PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Dur' ihtarına uymayan motosikletten Yunuslara ateş.. 1 ölü 1 yaralı.

Levsy
14 Ekim 2009, 03:45
'Dur' ihtarına uymayan motosikletten motosikletli polise ateş..

(AA 13.10.2009)

ANTAKYA'da 'Yunus' tabir edilen motorize polis ekibi silahlı saldırıya uğradı. Olayda bir polis memuru ağır yaralandı, saldırganlardan biri ise hayatını kaybetti

Olay, dün saat 22.00 sıralarında Antakya Yeni Otogar yakınında meydana geldi. 4895 kodlu motosikletli polis ekibi durumundan şüphelendiği önlerinde seyreden plakasız motosiklete dur ihtarında bulundu. Dur ihtarına uymayan motosikletten polis memurlarına ateş açıldı.

Açılan ateş sonucu polis memuru Yavuz Dost karnına isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Motosiklette bulunan diğer polis memuru ise açılan ateşe karşılık vererek 28 yaşındaki Murat Koku'yu yaraladı. Yaralanan polis memuru Dost'un telsiz anonsu üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Dost, ambulansla Antakya Devlet Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı. Polis ekipleri çevrede başlattıkları arama çalışmasında ateş açılan motosiklette bulunan ve olay sonrası yaya olarak kaçan 35 yaşındaki Murat Diyap'ı yakaladı.

Yaralanan polis memuru Yavuz Dost'un hayati tehlikesinin olduğu bildirildi.

YARALI SALDIRGAN ÖLDÜ

Olayda yaralanan 28 yaşındaki Murat Koku kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu ve Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım Antakya Devlet Hastanesi'ne giderek yaralı polisi ziyaret etti. Vali Lekesiz, hastane önünde yaptığı açıklamada olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Polis memurumuza isabet eden kurşunlardan biri dalağına diğeri bağırsağına isabet etmiş. Şu anda sağlık durumu iyiye gidiyor. Ancak olayda polisin karşı ateşi sonucu yaralanan Murat Koku vefat etti" dedi.

Hastane Başhekimi Mustafa Erdoğan ise yaralı olarak gelen polis memuru Yavuz Dostun hemen ameliyata alınarak gerekli müdahalenin yapıldığını, bilincinin yerinde olduğunu ve 2-3 güne kadar taburcu edeceklerini söyledi.

Kaynak: Milliyet

CengizhanD
14 Ekim 2009, 03:49
gebersin şerefsiz kim bilir ne canlar yakıp hırsızlık yapmıştı yine.

polisimizede acil şifalar diliyorum.

wert_35
14 Ekim 2009, 03:52
polislere bişey olmaması sevindirici:cat:

sanırım artık çelik yelekli mont gibi bişey üretirler motorize polisler için:wiinkk:

RunemagicK
14 Ekim 2009, 04:13
Polisimize geçmiş olsun, neyseki ucuz kurtulmuş, eski sağlığına kısa zamanda kavuşur inşallah
Görevini yaptığı için de kendi adıma teşekkür etmek isterdim kendisine

by_dengesiz
14 Ekim 2009, 04:48
bu sefer polise ateş açılmış,ya polis şehit olsaydı,inşallah geberen herif cehennemin dibini boylamıştır,Allah polısımıze acil şifalar versin,bi de polis durdurunca kızıyolar 2 gün önce bir topic açmıştım 4 aydan beri bi çalntı motor vardı 34uf3351 plakalı çalan göt F nin altına çizgi çizip E yapmış,bizim polis yermi numara,şaseden sorunca çalıntı çıktı tabi,dün motoru sahibine ayazağa karakolunda teslim ettiler,polise can kurban,polis çalışıyor arkadaşlar inanın,

huceyn
14 Ekim 2009, 08:58
bana bişeyler hatırlattı da neyse...

_ferkan_
14 Ekim 2009, 09:14
Gebersin şerefsiz:pr:Polisimize bişey olmamasına sevindim inşallah tez zamanda eski sağlığına kavuşur.

korkut 250
14 Ekim 2009, 09:29
Polis memuruna ALLAH cc den acil şifalar diliyorum.:rendeer:

takendy
14 Ekim 2009, 09:58
allah sonumuzu hayır etsin....

avkan65
14 Ekim 2009, 10:09
''su testisi su yolunda kırılır''

Polisimize acil şifalar..

navigator55
14 Ekim 2009, 10:42
Bindikleri motor kime aitse onu da hurdaya çıkarmak lazım,sadece odun taşıyanların kamyonetini satmakla adalet tesis edilmez.

Emrah.ark
14 Ekim 2009, 11:07
Ölen dangalağı Allah'a Havale ediyorum..Polislerimize teşekkür ediyor yaralanan polisimizede alahtan acil şifalar diliyorum:rendeer:

Birde şöye başlıklar açılıyordu bilmem hatırlıyormusunuz..

