PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ben kaza yaptım

ramco_42_42
14 Ekim 2009, 00:30
:pr:ben kaza yaptım karsı taraf kusurlu ama benım A2 ehlıyetım yok sigorta bunu odermı polıs raporu var evrakları tamam ladım yada ödeyıp gerı talep edermi ehlıyetsılıkten arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım tesekur edıyorum

c@n
14 Ekim 2009, 00:47
hem ödemicek hemde sana eğer b sınıfı ehlietin varsa sınıf uyuşmazlığından 845 tl ceza kesicek eğer hiç ehlietin yoksa 1.256 tl ceza kesicek birde hasarı sen cebinden ödicen duruma görede sana kamu davası da acılabilir devlet dostum

mertka
14 Ekim 2009, 01:11
Geçmiş olsun umarım birşeyin yoktur. Ehliyetin yoksa ne yazıkki sigorta paranı ödemez

aYe
14 Ekim 2009, 03:31
Hayır ehliyetsizlik kanunlara göre kusur oranından sayılmıyor, kusuruna göre trafik ödeme yapar, eğer polis kestiyse sadece ehliyetsiz araç kullandığın için ceza ödüyeceksin.

Raporun tam eksiksiz kurallara uygun hazırlanmışsa ve haklıysan hasarının tamamını alırsın.
(Detaylar için Mt üyesi Av. Savaş Kayan bey'e müracaat ediniz)

Akileos
14 Ekim 2009, 09:05
:pr:ben kaza yaptım karsı taraf kusurlu ama benım A2 ehlıyetım yok sigorta bunu odermı polıs raporu var evrakları tamam ladım yada ödeyıp gerı talep edermi ehlıyetsılıkten arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım tesekur edıyorum

kardeş polis raporum var diyorsun....polis sana ceza yazmadımı....onu merak ettim...

evet paranı alırsın bu konu daha öncede tartışma konusu olmuştu...:cat:

korkut 250
14 Ekim 2009, 09:24
Kusur karşı taraftaysa senin masraflarını karşılar.Sanada ehliyetsiz motorlu araç kullanmaktan ceza keser ruhsat sahibi sen değilden ruhsat sahibinede ceza keser.
Bundan bayağı bir sene önce arabayla bir kıza çarptım o zaman B sınıfı ehliyetim yok kusur yüzde yüz kızda ertesi gün savcılığa çıktım. mahkeme tarihi belirledi.Sonuçta karşı taraf kusurlu olduğu için dava düştü .Bana ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza ,ruhsat sahibine ehliyetsiz bir kişiye araba vermekten ( bu arada ruhsat sahibi babam.:cherry:) ceza kestiler...:cat:

ramco_42_42
14 Ekim 2009, 22:32
selamlar bana ehliyetsizlıkten 600 tl ceza kestıler ben odedım kamu davasıda iki tarafda sıkayetcı olmadıgı ıcın takıpsızlık verdı......?

trhakan
14 Ekim 2009, 22:38
polisi karıstırmadan A2 ehlıyetlı bir arkadasını bulup cebinden para cıkmadan SİGORTDAN halledebılırdın ama rapor tutulmus dıyorsun gecmıs olsun

ramco_42_42
15 Ekim 2009, 23:14
arkadaslar baska bılgısı olan yokmu sayın savas kayan bey yardımcı olurmusunuz lutfen

alinazik
16 Ekim 2009, 01:07
selam

ya arkadaşım a2 ehliyet almak çok zor değilki lütfen ehliyetsiz araç sürmeyin en haklı olduğun durumda bile ehliyetin yoksa ......% 100 hatalısın buda yetmezmiş gibi iyi paralar ödeniyor ceza olarak

Akileos
16 Ekim 2009, 01:14
arkadaslar baska bılgısı olan yokmu sayın savas kayan bey yardımcı olurmusunuz lutfen

kendisine özel mesaj atsana buradan yardımcı olacağını sanmıyorum.....eski sebep..sen pm le ulaşşş..:cat:

deli_mavi
16 Ekim 2009, 01:21
Yasayan bilir ya hani a2 bu olayin olmassa olmazi...suc sende kalir gecmis olsun....

wkemal
16 Ekim 2009, 01:25
çok geçmiş olsun

kuyucadısı
16 Ekim 2009, 01:29
geçmiş olsun arkadaşım. arkadaşlar gerekli bilgiyi vermişler. sen savaş abiye pm at. topik gözünden kaçabilir. yardımcı olucaktır...

ozrace
16 Ekim 2009, 02:02
Hayır ehliyetsizlik kanunlara göre kusur oranından sayılmıyor, kusuruna göre trafik ödeme yapar, eğer polis kestiyse sadece ehliyetsiz araç kullandığın için ceza ödüyeceksin.

