PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyetimin sahte olup olmadığını nasıl anlarım?

frk_che
10 Ekim 2009, 20:01
mrb arkadşlar benim ehliyetimin sahte olup olmadğını nasıl anlarım benim arkadışımın ehliyeti sahte çıktı ve şu anda mahkemlik oldu sahe ehlliyet bulundurmaktann ve 5 yıl hapsi isteniyorr acaba ehliyetimin bahte olup olmadğını nereden veya nasıl öğnebilirm lütfen yardımmmm

lady_macbeth
10 Ekim 2009, 20:04
arkadaşın emniyetten almadımı nasıl sahte çıkmış korkutma beni

ıRamazan
10 Ekim 2009, 20:04
kurs sahte olsa desek, e ehliyet emniyetten çıkıo..o nasıl iş yaa :S

lady_macbeth
10 Ekim 2009, 20:05
bencede imkansız acaba arkadaşınmı sahtekardı senin haberin yok

ıRamazan
10 Ekim 2009, 20:06
http://www.olcaysurucukursu.com/ehliyet_sorgulama_ehliyet_ceza.html

suna bi bakıver..

Levsy
10 Ekim 2009, 20:06
Arkadaşın ehliyeti sahte çıktı ne demek ya :mrgreen: İşi o şekilde halletmiş işte boşver gerisini.

ıRamazan
10 Ekim 2009, 20:07
bencede imkansız acaba arkadaşınmı sahtekardı senin haberin yok

o da olabilir.ehliyet emniyetten çıkıyor...kesinlikle bi numara var o arkadaşında...sen emniyetten aldıysan korkma bişe olmas..

asfalt meleği
10 Ekim 2009, 20:09
verdiğin linkte ayşe baceoğlu çıkıyor, nasıl bi kursmuş orası bende yeniden ehliyet alayım :P

trhakan
10 Ekim 2009, 20:11
valla daha dün verdim evrakları didik didik inceliyo emniyet böyle bişi olmasına imkan varmı senin arkadaş sahte olmasın ?? merak etme evrakların tamsa sorunsuz eminiyete teslim etttinse senin ehliyetin gercektir cıktıgı zaman
saglık kagıdımda b yazmadı die benı geriyolladı kaşe vurup b yazdırdım onca yol gittim :):) halloldu nihayetinde

frk_che
10 Ekim 2009, 20:15
ya arkadşlarr adam tam 8 yıldır kullanıyordu ehliyeti her polis kontrolündende geçmiş hatta bu bi kaç kere ceza da aldı ama hiç bi sorun çıkmadı ama en son geçen hafta yine trafik polisi çevirmiş ve ehliyetin kontrol etmişler ve sahte demişlerr

trhakan
10 Ekim 2009, 20:18
ilginç bi durum :salut:

Levsy
10 Ekim 2009, 20:19
Birkaç yıl öncesine kadar ehliyet bilgilerini online kontrol etmiyorlardı. Şimdi 2 ihtimal var: ya ehliyet gerçek ama bir şekilde online sisteme geçmemiş ve ortada ciddi bir hata var, ya da ehliyet sahte ve online kontrolde bu durum yeni ortaya çıktı.

Hata varsa zaten düzeltmesi çok kolaydır. Ama durum bir hata gibi görünmüyor sanki.

Ergin
10 Ekim 2009, 20:25
1.2.33. Mesajlarınızın daha çok dikkate alınıp, sonuca daha çabuk ulaşabilmeniz için lütfen KONU satırını anlamlı olarak kullanınız. "ACİL ACİL ACİL" ya da "LÜTFEN YARDIM" konulu mesajlar sanılandan daha az ilgi görmektedir.

Konu uygun bir başlık ile değiştirilmiştir.

Tuncer Sezen
10 Ekim 2009, 20:26
Üç ihtimal var,ya arkadaşınız işini o yönde halletmiş yani bilgisi olmalı bu konuda.
Ya da kart kırılmış ve emniyetten değil onu yapabilecek başka bir yerden çıkarttırmış ucuza gelsin diye,bilgiler ya da damga(soğuk damga) tutmamış tabi.
Ya da takipçiye vermiş,takipçide bir hinlik olmuş.

Sonuçta,tüm sınavları geçmiş bir aday eline dosyasını alıp trafiğe ehliyet çıkartmaya giderse ve bu ehliyeti alırsa,sahte olması gibi bir durum kalmaz.
Ehliyet emniyetten alınır,emniyet sahte dosyaya ehliyet düzenlemez.Başka yerden aldıysa zaten mümkün olmayan birşeyi yapmış demektir.
İşin içinde ya ciddi bir devlet yanlışı,ya da arkadaşınızın ciddi bir yanlışı var.Aldığı dönemdeki sistemi bilmiyorum,ama bahsettiğiniz şey öyle kolay olabilecek birşey değil.

