PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kitap Yardım Kampanyası

Sayfa : [1] 2

Olcay Avşar
13 Ekim 2009, 15:49
Az önce Hakkari'den bir öğretmenden aldığım maili sizlerle paylaşma ve bilgilendirme amacı ile açtım bu başlığı.

Yorum katmama gerek yok, olduğu gibi alıntılıyorum :wiinkk:

Sevgili Umudumuz,

Ben Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde bulunan, Süleyman Uğur Sıtkı İlköğretim Okulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz on iki yıldır eğitim vermektedir. Okulumuzda çok kaliteli ve başarılı öğrenciler bulunmaktadır. Gelecek vaat eden, zeki ve pırıl pırıl öğrencilerdir. Fakat ellerinden tutacak, onlara rehberlik yapacak çok az kaynaklara sahiptirler.
İlçede hep stajyer öğretmenler görev yapmaktalar. Onlar gidince çocuklar sahipsiz ve rehbersiz kalmaktalar. Maddi olanakları yetersiz, ders kitapları dışında başka kaynakları bulunmayan nice öğrenciler var. İnternete gidip hayattan haberdar olma gibi şansları yok. İlçede eskiden bir halk kütüphanesi vardı, şimdi o da yok.
Okulumuzda 1358 öğrenci var. Bu yıl öğretmen arkadaşların da yardımıyla okulumuza bir kütüphane kazandırdık. Fakat kütüphane raflarına koyacak kitap bulmakta zorlanıyoruz. Öğrencilerimizin okul kütüphanesi dışında yararlanabilecekleri kaynakları yok. İlçe hayatının dışına, sadece kütüphane penceresinden bakabilmekteler. Onlara, hayata yeni bir pencereden bakmaları için sizden ilköğretim seviyesine uygun kitap talep ediyoruz. Öğrencilerimizin, buna gerçekten çok ihtiyaçları var. Kitaplarınızın nice hayallere ab-ı hayat olacağının teminatını verebilirim.
Yarının umutları olan öğrencilerimize el uzatmak istiyorsanız kitaplarınızı aşağıdaki okul adresine sabırsızlıkla beklemekteyiz.

Saygılarımla
Türkçe Öğretmeni
Nurullah ŞİN

Adresimiz: Süleyman Uğur Sıtkı İlköğretim Okulu Yüksekova /HAKKÂRİ

Evinde ihtiyaç fazlası birikmiş kitabı olanlar bi el atsın bakayım :rendeer:

frantic
13 Ekim 2009, 15:52
çok iyi bi konuya barnak atmışsın arkadaş.
Benim elimde çok sayıda kitap var.Bunların içinde ders kitapları,Öykü&Hikaye&Roman,Hatta yabancı working kitaplarımı bile verebilirim.

kaaha
13 Ekim 2009, 15:55
Geçen sene böyle bir organisazyonda Adıyaman'a bir sürü kitap göndermiştik.

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 15:56
nerde topluyacaz elimizdeki kitapları herkez tek tek mi gönderecek yoksa hep beraberbi bi açıklama getirebilirsek daga iyi olucak sanırım :rendeer:

frantic
13 Ekim 2009, 15:57
Benden bir kaç koli kitap çıkar bile diyebilirim arkadaşlar.Hatta Toptan defter falanda almıştık çok sayıda daha tek yaprağına bile yazılmamış defterler var.Güzel bir iş çıkacağa benziyor burdan hadi bakalım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 PM ----------

nerde topluyacaz elimizdeki kitapları herkez tek tek mi gönderecek yoksa hep beraberbi bi açıklama getirebilirsek daga iyi olucak sanırım :rendeer:

gürkan abi hep beraber yollasak hem daha makul bir kargo ödemesi yapılır Hemde toplu bi şekilde gitmesi karşı tarafın moralini çok çok daha iyi hale getirir diye düşünüyorum.

Olcay Avşar
13 Ekim 2009, 16:05
İsteyen tek tek göndersin isteyen ve müsait olan bir kaç kişi birleşip göndersin farketmez.

Dikkat etmemiz gereken tek şey kargoyu ödemeli göndermemek.

Gönderi yaparken ücretleri herkes ödesin ki okula bir külfet getirmeyelim yardımcı olacağız derken :)

frantic
13 Ekim 2009, 16:12
İsteyen tek tek göndersin isteyen ve müsait olan bir kaç kişi birleşip göndersin farketmez.

