PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorun...!

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:14
seLam arkadaşLar...

büyük bir sorunum var biLgisi oLan bi arkadaş yardım edebiLirse sevinirim...
motosikLetimi bir arkadaşa satmıştım 2 sene önce... o da satıcam demişti onun için yeni aLacak arkadaşın üstüne devrediceğimiz için masraf oLmasın diye satmasını bekLedik aLan arkadaş biraz süre istedi veLasıL keLam aLdıktan sonra zar zor uLaştık adam aLmıyorum üstüme dedi... trafik şube müdürüne kadar gittim adamLarı buLup haLLetmen Lazım diyo başka bi şekiLde haLLedemezmiyim ¿ yada nasıL bir yoL izLemem Lazım... 2-3 ay önce sanırım köprüden kaçak geçiş cezası geLdi... Ve mecburen ödedim ALLAH korusun daha büyük bişey oLsa hiç bi hak iddia edemem =( yardımcı oLurmusunuz...

MEERTT93
30 Eylül 2009, 00:18
slm burda bi tanıdığın başına geldi adam almıyorum dedi ruhsat sahibide almıyorsan bende çalıntı veriririm dedi ve verdi sonra anlaşmaya geldi adam sende öle tehtid ed bence

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:20
trafik şube müdürüyLe görüştüm bizzat çalıntı verirsen ve sattığın anLaşıLırsa sende ceza yersin dedi yani her halikardada anlasılır dedi ondan çaLıntı veremiyorum =)

Stagflasyon
30 Eylül 2009, 00:20
slm burda bi tanıdığın başına geldi adam almıyorum dedi ruhsat sahibide almıyorsan bende çalıntı veriririm dedi ve verdi sonra anlaşmaya geldi adam sende öle tehtid ed bence

bende öle diyecektim motoru alırsın :) en azından hiç bi şekilde haklı çıkamaz senin üstüne sattığına dair bir belge yok. :):):)

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:22
bende öle diyecektim motoru alırsın :) en azından hiç bi şekilde haklı çıkamaz senin üstüne sattığına dair bir belge yok. :):):)

ama adamLar benden aLmadı motoru + aLdıkLarı adamı okurLar oLay farkLı yerlere gider bosuna ceza yemıyım dıye ugrasıyorum ama bı suc halındede benı bulucaklarını bılıyorum cunku pLaka ve motosikLet benım adıma kayıtLı

serkanADH13
30 Eylül 2009, 00:30
motoru koydugu yerı bul ve motorunu yukle bır araca veya düz kontak yaparak calıştır ve al,
sonucta senın malın kımsede bışıy dıyemez,
en kötü yapabılecegım budur,

bu arada madem o almaayı ıstemıyor ve dıer trafık şubede sattıgın anlasılırsa dıyor,
sende ben kullanmak için vermıştım dersın olur bıter...

ama işin zor,
allah kolaylık versın...

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:33
ah bi buLsam zaten ustunden ındırır gozLerının onunde bınerım yoL aLırım kımsede bısey dıyemez =(

yedek anahtarı haaLa duruyo sanırım =)

siyah_beyaz
30 Eylül 2009, 00:36
Yalan söylemek iyi birşey deil ama mecbur bırakıyorlar adamı! Motoru yükle bir araca evine koy. Ruhsat sendedir umarım değilsede kayıp diye ilan ver yenisini çıkart. Sonra motoru getir. Çalıntı ihbarı verse bile ruhsatı gösterirsin.

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:37
Yalan söylemek iyi birşey deil ama mecbur bırakıyorlar adamı! Motoru yükle bir araca evine koy. Ruhsat sendedir umarım değilsede kayıp diye ilan ver yenisini çıkart. Sonra motoru getir. Çalıntı ihbarı verse bile ruhsatı gösterirsin.

