PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene hakkında.

_ferkan_
11 Ekim 2009, 18:45
Slm MT li dostlar:cherry:Motoru yarın muayeneye götürüyorum sinyallarde sağ ve sol yanıyor ama parklar yanmıyor bir sorun çıkarmı sizce parka bakıyorlarmı ?MONDİAL 250 MCT nin flaşörü takmıştık ondanmı acaba?Bilgisi olan varmı?

cihan_35
11 Ekim 2009, 19:17
Park lambası yanmıyorsa vize vermezler.

Ramazan Can
11 Ekim 2009, 19:25
her yerine bakıyorlar..her şeyinle eksiksiz git bence...

navigator55
11 Ekim 2009, 19:35
Bunu sorman bile garip,tabii ki ön-arka park dediğimiz kuyruk lambaların ile
frene basıldığında net yanan fren lambaların ve uzun kısa huzmeli kafa farın
sorunsuz yanacak,egzostun oynanmış ise veya değiştiysen direk desibelmet
re ile sesini ölçecekler ve eğer 80-85 desibelin üzeriyse geçemeyeceksin.
Bunlara ilaveten motor -şasi numaralarının oynanamamış ve net okunur olduğundan emin ol yoksa eziyet çekersin.(özellikle far ayarı)
Son olarak lastik diş derinliğini dijital ölçecekler ve eğer kritik değerin altındaysa vizelemiyorlar.Tabii ki geçerli ve koruyan adam gibi bir kask da
aranan şartlardan..

71Hakan71
evet eksıksız gıt veya ılle 2.ye gıtcem dıyosan hıc bakım yaptırma orda zaten eksık olanları ogrenıyosun...
eksıklerını tamamla oyle gıt

necatik35
Park lambalarının flaşörle alakası yoktur.Mpullerine,sigortasına ve kontak kaplolarına bak bence.

GÖKTAX
11 Ekim 2009, 19:38
Tabiki bakılıyor artık eskisi gibi karadüzen yok eksikliklerini tamamlamadan gitmeni tavsiye etmem.

_OLD_
11 Ekim 2009, 20:20
Başlık yanlış.Cehennem ne alaka.Eksiklikleri görmelerimi cehennem.
Kısa far ayarsızlığını bile hafif kusur diye geçiriyorlar.Senin lambaların yanmıyorsa onlar ne yapsın.

_ferkan_
11 Ekim 2009, 20:32
:pr::salut:Hadi hayırlısı arıza tespitten sonra 1 ay içinde tamir edip para filan vermeden muayene yaptırabiliyorum dimi.

Deli Çerkes
11 Ekim 2009, 20:34
Muayene istanyonuna gitmeden önce , bir vergi dairesine gidin. plakanızda motorlu taşıt vergi borcu varsa ödeyip gidin. muayene istasyonlarında , bırakın çalışmayan ekipmanı ,vergi borcuna bile bakılıyor.

ıRamazan
11 Ekim 2009, 20:37
kesinlikle aprka bakaıolar ;)

Endurocu01
11 Ekim 2009, 21:33
10 gün önce yaptırdım,bırakın lambaları freni ruhsatta şae numarasının ilk 4 rakamı yazılmamış diye kusur buldular,tabi o sayfa bana 65 Tl ye mal oldu,

_ferkan_
11 Ekim 2009, 22:09
Amaaaaaaann hİç uğraşamıcam muayene filan.Askerlik geldi çattı satıyorum arkadaşlar hiç bir sorunu yoktur.Detaylı bilgi satılıklar topiğinde mevcuttur.(BU ARADA PARKLARIDA YAPTIRDIM KÜÇÜK Bİ SOKET ÇIKMIŞ :P )

Azimli
11 Ekim 2009, 22:47
Lambaların yanıp yanmadığından başka, far ayarına, lastiklere, frenlere, dörtlü flaşörlere, aklına ne gelirse. Ayrıca önceden vergi dairesinden Muayene Temiz Kağıdı al ki vergi veya ceza borcun olmadığını da görsünler.

vukuat
11 Ekim 2009, 22:48
ben gecenlerde yaptırdım en ufak yerıne kadar bakıyolar

serkanADH13
11 Ekim 2009, 23:31
ferkan motoru alalı 1 ay olmadı henüz daha :):)

Hayırlı Olsun Ne Diyelim...