Gönderi yaparken ücretleri herkes ödesin ki okula bir külfet getirmeyelim yardımcı olacağız derken :)

+1
minimumkaraktersayısınıdoldurdum (:

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 16:13
Benden bir kaç koli kitap çıkar bile diyebilirim arkadaşlar.Hatta Toptan defter falanda almıştık çok sayıda daha tek yaprağına bile yazılmamış defterler var.Güzel bir iş çıkacağa benziyor burdan hadi bakalım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 PM ----------

gürkan abi hep beraber yollasak hem daha makul bir kargo ödemesi yapılır Hemde toplu bi şekilde gitmesi karşı tarafın moralini çok çok daha iyi hale getirir diye düşünüyorum.

şahsi görüşüm bi kitap toplama tariği koymaz isek topik amacına ulaşmaz sanırım
diyorumki bir yer belli edelim o gün oraya her kez getirsin sonrası malum :rendeer:

COQ
13 Ekim 2009, 16:15
Yardimci olmak isteyen arkadaslar toplu hareket ederlerse(özellikle büyük sehirlerde oturanlar) kargo sirketlerinden bir ya da ikisi bu ise sponsor olabilir.
Ya da sponsor olmasalarda, benim durumumda olup, kitap yardimi yapamayacak olanlar sponsor olurlar.
:wiinkk:
Istanbul, Ankara ,Izmir, Bursa gibi illerde birer gonullu arkadas depo olmayi kabul etsinler.
Yardimci olmak isteyen tum arkadaslar bu gonullu arkadaslara kitaplari ulastirsinlar.
Hem boylece envanter de tutulabilir ve birbirinin ayni olan kitaplar ayrilarak, baska ihtiyaç sahiplerine ulastirilabilir.
Bana kalirsa, bu iyi bir çozum olabilir.
Siz kitaplari toplayin.
Sonra biz devreye girelim....:wiinkk:

Olcay Avşar
13 Ekim 2009, 16:17
Ne demişim;

isteyen ve müsait olan bir kaç kişi birleşip göndersin farketmez

Tabi ki bu dediğim sadece bir fikirdir, bu başlığı öğretmen arkadaşımızın yardım talebini dile getirmek için açtım.

Böyle bir organizasyon yapmak istiyorsanız bir başlık açın ve tarih ve yer belirleyip etkinliğe bu yönde bir katkıda bulunun.

Müsait olan o şekilde davransın.

Müsait olmayanda oturduğu yerden çağırsın kargoyu versin 5-10 TL yapsın hayırını.

Kimseyi birşey yapmak için mecbur bırakmayalım yani :wiinkk:

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 16:18
Yardimci olmak isteyen arkadaslar toplu hareket ederlerse(özellikle büyük sehirlerde oturanlar) kargo sirketlerinden bir ya da ikisi bu ise sponsor olabilir.
Ya da sponsor olmasalarda, benim durumumda olup, kitap yardimi yapamayacak olanlar sponsor olurlar.
:wiinkk:
Istanbul, Ankara ,Izmir, Bursa gibi illerde birer gonullu arkadas depo olmayi kabul etsinler.
Yardimci olmak isteyen tum arkadaslar bu gonullu arkadaslara kitaplari ulastirsinlar.
Hem boylece envanter de tutulabilir ve birbirinin ayni olan kitaplar ayrilarak, baska ihtiyaç sahiplerine ulastirilabilir.
Bana kalirsa, bu iyi bir çozum olabilir.
Siz kitaplari toplayin.
Sonra biz devreye girelim....:wiinkk:

aynı kanaldan konuşuyoruz :rendeer::rendeer:

frantic
13 Ekim 2009, 16:20
Arkadaşlar istanbul/avrupa yakası/okmeydanında depo olabilirim.

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 16:23
Ne demişim;

Tabi ki bu dediğim sadece bir fikirdir, bu başlığı öğretmen arkadaşımızın yardım talebini dile getirmek için açtım.

Böyle bir organizasyon yapmak istiyorsanız bir başlık açın ve tarih ve yer belirleyip etkinliğe bu yönde bir katkıda bulunun.

Müsait olan o şekilde davransın.

Müsait olmayanda oturduğu yerden çağırsın kargoyu versin 5-10 TL yapsın hayırını.