Birde şu başlıkları atarken dikkat edin.Forum kurallarında da yazdığı gibi attığınız başlık yasak.
Başlığı konu ile ilgili hale getiriyorum.

frk_che
10 Ekim 2009, 20:26
peki bunu internet üzerinden kendimiz sorgulayamazmıyız çünkü benimkide eski ve içime bir korku giri acaba benimkide sahte olabilirmi diye

viyana
10 Ekim 2009, 20:27
ehliyetin alındığı emniyet merkezindeki dosyaları kaybolmuştur, ya da arkadaşın gerçekten sahte ehliyet yapmıştır, başka açıklama gelmiyor aklıma. belkide sistemden yanlışlıkla silinmiştirki eğer öyle ise çok sorun olmaz.

frk_che
10 Ekim 2009, 20:32
ilginiz için tşkler arkadşlarr valla iyi ki üye olmuşum çok sağlıklı bilgiler sundunz bana hepinze teşekkür ederimm çok sağolun sizin söylediğiz bilgilere göre benim ehliyetim sahte değil çünkü ben ehliyetim emniyetten aldımm dedğinz gibi sahte olsa emniyet ten alamazdımm

Levsy
10 Ekim 2009, 20:38
ilginiz için tşkler arkadşlarr valla iyi ki üye olmuşum çok sağlıklı bilgiler sundunz bana hepinze teşekkür ederimm çok sağolun sizin söylediğiz bilgilere göre benim ehliyetim sahte değil çünkü ben ehliyetim emniyetten aldımm dedğinz gibi sahte olsa emniyet ten alamazdımm

4 mesajının dördüde bu sayfada. Hadi bakalım artık başka bölümlere :) Sende de sağlıklı bilgiler vardır belki biz de onlardan yararlanırız.

aparat
10 Ekim 2009, 20:40
b ehliyetimin işlemlerini beşiktaş trafik ten bizzat kendim yapmıştım a2 ehliyetimi aldım mecidiyeköy trafik şubesine evraklarımı verdim 3 gün sonra gel ehliyetini al dediler 3 gün sonrası ben bir hevesle gittim ama yok daha çıkmadı dediler ve 2 gün daha salladılar 2 gün sonra gittiğimde sizin B sınıfı ehliyetiniz sistemde bir başkasının adına gözüküyor dediler nasıl yani dedim polnette sorguluyoruz sizin adınıza böyle bir ehliyet yok diyorlar işlemleri kendim yaptığım halde endişeye kapıldım memur arkadaş 2 şık var ya ehliyetiniz sahte yada bir sorun var sistemde gözükmüyor dedi bende ehliyet numaramla beşiktaş trafik şubesinin yolunu tutum sicil kayıttaki memura benim B sınıfı ehliyetim polnette bir başkasının adına gözüküyor ama ehliyet işlemlerini burada bizzat kendim yaptım dedim nasıl böyle bir şey olur diye sordum görevli arkadaş gayet rahat bir tavırla he tamam bakar düzeltiriz dedi sicil kayıt defterini raftan aldı ve ehliyet numarasıyla kaydımı buldu tamam burada dedi hemen sordum neden böyle bir şey oldu diye açıklama hemen geldi kayıtlar onlaine sisteme geçirilirken beşiktaş ve bayram paşa trafik şubelerinin kayıtları karışmış ve hemen düzeltti şimdi esas sorun şu seyahat halindeyken bu olay başıma gelseydi araç bağlanacak ben mahkemeye sevkedilecektim tabi pirincin taşını ayıklayana kadar allah selamet versin kurtar kurtarabilirsen kendini :pr:

Levsy
10 Ekim 2009, 20:44
b ehliyetimin işlemlerini beşiktaş trafik ten bizzat kendim yapmıştım a2 ehliyetimi aldım mecidiyeköy trafik şubesine evraklarımı verdim 3 gün sonra gel ehliyetini al dediler 3 gün sonrası ben bir hevesle gittim ama yok daha çıkmadı dediler ve 2 gün daha salladılar 2 gün sonra gittiğimde sizin B sınıfı ehliyetiniz sistemde bir başkasının adına gözüküyor dediler nasıl yani dedim polnette sorguluyoruz sizin adınıza böyle bir ehliyet yok diyorlar işlemleri kendim yaptığım halde endişeye kapıldım memur arkadaş 2 şık var ya ehliyetiniz sahte yada bir sorun var sistemde gözükmüyor dedi bende ehliyet numaramla beşiktaş trafik şubesinin yolunu tutum sicil kayıttaki memura benim B sınıfı ehliyetim polnette bir başkasının adına gözüküyor ama ehliyet işlemlerini burada bizzat kendim yaptım dedim nasıl böyle bir şey olur diye sordum görevli arkadaş gayet rahat bir tavırla he tamam bakar düzeltiriz dedi sicil kayıt defterini raftan aldı ve ehliyet numarasıyla kaydımı buldu tamam burada dedi hemen sordum neden böyle bir şey oldu diye açıklama hemen geldi kayıtlar onlaine sisteme geçirilirken beşiktaş ve bayram paşa trafik şubelerinin kayıtları karışmış ve hemen düzeltti şimdi esas sorun şu seyahat halindeyken bu olay başıma gelseydi araç bağlanacak ben mahkemeye sevkedilecektim tabi pirincin taşını ayıklayana kadar allah selamet versin kurtar kurtarabilirsen kendini :pr:

Evet işte bir hata varsa düzelecek sonuçta ama pirincin taşını ayıklamak her zaman kolay olmuyor :P

aparat
10 Ekim 2009, 20:46
Evet işte bir hata varsa düzelecek sonuçta ama pirincin taşını ayıklamak her zaman kolay olmuyor :P

evet haklısın belki benim birazda şansım yaver gitti çok daha farklı bir şekilde bu olayla karşılaşa bilirdim ...

CBR700F
10 Ekim 2009, 21:29
bu durumda en mantıklı olay hiç ehliyet almamak . şaka tabi sakın ciddiye alan olmasın