Polis Dur Dedi durmadım kaçtım:pr:
Ceza gelirmi..

Bunu diyorum başkada yorum yapmıyorum beyni olan anlar zaten:rendeer:

Ramazan Can
14 Ekim 2009, 11:11
böyle seyleri okumak zoruöma gidiyor...

cihan_34_ist
14 Ekim 2009, 11:14
Polisler Evet gerçekten çalışıyor benim motorum çalındıpında 20 günde buldular. Adamların görevi bu arkadaşlar yapıcaklar tabi. Helal olsun acil şifalar diliyorum Vede ölen kendini terminatör zanneden Motorcu arkadaşımızada
Eğer müslüman ise Allah Rahmet Eylesin.

kankicbf
14 Ekim 2009, 12:28
Polise geçmiş olsun,Yunuslarında işi zor valla ,Allah yardımcıları olsun..

AYGÜL
14 Ekim 2009, 12:38
polisimize büyük geçmiş olsun :pale:

Kawam
14 Ekim 2009, 12:41
Ölen kimmiş ve suçu neymiş???

CERRAHI
14 Ekim 2009, 13:02
Besyuzbabanın tek evlatlarının birisi zaten gebermiş..
Digeri de geberen diger serefsizin yerinde olmak icin eminim dua eder...

Cunki onu oyle bir severlerki mahkemeye cıkana kadar babasının sayısı bir o kadar daha artar ::ranntign::ranntign::ranntign

metanecho
14 Ekim 2009, 17:33
dur ihtarına uymayanlara kurşun sıkan polislere demediklerini bırakmayanlar şimdi ne diyecek merak ediyorum

< iLk@yy >
14 Ekim 2009, 17:41
dur ihtarına uymayanlara kurşun sıkan polislere demediklerini bırakmayanlar şimdi ne diyecek merak ediyorum

o konuyla ilgili ben çok şey biliyorum ama neyse... (ateş etmelerle ilgili 1 hafta polislerle iç içe kalınca öğreniyorsun)

gazman
14 Ekim 2009, 18:25
gecenlerde tartisma vardi..genc bi ehliyetsiz motorcu polisten kacmis,dur ihtarina uymamis,poliste ates etmisde ..genc olmustu..turkiye ayaklandi..vay efendim polis nasil ates edermis..eder abi..polis ates ed-er...sen suclusun neden kaciyorsun..netice polis simdi hapiste...yanlisa bakarmisiniz...iste neticeside bu olur iste...turkiyede kanunlar yersine isliyor..kimse kacan motorcuyu suclamiyor..

metanecho
14 Ekim 2009, 18:30
gecenlerde tartisma vardi..genc bi ehliyetsiz motorcu polisten kacmis,dur ihtarina uymamis,poliste ates etmisde ..genc olmustu..turkiye ayaklandi..vay efendim polis nasil ates edermis..eder abi..polis ates ed-er...sen suclusun neden kaciyorsun..netice polis simdi hapiste...yanlisa bakarmisiniz...iste neticeside bu olur iste...turkiyede kanunlar yersine isliyor..kimse kacan motorcuyu suclamiyor..

kaçan motorcu terörist olsa gidip bir eylem yapsa polis yine suçlu niye ateş etmedin diye bu seferde. bende bunu anlatmaya çalışıyorum her seferinde

avkan65
14 Ekim 2009, 18:30

o olayla bu olay çok farklı kardeşim
polisin silah kullanma yetkileri bazı durumlarla kısıtlıdır ,
diğer olayda sadece kaçan bir araç var sadece fiili saldırı yok ,buradaki konuda ise polise ateş açma,silah kullanma olayı var..

gazman
14 Ekim 2009, 18:35
kaçan motorcu terörist olsa gidip bir eylem yapsa polis yine suçlu niye ateş etmedin diye bu seferde. bende bunu anlatmaya çalışıyorum her seferinde
aynen haklisin...bu adam terorist olabilir,hirsiz olabilir,ben rusyada yasiyorum..burda dur ihtarina uymadin hee..direk polisin sana ates acma yetkisi var sorguzu sualsiz..adam ehliyet sorarken bile,boynunda keles var,kursun gecirmez yelegi ustunde..bizim polislere bakiyor cuneyt gibi tisortlerle..cok komik yaa farki ancak baska bi ulkede yasiyinca anliyorsunuz arkadaslar gercekten bu bi gercek..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:35 PM ----------

o olayla bu olay çok farklı kardeşim
polisin silah kullanma yetkileri bazı durumlarla kısıtlıdır ,
diğer olayda sadece kaçan bir araç var sadece fiili saldırı yok ,buradaki konuda ise polise ateş açma,silah kullanma olayı var..

sende haklisin arkadasim..ama polisin buna mahal vermemeside gerekli..

osmanba
14 Ekim 2009, 19:22
Gebersin it... Polis kardeşimize de Allah'tan acil şıfa diliyorum. Polis arkadaşlar lütfen daha dikkatlı olun. Böyle itlere hedef olmadan tepeleyin bitsin.. Ne demek be TC. nin polisi dur diyecek durmayacak ve de kurşun sıkacak. Bu kurşun Türk milletine sıkılıyor. Burada siyası görüş olsun veya olmasın. Polis milletimiz adına sokakta.. Avrupa da polis otomobili durdurunca sürücü ellerini direksiyona tutunmuş vaziyette bekler. Elini kolunu oynatırsa beynine çakarlar. Asker ve polisin dur ihtarına kasten uymayıp asayışı kirleten her kim olursa kendi canınızı tehlikeye atmadan ben dahil gerekeni yapın. Asker ve polis yalvarmaz. Kanunları uygular..

Levsy
14 Ekim 2009, 19:48
Polisler Evet gerçekten çalışıyor benim motorum çalındıpında 20 günde buldular. Adamların görevi bu arkadaşlar yapıcaklar tabi. Helal olsun acil şifalar diliyorum Vede ölen kendini terminatör zanneden Motorcu arkadaşımızada Eğer müslüman ise Allah Rahmet Eylesin.

İşaretlediğim cümlene 2 itirazım var.

1- Ben böyle birinden motorcu arkadaşımız diye bahsedemem
2- Polisin karnına iki kurşun sıkıp iç organlarını parçalayan birine Allah'ın Rahmet etmesini ise hiç isteyemem. Ne yapacağını Allah bilir, ama ben bir dilekte, hayır duada bulunmam onun için.

fearlesboyy
14 Ekim 2009, 20:32
Bence o kacıp polisimize ateş eden şerefsizleri motorun arkasına bağlayıp geberene kadar sürüklemeliler.allah bilir hangi garibanın motorunu çalmışlardır.polisimize acil şifalar diliyorum.geberenin mekanıda cehennem olsun

s3ns4t10n
14 Ekim 2009, 21:11
aynen haklisin...bu adam terorist olabilir,hirsiz olabilir,ben rusyada yasiyorum..burda dur ihtarina uymadin hee..direk polisin sana ates acma yetkisi var sorguzu sualsiz..adam ehliyet sorarken bile,boynunda keles var,kursun gecirmez yelegi ustunde..bizim polislere bakiyor cuneyt gibi tisortlerle..cok komik yaa farki ancak baska bi ulkede yasiyinca anliyorsunuz arkadaslar gercekten bu bi gercek..

dediğin gibi orası rusya, bunu turkiyede yapamazsın..
sıkıyosa nufuslu birine ateş et bakim...
bi yerinden kan alırlar kan.. :cat:

egelim 43
14 Ekim 2009, 21:14
Yaralı polis memuruna acil şifalar diliyorum,saldırgana ateş edip öldüren diğer polis memuruna ise ALLAH yardımcısı olsun diyorum,belkide cezaevine girecek görevini yaptığı için..:pale:

vukuat
14 Ekim 2009, 22:10
bana bişeyler hatırlattı da neyse...

aynen katılıyorum kardes okur okumaz bende hatırladım sanırım aynı seylerı dusunuyoruz

trhakan
14 Ekim 2009, 22:16
allah belalarını versin dicem ama zaten vermiş polisimize acil şifalar diliyorum en kısa zamanda düzelir inşallah

ramco_42_42
14 Ekim 2009, 23:01
ALLAH KORUSUN ıyı zamanda degılız

gazman
15 Ekim 2009, 21:01
dediğin gibi orası rusya, bunu turkiyede yapamazsın..
sıkıyosa nufuslu birine ateş et bakim...
bi yerinden kan alırlar kan.. :cat:
iste bu yuzden biz adam olamayiz..dostum..inan buna..

71Hakan71
15 Ekim 2009, 22:04
dur ıhtarına uymayıp bıde polıse ates eden ıtoglu ıte cok ıyı olmus.ayrıca motorcu arkadas dıyenlerı kınıyorum.kım bılır kımlerın canını yaktı veya yakacaktı hırsızlıkla vs vs.

polıslerede tam yetkı de verılmıyor cunku aralarında cok dengesızlerıde var...
fakat bu tarz olaylarda polıs affetmemelı vurma yetkısı olmalı.en azından lastıge sıkmalı veya bacaga filan...

polıs kardesımız en yakın zamanda saglıgına kavusur umarım.DUA EDILECEK BI DURUM VARSA ODA POLISIMIZIN BIAN ONCE ILESMESI ICINDİR gazman