PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125 için k&n hava filtresi deneyimi!!

spawnem
25 Eylül 2009, 17:08
1 hafta once k&n hava filtresini aldıımda kutudan hiç beklemediğim bi filtre cıktu kalıbı tamam aynı ama siyah cerceve bolgesi asırı esnek bi lastik.motor havayı emerken içeri doğru bükülmesinden korkuyorum.asırı esnek.motor yuksek devirlere cıkarken daha uzun sürüyor.serilik azaldı son süratim düştü:silent:k&n hava filtresinden beklenmicek gelişmeler evet ama durum bu:silent: ama ilk kalkıs esnasında motor kafa kaldırmaya basladı.eskiden kafa dikmiyordu.şimdi yine 4000 devir ve debriyajı sert bırakmamla on teker yerden kalkıyor esiden boyle bişi soz konusu değildi.ama son sürate 120 lere cıkmakta zorlanıyorum.eski filtremle 120 lere zorlanmadan cıkıyordum.acıkcası k&n hava filtresi bende biraz hayal kırıklıı yaratttı.eksik kalan bişi var herhalde.karburator ayarına gerek kalmadıını soyledi servis.:silent: eski performansıma bu filtreyle nasıl ulasabilşirim yardımcı olacak arkdasların yorumlarını dinlemek isterim:rendeer:

honda.cbr.125
25 Eylül 2009, 21:22
Bende niyetliydim boyle bir filitre taktirmaya suan vazgectim. Tesekkurer bilgiler icin.

philetoaster
25 Eylül 2009, 21:33
Çok ilginç yahu.. Ben de K&N kullanıyorum üstelik çok memnunum. Tek sorun diğer filtreler gibi içten hava üfleyerek temizlenememesi. Evet böyle yapınca içindeki tüm örgüler deformasyona uğruyor ve hiç bir işe yaramıyor. Ben de merak ettim sizde neden öyle olduğunu.:silent: