PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İtalya'da satılan lisanslı Rossi ürünleri Türk malı

Olcan138
15 Ekim 2009, 12:00
http://img70.imageshack.us/img70/7330/tshirt640.jpghttp://saatshop.net/images/magnifier.gif (http://img70.imageshack.us/img70/1176/photo285y.jpg)

http://img70.imageshack.us/img70/2509/label640.jpg

Gurur mu duyayım, sinirleneyim mi bilemedim, çözemedim ama hal bu.:) Hatırladığım kadarıyla Türkiye'de satılan ürünlerde böyle bir etiket yok; yani ya başka bir ülke ürünü, ya etiketleri itinayla gizlenmiş:) Diğer herhangi bir ülkede de hiç dikkat etmemiştim, fakat döne dolana Rossi ürünü ararken (bulunamaması da ayrı bir dertti o ayrı) motosikletin ve Rossi'nin anavatanında Türk malı t-shirt bulabilmek oldukça ilginç geldi.
Üstelik tek üründe, tek yerde de değil, bulabildiğim her yerdekiler aynı etikete sahiptiler:)

tigermbz
15 Ekim 2009, 12:02
Tekstil konusunda iyiyiz,
üretimi bizim fabrikalara yaptırıyorlardır herhal.

COQ
15 Ekim 2009, 12:14
Sen kasla goz arasinda, ne zaman gittin Italya'ya?:silent:

Hay.alper.est
15 Ekim 2009, 12:23
Bu olaya 6 ay gülerim başlıyorum gülemeye puahahhahahah:mrgreen:

kankicbf
15 Ekim 2009, 12:28
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!Biz Türküz Elimizden herşey gelir.Umarım her atılımda Türk bayrağı En yukarda dalgalanır.Bu arada rossi ürünü bulsam alıcamda daha bulamadım ..

Olcan138
15 Ekim 2009, 12:50
Sen kasla goz arasinda, ne zaman gittin Italya'ya?:silent:

Kaşla göz arasına sıkıştırıp, 3 vakit önce geldim, gördüm, döndüm işte...:)

Sonraki durak belirsiz; bir gece ansızın gelebilirim:P

COQ
15 Ekim 2009, 12:52
Kaşla göz arasına sıkıştırıp, 3 vakit önce geldim, gördüm, döndüm işte...:)

Sonraki durak belirsiz; bir gece ansızın gelebilirim:P

Sonra demedi deme!
Sevinçten kapimda olebilirsin.:P:bounce:

Olcan138
15 Ekim 2009, 12:57
O kadar şımartılmaya gelmem;
bakarsın hiç gitmem, kölen olurum...:mrgreen:

boyraz
15 Ekim 2009, 13:26
Burada satılanlar da resmi ürünler.

http://www.sahibinden.com/valentino_rossi_boyun_askilari_turkiye_de-66WQQaXQQ16645918WQQpXQQdisplayitem?keyword=rossi

http://www.sahibinden.com/rossi_tshirt_yeni_model_20_tl-28WQQaXQQ15872013WQQpXQQdisplayitem?keyword=rossi

http://www.sahibinden.com/rossi_official_tshirt_20_tl-52WQQaXQQ15711271WQQpXQQdisplayitem?keyword=rossi

COQ
15 Ekim 2009, 13:41
Avrupa'da ozellikle buyuk magazalar, bir çok urunu Turkiye'de yaptirip,uzerlerine kendi etiketlerini basiyorlar.
Benim bulundugum yerde, boyle bir kaç depo oldugu için devamli Turk Tircilarla karsilasiyoruz.
Daha dogrusu karsilasiyoruz demeyeyim de, gece oldu mu, disko,alem, kari-kiz aradiklari için ve de dil de bilmediklerinden, sormak için gelip onlar bizi buluyor.:P

Burada ulem koca fransada adam gibi pantalon diken marka yokmu diye aranirken rastladigim ve begendigim bir markanin urunlerinin de Turk mali oldugunu yine o tircilardan ogrenmis ve çok sasirmistim.:)

Gerçi genellikle ekonomi yapmaya ozen gosteren avrupanin kaliteden ziyade fiyat avantajina baktigini da unutmamak lazim.:wiinkk:

Olcan138
15 Ekim 2009, 13:50
Olaya realist yaklaşırsak gayet normal, gayet sıradan şeyler tabii bunlar...
Şu da çok yerinde bir sebebp Türk malı olabilmesi için.