anlamak ıstemıyosunuz sanırım arkadaslar bı bılsem nerde olduklarını !! mesela yolda gorsem tutarım motoru cagırırım polisi alır motorumu yururum sorun motoru bulmak :S

trhakan
30 Eylül 2009, 00:39
işe bakya bende ruhsatı uzerıme almaya calsıyorum :) herıf sallıyo :)) tersıne dunyaa

asivezor
30 Eylül 2009, 00:41
tanıdık bir polis bul. durumu anlat o sana gereken yardımı yapacaktır. bu tür durumlarda işe yarar. adamı arattır polise naz caz yaparsa(mesela polis üzerine almadıgın taktirde çalıntı başvurusu yapacagını ve bu nedenle hırsız konumuna düşüp ceza alacagını söylediginde ne yaparsanız yapın almıyorum derse) polis daha da sinirlenir. senin işini çözmeyecekse bile çozmeye yemin eder. şatış vermeden motoru teslim etmeyin. işinizi saglam yapın. motosiklet yada araba satarken adam üzerine almak istemiyorsa satmıorum deyin. eger iyi niyetli ise satışını da alır. banane onun devlete ödeyecegi vergiden. benim malımın degeri budur parayı veren düdügü çalar. gerisi beni ırgalamaz. devlete alım satım vergisi ödemek istemiyorsa gitsin bisiklet alsın.

trhakan
30 Eylül 2009, 00:41
anlamak ıstemıyosunuz sanırım arkadaslar bı bılsem nerde olduklarını !! mesela yolda gorsem tutarım motoru cagırırım polisi alır motorumu yururum sorun motoru bulmak :S

satan arkadas adres felan almamısmı ???

erhdec
30 Eylül 2009, 00:42
Aynı sorun benim başıma arabayla ilgili geldi ruhsat sende ise tanıdığın bi arkadaşın varsa mobilyacı v.s mal aldığına dair seni icraya versin onlarda motoru haciz etsin ne şiş yansın ne kebab arabayı biz öyle aldık 4 yıl cezaları ve vergileri ödedik ama tekrar araba sahibi olduk sonra arabayı üzerine aldı ve tüm masrafları karşıladı . doğru yada yanlış işe yaradı şimdi rahat rahat uyuyoruz.

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:46
Aynı sorun benim başıma arabayla ilgili geldi ruhsat sende ise tanıdığın bi arkadaşın varsa mobilyacı v.s mal aldığına dair seni icraya versin onlarda motoru haciz etsin ne şiş yansın ne kebab arabayı biz öyle aldık 4 yıl cezaları ve vergileri ödedik ama tekrar araba sahibi olduk sonra arabayı üzerine aldı ve tüm masrafları karşıladı . doğru yada yanlış işe yaradı şimdi rahat rahat uyuyoruz.

ruhsat bende degıl =(
ama kayıp ılanı verıp yenısını cıkartsam dedıgın olabılırmı ??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:46 PM ----------

satan arkadas adres felan almamısmı ???

hayır aLmamış =(

erhdec
30 Eylül 2009, 00:47
olur kaybettim dersin . bizde tek yaprak vardı diğeri adamdaydı bunu da bize söyleyen bi polisti sanırım geçmiz zaman ... veya plakasını sökmen yeterli motor yine onda kalsın sen olmadan ruhsat çıkartamaz yada zaten polis bağlar seni bulur yani peşinden koşma boşuna ...

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:48
tanıdık bir polis bul. durumu anlat o sana gereken yardımı yapacaktır. bu tür durumlarda işe yarar. adamı arattır polise naz caz yaparsa(mesela polis üzerine almadıgın taktirde çalıntı başvurusu yapacagını ve bu nedenle hırsız konumuna düşüp ceza alacagını söylediginde ne yaparsanız yapın almıyorum derse) polis daha da sinirlenir. senin işini çözmeyecekse bile çozmeye yemin eder. şatış vermeden motoru teslim etmeyin. işinizi saglam yapın. motosiklet yada araba satarken adam üzerine almak istemiyorsa satmıorum deyin. eger iyi niyetli ise satışını da alır. banane onun devlete ödeyecegi vergiden. benim malımın degeri budur parayı veren düdügü çalar. gerisi beni ırgalamaz. devlete alım satım vergisi ödemek istemiyorsa gitsin bisiklet alsın.

teşekkür ederım poLis cokta ılgılenen yok =( hatta bı keresınde dogancıLar karakoLuna gıttım çalıntı verıcektım dedım kapıdakı adam ne calındı dedı motosıkLetım dedım guLdu hadı gıt işine dedi =(

mehmet45
30 Eylül 2009, 00:49
arkadaşım ruhsat sende değilse yeni ruhsat cıkartıp motoru trafikten men ettirebiliyosun sanırım böyle bişey duymuştum.araştır böyle bişey varsa sorun cıkmadan hallolur..