Kimseyi birşey yapmak için mecbur bırakmayalım yani :wiinkk:

ben o zaman elimi taşın altına sokuyorum herkez verecehim adrese göndersin

yeni kafa sok no 19 beyoglu ist
bu ay sonuna kadar dükkanım müsaittir :rendeer:

CAPANORD
13 Ekim 2009, 16:28
[QUOTE=OGLUMVE BEN;1821889]ben o zaman elimi taşın altına sokuyorum herkez verecehim adrese göndersin

bu ay sonuna kadar dükkanım müsaittir :rendeer:[/QUOTE
selamlar arkadaşlar bende varım gürkan abi bendekileri topalayay:rendeer:aım arabayla sana bırakırım.look after yourself sir yoksa

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 16:34
[QUOTE=OGLUMVE BEN;1821889]ben o zaman elimi taşın altına sokuyorum herkez verecehim adrese göndersin

bu ay sonuna kadar dükkanım müsaittir :rendeer:[/QUOTE
selamlar arkadaşlar bende varım gürkan abi bendekileri topalayay:rendeer:aım arabayla sana bırakırım.look after yourself sir yoksa

tamam abi getirirsin dükkan müsait :rendeer:

CERRAHI
13 Ekim 2009, 16:42
ben o zaman elimi taşın altına sokuyorum herkez verecehim adrese göndersin

bu ay sonuna kadar dükkanım müsaittir :rendeer:

Niye ay sonuna kadar ?
Ay sonundan sonra ne oluyor ?

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 16:55
Niye ay sonuna kadar ?
Ay sonundan sonra ne oluyor ?

erhancım süre ne kadar uzarsa insan ların aklından cıkar diye düşündüm yoksa başka bi düşünce yok :rendeer:

CERRAHI
13 Ekim 2009, 17:12
erhancım süre ne kadar uzarsa insan ların aklından cıkar diye düşündüm yoksa başka bi düşünce yok :rendeer:

Bende dedim tukkanda avize takma işini fabrikasyona bagladı da artık iceri kimseyi almayacakmı ne :P

Osbourne
13 Ekim 2009, 17:16
Arkadaşlar,

Ben bu adresteki öğretmenle telefon irtibatı kurduktan sonra kendi çalıştığım özel okulu, kargo için sponsor yapabilirim..

Dolayısı ile yardım etmek isteyen arkadaşlarımız tüm Türkiye'den benim okula kitaplarını kargolar ve bende buradan o okula topluca kitapları postalayabilirim..

Özetlemem gerekirse;

Kitaplarınızı benim okula kargoluyorsunuz..Ben burada tasnif ve kargolama işini üstleniyorum..

Eğer MT adına bir kampanya yapılacaksa bu şekilde organize edilebilir..

Yalnız bu yardım çağrısı yapan öğretmen arkadaşla telefon irtibatı kurmam gerekir..Genelde bu tür maillerde telefonda verirler ama ?!

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 17:18
Arkadaşlar,

Ben bu adresteki öğretmenle telefon irtibatı kurduktan sonra kendi çalıştığım özel okulu, kargo için sponsor yapabilirim..

Dolayısı ile yardım etmek isteyen arkadaşlarımız tüm Türkiye'den benim okula kitaplarını kargolar ve bende buradan o okula topluca kitapları postalayabilirim..

Özetlemem gerekirse;

Kitaplarınızı benim okula kargoluyorsunuz..Ben burada tasnif ve kargolama işini üstleniyorum..

Eğer MT adına bir kampanya yapılacaksa bu şekilde organize edilebilir..

Yalnız bu yardım çağrısı yapan öğretmen arkadaşla telefon irtibatı kurmam gerekir..Genelde bu tür maillerde elefonda verirler ama ?!

tamam engin irtibatı koparmıyalım kardeşim:rendeer:

Olcay Avşar
13 Ekim 2009, 17:39
osbourne ve OGLUMVE BEN arkadaşlarım;

Eğerki bir buluşma, toplantı organizasyon tadında olupda kişiler kendi ellri ile bahsi geçen kitapalrı getirmeyeceklerse sizlere kargolaması biraz saçma değil mi?

Affınıza sığınarak fikir üretiyorum, size gönderene kadar direk adresine kargolar.