_ferkan_
11 Ekim 2009, 23:43
ferkan motoru alalı 1 ay olmadı henüz daha :):)

Hayırlı Olsun Ne Diyelim...

Abi ben bu motoru isteyerek almadımki,ısınamadım makinaya tarzım değil yoksa beni bilmiyomusun ben racer alacaktım.Bana borcu olan bir arkadaşımdan aldım ben bunu üzerine parasını verdim ölü fiyatına aldım.Yoksa adamdan para mara çıkmıyor ümüğünü sıkmak yerine bu motoru aldım.:mrgreen:Hem çok büyük abi 250 ccyle başla diyenler bir daha düşünsünler:wiinkk:Hem askerlik geldi sayılır satılırsa asker harçlığı olacak:) Hadi hayırlısı herşeyin hayırlısını versin yüce RABBİM.:rendeer:

_OLD_
12 Ekim 2009, 12:26
Amaaaaaaann hİç uğraşamıcam muayene filan.Askerlik geldi çattı satıyorum arkadaşlar hiç bir sorunu yoktur.Detaylı bilgi satılıklar topiğinde mevcuttur.(BU ARADA PARKLARIDA YAPTIRDIM KÜÇÜK Bİ SOKET ÇIKMIŞ :P )

Eksik bırakılan veya yaptırılmayan işlemler (trafik sigortası,muayene,taşıt vergisi) daha sonra gecikme zamlı veya gecikme cezalı olarak geri dönüyor artık.Örnek: Geciken muayene her ay için günlük hesaplanarak %5 zamlı.
Bilginize.

kurubuz
12 Ekim 2009, 12:46
Plaka lambam yanmıyormuş, hafif kusurlu geçtik.

The Dude
12 Ekim 2009, 12:57
konu başlığına bakıldığında sanki normal bir şekilde muayeneye gitmişsiniz ama muayene memurları her türlü kılçıklığı yapıp vize vermemişler gibi algılanıyor.

Levsy
13 Ekim 2009, 05:50
kesinlikle aprka bakaıolar ;)

kesinlikle aprka bakaıolar = kesinlikle parka bakıyorlar

(Not: Bu çeviri hizmeti ücretsiz verilmiştir)

:mrgreen:

_ferkan_
13 Ekim 2009, 10:37
Eksik bırakılan veya yaptırılmayan işlemler (trafik sigortası,muayene,taşıt vergisi) daha sonra gecikme zamlı veya gecikme cezalı olarak geri dönüyor artık.Örnek: Geciken muayene her ay için günlük hesaplanarak %5 zamlı.
Bilginize.

Günlük değil hocam sende milletin kalbinemi indirecen nedir ?Örneğin 62.70 muayene ücreti 1 ay geçikti diyelim yaptırdığında 65.85 civarı ödüyorsun.

_OLD_
13 Ekim 2009, 11:26
Günlük değil hocam sende milletin kalbinemi indirecen nedir ?Örneğin 62.70 muayene ücreti 1 ay geçikti diyelim yaptırdığında 65.85 civarı ödüyorsun.

Peki 1 ay 12 gün gecikince ne oluyor?İfade yanlış mı oldu acaba? Aylık %5 tamam,ama,ay tamam değilse aylık miktarı 30 a bölüp gün sayısıyla çarpıp ekliyorlar.Günlük diye bunu kastettim.

_ferkan_
13 Ekim 2009, 11:43
Peki 1 ay 12 gün gecikince ne oluyor?İfade yanlış mı oldu acaba? Aylık %5 tamam,ama,ay tamam değilse aylık miktarı 30 a bölüp gün sayısıyla çarpıp ekliyorlar.Günlük diye bunu kastettim.

o zaman onuda yazsaydın abi:)Yanlış anlıyoruz burda:rendeer:

ojo
03 Nisan 2020, 09:51
"Salgın nedeniyle araç muayene süreleri uzatıldı
Süresi gelen araç muayenesini 3 ay içinde gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, işlemlerini bu sürenin bitiminden itibaren 45 günde yapabilecek."