Recaİ
30 Eylül 2009, 00:51
teşekkür ederım poLis cokta ılgılenen yok =( hatta bı keresınde dogancıLar karakoLuna gıttım çalıntı verıcektım dedım kapıdakı adam ne calındı dedı motosıkLetım dedım guLdu hadı gıt işine dedi =(

ßurası Türkiye:cat: Usta sizin yaş kaçtı

erhdec
30 Eylül 2009, 00:52
arkadaşım ruhsat sende değilse yeni ruhsat cıkartıp motoru trafikten men ettirebiliyosun sanırım böyle bişey duymuştum.araştır böyle bişey varsa sorun cıkmadan hallolur..

iyide tarfikten men ettirmen için sebeb soracaklar ne diceksin hurdayamı verdim diyecen ozamanda motoru görmek isteyecekler :cat:

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:54
ßurası Türkiye:cat: Usta sizin yaş kaçtı

28... 81 liyim

erhdec
30 Eylül 2009, 00:54
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=14887 benzer birkaç olay var ama yardımcı olurmu bilmem

Recaİ
30 Eylül 2009, 00:55
28... 81 liyim

Hayır sizi Nasıl ciddiye almıyorlar ? nasıl ilgilenmiyorlar Pes dorusu :silent:

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:57
Motorun değeri nedir ?

önemLi oLan motorun değeri değiL dostum... kopruden kacak gecıs cezası odedın 2 tane gecen ay ya hırsızlık gasp vs gıbı bıseye karıssa =( gene benı bulucaklar
motor zealsun 200 gy-a

egelim 43
30 Eylül 2009, 00:57
Senetle motoru bağlat ayrıntılı bilgi ve detay için http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/63188-polis-derdimi-cozebilir-mi-2.html daha önce buna benzer bi konu

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 00:58
Hayır sizi Nasıl ciddiye almıyorlar ? nasıl ilgilenmiyorlar Pes dorusu :silent:

benı cıddıye aldı canım sordu ne calındı dıye motosıklet dedıkten sonra takmadı =) yanı motosıklet cıddıye alınmıyo sanırım :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:57 PM ----------

Senetle motoru bağlat ayrıntılı bilgi ve detay için http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/63188-polis-derdimi-cozebilir-mi-2.html daha önce buna benzer bi konu

cok tesekkur ederım... sımdı cıkıyorum eve gıdınce ıncelıycem bu baslıgı saolun..

piranha dört
30 Eylül 2009, 01:05
Yeni ruhsat cıkarırken motoru sormuyacaklar ise;motorun yerini belirle bi kamyonete at götür,ne yapıyosun derlersede sahibiyim işte ruhsat işte kimlik dersin.Gerisi hikaye.Ruhsat sende bile olsa açacagın dava düşecek.Noterden satış yapıp anaktarı teslim etmediysen kanun sana:güvenmedigin adama neden malını emanet ettin,git.. sorununu onunla hallet diyor.Emanete ihanet felen onlar da boş yaklaşımlar....Çalıntı ihbarı vereceksende zaten anaktar onlarda güme gidersin.Yani kanunen hiç bir tutarın yok.Allah yardımcın olsun.
TacoTR

Eğer ki az bir masrafı gözden çıkartırsan ;
Bir yakınınla aranda senet yap.
icra takibi yapan müşavirler var onlara takibe ver
Bağlatmalı yakalanmalı araca haziz koyma kararı alsınlar
Aracın nerelerde olduğunu da biliyorsan 2 günde motora kavuşursun.
Masraf çok fazla değil gözün korkmasın. Bir icra takip bürosuna danışmanı tavsiye ederim.

Haciz gelmek üzere hemen üstüne al falan gibi sözler eskiden işe yarardı artık umursamıyorlar işte budur.

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 03:50
bir arkadaş savcıLığa diLekçe ver dedi anlaşmaLı sattıgını fakat adamLarın motoru ustune aLmadığını ve kayıp oLdukLarını şikayet et dedı yarın adlıyeye cıkıcam bakaLım geLişmeLerden sizide haberdar ederım bıLgınız oLsun =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:50 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:24 AM ----------

Plakası: 34AT2738
Markası: ZEALSUN
Modeli: 2006
Sahip Belge Tarihi: 05.02.2006
Tescil Birimi: BEŞİKTAŞ
Renk 1: SARI
Renk 2: -
Cinsi: MOTOSİKLET
Çalıntı Mı: HAYIR
Hak Mahrumiyeti: VAR

Hak Mahrumiyeti Makam/Kurum Evrak Tarihi
REHİNLİ (R) ANADOLU CETELEM TÜK FİN A.Ş. 07.02.2006

haaLa rehinLi görünüyo =) acaba anadoLu ceteLemLe görüşüp ordan baglattırıLabilirmi ? :S
ANADOLU CETELEM in tel. numarasına bakındım bulamadım yaa bılennınız varmı ?

< iLk@yy >
30 Eylül 2009, 04:19
2 durumdada yapıcağın yol belli fakat arkadaşından bişeyi öğrenmen gerek

motoru satarken noterde satış işlemi yaptınızmı arkadaşınla
yaptıysanız bu arkadaşında diğer 3. kişiye motoru satarken noter satışı yapmışmı öğren
eğer yaptıysa gidip şikayet ediceksin 1ayı geçtiyse noter satışı üzerinden
şikayet sonunda motorun için arama bağlama emri çıkartılır ve motorun bulunduğu yerde bağlanıp çekilir ve noter satışı en son kimdeyse ona 1 ay içinde motoru üzerine geçirmediği için ceza kesilir tabi birde otopark parası var ayrıca motoru otoparktan alabilmesi için ruhsatı üzerine alması ve motor hangi trafik şube tarafından bağlandıysa oraya gösterip belgeletmesi gerekmektedir bu işlemi yapmadan motorunu trafiğe çıkartamaz hiç bir şekilde

ama sen motoru noter satışı yapmadan vermişsen direk ilk elden direk çalındı ihbarı verme hakkı senindir ve motorda senindir eğer noter satışı arkadaşında ise ve 3. şahıs üzerine almadıysa çalıntı ihbarını o vermek zorundadır motor bağlanır ama bu sefer üzerine almadığı için üstte bahsettiğim cezai işlemler kendisine uygulanır

iyi akşamlar umarm yardımı olur
en detaylı haliyle olay budur :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:19 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:13 AM ----------

bir arkadaş savcıLığa diLekçe ver dedi anlaşmaLı sattıgını fakat adamLarın motoru ustune aLmadığını ve kayıp oLdukLarını şikayet et dedı yarın adlıyeye cıkıcam bakaLım geLişmeLerden sizide haberdar ederım bıLgınız oLsun =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:50 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:24 AM ----------

Plakası: 34AT2738
Markası: ZEALSUN
Modeli: 2006
Sahip Belge Tarihi: 05.02.2006
Tescil Birimi: BEŞİKTAŞ
Renk 1: SARI
Renk 2: -
Cinsi: MOTOSİKLET
Çalıntı Mı: HAYIR
Hak Mahrumiyeti: VAR

Hak Mahrumiyeti Makam/Kurum Evrak Tarihi
REHİNLİ (R) ANADOLU CETELEM TÜK FİN A.Ş. 07.02.2006

haaLa rehinLi görünüyo =) acaba anadoLu ceteLemLe görüşüp ordan baglattırıLabilirmi ? :S
ANADOLU CETELEM in tel. numarasına bakındım bulamadım yaa bılennınız varmı ?

araç senin üzerindeykenmi rehinliydi?
eğer böyle ise zaten temiz kağıdı olmadığı için noter satışı yapmamışsın demektir
yapacağın ilk iş bu firmaya gidip borcun yok yada bitmiştir sanırım artık krediyle felan aldıysan
rehinin kaldırıldığına dair bir belge alıp trafiğe gidiceksin
orada ruhsatım kayboldu yenisini çıkartmak istiyorum de ve elindeki belgelerle rehinli olmadığını göster
bu durumda motor artık tümüyle senindir :cat: istediğini yapabilirsin
çalıntı ihbarında anahtar konusuna gelince bu arkdaş alıcaktı denemeye diye bindi kayboldu gelmedi dersin :cat: yada zorla aldılar diye ihbar vericeksin ama olay mahali felan isteyeceklerdir senden
mobese vs gibi kameraların olmadığı bir yeri seçmen gerekmekte :cat:

yoksa öyle bir olay görünmediğinden devleti kandırma suçundan sende ceza yersin

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 05:42
teşekkur ederım ilkay ne yapıcagımı bılmıyorum cunku noter satısı yok elden alısverıs yaptık yarın ılk iş adlıyeye cıkıcam suc duyurusunda bulunmaya bakalım ne olucak :(

