PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar acil yardım motoruma çarptılar

SeDa+T
13 Ekim 2009, 22:17
Bi sorum olucak motorum park halindeyken aracın birisi geri geri yanaşırken motoruma çarpmış sağ tarafın üstüne düşmüş motor şimdi zabıt tutturucam ama bir sorunum var ehliyetim yok zabıt tutulurken ehliyet istenicekmi benden????

VaScO1925
13 Ekim 2009, 22:19
isticekler tabi. ehliyeti olan birine tuttur
he eger tutarsanda 1 mılyar ceza gelir

SeDa+T
13 Ekim 2009, 22:23
Ya aslında ehliyet sınavını geçtim de evraklarım kursta 1 milyar ceza ödiceğime 300 lira verir ehliyetimi alırım. Ama duran motor, gitmiyoki park halinde sonuç itibarı ile. kafamı karıştıran olay bu giderken bursa ehliyet ister duran motora ehliyet istemeleri saçma olmuyomu?

yürekçe
13 Ekim 2009, 22:35
Ya aslında ehliyet sınavını geçtim de evraklarım kursta 1 milyar ceza ödiceğime 300 lira verir ehliyetimi alırım. Ama duran motor, gitmiyoki park halinde sonuç itibarı ile. kafamı karıştıran olay bu giderken bursa ehliyet ister duran motora ehliyet istemeleri saçma olmuyomu?

sonuçta zabıt tutulurken senin adın ve ehliyet no tutanağa yazılacak canım kardeşim....

cakalaz
13 Ekim 2009, 22:42
Aynısı benim eski motoruma da olmustu. Park halindeki motoruma Polis Aracı geri geri cıkarken carpmıs ve düşürmüştü...Ama ehliyetim yok diye hiç birşey yapamamıstım :)

ümmet perkitan
13 Ekim 2009, 22:42
saçmada olsa türkiye kurallarına göre yasalar böle suç yani.

bikerboy35
13 Ekim 2009, 22:44

O motor oraya nasıl geldi ???

Geçmiş olsun ayrıca...

storm150_mmk
13 Ekim 2009, 22:54
yalanmı yok ya abim babam vs getirdi burdan geciyordum düsürmüssün motoru bitti gitti ehliyetli briini caırcan ozamanda hicbi sorun kalmicak

SeDa+T
13 Ekim 2009, 23:00
ehliyetli birini bulayım o zaman acil olarak :) kış da geliyo sağını solunu toplarım ya satarım yada kaldırırım :)

RunemagicK
13 Ekim 2009, 23:24
yaa işte ehliyetin gerekliliği. çarpan adamla tartışıp sağlam bi dayak yesen bile 1000tl ceza ödememek için sesini çıkaramicaksın:)

kanucan
13 Ekim 2009, 23:32
O motor oraya nasıl geldi ???

Geçmiş olsun ayrıca...

o oraya nasıl geldi değil o araba motora nasıl çarptı olucak motor arabadan küçük olsa bile nasıl görülmez yani:silent:

geçmiş olsun

c@n
13 Ekim 2009, 23:52
park halindeki araca çarpma söz konusu olduğunda polis zabıtı gerekiyor ne senin ehliyete ihtiyacın var nede alkol testine polisi çağırırsın adımıza kayıtlı motorumuza park halinde dururken araç çarpmıştır diye beyan edersin polis sadece karşı tarafın yani çarpan kişinin evraklarını alıcak bu kanun böyle kardeşim onun için rahat ol sen ama iş işten geçmiş olay anında polis çağırman gerekiyor bu konuda polis bu motoru buraya kim getirdi derse ki demez park konumunda bizim bir çalışanımız kullanıyor demen yeterli

daha önce 2 defa aracıma çarpıldı oradan biliyorum

SeDa+T
13 Ekim 2009, 23:58
yaa işte ehliyetin gerekliliği. çarpan adamla tartışıp sağlam bi dayak yesen bile 1000tl ceza ödememek için sesini çıkaramicaksın:)

:D:D kendi mahallemizde dayak yiceksek ölelim daha iyi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:56 PM ----------

park halindeki araca çarpma söz konusu olduğunda polis zabıtı gerekiyor ne senin ehliyete ihtiyacın var nede alkol testine polisi çağırırsın adımıza kayıtlı motorumuza park halinde dururken araç çarpmıştır diye beyan edersin polis sadece karşı tarafın yani çarpan kişinin evraklarını alıcak bu kanun böyle kardeşim onun için rahat ol sen ama iş işten geçmiş olay anında polis çağırman gerekiyor bu konuda polis bu motoru buraya kim getirdi derse ki demez park konumunda bizim bir çalışanımız kullanıyor demen yeterli

daha önce 2 defa aracıma çarpıldı oradan biliyorum

adam tanıdık çıktı zaten istediğin zaman gel tutalım diyo ne istersen onu yaz diyo sorun yok yani o açıdan ama dediğin gibiyse arabayı tekrar oraya getirmemis lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:57 PM ----------

o oraya nasıl geldi değil o araba motora nasıl çarptı olucak motor arabadan küçük olsa bile nasıl görülmez yani:silent:

geçmiş olsun

sağolasın ya bende anlamıyorum motorları nasıl görmüyolar

berk_cglr
14 Ekim 2009, 00:07
ya böle yapıp motoru komple elden geçirtme şansımız varmı arabası olan bi arkadaşımla anlaşsam yatrsak motoru oda geri gelirken çarpmış gibi yapsa sigortadan istediğimizi yaptırabiliyomuyuz :)
biraz çakalca oldu ama idare edin

