PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YBR'de Tank Pad İhtiyaçmıdır ?

CengizhanD
09 Ekim 2009, 23:49
Sayın üyeler motorum henüz 1600 km de ve siyah.Acaba ilerde depoda solma gibi bir durum oluşur mu ?

Tank pad kullanmalımıyız ? Yoksa kullananlar yanlızca görüntüyemi önem veriyorlar ?

Saygılar.

Osbourne
09 Ekim 2009, 23:52
Evet bende merak ediyorum bu tank pad işini..Kullanmayınca ne oluyor o tanka?
Herkes deliler gibi tank pad arıyor..Piyasası var falan..enteresan geliyor..

gursus
09 Ekim 2009, 23:55
ben yakıştığını düşünüyorum ybr lere bugün gördüm bitane buralarda orjinal di sanırım yamaha ybr falan yazıyodu siyaha gayet güzel gidiyor ayrıca deponun çizilmesinide engeller(kemer tokası fermuar vs) hoş racing gibi öne kapanılmasada...

Lucas
10 Ekim 2009, 00:00
Tankpad sadece görüntü için konulmaz motora. Depo çizilmesin diye konur tek amacıda budur. Tabi hazır koymuşken motoru daha hoş göstermesi tercih nedenidir :)

Ramazan Can
10 Ekim 2009, 00:02
Tankpad sadece görüntü için konulmaz motora. Depo çizilmesin diye konur tek amacıda budur. Tabi hazır koymuşken motoru daha hoş göstermesi tercih nedenidir :)

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

GorkeM
10 Ekim 2009, 00:06

Özellikle ss veya st tarzı motosikletlerde istemeseniz de almak zorunda kalabilirsiniz.
Bir ay geçmeden kemer tokanız veya montunuzun fermuarı deponuzu çizik çizik edecektir.
Ayrıca sürtüne sürtüne o bölgenin de matlaşması motorunuza çok sanatsal bir görüntü verebilir.

Nipp10
10 Ekim 2009, 02:41
Düz deponun gözünü seveyim. :cherry:

CengizhanD
10 Ekim 2009, 03:13

teşekkür ederim ancak tank pad 'in görevi değildi sorum :) ybr 'a uygunmudur du ? yani şamar oğlana dönmeyelim :)

onur35
10 Ekim 2009, 03:19
bence tank padler hem hoş görünüp ilgi çekiyorlar hemde deponun fermuar vb şeylerle çizilmesini önlüyorlar çok geçerli ve pahalı olmayan bir aksesuardır.bugun bi ybrde yamahanın tank padini gördüm bence yakışmıştı ama zevk meselesi alırsan pişman olmazsın güzel renkli figürler var :cat:

alisemerci
10 Ekim 2009, 03:34
teşekkür ederim ancak tank pad 'in görevi değildi sorum :) ybr 'a uygunmudur du ? yani şamar oğlana dönmeyelim :)

evet uygundur bende orijinal ybr tankpad var.

CengizhanD
10 Ekim 2009, 03:45
evet uygundur bende orijinal ybr tankpad var.

nereden aldığınızı söyleyebilir misiniz ? yada almamda aracı olmanızı istesem ?

Tequ
10 Ekim 2009, 03:54
Direk 7 beygir katıyor alete :P

CengizhanD
10 Ekim 2009, 03:58

atma abi din kardeşiyiz :D

kanucan
10 Ekim 2009, 07:15
yamaha bayiliğine veya bir motosiklet mağazasına sorabilirsin :cat:

_pLay_06
10 Ekim 2009, 12:27
arkadaslar tank pad bence kullanmayın eger yapıstırma tank pad klullanıcaksanız ılerde pısman olursunuz demedı demeyın ben sokuyum dedım rezıl oldum :( sımdı yenı bır tank pad yaptırıcam :(

moto sp
10 Ekim 2009, 12:41
arkadaşlar tank ped bence görüntü olsun diye konur depoyu pek korumaz size tavsiyem depo kılıfıdır bu deponun çizilmesini önler ayrıca güneşin boyaya vardiği zarardan da korur ( moto sp)

newceri
10 Ekim 2009, 13:14
Tank pad genel olarak deponun üzerine yatıldığında bel civarındaki metal cisimlerin(fermuar kemer tokası..) depoyu çizmemesi için kullanılır. Ve güzel bir aksesuardır, motorun pikasso tablosu gibi ilgi cekmesini sağlar.
Ybr nin diğer motorlardan bir eksiği yok al yapıştır kardeş gençsin yakışıklısın dikkat çekmelisin:wiinkk: Zevkine göre rengine yakışır sırıtmayacak birşeyler bulabilirsin. çevrende bulamazsan internet motor sitelerinin birçoğunda var 3-5 ytl kargo parası ile getirtebilirsin.

