PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu saatten sonra

bighead
28 Eylül 2009, 19:47
Arkadaşlar öncelikle selamlar aranıza Kütahyadan katılıyorum ve A2 ehliyetim var.Babamla beraber motosiklet alma hevesimiz vardı ama bu zamana kadar bazı nedenlerden dolayı erteledik.Neredeyse Ekim ayına gireceğiz ve bu aydan sonra Mayısa kadar Kütahyanın havası hep bozuk olur,arada kalan soğuk aylarda motosiklet binilirmi okula motosikletle gitmeyi düşünüyorum sağlımıza bir zararı dokunur mu arkadaşlar?:rendeer:

by_001
28 Eylül 2009, 19:59
sana ve kütahya nın soğuna kalmış birşey bu..

kurye arkadaşlar 12 ay kullanıyor :cat:

bighead
28 Eylül 2009, 20:06
Öylede hocam malum derslerede çalışmam lazım hastalanırsam aksar, kaş yaparken göz çıkarmak istemiyorum.Kask,ceket ve kalın giysiler , bu üçlü beni soğuklardan korurmu acaba

korkut 250
28 Eylül 2009, 20:08
Motosikleti kim kullanacak.

vlad1462
28 Eylül 2009, 20:10
kendini riske atma, bekle mevsimi gelince ağız tadıyla binersin. bu havalarda hastalanıp veya Allah korusun kayıp düşüp kaza yapıp motordan soğuma.

okanco
28 Eylül 2009, 20:11
Abicim soğuk havalarda sıkı giyineceksin ;) Hız yapmayacaksın ki sağuk rügar daha az çarpsın ;)

bighead
28 Eylül 2009, 20:20
kendini riske atma, bekle mevsimi gelince ağız tadıyla binersin. bu havalarda hastalanıp veya Allah korusun kayıp düşüp kaza yapıp motordan soğuma.

Abi anladımda o zaman motora binme zamanı 3-4 ay gibi bişey oluyor.Dediğim 5-10 derecelerde kaskımı takıp, ceketimi giyip, geçmiş yıllara nazaran 2x giyinip :) tatlı tatlı motosikletimi kullanamammı deli yürek istiyor bilirsin:)

serhan123
28 Eylül 2009, 20:52
sıkı giyinirsen neden olmasın ama iç don giyme unutma :queen::queen::queen:

vlad1462
28 Eylül 2009, 20:56
Abi anladımda o zaman motora binme zamanı 3-4 ay gibi bişey oluyor.Dediğim 5-10 derecelerde kaskımı takıp, ceketimi giyip, geçmiş yıllara nazaran 2x giyinip :) tatlı tatlı motosikletimi kullanamammı deli yürek istiyor bilirsin:)

valla anlıyorum seni. geçen sene aralık ayı hariç hergün işe motorla gidip geldim, yağmur çamur demeden. zor olacak, üşüyeceksin ama gözün kesiyorsa şimdiden motorun hayırlı olsun.:cat:

Hay.alper.est
28 Eylül 2009, 20:59
Tamamen sana kalmış tatlı su motorcusuycan yazın binersin ama yaz kışta binilir binilmez değil ancak ekipman olarak daha fazla ürün kullanırsın.Sana mont kask dışında şu yağmurluğu öneririm.

http://www.motomaxonlineshop.com/main/product_detail.asp?pro_ID=45&sub_cat_ID=0&cat_ID=63

honda.cbr.125
28 Eylül 2009, 22:14
Arkadaşlar öncelikle selamlar aranıza Kütahyadan katılıyorum ve A2 ehliyetim var.Babamla beraber motosiklet alma hevesimiz vardı ama bu zamana kadar bazı nedenlerden dolayı erteledik.Neredeyse Ekim ayına gireceğiz ve bu aydan sonra Mayısa kadar Kütahyanın havası hep bozuk olur,arada kalan soğuk aylarda motosiklet binilirmi okula motosikletle gitmeyi düşünüyorum sağlımıza bir zararı dokunur mu arkadaşlar?:rendeer:

kiyafetlerin yoksa ben onermem . birde hizli filan gidersen ve soguga denk gelirse romatizma filan bile olabilirsin bnce hic gerek yok . zorunlu degilse gitme motorla

nf500
28 Eylül 2009, 22:45
sen binmesen de al motoru bi kenarda dursun
yaza binersin

Ramazan Can
28 Eylül 2009, 22:54
motora 12 ay binilir..... tatlı su motorcusu değiliz....

RunemagicK
28 Eylül 2009, 23:02
ben şubatta aldım motoru, soğuk moğuk hiç etkilemedi. ama çok kalın giyiniceksin tabi.
şunuda söyliyim asıl yazın hasta olunur soğuktan, çünkü tişört giyip çıkılıyo büyük ihtimal, kışın kalın giydiğin için rüzgar fazla etkilemiyor.
birde havanın sıcağı soğuğu fazla önemli değil, önemli olan rüzgarın içine girmemesi

istanbulccc
29 Eylül 2009, 03:57
motora 12 ay binilir..... tatlı su motorcusu değiliz....

Kütahya'nın havasını bilmediğin için :P

18 Ay askerlik yaptım orada Yazın geceleri bile üşürsün, kışı hiç hesaba katmıyorum.

Ufak bir Enstantane;

Yıl 2001 Nöbetçi çvş. olduğum birgün , nöbetçi subay bölüğün sayısını ayakları sayarak bulmuştu. Millet birbirini ısıtıyordu :P

Bu arada topiği açan arkadaşım kışın binme, gerçi havasını sen daha iyi bilirsin.