SeDa+T
14 Ekim 2009, 00:19
:) valla benim motorun şu anda; ön fren kolu, sağ sinyal, sağ ayna, koruma camı, hava filtresi kapağı, sepet demiri, yaparlarsa boyası sağ tarafın yada komple :D:D bunları yaptırıcas bi şekilde. ama senin dediğin gibi yapanlar var hatta bu olayı abartanlar bile var iki tane makina alıp parçalarını devamlı değiştirenler motoru yatırıp kaldıranlar vardı şu anda yapıyolarmı bilmiyorum

RunemagicK
14 Ekim 2009, 00:37
:D:D kendi mahallemizde dayak yiceksek ölelim daha iyi[COLOR="Silver"]

o lafları burdakilerde diyodu:) ama dayak uzun bişey diil 30saniyede yenebildiği için kahveyi toplayana kadar kişi kaçmış olur zaten:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 PM ----------

ya böle yapıp motoru komple elden geçirtme şansımız varmı arabası olan bi arkadaşımla anlaşsam yatrsak motoru oda geri gelirken çarpmış gibi yapsa sigortadan istediğimizi yaptırabiliyomuyuz :)

eminim şakasına söylemişsindir ama yinede yaziyim

geçen haftalarda burda bi adam 3-4 sigorta şirketinden hayat sigortası yaptırdı ve burdaki amele pazarından aldığı bi genci yakarak öldürüp yanına kimliğini bıraktı. sigorta şirketinden parayı alıp köşeyi dönme fikrindeydi ama şimdi hapiste:)
diğer boyutu ise sigorta şirketleri böyle düşüncedeki insanlar yüzünden herşeyi en ince ayrıntısına kadar didikliyori hatta bazen haklı insanlar hakkını alamıyor.
en diğer boyutu ise Allah korkusu varsa günah olduğunu, cehennemde çıtır çıtır yanacağınızı düşünün:)

SeDa+T
14 Ekim 2009, 01:28
[QUOTE=RunemagicK;1822629]o lafları burdakilerde diyodu:) ama dayak uzun bişey diil 30saniyede yenebildiği için kahveyi toplayana kadar kişi kaçmış olur zaten:)[COLOR="Silver"]

kahvemi şaka yapıyor olmalısın çocuk değilim millete güvenipte kavga yapıyım Allahıma şükür bileklerim sağlamdır tabiki dayakda yedik zamanında ama artık devir değişti kralının canı 1 ytl diyolar ya haklılar valla :bounce:

AYGÜL
14 Ekim 2009, 01:37
motor park halinde oldugundan dolayı ehliyet sorulmaz sana
sürüş esnasında yapılan kazalarda gerekli (GERÇİ NORMALDE EHLİYETSİZ KULLANMAMALIYIZ)

takıldın sanırım ama sadece birşey söylemek istedim

iki teker üzerindesin haksız birşey yaptırmaya çalıştıgında Allah korusun ...
ilahi adalet var inanclarımıza göre...

Akileos
14 Ekim 2009, 01:45

neresi saçma kardeşim onu bi açıklarsan bize..

ehliyet demek o vasıtayı kullanmaya yetkin var anlamında bir belgedir.....

park etmek için bile o vasıtayı kullanmışsındır.....
yada biraz sonra kullanacaksın...
yada vs. vs.......

evrakların kursta olması senin cebinde ehliyet olmuş demek değildir...

her ney se fazla uzatmadan git ehliyetini çıkart...baklavayıda getir ıslatalım ehliyetiii:P:P:P:P

SeDa+T
15 Ekim 2009, 01:34
neresi saçma kardeşim onu bi açıklarsan bize..

ehliyet demek o vasıtayı kullanmaya yetkin var anlamında bir belgedir.....

park etmek için bile o vasıtayı kullanmışsındır.....
yada biraz sonra kullanacaksın...
yada vs. vs.......

evrakların kursta olması senin cebinde ehliyet olmuş demek değildir...

her ney se fazla uzatmadan git ehliyetini çıkart...baklavayıda getir ıslatalım ehliyetiii:P:P:P:P

Ehliyetimi alıyım ıslatalım hem senin makinanıda test etmiş olurum hehehehe :queen::queen::queen::wiinkk: