PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üşenmedim, Gittim Test Ettim

RunemagicK
09 Ekim 2009, 14:05
Geçenlerde tramvay raylarında düşen bi arkadaş başlık açmıştı, o başlıkta da önceden düşenler bir bir çıkmıştı ortaya.
Benimde askerlik şubesine isim yazdırdıktan sonra canımın sıkıldığı, lan ne yapsam sabaha kadar vakit geçirsem dediğim bir gece çıktım saat 01.00de kadıköye gittim. Önce moda girişi tarafındaki raylardan başladım, bahariyeden çıktım:)
Hız 20 civarı olunca bi kontrol kaybı olmadı denilebilir ama lastiklerden ses geliyordu, ani fren yaparken gelen ses gibi. Tekerler ufaktan tutunma sorunu yaşıyodu yani
Hız 30 civarı kontrol gitmeye başladı, işte bu anda temkinli olunmazsa %50 ihtimal hoppa yerdesiniz yada çok iyi reflekslere sahip olmak gerek düşmemek için.
Daha hızlısını yemediği için deneyemedim, sizde denemeyin:)

Birde çok önemli bir uyarı otobüs durağının oralarda modaya dönüşte bi trafik ışığı var, ışıktan sonra hemen sağa viraj. O yolun üzerindeki tramvay rayları sola doğru kıvrılıp ayrılmış tramvay yoluna giriyor.İlk başta farkedilmeyip rayların solundan yada arasından giderseniz yol dışında olduğunuzu farkedip birden sağa kırmanız gerekicek ve rayın üzerinden geçileceği için yere düşüceksiniz (birde hemen ışık sonrası gaza bastığınız düşünülürse büyük ihtimal yere) Aman dikkat
(google eartten foto koyucaktım ama yol değişmiş sanırım inşaat yüzünden)

enginalcar
09 Ekim 2009, 14:19
bende bir kaç ay önce, bir tahlike atlatmıştım tramvay yolunda. Çemberlitaş Beyazıt arasında idi. Raylar yer yer zemin ile aynı hizada olmayıp ya biraz üstte
yada aşağıda. Üzerinden geçtiğiniz zamanlarda tekerlerin tutunamadığını hissediyorsunuz. Özellikle Tramvay geçtiğinde çok tehlikeli oluyor:farao:

by_001
09 Ekim 2009, 14:20
:) teşekkürler :) :) :) :)

COQ
09 Ekim 2009, 14:25
Su bariyerleri de bir test et.:P
Millet ondan da sikayetçi.:cherry:

ozrace
09 Ekim 2009, 14:36
ne işiniz var raylarda.en iyisi raylardan uzak durmak olmasın:silent:

RunemagicK
09 Ekim 2009, 14:39
Su bariyerleri de bir test et.:P
Millet ondan da sikayetçi.:cherry:

dereye düşen bi arkadaş vardı, o başlıkla idare et yahu:)
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/31210-dereye-ucan-motor-birdaha-calisirmi.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:38 PM ----------

ne işiniz var raylarda.en iyisi raylardan uzak durmak olmasın:silent:

kadıköy sahilden boğanın oraya çıkmanın en kısa yolu malesef, yoksa yarım saat sokak arası trafiğinde cebelleşirsin

okanco
09 Ekim 2009, 15:02
Can sıkıntısı herşeyi yaptırıo :)

sametrix
09 Ekim 2009, 15:07
tebrik ediyorum

Akileos
09 Ekim 2009, 15:18
dereye düşen bi arkadaş vardı, o başlıkla idare et yahu:)
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/31210-dereye-ucan-motor-birdaha-calisirmi.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:38 PM ----------

kadıköy sahilden boğanın oraya çıkmanın en kısa yolu malesef, yoksa yarım saat sokak arası trafiğinde cebelleşirsin

o başlık neredeyse 2,5 senelik sen hortlaşmışsın zaten bide dalgamı geçiyorsun....

bu senin yaptığın iş on dan daha komik bence.....
bak gülüyom..:queen::queen::queen::queen::queen:

agecu
09 Ekim 2009, 15:24
En korktuğum yollar tramvay yolları. Bir defa düşecek gibi oldum ondan sonra dikkat etmeye başladım. Ama aranızda otoyolda benzer sorun yaşayan var ise beni lütfen bilgilendirsin. Konu daha öne açıldımı bilemicem ama yeni asfalt atmak için asfaltı bi kademe kazıyorlar işte o yolda giderken benim motor dansöz gibi oluyor mecburen hız düşüyorum yani 50 yi geçememiştim korkudan..

Lucas
09 Ekim 2009, 23:54
İstanbul'da oturmayan, tramvay ile hiç bir ilgisi alakası dahi bulunmayan bizler içinde birşeyler test eder misin ? :P

RunemagicK
10 Ekim 2009, 02:23
İstanbul'da oturmayan, tramvay ile hiç bir ilgisi alakası dahi bulunmayan bizler içinde birşeyler test eder misin ? :P

ne gibi:)
(onkarakter)

Lucas
10 Ekim 2009, 11:42
Bilmem yaratıcı birşeyler bulursun sen eminim :)

Osbourne
10 Ekim 2009, 15:04
Bak mesela mıcırlı yolda frenleme tekniklerini deneyebilirsin..
Ama Zat ın tekerleri küçük dihhatli ol..:)

kankicbf
10 Ekim 2009, 15:15
güzel bi deneyim ve paylaşım,Teşekkürler :)

tubis
10 Ekim 2009, 15:25
Eee sonuç :mrgreen: Gelin görün Antalya'nın her yeri ray oldu. Sağolsunlar çok lazımmış gibi tren yaptılar da ! 2 yıldır trafik felç, ortada tren diye bişey de yok !

COQ
10 Ekim 2009, 15:49
Eee sonuç :mrgreen: Gelin görün Antalya'nın her yeri ray oldu. Sağolsunlar çok lazımmış gibi tren yaptılar da ! 2 yıldır trafik felç, ortada tren diye bişey de yok !

Onu tren geçsin diye yapmadilar.
Deneme yap diye yaptilar.
Bak arkadasimiz ne guzel denemis,raylar kayiyormu diye?
Bi de sen dene.:P

RunemagicK
10 Ekim 2009, 15:55
Bak mesela mıcırlı yolda frenleme tekniklerini deneyebilirsin..
Ama Zat ın tekerleri küçük dihhatli ol..:)

onuda dün denedim sayılır:) avrupa yakasında trafik tamamen felç olmuştu, mecbur sağdan yardıralım dedik, alisamiyenin yanında kalan bölümünün sağ tarafı mıcırlıydı, çok tehlikeli diildi ama temkinli gidilmezse yada ani fren yapılırsa alt yola yada stadın içine uçulabilir:)

tamamen mıcırlıyıda denedim edirne enezdeyken:)
sürekli trakya safarisi yapan savaş abinin gittiği yolu gitmiştim bir kere, enez çıkışı tamamen mıcır, bir araba sizi solladığı zaman veya karşıdan araba geldimi toz taş toprak Allah ne verdiyse fırlatıyo, çok zor durumda kalmıştım hatırlıyorumda:) O anda ön freni kullanmamak şartıyla frenleme tekniği yok, iman gücü devreye giriyo:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:55 PM ----------

Onu tren geçsin diye yapmadilar.
Deneme yap diye yaptilar.
Bak arkadasimiz ne guzel denemis,raylar kayiyormu diye?
Bi de sen dene.:P

hakkaten boş durmamak lazım:)