PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son 1 Ayda 2. Lastik vakası..

oumar
02 Ekim 2009, 02:50
Bu sefer ki biraz daha tehlikeliydi, 40-50 km hızla yokuş aşağı inerken arka lastiğim patladı :( artçım çok tecrübeli olmamasına rağmen çok iyiydi o anda da yere yatmadan durabildim... sanırsam iç lastik patladı.. Umarım kimsenin başına gelmez.. Daha sonrasında motoru çektiirmek için 80 lira isteyen bide çekiciniz olmasın :S sonra ittirerek 2-3km itmek zor oluyo...

sularseller
02 Ekim 2009, 02:52
Geçmiş olsun.Tubeless lastikler çok pahalı değil sanırım kış içinde hem bahane olmuş olur nacizane tavsiyem.

oumar
02 Ekim 2009, 02:57
motosiklette de araba olduğu kadar etkili oluyo mu o lastikler ve her motor için uygun mudur?

Levsy
02 Ekim 2009, 03:00
Geçmiş olsun.Yollarımızda vida çivi tuhaf metal parçaları ne ararsan bol mikarda var maalesef.

sularseller
02 Ekim 2009, 03:02
Artıları bana göre çok fazla eksisini bilmiyorum açık söyleyim.Hani parçalanmadığı sürece aniden havasının inmemesi daha kontrollü durmanı ve bir kaç km daha gitmeni sağlıyor.Eksi yönlerini bilen paylaşırsa öğrenmiş olurum bende.

Levsy
02 Ekim 2009, 03:05
motosiklette de araba olduğu kadar etkili oluyo mu o lastikler ve her motor için uygun mudur?

Benim motor henüz 1 aylık iken arka lastik patlayınca perişan olmuştum. İlk bulduğum oto lastikçisi "tekeri söküp takmaktan anlamam sen halledersen bunu sana tubless yaparım" deyince hemen kabul ettim ve şamreli söküp attık, canta yeni bir sibop taktı ve al sana tubless lastik. 10 tl para aldı. Bu şekilde sanırım sen de halledersin. Ve tabii ki arabalardaki gibi kullanışlı olur.

oumar
02 Ekim 2009, 03:06
teşekkür ederim. yarın bende sorayım eğer varsa yolu öyle yapsın.. hatta ön lastiğide yaptırıyım

Levsy
02 Ekim 2009, 04:20
teşekkür ederim. yarın bende sorayım eğer varsa yolu öyle yapsın.. hatta ön lastiğide yaptırıyım

Cantın ve lastiğin uygun ise (ki büyük ihtimal öyledir ve bunu lastikçin sana söyler) hemen yaptır, ben 20.000 km öyle sorunsuz kullandım ve lastik eskiyince yenisini de o şekilde taktırdım.

CengizhanD
02 Ekim 2009, 04:52

kinetic kullanmışlar bilir.çok çabuk lastik patlatır.bu durumda orijinal çare olmadığı için işin içine Türk zekası giriyor.

Aynı ebatlarda lastik alınır , lastikçiye gidilir.Lastik takılır.Lastiğin janta oturan kısımlarına sanırım yapıştırıcı yada benzer bir şey sürülür.

Lastik motora takılır , şişirilmeye başlanır.POFFFFF diye bir ses duyulur , ve işlem başarılmıştır.Lastik basıncı ayarlanarak yola devam edilir.

Ben bu yöntem kullanılan lastiklerle dağa , taşa çıktım.tahimini hızım 60 km ile yolun bir bölümünün kesik olduğu yere daldım.(hani olur ya yol düzdür.ama bir bölümünde bir boşluk vardır.tipik türk yolu)anca o zaman patladı :) patladı dediğim yinede 3 km götürdüm buda tamir için yetti arttı bile.

bu arada lastik 30 tl civarı olması lazım.tam bir şey söylemiyeyim. ya taiwan yada çin malı.

oumar
02 Ekim 2009, 18:00
benim jantın uygun değilmiş tubless'e.. o yüzden iç lastiği yenile hattaaa dış lastik zortladığı için patlamış bide dış lastik aldık:( ayak üstü 60-70 lira masraf oldu

yürekçe
02 Ekim 2009, 18:22
[QUOTE=oumar;1806895]benim jantın uygun değilmiş tubless'e.. o yüzden iç lastiği yenile hattaaa dış lastik zortladığı için patlamış bide dış lastik aldık:( ayak üstü 60-70 lira masraf oldu[/QUOTE

geçmiş olsun. aman daha fazla dikkat et lütfen :)

murat21
02 Ekim 2009, 19:03
çok geçmiş olsun allah başkasının başına vermesin

Levsy
02 Ekim 2009, 19:06
benim jantın uygun değilmiş tubless'e.. o yüzden iç lastiği yenile hattaaa dış lastik zortladığı için patlamış bide dış lastik aldık:( ayak üstü 60-70 lira masraf oldu

Şu ürünü bir araştır. Ben sana bulurdum ama şu an çıkıyorum vaktim yok. Bununla patlama durumunda anında deliği tıkıyor. Sanırım çok ucuz değil ama lastiği patlatma ihtimali yüksek bölgeelrde dolaşıyorsan (sanayi bölgeleri gibi) bu çok işine yarar.

http://img198.imageshack.us/img198/5969/clipboard02cz.gif (http://img198.imageshack.us/i/clipboard02cz.gif/)http://img198.imageshack.us/img198/clipboard02cz.gif/1/w153.png (http://g.imageshack.us/img198/clipboard02cz.gif/1/)

oumar
02 Ekim 2009, 19:40
çok teşekkür ederim uğraşmışsınız... ilk fırsatta bundan alıyım

barisayd
02 Ekim 2009, 19:45
Geçmiş olsun.

kankicbf
02 Ekim 2009, 20:10
Gçmiş olsun aman dikkat :cyclopsan

m.s
02 Ekim 2009, 20:39
Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın...