PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paletli Araçların Yollarda Yaptığı Kesikler..

musti81
09 Ekim 2009, 22:09
Burda mesela gebzeye giderken bi 3 km kadar var paletli dozer vinç gibi araçlar otobanda gidiyor hangi akla hizmet ise ve yolu kesiyor motorla buraya girdiğinizde dengeniz bozuluyor tekeriniz ince olduğu için ve yavaş iseniz o kesikler bir tarafa savurup sizi kaza yapıyorsunuz... :farao: Artık o yoluda 6 ay sonra yeniden asfaltlıyorlar..:farao:

motoking16
09 Ekim 2009, 22:11
Şikayet doğruda musticim bi yere bağlasaydın bu yazıyı.

musti81
09 Ekim 2009, 22:36
Burda mesela gebzeye giderken bi 3 km kadar var paletli dozer vinç gibi araçlar otobanda gidiyor hangi akla hizmet ise ve yolu kesiyor motorla buraya girdiğinizde dengeniz bozuluyor tekeriniz ince olduğu için ve yavaş iseniz o kesikler bir tarafa savurup sizi kaza yapıyorsunuz... :farao: Artık o yoluda 6 ay sonra yeniden asfaltlıyorlar..:farao:

Yazmışım ya..:wiinkk:

Osbourne
09 Ekim 2009, 22:40
O dediğin işi paletli araçlar yapmıyor..
Yeni asfalt sermeden önce yolda çentikler açıyorlar iyi tutsun diye..
Sorun şu ki normalde çentilir çentilmez asfalt serilmesi lazım ama bizde önce yolu parçalayıp 1-2 ay sonra ancak asfalt döküyorlar..

ethemm76
09 Ekim 2009, 22:41
Dostum bende İzmittenim.Karamürsel-İzmit arasındada bahasettiğin gibi asfalt kazıma makinesinin kazıdığı bir çok kesim var ve bu kesimlerde bende dengemi koruyabilmek için cambazlık yapmak zorunda kalıyorum. Zamanla kamyonların, yani ağır vasıtaların falan geçe geçe kabarttığı asfaltı düzeltmek için böyle asfalt makineleri ile kazıtıyorlar ve yolda denge bozak çizgiler ve tırttıklar oluşuyor. Eğer asfalt kazıma makinesinin çalışma sebebi yolu düzlemekse bil ki o kesim hep öyle kalacaktır. Ama amaçları yeni asfalt yapmaksa çok fazla öyle tırtıklı kalmaz merak etme.

Osbourne
09 Ekim 2009, 22:47
Böyle bir durumda aklınızda bulunsun;
Süratinizi azaltın ve savrulmaya karşı bariyerlere çarpmamak için orta şeritten sürmeye çalışın..

Ama gerçekten süratinizi azaltın..Hani hızlı gideyim lastikler uçarak geçsin üzerlerinden diye düşünmeyiniz..Tam tersi sürtünme azalacağı için savrulma şiddetiniz artar..Bunun yerine sürat düşürüp lastiklerin asfaltla temas yüzeylerini genişletmeye çalışmalıyız ki tutunma artsın..:cat:

deli_mavi
09 Ekim 2009, 22:50
Dostum bende İzmittenim.Karamürsel-İzmit arasındada bahasettiğin gibi asfalt kazıma makinesinin kazıdığı bir çok kesim var ve bu kesimlerde bende dengemi koruyabilmek için cambazlık yapmak zorunda kalıyorum. Zamanla kamyonların, yani ağır vasıtaların falan geçe geçe kabarttığı asfaltı düzeltmek için böyle asfalt makineleri ile kazıtıyorlar ve yolda denge bozak çizgiler ve tırttıklar oluşuyor. Eğer asfalt kazıma makinesinin çalışma sebebi yolu düzlemekse bil ki o kesim hep öyle kalacaktır. Ama amaçları yeni asfalt yapmaksa çok fazla öyle tırtıklı kalmaz merak etme.

Eminsin dime karamurselde olduguna...yuh len bide evimin kenarinda calisiyon ayip beee bi geldin bi daha yoq...:bounce:

tr100a
09 Ekim 2009, 23:30
arkadaşlar bazı kaygan yollarda o izleri araçların kaymaması için yapıyorlar bizim burda yeni asyalta öyle iz yaptılar fakat tam viraj çok araba şarampole uçuyordu

musti81
10 Ekim 2009, 00:42
arkadaşlar bazı kaygan yollarda o izleri araçların kaymaması için yapıyorlar bizim burda yeni asyalta öyle iz yaptılar fakat tam viraj çok araba şarampole uçuyordu

Yok hoca bildiğin vinç geçmiş..:farao:

gursus
10 Ekim 2009, 00:53

arkadaşım senin dediğin farklı onlar bahsettiğin gibi kaymaması için yapılıyor mustinin dediği yolun ağır vasıtalar tarafından çöketilmesi sonucu oluşan asfaltın dalgalı olması bende muzdaripim bu durumdan hele scooterla bi girince atıyorum sağındaysa yolun ve sola doğru gidiyorsa birden sol şerite atıveriyor motoru arkadan araba da geliyosa Allah korusun... çok tehlike yaşadım Türkiyede yollar berbat yavaş gitmek hiç gitmemekten herzman için iyi oluyor.
bu arada lastik havalarını yüksek tutun birazcık olsun kontrol daha rahatlıyor...

Nipp10
10 Ekim 2009, 01:44
Bununla beraber ağır kamyonların tekerlek basan kısımları çok çökük asfaltın. Yolu yan çizip sola dönerken resmen off-road yapıyorum. Ayrıca kırmızı ışık olan noktalarda yine bu ağır vasıtalar, fren yaparak asfatı ileriye yığıyor.:pr: