimdi

RunemagicK
15 Ekim 2009, 21:23
eywallah kardeşim saolsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:20 PM ----------

anlamadım kardeşim 90 liramı olcak şimdi

ben ruhsat değiştirirken emniyette 50 yada 60tl vermiştim. daha fazla diil

serkanADH13
16 Ekim 2009, 00:53
ben ruhsat değiştirirken emniyette 50 yada 60tl vermiştim. daha fazla diil

ne için değişti senın ruhsatın???

tek yaprak değişti ise dogrudur,
fakat ruhsat yaprakları 2 adettır ve renk ve kimlil bilgileri iki yaprağıda etkiliyor,

ben motorun rengini değiştirecektim o nedenle arastırma yaptım oradan bılıyorum,
2 adet yaprak 90 lira tutuyor...

Akileos
16 Ekim 2009, 00:56
sen bence git bitane sigortacıya ver onlar halleder...hiç uğraşmazsın..50/100 bişiler isterler hemde sıra felanda beklemezsin....

RunemagicK
16 Ekim 2009, 03:36
ne için değişti senın ruhsatın???

tek yaprak değişti ise dogrudur,
fakat ruhsat yaprakları 2 adettır ve renk ve kimlil bilgileri iki yaprağıda etkiliyor,

ben motorun rengini değiştirecektim o nedenle arastırma yaptım oradan bılıyorum,
2 adet yaprak 90 lira tutuyor...

satışı üzerime aldım o yüzden değişti.2 yaprakta değişti yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:34 AM ----------

sen bence git bitane sigortacıya ver onlar halleder...hiç uğraşmazsın..50/100 bişiler isterler hemde sıra felanda beklemezsin....

sıra filan olmuyo benim gördüğüm kadarıyla. benim işim 1 saat bile sürmemişti. değmez 1 tl bile vermeye
(istanbul-kartaldaydı)

Akileos
16 Ekim 2009, 09:13
satışı üzerime aldım o yüzden değişti.2 yaprakta değişti yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:34 AM ----------

sıra filan olmuyo benim gördüğüm kadarıyla. benim işim 1 saat bile sürmemişti. değmez 1 tl bile vermeye
(istanbul-kartaldaydı)

iyide arkadaş daha satışın noterden yapıldığını bile bilmiyor diğer işlem leri nasıl yapıcak.....

yerine görede sıra oluyo yoğunluk belli olmuyo tabi..:cat: