PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dün motoru yıkadık bugün çalıştıramıyoruz

Doobly
12 Ekim 2009, 14:15
Yıkamaya soktuk tertemiz oldu. Üzerine binerek eve kadar getirdim. Akşam bıraktık şimdi çalıştıramıyoruz bi türlü. Ne elden ne ayaktan. Arada bir pof yapiyo gerisi gelmiyo.:pale: ateşleme sistemine su kaçtığından olmalı. Şimdi söksek mi yoksa güneşe bıraksak akşama kadar kurur mu acaba.

rimbaud
12 Ekim 2009, 14:16
sanırım güneş formülü işe yarıyabilir

barannet
12 Ekim 2009, 14:17
bir gün sonra çalışıyor. tecrübeyle sabittir :)

Doobly
12 Ekim 2009, 14:20
bir gün sonra çalışıyor. tecrübeyle sabittir :)

Garanti ediyomusun kanka :P

Çektim güneşe dursun bakalım akşama kadar ne olacak.

barannet
12 Ekim 2009, 14:27
bende arn125imi güzelce yıkamıştım sonra bi baktım çalışmıyor. ertesi gün tamirciye gidene kadar kurumuş ilk marşta çalıştı. :mrgreen:

ımroz
12 Ekim 2009, 14:35
Muhtemelen ateşleme sistemini yani bujileride yıkadın :) o sebepten çalışmıyor olabilir o yüzden sakın motoru çalıştırmak için denemeler yapmayın motoru boğabilirsiniz gerek yok..güneş gören bir yere bırakın iyi bir çözüm bence..

Doobly
12 Ekim 2009, 19:25
Muhtemelen ateşleme sistemini yani bujileride yıkadın :) o sebepten çalışmıyor olabilir o yüzden sakın motoru çalıştırmak için denemeler yapmayın motoru boğabilirsiniz gerek yok..güneş gören bir yere bırakın iyi bir çözüm bence..

yandık o zmn boğulacağı kadar boğuldu zaten :pale:

Bujiyi söktüm temizledim hafif zımpara attım taktım, marşa bastım tam alır gibi oldu pofpofladı ve sessizliğe gömüldü yine.

Sabahtan beri güneş gören yerde durdu şimdi eve girerken denedim ama yine çalışmadı :salut:

agecu
12 Ekim 2009, 19:29
:) herkes yaşıyor galiba bu sorunu. ben buji değiştirmek zorunda kalmıştım. motorcumun dediğine göre boğmakdan bujiyi yakmışım. nasıl olmuşsa. o gun bugundur daa motor yıkamadım silmekle yetiniyorum. bilenler daima motoru yıkadıkdan sonra 5 saat kadar hiç çalıştırma diyor. iş işten geçtkten sonra tabe:)

CBR700F
12 Ekim 2009, 19:32
yada yıkadıktan yıkattıktan sonra çabuk susturmayıp buharlaşmasını bekleyeceksiniz suyun.

BerKToprak
12 Ekim 2009, 19:34
Bujini değiş sorun hallolur.

OGLUMVE BEN
12 Ekim 2009, 19:39
Bujini değiş sorun hallolur.

bujiyi sökmeden kurumaz dimi :queen:

Doobly
12 Ekim 2009, 19:44
Ben yeni bir buji alarak deneyeyim madem. Olmazsa ufaktan ufaktan tamirciye doğru...

davids
13 Ekim 2009, 00:17
motoru değirtir kökten çözülsün sorun :)

Şenonar
13 Ekim 2009, 00:42
bobine su gitmiştir bobinin üstündeki plastik parçayı çek kurut orayı
pipo tam oturmadıysa bujide ıslanmış olabilir
bunlardan başka bi nedenden dolayıda çalışmamazlık yapmaz :cat:

CBR700F
13 Ekim 2009, 00:48
hazır konusuyken bende bir sorayım bobin neden durduk yere bozulur ? 2 zamanlı motorda daha önce hiç karşılaşmadığım bir sorun başıma dert oldu.

kankicbf
13 Ekim 2009, 00:50
İnşallah düzelir üzüldüm.

poyraz010
13 Ekim 2009, 01:47
bujiyi ve şapkasını.. sil temizle tak devam :)

Doobly
13 Ekim 2009, 22:22
Bujiyi ve şapkasını çıkardım temizledim marşa bastım tık yok. Hala vırvırlıyo ama devamı startı veremiyor. Gittim yeni buji aldım eskiyi söküp onu taktım yine problem devam ediyor çalıştıramadık aleti. Bujiyi egzoza tutup marşa asılıyorum, çat diye kıvılcımı görüyorum yani bujide bi sorun yok. Sanki motora benzin gelmiyor gibi. Benzin hortumunu da kontrol ettim. Problem yok, valfe kadar benzin geliyor. Ordan zaten geçmemesi gerekiyor, ordan sonra motor çekicek zaten. Problemi bulamıyorum bulsam arızalı parçayı hemen değiştircem ama. Şimdi tamirciye götürsem gazlamaya çalışcak yok şu olmuş bu olmuş cart curt diye. Sorunu çözmem lazım bi şekilde.

Yıkamadan kaynaklanan problem gibi düşünmüştüm ama başka bir problem de olabilir diye düşünmeye başladım şimdi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:19 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 PM ----------

motoru değirtir kökten çözülsün sorun :)

Çalışmayan motoru nasıl satacaksın usta. Yaptırayım ya da yapayım da satılık zaten:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 PM ----------

hazır konusuyken bende bir sorayım bobin neden durduk yere bozulur ? 2 zamanlı motorda daha önce hiç karşılaşmadığım bir sorun başıma dert oldu.

Durduk yere bozulmaz dostum işte, su çamur fln ömrünü kısaltır. Durduk yere diye düşüncek olursan insan yapimi makine sonuçta bu heryeri bozulabilir. Bide çin yapımı olduğunu hesaba katarsak. bu ihtimal giderek artıyo.
:P

Doobly
14 Ekim 2009, 14:15
Marş basma denemeleri yapa yapa akü tamamen boşalmıştı bu sabah. Az önce iyice sinirlendim, kompresor de çok sert artık basa basa ayağım açıdı. Senmisin motosiklet deyip başladım sökmeye. Gittim bu sırada aküyü de şarja başladım. zaten söküp temizlemek 2 saat falan sürdü. Biraz daha dengelendi sanki marş pedalı yumusadı akiyi aldım geldim taktım bastım tak diye aldı çalışmaya başladı ama şimdi de sübap ayarı lazım. Ona hiç bulaşmasam mı gidip motorcuda yaptırsam ne kadar istiyorlar? Para vermekten sıkıldım artık, belli bi değeri fln varsa onu da kendim yapayım.

RunemagicK
14 Ekim 2009, 19:17
benzin pompasının fişine su kaçtıysa benzin yollamaz, dolayısiyle çalışmaz
çok marşa bastığın için de bujiyide bozmuş olabilirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:16 PM ----------

yapmışın zaten:)

korkut 250
14 Ekim 2009, 19:26
Tamirciye götür bence.:cat:

Doobly
14 Ekim 2009, 23:39
Tamirciye götür bence.:cat:

hangi konuda? Çalıştırmayı başlardım :cat: sübap ayarı konusunda mı tamirci diyorsun?

crayzboyone
14 Ekim 2009, 23:42
Sen boşa o kadar uğraşmışsın :P Benim bianchiyi yıkamacıda yıkatıyordum yıkattıktan sonra bi güzel silp direk bujiyi çıkartıp kurutup yerine takıyordum tıkır tıkır çalışıyordu :mrgreen:

Doobly
15 Ekim 2009, 00:14
Sen boşa o kadar uğraşmışsın :P Benim bianchiyi yıkamacıda yıkatıyordum yıkattıktan sonra bi güzel silp direk bujiyi çıkartıp kurutup yerine takıyordum tıkır tıkır çalışıyordu :mrgreen:

Sorun bujide değildi ki. Sorun benzinin gelmesiyle alakalıydı ben hallettim onu:cat: