PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Kısmı Konjektörle ilgili Sorum Olucak Yardım Edermisiniz Rica Etsem?

cihan_34_ist
13 Ekim 2009, 11:26
S.a Arkadaşlar Çelikmotor martian 150 cc çin Malı scooterima 1 ay önce Yeni akü almıştım Sapasağlam çalışıyordu. geçen gün Babam yolda kalmış Akü Şarj etmiyormuş Doldurtmuş filan yolda giderken bitmiş Akü bozuk olsa Dolmazdı Konjektör Bozulmuş. Ustamı arıom 20 tl en az masrafı var diyor 2 günde 1 20 tl vermekten Bıktım Kendim değiştirmeden nasıl tamir ederim Bana Bilgi verirmisiniz? ayak Marşınıda çıkarmıştım motordan bilgilerinize.. Şimdiden teşekkür ederim..:pale:

Arjantinli69
13 Ekim 2009, 11:30
günaydın cihan.100 de 99.5 konjektör bozuk senin.konjektör tamir olmuyor malesef.içinde doğrultmaç diyotlar var onlar yanıyor.sonuç akü şarj olmaz ve biter.konjektör eminönünde 20-25 tl arası takması gayet basit 1 veya 2 jaklı.kendin alıp değiştirebilirsin.kolay gelsin

cihan_34_ist
13 Ekim 2009, 11:36
günaydın cihan.100 de 99.5 konjektör bozuk senin.konjektör tamir olmuyor malesef.içinde doğrultmaç diyotlar var onlar yanıyor.sonuç akü şarj olmaz ve biter.konjektör eminönünde 20-25 tl arası takması gayet basit 1 veya 2 jaklı.kendin alıp değiştirebilirsin.kolay gelsin

Anladım kendiminkini çıkartıp aynısından isterim zaten baktım 2 jaklı vede onun kalitelisi varmıdır yani aldığımda 1-2 sene beni idare edicek ?

Arjantinli69
13 Ekim 2009, 11:45
ya kablo uclarına bak jaklara kırılma kısa devre,aşırı akım çekme filan varsa konjektör arızalanıyor genelde yoksa kolay kolay bozulmaz.birde motoru tazyikli suyla yıkamada soketlere su kaçıp arızaya sebep oluyor.sonuçta çogunlugu çin malı parçalar.ilave korna ilave lamba bunlar konjektöre yük .

cihan_34_ist
13 Ekim 2009, 11:54
a doğru Suda kaçmış olabiilr daha yeni yıkamıştım Du bakalım Akşam kendim yapmaya çalışıyım olmazsa konjektör alırız bitane napalım Ömrümü Çürüttü zaten 2.300 e aldım 5000 tl ye geldi şimdiye dek Olsun yinede Seviyorum aynızamanda kazığınıda sokuyor bana . Kısmet Bigün Benimde Honda motorum olur inşallah.