ımroz
10 Ekim 2009, 13:37
sorunda demişsinki ihtiyaçmıdır? bence değildir ama takarsan motorun için iyi olur nesi iyi olur bikere boyanı korumuş olursun mesela kurya arkadaşların kullandıkları motorların depolarına bak oturuş durumunda dizlerinin değdiği yerler renk soluktur yani boyada matlaşmavardır sebeb sürtünmedir tank pad ayrıca boyanın çizilmesinide engeller tabi düşmessen :) yani kısacası motorunu seviyorsan ve ona gözüm gibi bakarım diyorsan bence al haaa ihtiyaçmıdır ? belki ama zorunlu değildir mesela ön cam zorunlu değildir mesela arka çanta zorunlu değildir ama olsa iyi olur ;) başka örnek verip konuyu baymayalım bundan sonrasına sen karar ver..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:35 PM ----------

Evet bende merak ediyorum bu tank pad işini..Kullanmayınca ne oluyor o tanka?
Herkes deliler gibi tank pad arıyor..Piyasası var falan..enteresan geliyor..

engin sen motora almayı düşünüyorsan boşver alma bize gitmez onlar ayrıca sen motorunu tarz yapmışsın zaten ;) böyle iyi ( almayı düşündüğünü düşünerek verilmiş bir cevaptır :) )

Osbourne
10 Ekim 2009, 14:58
engin sen motora almayı düşünüyorsan boşver alma bize gitmez onlar ayrıca sen motorunu tarz yapmışsın zaten ;) böyle iyi ( almayı düşündüğünü düşünerek verilmiş bir cevaptır :) )

Yok yahu ne işim olur benim tank pad le...Hep gördüğüm ve internete bakınca bir sürü çeşidi olduğunu fark ettiğim için merak etmiştim sadece görsel mi yoksa işlevsel mi diye..:wiinkk:

CengizhanD
10 Ekim 2009, 16:11
http://image5.sahibinden.com/photos/50/53/30/big_17505330omr.jpg

aynı bu resimdeki gibi ufak lazım ama bana.600 cc lik motorlarınkini takarsam kötü duracak.acaba boyut olarak küçük nerede bulabilirim ? nette yok, tutturmuş herkes motographic diye bir marka.yada keiti var.

serkanADH13
10 Ekim 2009, 16:17
işte her boy ve ebatta TANK PAD imalat eden bir yer,
MAYA BASKI İST GÜNGÖREN,
TÜN TÜRKIYE İÇİNE KARGOLAYABILIYORDU SON KONUSTUGUMDA,
BIR ARASAN YARDIMCI OLACAKTIR,
İSMİNİ HATIRLAYAMADIM ADAMIN AMA,

yulgen@msn.com
maya baskı ::: 0212 637 84 33

jesse
10 Ekim 2009, 16:19

7 beygir komple tank padlerde geçerli.. slip on tank pad sadece 4 hp güç artışı elde eder .. ayrıca kimse bilmez ama tank pad in tank sleeper a karşı büyük önemi vardır.. olmazsa olmazlar arasındadır..
büyük cc li motorlarda tank sleeper durumuna maruz kalmamak için tank pad gereklidir..

kaynak rola

Tequ
10 Ekim 2009, 16:24
arkadaslar tank pad bence kullanmayın eger yapıstırma tank pad klullanıcaksanız ılerde pısman olursunuz demedı demeyın ben sokuyum dedım rezıl oldum :( sımdı yenı bır tank pad yaptırıcam :(
Dostum tank pad olduğundan eminmisin onun ? Yanlışlıkla cikletten çıkan stickeri yapıştırmış olmayasın :P Şaka bir yana belliki kalitesiz bir yan sanayi ürünüydü.Verdiğin parayı hakeden hiç bir tankpad çıkarmak istediğinde seni üzmez.En ufak iz bile bırakmaz.Ha demek istediğin depoda oluşan ton farkı ise onun çözümü yok:)

atma abi din kardeşiyiz :D

Valla len :P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:22 PM ----------

7 beygir komple tank padlerde geçerli.. slip on tank pad sadece 4 hp güç artışı elde eder .. ayrıca kimse bilmez ama tank pad in tank sleeper a karşı büyük önemi vardır.. olmazsa olmazlar arasındadır..
büyük cc li motorlarda tank sleeper durumuna maruz kalmamak için tank pad gereklidir..

kaynak rola

Doğru.Önemli bir detayı atlamışım.Yalnız arkadaşım o olay Tank Slapper değilmiydi :P Yada sleeper diye bir olay var benim cahilliğimmi :P

jesse
10 Ekim 2009, 16:28
Dostum tank pad olduğundan eminmisin onun ? Yanlışlıkla cikletten çıkan stickeri yapıştırmış olmayasın :P Şaka bir yana belliki kalitesiz bir yan sanayi ürünüydü.Verdiğin parayı hakeden hiç bir tankpad çıkarmak istediğinde seni üzmez.En ufak iz bile bırakmaz.Ha demek istediğin depoda oluşan ton farkı ise onun çözümü yok:)

Valla len :P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:22 PM ----------

Doğru.Önemli bir detayı atlamışım.Yalnız arkadaşım o olay Tank Slapper değilmiydi :P Yada sleeper diye bir olay var benim cahilliğimmi :P

tank slapper gidonun hızla depoyu tokatlamasına denir..

ama ank sleeper çok ayrı bi mevzuhat :cherry:

Tequ
10 Ekim 2009, 16:29
tank slapper gidonun hızla depoyu tokatlamasına denir..

ama ank sleeper çok ayrı bi mevzuhat :cherry:

Bizi aydınlatırmısınız lütfen bu hususta:mrgreen:

jesse
10 Ekim 2009, 16:45
Bizi aydınlatırmısınız lütfen bu hususta:mrgreen:

tank sleeper .. genelde deponun üzerine süpermen vari yatıp motor süren yarışanlar içindir... üç noktadan baglanan kilit sistemi sayesinde .. yüksek hızlarda motora dümdüz uzanmanızı sağlar

bknz: mobylette 52 biyonik sürücüleri. ( çılgın corumlu,, )

yeterrince aydınlık oldumu :D

memocan12345
25 Eylül 2015, 15:10
Konu biraz eski ama Yazayım girip okuyan olur

Depo pedi tang pad YBR125 veya CBF150 gibi modellere gitmez

NEDEN TAKILIR ?
Depo üstüne yatarak Kullanılan SüperSport makineler için Mont Tulum Fermuarı Çizmesin Boya TEMİZ kalsın diye takılır SS motorlar Dik oturarak kullanamazsınız

YBR125 tam dik oturuyorsunuz Yatmak isterseniz Çok komik ve abuk bir görüntü Oluşur Yani Depo üstü pedi sadece görsellikten öteye geçmiyor HİÇBİR FAYDASI YOK

Yanlara yapıştırılan çıkıntılı pedleri BÜTÜN MOTORlara tavsiye ederim DEPOyu Bacaklar ile tutarız ve Oralar rengi atar ve Motor tekere gelince yine Bacaklarla tutarız Arkaya Kaymayı önler Motorunuzu inceleyin Kılcal Cila çizikleri Bacaklarınızın geldiği yerlerd Mutlaka vardır Çok kullaılan Kurye motorlarına bakın Orada Boyası silinmiş Bacak gelen yerleri Keşermiş Makineler göreceksiniz

Süpersport ise Depo üstünede şart diyorum değil ise Sadece yanlara Dizlerimizin geldiği yerlere şart diyorum

http://r1311.hizliresim.com/1h/7/u95cp.jpg

Sepya
25 Eylül 2015, 19:18
Tankpap ceketin fermuarının zarar verebileceği motorlarda kullanılır genelde, köylerde ise deponun üzerien bir şeyler konulduğundan depo çizilmesin diye koyulur. Şart değil ama lazım bence