< iLk@yy >
30 Eylül 2009, 05:52
sen arkadaşına satarken noter satışı yapmadıysan motosiklet halen daha kanunen senindir ve çalıntı ihbarı verebilirsin dediğim gibi savcılığa kadar gitmene gerek yok

anahtar olayına gelince yaptımış kaçırmış bile diyebilirsin sonuçta immobilizer olmayan bir motor sanırım anahtarcıda bile anahtarın aynısını yapıp götürebilirler zor bişe değil
immobilizerli motorda zor o anahtarı alabilmen için ruhsatıyla gidip göstermen gerekli firmaya ruhsat bu kişide benim alın buda kimliğim diye kanıtlarsın

korkut 250
30 Eylül 2009, 07:56
Bir şekilde motosikleti elinden almalısın ve el koymalısın kimsede bir şey diyemez motosiklet senin üstüne olduğu için ve alırsan satışını veririm dersin.

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 17:35
saoLun arkadaşLar...

reddragon
30 Eylül 2009, 17:45
öncelikle adamı tekrar ara ve anlaşma yoluna git.
baktın yanaşmıyor motoru haciz yoluyla bağlat.

takendy
30 Eylül 2009, 18:00
çalıntı ihbarından korkma devlet haklının yanında
binlerce galerici ve senin gibi mağdur insanda aynı şeyi yapıyor ver çalıntı ihbarını adamın yada motorun seni bulmasını bekle

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 18:09
çalıntı ihbarından korkma devlet haklının yanında
binlerce galerici ve senin gibi mağdur insanda aynı şeyi yapıyor ver çalıntı ihbarını adamın yada motorun seni bulmasını bekle

anadolu ceteleme ulaşabılsem hallederım buyuk olcude ama once rehını kaldırıp yenı ruhsat cıkartmaya calısıcam...

m.şanveren
30 Eylül 2009, 18:12
üstünüze almazsanız çalıntı ihbarı yapıcam diyin mecburen alıcak.kardeşim bak sen hata yapıyosun cezasını ben ödüyorum,söylediğimi bidaha düşün çalıntı ihbarı yapıcam de...allah korusun birini ezse yada kaza yapsa direk seni bulurlar

deli_mavi
30 Eylül 2009, 18:17
seLam arkadaşLar...

büyük bir sorunum var biLgisi oLan bi arkadaş yardım edebiLirse sevinirim...
motosikLetimi bir arkadaşa satmıştım 2 sene önce... o da satıcam demişti onun için yeni aLacak arkadaşın üstüne devrediceğimiz için masraf oLmasın diye satmasını bekLedik aLan arkadaş biraz süre istedi veLasıL keLam aLdıktan sonra zar zor uLaştık adam aLmıyorum üstüme dedi... trafik şube müdürüne kadar gittim adamLarı buLup haLLetmen Lazım diyo başka bi şekiLde haLLedemezmiyim ¿ yada nasıL bir yoL izLemem Lazım... 2-3 ay önce sanırım köprüden kaçak geçiş cezası geLdi... Ve mecburen ödedim ALLAH korusun daha büyük bişey oLsa hiç bi hak iddia edemem =( yardımcı oLurmusunuz...

aracim calindi de!!!:cat:

NeTMaViSi
30 Eylül 2009, 19:24
sorunu halledıyorum ınsallah bızım gumrukte naklıye fırmalarının muamelecılerıyle halledebılırız dedıler az sonra gelıcekler bı gorusıyım bakıyım 150 - 200 lira civarında hallolur dedıler... halledebılırlerse aynı sorunla karsılasan uyelerımız olursa bana ozelden ulassınlar hallettırırız =)