Tekstil konusunda iyiyiz,
üretimi bizim fabrikalara yaptırıyorlardır herhal.

Sonuçta bugün global markaların hepsinin yurdundan uzakta üretim yaptığı bir gerçek, Almanya'da Alman malı Adidas aramak ne ise, bu durum da aynısı belki...
Ne bileyim, o t-shirt'teki yazı bir Made in China olsa hiç yadırgamayacaktım belki... Bu durumda hem gurur hem şaşırma var dediğim gibi... Hayranı olduğun adamın kendi ülkesinden lisanslı bir ürününü alacaksın, üzerinde kendi ülkenin adını görüyorsun, hem göğsün kabarıyor, hem "Bu kadar yolu bunun için mi geldim?:P" diyorsun kendi kendine.:)

musti81
15 Ekim 2009, 13:57
Tekstilde ilk üçteyiz ama biz üç kuruşa yapıp eloğlu marka basıp kaymağını yiyor Sarar var unutmamak lazım dünya markası..Mavi jeans..Dünyaya giydiriyoruz..:mrgreen:

tigermbz
15 Ekim 2009, 14:03
birkaç yıl önce tekstil işinde çalışan biriyle tanıştım
laf arasında bana şu bilgiyi verdi:
kötü diye bildiğin mahmutpaşada satılan 10 liralık t-shirt bizim fabrikadan 1-1,5 liraya çıkar, mağazadan marka diye aldığın 50-60 liralık t-shirt 3 liraya :)

NoVaRiX
15 Ekim 2009, 14:17
Tekstil basit sanayiidir. Bizim gibi 'gelişmekte olan ülkeler' (aslında bunun gerçek adı geri kalmış ülkelerdir ama böyle denince daha bir iyimser oluyor) tarafından üretim yapılır. Yani gayet sıradan bir durum aslında. Tekstil üretimi hamallıktır ama ne yazıkki başka alternatifimiz yok şuan için.. Hayırlı uğurlu olsun diyelim!

fireblade1
15 Ekim 2009, 14:29
Türk Gücü...:mrgreen: helal olsun vallaha..:P

flying hellfish
15 Ekim 2009, 15:10
Tekstilde ilk üçteyiz ama biz üç kuruşa yapıp eloğlu marka basıp kaymağını yiyor Sarar var unutmamak lazım dünya markası..Mavi jeans..Dünyaya giydiriyoruz..:mrgreen:

Arkadasim, Mavi jeans ile dalga gecmek adina mi o gulucugu ekledin oraya, yoksa ciddimisin anlayamadim? :)

Mavi Jeans'in yurtdisinda ozellikle Amerika'da ne kadar buyuk oldugunu aciklamaya gerek var mi?

musti81
15 Ekim 2009, 15:15
Arkadasim, Mavi jeans ile dalga gecmek adina mi o gulucugu ekledin oraya, yoksa ciddimisin anlayamadim? :)

Mavi Jeans'in yurtdisinda ozellikle Amerika'da ne kadar buyuk oldugunu aciklamaya gerek var mi?

Yok dalga geçmedim..Slogana güldüm.. :wiinkk: Sararıda unutmamak lazım..:cat:

CBR700F
15 Ekim 2009, 15:48
bende agv rossi kasklarını tr deyaptırıyo sanıp sevinmiştim :) çoğu yerde bu durum geçerli birçok yerde gördüm artık yadırgamıyorum.

flying hellfish
15 Ekim 2009, 16:38
Yok dalga geçmedim..Slogana güldüm.. :wiinkk: Sararıda unutmamak lazım..:cat:

OK o zaman, zaten Türkiye'nin yurtdışına ihraç ettiği en başarılı iki şeyden biridir mavi jeans :wiinkk:

cakalaz
15 Ekim 2009, 16:47
ÇAKMA OLMASIN :queen:

iptaluyelik02
15 Ekim 2009, 19:33
ÇAKMA OLMASIN :queen:

Kapalıçarşı''da,Mahmutpaşa'da satılan çakmalar bile bazen orijinalinden daha kaliteli olabiliyor.
Örneğin Türkiye'de üretilen sahte lacoste'taki düğmeler orijinalinden çok daha iyi olduğu için Lacoste'un yönetimini bile şaşırtmışız.Bu gerçek bir olaydır.
Mahmutpaşa'da 20 Tl lik bir Lacoste mont gördüm.Gerçekte Lacoste un modeli değil,onların öyle bir üretimi yok ama Lacoste un tüm modellerinden daha kaliteli olduğu için beğenerek aldım,keyifle giyiyorum.
Demek ki biz yapabiliyoruz,
Malını dünyaya kendi markası ile satabilen Türk İhracatçının da elinden ,alnından öpmeli.
Bir de gerçekten Türk malı motosiklet yapıp dünyaya satabilsek.
İnanıyorum bir gün bu da olacaktır.

Nexagon
15 Ekim 2009, 20:35
ben de yunanistan'da birkaç mağazada türk üretimi mallar görmüştüm. hatta birisini de zara'da gördüm ve o kalitedeki ürünler bizde maalesef yok.

çin'e yaptığımız muameleyi avrupalı da tekstil ve sanayii konusunda bize yapıyor. tek fark; çin, kaliteli mamulleri kendine alıp kalitesizleri üçüncü dünya ülkelerine yani bizlere satarken biz ise üçüncü dünya ülkesi olduğumuzdan mütevellit iyi malları maalesef avrupa'ya ihraç ediyoruz.

kaliteli domateslerimizin, sebzelerimizin, meyvelerimizin rusya'ya ihracı gibi.

alper_satriani
15 Ekim 2009, 20:44
ben de hep böyle bi tişört arıyordum fakat rastlayamadım hiçbiryerde
tişört alcaksam vereceğim para ennnnnnnn fazla 15TL'dir.

ozrace
15 Ekim 2009, 20:52
resimdeki tşört ün aynısından var bende.bahçelievler de bir dostumuza misafirliğe gittik tesadüf pazar vardı.gözüme çarptı 3 tane aldım ve çok komik bi rakama.burda söylemeyim pahalıya alanları üzmek istemem :)

VaScO1925
15 Ekim 2009, 20:59
ne var bende türk malıyım :P

yamahasülo
15 Ekim 2009, 20:59
receb naber kardeşim

GorkeM
15 Ekim 2009, 21:05
Diğer herhangi bir ülkede de hiç dikkat etmemiştim,

Burada (ua) çoğu tekstil ürünü Türk malı.
Aslında en kalitelileri diyebiliriz.

Örneğin ; ben genelde Zara'dan giyinmeyi severim.

Fakat;
Türkiye'deki Zara Türk üretimiyken;
Ukrayna'daki Zara Çin'e ürettiriyor.
Zara aynı Zara , fakat kaliteleri arasında çok fark var.

Bu yüzden yurduma döndüğümde ne gerekirse alır , buraya dönerim.

Olcan138
15 Ekim 2009, 21:22
Her ülkede, her ülkenin üretimi giysiler...vs satılacaktır, satılmaktadır, onda şaşıracak bir şey yok da... Benim bahsettiğim olay Rossi veya genellersek taraftar ürünlerinin üretim yeri olayı.

Örneğin herhangi bir mağazadan bir t-shirt alsam tamam, ama diyelim ki Galatasaray Store'a gittiğimde (hele bir de yurtdışından özellikle oradan bir şeyler almaya gelip) beğendiğim ürünün de benim geldiğim ülkeden geldiğini görsem (haydi Çin burada istisna olsun:P) acayip hislere kapılırım haliyle...:)

CBR700F
15 Ekim 2009, 21:37
Her ülkede, her ülkenin üretimi giysiler...vs satılacaktır, satılmaktadır, onda şaşıracak bir şey yok da... Benim bahsettiğim olay Rossi veya genellersek taraftar ürünlerinin üretim yeri olayı.