< iLk@yy >
29 Eylül 2009, 04:06
Kütahya'nın havasını bilmediğin için :P

18 Ay askerlik yaptım orada Yazın geceleri bile üşürsün, kışı hiç hesaba katmıyorum.

Ufak bir Enstantane;

Yıl 2001 Nöbetçi çvş. olduğum birgün , nöbetçi subay bölüğün sayısını ayakları sayarak bulmuştu. Millet birbirini ısıtıyordu :P

Bu arada topiği açan arkadaşım kışın binme, gerçi havasını sen daha iyi bilirsin.

evet bende hayatımın 2 yılını orada geçirdim :queen:
kışında binilir yeterince seni soğuktan koruyacak motomont motopantolon gibi korumaların varsa :cat:

Levsy
29 Eylül 2009, 04:11
2x değil 5x bile korumaz seni. Mutlaka uygun motosiklet kıyafetleri almalısın.

yürekçe
29 Eylül 2009, 05:12
her mevsimde doğru giyimle kullanılabilir bence...
sana kalan bir duygu yoğnunluğu bu :)

< iLk@yy >
29 Eylül 2009, 05:14
her mevsimde doğru giyimle kullanılabilir bence...
sana kalan bir duygu yoğnunluğu bu :)

mesela sevgilini kışın görmemezlik yap(abil)ıyormusun yağmr kar kış kıyamette :mrgreen:
ne kadar çok seversen o kadar çok biniyorsun işte motorunada :queen:

kanucan
29 Eylül 2009, 05:26
sağlam kıyafetler alman lazım kask,mont,balaklava,eldiven,dizlik bacakların içinde dağcıların giydiği bileklere kadar uzanan bişey var pantalonun içine onu giyersin ve üşümessin :)

dreamdark
29 Eylül 2009, 05:32
Adam gibi giyin, aslanlar gibi bin motoruna.:cat:
Ben yağış olmadığı sürece 0'ın altında bile kullanırım motosiklet.
O da motor kirlenmesin diye. :)

korkut 250
29 Eylül 2009, 08:22
Adam gibi giyin, aslanlar gibi bin motoruna.:cat:
Ben yağış olmadığı sürece 0'ın altında bile kullanırım motosiklet.
O da motor kirlenmesin diye. :)

Sanırım kirlenmiyor o zaman :P:)

hao_asakura
29 Eylül 2009, 17:24
motoru geçen kış aldım. ama ehliyet yoktu az bindim şükür ehliyetim var şimdi nese

mont sağlam kaskkı açılır yada full al.

montun içliği oluyo pek üşütmez seni yaş yağmur olmazsa. dizlik al. onlar biraz rüzgara karşı korur. hemde düşmelerde korur.

eldven al soğuktan ellerin donar kaza yaparsın sonra.

mont,dizlik, eldiven, kask, atkı,ama atkıyı güzel bağla yoksa yüzüne takılır. önünü göremezsin.

myagdi
29 Eylül 2009, 19:02
Sıkı giyindikten sonra hiç sorun olmaz. Yağmur, kar, don tehlikesi dışında hiç sorun yaşamadığın gibi daha bile rahat edersin.

Şahsen soğuğu yazın bunaltıcı sıcağına tercih ederim.

bighead
29 Eylül 2009, 23:59
Tekrar merhaba biraz geç olsada cevap yazabildim anladığım kadarıyla mont ve kask çok önemli kışın
1.Çeneden açılır kask ile full face kaskın bi farklılığı olur mu öyle bir farklılığı yoksa çeden açılan daha mantıklı her mevsim kullanabilme açısından?
2.150-200 liralık motosiklet montumu giyilmeli yoksa kışın sokakta giydiğimiz bol pamuklu şişkin gocuklarmı tercih edilmeli yardımcı olanlara minnetarım:rendeer:

dreamdark
30 Eylül 2009, 06:50
Sanırım kirlenmiyor o zaman :P:)

Yağmur çamur olmasın yeter. :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:50 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:42 AM ----------

Tekrar merhaba biraz geç olsada cevap yazabildim anladığım kadarıyla mont ve kask çok önemli kışın
1.Çeneden açılır kask ile full face kaskın bi farklılığı olur mu öyle bir farklılığı yoksa çeden açılan daha mantıklı her mevsim kullanabilme açısından?
2.150-200 liralık motosiklet montumu giyilmeli yoksa kışın sokakta giydiğimiz bol pamuklu şişkin gocuklarmı tercih edilmeli yardımcı olanlara minnetarım:rendeer:

Evet mont çok önemli, mümkünse rüzgar geçirmeyen, termal içlikli, kaliteli bir motosiklet montu almaya çalış. Motosiklet montu almanın nedeni, hem korumaları olması, hem sürtünme mukavemeti olması, hem de rüzgara karşı dirençli olmasıdır. İçine de kalın birşeyler giyinirsen üşümezsin.

Bir de kafanı ve boğazını üşütmemen gerek tabi. Bunun için de ben hem kaskın içine kışlık balaklava, hem de çok soğuk olma ihtimaline karşı boynuna buff takmanı öneririm.

En güvenli kask fullface kasktır. Çeneden açılır kaskın takıp çıkarması biraz daha kolaydır, yazın sıcaktan bunaldığında kaskı çıkarmadan önünü açarak biraz ferahlayabilirsin. Ama fullface kasklara göre daha fazla ses ve rüzgar alabilir. Yine de kaliteli markalarda çok aşırı fark yoktur, tercih senin.

GÖKTAX
01 Ekim 2009, 06:34
Kıyafetlerini doğru seçersen kar buz olmadığı sürece devamlı kullanabilirsin.