Raporun tam eksiksiz kurallara uygun hazırlanmışsa ve haklıysan hasarının tamamını alırsın.
(Detaylar için Mt üyesi Av. Savaş Kayan bey'e müracaat ediniz)

bende bu şekilde biliyorum

kartalizma07
16 Ekim 2009, 02:05
geçmiş olsun... kamu davası + ceza + bütün hasarlar sana ait olur bence.
aynısı arkadaşın başına geldi. motosiklette hata yok karşı tarafta ama ehliyet olmayınca ne var ne yok kitlemişler.

ramco_42_42
18 Ekim 2009, 12:37
tesekurler verdıgınız bılgıler ıcın

iptaluyelik02
18 Ekim 2009, 13:21
hem ödemicek hemde sana eğer b sınıfı ehlietin varsa sınıf uyuşmazlığından 845 tl ceza kesicek eğer hiç ehlietin yoksa 1.256 tl ceza kesicek birde hasarı sen cebinden ödicen duruma görede sana kamu davası da acılabilir devlet dostum

Geçmiş olsun umarım birşeyin yoktur. Ehliyetin yoksa ne yazıkki sigorta paranı ödemez

Yasayan bilir ya hani a2 bu olayin olmassa olmazi...suc sende kalir gecmis olsun....

Arkadaşlar bir şeyi bilmiyorsak bu bize saçmalama,kendi bilgisizliğimizle üretecegimiz çözümleri başkaları üzerinde test etme hakkı vermez.

geçmiş olsun... kamu davası + ceza + bütün hasarlar sana ait olur bence.
aynısı arkadaşın başına geldi. motosiklette hata yok karşı tarafta ama ehliyet olmayınca ne var ne yok kitlemişler.
Arkadaşına selam söyle onu iyi keklemişler.

polisi karıstırmadan A2 ehlıyetlı bir arkadasını bulup cebinden para cıkmadan SİGORTDAN halledebılırdın ama rapor tutulmus dıyorsun gecmıs olsun
Bu dediğini sen hiç yaptın mı?
Sen düpedüz dolandırıcılık öneriyorsun .
O kazayı yapan, ehliyetin sahibi,motorun sahibi sigorta şirketiini dolandırmaktan kaç yıl yatar biliyor musun?
FORUMLAR BİZE SINIRSIZ SACMALAMA OZGURLUGU VERMİYOR,yazdıkların kurallara aykırıdır.

Asıl cevap şudur
Ehliyetsizlik Trafik kazasının sebebi degildir.Bir sekil eksikligidir Tutanaga ehliyetsiz oldugunuz yazılır ama bu kusuru etkilemez.Yani kazanın olusunda kusurunuz yoksa ehliyetiniz var ya da yok farketmez.sadece eEhliyetsiz arac kullanmaktan ceza odersiniz
karşı aracın ZMM sigortasını yapan sigorta şirketi ehliyetiniz olsa da olmasa da zaten hasar odemeye sıcak bakmadıklarından bunu bahane ederler.Siz dava acınca uzatmadan hasarı kuzu kuzu oderler.
Ehliyetsizligin sigorta acısından başka bir yönü vardır Kaskolu motorunuzu ehliyetsiz birine vardiginizde kaza yaparsa kasko şirketiniz bunu sözleşmenin ihlali olarak görüp zararı ödemekten kacınabilir.
Ehliyetsizlik asıl ölümlü ya da yaralamalı trafik kazasında kusurlu olunca baş agrıtır.Allah göstermesin.

by_001
18 Ekim 2009, 13:26
yha arkadaş şu profili tam doldursanızda görsek nerdesiniz ? neye binersiniz :pr:

iptaluyelik02
18 Ekim 2009, 13:29
yha arkadaş şu profili tan doldursanızda görsek nerdesiniz neye binersiniz :pr:

Haklısın bu konuda büyuk eksiklik var .

by_001
18 Ekim 2009, 13:37
geçmiş olsun..:rendeer: iyi olmana sevindim.. :rendeer:

trhakan
18 Ekim 2009, 13:54
[SIZE="2"][

Bu dediğini sen hiç yaptın mı?
Sen düpedüz dolandırıcılık öneriyorsun .
O kazayı yapan, ehliyetin sahibi,motorun sahibi sigorta şirketiini dolandırmaktan kaç yıl yatar biliyor musun?
FORUMLAR BİZE SINIRSIZ SACMALAMA OZGURLUGU VERMİYOR,yazdıkların kurallara aykırıdır.