Böylece hem siz bir külfete girmemiş olursunuz, hemde azar azar belli aralıklarla gelen kitapların düzenlenmesi yerleştirilmesi topluca gelen kitaplardan daha kolay olur okul için diye düşünüyorum :silent:

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 17:54

Eğerki bir buluşma, toplantı organizasyon tadında olupda kişiler kendi ellri ile bahsi geçen kitapalrı getirmeyeceklerse sizlere kargolaması biraz saçma değil mi?

Affınıza sığınarak fikir üretiyorum, size gönderene kadar direk adresine kargolar.

Böylece hem siz bir külfete girmemiş olursunuz, hemde azar azar belli aralıklarla gelen kitapların düzenlenmesi yerleştirilmesi topluca gelen kitaplardan daha kolay olur okul için diye düşünüyorum :silent:

ben kendi etrafımda kileri toplarım
sanırım baya bi kitap gelicektir:rendeer:

musti81
13 Ekim 2009, 18:24
Karıştıram evi.. :)

Tuncer Sezen
13 Ekim 2009, 18:40
Bizde İzmir olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.
Ortak elden toplayıp,tek kargo olarak İzmir den göndereceğiz kitapları,tabi yalnız göndermek isteyen yine gönderir,kişinin isteğine kalmış.Aslında olayı bir kitapla sınırlı tutmamak lazım,bu bir başlangıç olabilir,ama böyle okulların çok fazla eksiği var.Bizim için ufak yardımlar,toplamda onlar için büyük ihtiyaçları karşılamak anlamına gelebilir.İlk adımı atalım,gerisi de gelecektir.
Eğitime uzanmış yardım eli,aslında teröre,hırsızlığa,suça uzatılmış dur elidir.
Herkesin duyarlılık göstereceğine eminim..

Bilgilendirme için teşekkürler Eyong :cat:

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 18:50
Bizde İzmir olarak elimizden geleni yapmaya hazırız.
Ortak elden toplayıp,tek kargo olarak İzmir den göndereceğiz kitapları,tabi yalnız göndermek isteyen yine gönderir,kişinin isteğine kalmış.Aslında olayı bir kitapla sınırlı tutmamak lazım,bu bir başlangıç olabilir,ama böyle okulların çok fazla eksiği var.Bizim için ufak yardımlar,toplamda onlar için büyük ihtiyaçları karşılamak anlamına gelebilir.İlk adımı atalım,gerisi de gelecektir.
Eğitime uzanmış yardım eli,aslında teröre,hırsızlığa,suça uzatılmış dur elidir.
Herkesin duyarlılık göstereceğine eminim..

Bilgilendirme için teşekkürler Eyong :cat:

:rendeer::rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

ergün1968
13 Ekim 2009, 18:57
Böyle bir yardım kampanyası için kargo firmalarının yardımcı olabileceğini düşünüyorum.Bu gibi firmalarda çalışan yada tanıdığı olan var ise konuyu gündeme getirip özel bir fiyat anlaşması yada ücretsiz gönderim sağlanarak toplu transport yapılabilir belki.Hatta dahada genişletilip medya da bu firmanın haberi yapılarak reklamasyon karşılığında ücretsiz gönderim v.s organize edilebilir.Bu branşlarda faaliyet gösteren arkadaşlar var ise iş başına.:rendeer:

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 18:59
Böyle bir yardım kampanyası için kargo firmalarının yardımcı olabileceğini düşünüyorum.Bu gibi firmalarda çalışan yada tanıdığı olan var ise konuyu gündeme getirip özel bir fiyat anlaşması yada ücretsiz gönderim sağlanarak toplu transport yapılabilir belki.Hatta dahada genişletilip medya da bu firmanın haberi yapılarak reklamasyon karşılığında ücretsiz gönderim v.s organize edilebilir.Bu branşlarda faaliyet gösteren arkadaşlar var ise iş başına.:rendeer:

araştırıyorum ergün bir kaç arkadaş var ilgilenen :rendeer:

RunemagicK
13 Ekim 2009, 19:03
Bunlar sorun değil, bunlar hiçbirşey. Maili atan hocamız stajyer öğretmenlerin gittiğinden bahsetmiş, eminim durum daha farklıdır ama dediği gibiyse onada şükretsin. Çünkü büyük şehirlerde yaşayan bizler, kardeşi, çocuğu yada kendisi okullarda okuyan bizler okullarda gerçek öğretmenlerin olmadığının farkındamıyız. 2 yıllık garip garip bölümlerde okuyanların okullara öğretmen diye yollandığının farkındamıyız. Hakkaten üniversitede, 4 yıllık eğitim fakültelerinde okuyupta ayda 300-400tl gibi komik rakamlara çalıştırılan öğretmenlerin yanıbaşımızdaki okullarda olduğunu biliyormuyuz.
Kitap yokmuş, çokta önemliydi. Öğretmen yok diyoruz öğretmen

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 19:19
Bunlar sorun değil, bunlar hiçbirşey. Maili atan hocamız stajyer öğretmenlerin gittiğinden bahsetmiş, eminim durum daha farklıdır ama dediği gibiyse onada şükretsin. Çünkü büyük şehirlerde yaşayan bizler, kardeşi, çocuğu yada kendisi okullarda okuyan bizler okullarda gerçek öğretmenlerin olmadığının farkındamıyız. 2 yıllık garip garip bölümlerde okuyanların okullara öğretmen diye yollandığının farkındamıyız. Hakkaten üniversitede, 4 yıllık eğitim fakültelerinde okuyupta ayda 300-400tl gibi komik rakamlara çalıştırılan öğretmenlerin yanıbaşımızdaki okullarda olduğunu biliyormuyuz.
Kitap yokmuş, çokta önemliydi. Öğretmen yok diyoruz öğretmen

sana bütün kalbimle katılıyorum arkadaşım:rendeer:

bizim elimizden gelen kitap yardımı heralde sende taktir edersin bu site üzerinden ögretmen gönderemiyecegimize göre :rendeer:

RunemagicK
13 Ekim 2009, 19:30
sana bütün kalbimle katılıyorum arkadaşım:rendeer:

bizim elimizden gelen kitap yardımı heralde sende taktir edersin bu site üzerinden ögretmen gönderemiyecegimize göre :rendeer:

aslında motorcular bi eylem yapsa dikkat çekici olur ama ne alaka dimi:)
yinede burda bi başlık açıyim bu durumla ilgili, bir kişi fazladan duysa kardır

OGLUMVE BEN
13 Ekim 2009, 19:34
aslında motorcular bi eylem yapsa dikkat çekici olur ama ne alaka dimi:)
yinede burda bi başlık açıyim bu durumla ilgili, bir kişi fazladan duysa kardır

sen kitapları ayır :rendeer:

sonrada 29 ekim de bizimle ol kardeşim :rendeer:

RunemagicK
13 Ekim 2009, 19:48
sen kitapları ayır :rendeer:

sonrada 29 ekim de bizimle ol kardeşim :rendeer:

kitap o kadar fazlaki mutlaka getiririm büyük ihtimal. 29ekimde de ölmezsem, bide motor bozulmazsa ordayım:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 PM ----------

bi ara yurtiçi kargo böyle işleri beleşe yapıyodu diye hatırlıyorum

hanedan12
13 Ekim 2009, 20:07
okulun web sayfası.

http://www.susilkogretim.meb.k12.tr/

Gökhan
13 Ekim 2009, 20:58
Bana göre hayattta iki tür insan vardır Bunlardan;
1. Herşeyden şikayet edip çözüm için birşey yapmayanlar
2. Sorunlar karşısında sadece şikayet etmeyip çözüm için ugraşanlar.

Bilindigi üzere ülkemizin dogusunda eğitim eksikligi nedeniyle yaşanan sorunları ve bu sorunların bedelini yıllardır ödüyoruz ve birçok kişi bu sorunlar karşısında tv başında boş siyaset yapmaktan öteye geçmiyor.Belki bunu bizlerde yapıyoruz.Sagolsun eyong'un bizi bilgilendirmesi nedeniyle tv başında boş siyaset yapmaktan öteye geçmek için elimize bir fırsat geçti.Burda rengimizi belli etme zamanı.1. grupdaki insanlar gibi yine tv başına gibip boş siyaset yapmaya devam mı edecegiz yoksa 2. grupdaki insanlar gibi sorunu çözmek için ufakta olsa katkıdamı bulanacagız?

Okuldan birkaç fotoğraf...
http://img384.imageshack.us/img384/2108/63535695.jpg
http://img70.imageshack.us/img70/8242/img0206p.jpg
http://img384.imageshack.us/img384/3670/1000764.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/5752/30122008544.jpg
http://img382.imageshack.us/img382/2894/30122008551.jpg
http://img384.imageshack.us/img384/4498/30122008552.jpg
http://img42.imageshack.us/img42/5347/30122008554.jpg

Osbourne
13 Ekim 2009, 21:00

Arkadaşlar 10 larca kitap kampanyasına hem katılımcı hemde organizatörlük yapmış birisi olarak;
Bu tür kampanyalarda gelen kitaplar tek merkezden tek seferde ve tasnifli bir şekilde gönderildiğinde alıcının daha çok işine yarayacaktır..