Örneğin herhangi bir mağazadan bir t-shirt alsam tamam, ama diyelim ki Galatasaray Store'a gittiğimde (hele bir de yurtdışından özellikle oradan bir şeyler almaya gelip) beğendiğim ürünün de benim geldiğim ülkeden geldiğini görsem (haydi Çin burada istisna olsun:P) acayip hislere kapılırım haliyle...:)

Valentino türk bilmiyormuydun ayıb ettin şimdi hatta veliymiş sonradan valentino diye değişitrmişler zorluk yaşamasın diye hehe :) konusu olan şey t-shirt olduyu için bence normal herhangi bir ne bileyim penye içinde, basit şeyler(basitden kastım kalitesiz değil) de çokta şasırılacak birşey değil bizdeki futboldur bilmemnedir offical urunler türkiyedemi yapılıyor hiç sanmıyorum . Gurur versinmi vermesinmi bilemedim şimdi ama ülkemizinadını görmek hoş yinede :)

yürekçe
15 Ekim 2009, 22:09
Sonra demedi deme!
Sevinçten kapimda olebilirsin.:P:bounce:

vay beeee, anında çakma laf diye buna derim :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:58 PM ----------

ne var bende türk malıyım :P

ama mallığınla türklüğünün bir alakası olmadığına inanıyorum ben :queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:00 PM ----------

ben de hep böyle bi tişört arıyordum fakat rastlayamadım hiçbiryerde
tişört alcaksam vereceğim para ennnnnnnn fazla 15TL'dir.

zengin adamın hali bir başka işte :wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:01 PM ----------

Kapalıçarşı''da,Mahmutpaşa'da satılan çakmalar bile bazen orijinalinden daha kaliteli olabiliyor.
Örneğin Türkiye'de üretilen sahte lacoste'taki düğmeler orijinalinden çok daha iyi olduğu için Lacoste'un yönetimini bile şaşırtmışız.Bu gerçek bir olaydır.
Mahmutpaşa'da 20 Tl lik bir Lacoste mont gördüm.Gerçekte Lacoste un modeli değil,onların öyle bir üretimi yok ama Lacoste un tüm modellerinden daha kaliteli olduğu için beğenerek aldım,keyifle giyiyorum.
Demek ki biz yapabiliyoruz,
Malını dünyaya kendi markası ile satabilen Türk İhracatçının da elinden ,alnından öpmeli.
Bir de gerçekten Türk malı motosiklet yapıp dünyaya satabilsek.
İnanıyorum bir gün bu da olacaktır.

elbette olacaktır.. amaaaa elalem normal yakıtlı motor üretimini bırakıp bor madeniyle veya suyla, güneşle çalışan motor yapmaya başladığı vakit, demode üretimleri ve hurda makineleri bizlere yani "gelişmekte olup geliştirilmemekte olan ülkelere" İZİN verdikleri zaman olacaktır bu ( çünkü tekstili bize bu şekilde verdiler). ve biz o zaman peşkeş çekilmiş bor madenimizi avrupadan alıp, yine aynı yakıtla çalışan motoru japonyadan alıp kullanırız. ve eminim ki, borla güneşle çalışanın şeklen kopyası ama yağlı benzinle çalışan mekanizmalı motoru da yine çinden alırız, kimbilir belki de afrikanın baltra girmemiş ormanlarından da olabilir...

size bir soru :
pek çok şeyi insanlık tarihinde ilk çinliler bulmuş olmasına rağmen, neden şu anda sadece kopyasını yapıyorlar???

ve biz neden onu bile yapamıyoruz ( yani yapıyoruz ama satamıyoruz )
:pr::pr::pr:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:09 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:07 PM ----------

daha da kötüsü var;

sofuoğlunun kaskı ne malı?

kkarabidan
15 Ekim 2009, 22:15
benim bildiğim diğer bi türk malı ecko vardı nakış işlerini yapıyoduk 50 cent grubunda görmüştüm türkiye de yok

COQ
17 Ekim 2009, 00:45
Yapilan muhabbetler, aklima su karikaturu getirdi.:)

http://www.yigitozgur.net/galeri/albums/arsiv/0043.jpg

mete_han
18 Ekim 2009, 16:51
Olcan İtalyadan aldığın malları iç piyasayamı sürüyon...ne ayaksın haci...:P vemar kask eldiven...vs..

Olcan138
18 Ekim 2009, 17:25
İtalya'yı eve taşımışım da biraz:) Ev halkından tepki görünce, aradan birkaç parça eksiltmeye çalıştım...