Asıl cevap şudur
Ehliyetsizlik Trafik kazasının sebebi degildir.Bir sekil eksikligidir Tutanaga ehliyetsiz oldugunuz yazılır ama bu kusuru etkilemez.Yani kazanın olusunda kusurunuz yoksa ehliyetiniz var ya da yok farketmez.sadece eEhliyetsiz arac kullanmaktan ceza odersiniz
karşı aracın ZMM sigortasını yapan sigorta şirketi ehliyetiniz olsa da olmasa da zaten hasar odemeye sıcak bakmadıklarından bunu bahane ederler.Siz dava acınca uzatmadan hasarı kuzu kuzu oderler.
Ehliyetsizligin sigorta acısından başka bir yönü vardır Kaskolu motorunuzu ehliyetsiz birine vardiginizde kaza yaparsa kasko şirketiniz bunu sözleşmenin ihlali olarak görüp zararı ödemekten kacınabilir.
Ehliyetsizlik asıl ölümlü ya da yaralamalı trafik kazasında kusurlu olunca baş agrıtır.Allah göstermesin.

verdigin bilgiler için tesekkürler
cevap ben yapmadım elbette
biraz sakin olabilirsin! BİR DAHA SACMALAMAM::uzgunum:

yürekçe
18 Ekim 2009, 14:10
kusura bakma ama, ehliyetsiz kullananlara gıcığım, ne halin varsa gör. ben ehliyetimi çok zor şartlar altında aldım ve ehliyeti olmayanlar benimle aynı hakkı taşımamalı....

ramco_42_42
19 Ekim 2009, 01:39
tesekur edıyorum arkadaslar hepınızden ve SAVAŞ beyden en kısa zamanda ehlıyetımı alıyorum cebıme koyuyorum

iptaluyelik02
19 Ekim 2009, 09:56
kusura bakma ama, ehliyetsiz kullananlara gıcığım, ne halin varsa gör. ben ehliyetimi çok zor şartlar altında aldım ve ehliyeti olmayanlar benimle aynı hakkı taşımamalı....

Ehliyeti olmayan seninle aynı hakkı taşımıyor zaten ehliyetsizlikten ceza ödüyor.
Sen rahatça motor kullanırken onlarr Trafik polisinin yanından üç buçukla geçiyor
yaya olsalar bile:)

ortadadogulu
19 Ekim 2009, 10:04

ehliyetim vaaaaaar asabiyim ben :queen:

DeliRRmisFis
19 Ekim 2009, 11:51
Başlığı okuyunca "hayır ben kaza yaptım" diyesim geldi.. :mrgreen:

valla Avukat arkadaş sonuna kadar haklı olabilir ama bence,
ehliyetsiz bir adamın trafikte olmaya hakkı olmadığı için %100 kusurlu sayılmalı....

iptaluyelik02
19 Ekim 2009, 14:02
Başlığı okuyunca "hayır ben kaza yaptım" diyesim geldi.. :mrgreen:

valla Avukat arkadaş sonuna kadar haklı olabilir ama bence,
ehliyetsiz bir adamın trafikte olmaya hakkı olmadığı için %100 kusurlu sayılmalı....
Kuralları ben koysaydım belki şöyle olurdu;
1-ehliyetsiz motor kullanan adamın altındaki motor en az 1 ay bağlı kalmalı, Her tekrarda süre katlanmalı
Yakalandığnın ertesi gün cezayı ödeyip motoru alması çok caydırıcı değil.
2-Yaşı ve eğitimi müsait olup A2 ehliyetini almayanın cezası iki misli olmalı.

16 yaşındaki adamın mobylette le yakalanması ile 40 yaşındaki adamın yakalanması aynı kefeye konulmamalı.
3-Ehliyetsizlik cezası motorun kasko değeri ile orantılı olarak artmalı.
15 milyarlık motora binen adam 3 kat fazla ceza ödeyecek olsa ehliyeti cebinde olmadan sokağa bile çıkmaz.

BerKToprak
19 Ekim 2009, 14:07

kusura bakma kardeşim aynı şey başıma geldi karşı taraf % 10000 kusurluyken benim ehliyetim olmadıgı için beni kusurlu gösterdiler geçmiş olsun