Çünkü;
Herkesin ayrı ayrı kitaplar göndermesi, hem ne tür kitapların gönderildiğinin hem de ne kadar sayıda kitap gönderildiğinin takibini imkansızlaştırır..
Böyle kampanyalarda kitapların kontrollü bir şekilde ulaştırılması önemli..
Düşünün ki bir ansiklopedi serisinden örneğin Ana Britanicca ya da Meydan Larouusse ansiklopedilerinden 3 er 4 er set gönderilmiş ya da klasik bir çocuk öykü romanından 10 tane yollanmış..Ha derseniz ki herkes okur ne güzel..Bunun yerine ihtiyacı olan başka bir okula yönlendirme yapılabilir..

Bir başka neden de bu faaliyete katılımın muhtemelen en çok olacağı kentin istanbul olması ve benim okulumun burada bulunması..
Bu durum katılımcı arkadaşlar için maaliyet külfetini oldukça düşürür..
Hatta okula elden bile teslim edilebilir..

Eğer kitaplar bizim okula yönlendirilirse ben bunu okulumda da duyurur ve bu işi Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde yaygınlaştırabilirim..

Bu arada kargo firmaları ülkesel çapta ve kurumsal bir organizasyon olmadığı sürece bu tür bir indirim yapmıyorlar..

Öte yandan eğer olayı bireysel katılım şeklinde düşünürsek herkes kendisi ne gönderecekse gönderebilir tabii..Ben topluca MT olarak veya MT İstanbul olarak düşünüyorum..

Önceki mesajları takip edemeyenler için özet geçmek gerekirse;
Toplayacağımız kitapları öğretmeni olduğum özel okula, yani bana yönlendirirseniz, hem İstanbul'dan Hakkari ye olan kargo parasını üstleneceğim hem de kitapların tasnifini üstleneceğim..

Bu arada e-maili atan öğretmen web sitesinde görünmüyor..Eğer okeylersek müdürle temasa geçeceğim..

takendy
13 Ekim 2009, 21:04
okulun sitesine bakıyorum bayağı detaylı ders notları var özetler filan çocuklara yarayacak bilgilerde
bu arkadaslar buna nasıl erişiyorlar ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 PM ----------

Arkadaşlar 10 larca kitap kampanyasına hem katılımcı hemde organizatörlük yapmış birisi olarak;
Bu tür kampanyalarda gelen kitaplar tek merkezden tek seferde ve tasnifli bir şekilde gönderildiğinde alıcının daha çok işine yarayacaktır..

Çünkü;
Herkesin ayrı ayrı kitaplar göndermesi, hem ne tür kitapların gönderildiğinin hem de ne kadar sayıda kitap gönderildiğinin takibini imkansızlaştırır..
Düşünün ki bir ansiklopedi serisinden örneğin Ana Britanicca ya da Meydan Larouusse ansiklopedilerinden 3 er 4 er set gönderilmiş ya da klasik bir çocuk öykü romanından 10 tane yollanmış..Ha derseniz ki herkes okur ne güzel..Bunun yerine ihtiyacı olan başka bir okula yönlendirme yapılabilir..

Bir başka neden de bu faaliyete katılımın muhtemelen en çok olacağı kentin istanbul olması ve benim okulumun burada bulunması..

Eğer kitaplar bizim okula yönlendirilirse ben bunu okulumda da duyurur ve bu işi Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde yaygınlaştırabilirim..

Bu arada kargo firmaları ülkesel çapta ve kurumsal bir organizasyon olmadığı sürece bu tür bir indirim yapmıyorlar..

Öte yandan eğer olayı bireysel katılım şeklinde düşünürsek herkes kendisi ne gönderecekse gönderebilir tabii..Ben topluca MT olarak veya MT İstanbul olarak düşünüyorum..

Toplayacağımız kitapları öğretmeni olduğum özel okula, yani bana yönlendirirseniz, hem İstanbul'dan Hakkari ye olan kargo parasını üstleneceğim hem de kitapların tasnifini üstleneceğim..

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

DeJaVu_91
13 Ekim 2009, 21:58
okulun sitesine bakıyorum bayağı detaylı ders notları var özetler filan çocuklara yarayacak bilgilerde
bu arkadaslar buna nasıl erişiyorlar ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 PM ----------

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

Dediğiniz mantıklı, madem çocukların sadece kütüphane lüksü var, o zaman okulun sitesinde ders notlarının işi nedir?Okul bunlara bakılamayacağının farkında değilmidir?Ya da tam tersi bi durum söz konusu...

Osbourne
13 Ekim 2009, 22:05
Dediğiniz mantıklı, madem çocukların sadece kütüphane lüksü var, o zaman okulun sitesinde ders notlarının işi nedir?Okul bunlara bakılamayacağının farkında değilmidir?Ya da tam tersi bi durum söz konusu...

Acaba o internet sitesinin uzantısının .meb.k12.tr olduğunu farkındamısınız?
meb için hazırlanmış olma ihtimalini düşündünüz mü?

Herşey bir yana o sitenin bir grup idealist öğretmen tarafından kodlanıp, hazırlandığını ve sadece seslerini duyurmaya çalıştıklarını düşündünüz mü?

bikerboy35
13 Ekim 2009, 22:57
Teşekkürler eyong etrafımdakileri bi turlamaya çıkayım baya bi kitap toparlarım diye süşünüyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 PM ----------

Güncel tutalım arkadaşlar...

bikerboy35
14 Ekim 2009, 01:21
Güncel....

Olcay Avşar
14 Ekim 2009, 09:11
Maili atan öğretmenin telefonu :
0530 458 00 99
Nurullah ŞİN

korkut 250
14 Ekim 2009, 09:13
Elimizden geldiğince yardımcı olacağız arkadaşlarla.:cat:

OGLUMVE BEN
14 Ekim 2009, 13:21

Çünkü;

Bu arada e-maili atan öğretmen web sitesinde görünmüyor..Eğer okeylersek müdürle temasa geçeceğim..

:rendeer::rendeer::rendeer:güncell

bikerboy35
15 Ekim 2009, 00:57
Güncel:rendeer:

OGLUMVE BEN
15 Ekim 2009, 10:56
Güncel:rendeer:

:rendeer::rendeer::rendeer:

Tuncer Sezen
15 Ekim 2009, 20:59
Bir cafemiz var,önünden gelen geçen oldukça fazla.Okul yolu üzerinde zaten.Camına bu konu hakkında kitap toplama amaçlı duyuru astım.Soranlar oldu,umuyorum ki iyi sonuçlar alacağım.
Diğer mekan işleten arkadaşlarda camına bu tür duyurular asabilirler bence.
Her evden işe yarayacak bu tarz kitaplar çıkabilir..

okuyan
15 Ekim 2009, 21:14
Bir cafemiz var,önünden gelen geçen oldukça fazla.Okul yolu üzerinde zaten.Camına bu konu hakkında kitap toplama amaçlı duyuru astım.Soranlar oldu,umuyorum ki iyi sonuçlar alacağım.
Diğer mekan işleten arkadaşlarda camına bu tür duyurular asabilirler bence.
Her evden işe yarayacak bu tarz kitaplar çıkabilir..
ilginize teşekürler. insana yapılan hizmetleri insanlık hep hatırlayacak ve hatırlatacak...

Osbourne
15 Ekim 2009, 22:16
İstanbul'daki organizasyon için MT modlarından haber bekliyorum halen..

Ergin
15 Ekim 2009, 22:34
Bende şöyle bir fikir atayım ortaya 24 ekim pazar günü herkez elindeki kitapları osbourne'nin okuluna getirsin.Arkadaşımız adresini versin bir yerde toplanıp topluca götürelim.Saat tarih değşebilir.belirli bir tarih ve yer olmadan parça parça zor olur çünkü.

okuyan
15 Ekim 2009, 23:01
hadi dostlar şimdi kitap toplamaya hız verme zamanı. zaten motordan tecrübeliyiz hıza. yani yabancısı değiliz hızın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:35 PM ----------

Her veriğimiz bizim olur. Bizim bize ihtiyacımız olduğu bir demde, biz bizimle olmayacağız da ne zaman biz bizimle olacağız? Hadi sevgili dostlar, biz sizi beklemekteyiz...