PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SS harika bişey Ama..

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 18:07
Yav aradaşlar benim kafamı kurcalayan bişey war bu honda cbr 600 ollsun gsxr 600 olsun 1000 olsun yzf r6 olsun mütiş motorlar performans yüksek silindir hız seven mtoorlar benden daha iyi biliyorsunuz..Bu motorlar herkesin hayalinde olan motorlar..Özellikle bu motorların egsoz sesleri mükemmel sokakda falan inim inim inliyor..Tam almaya karar verdim.Ama..
Bu motorların yakutu heralde en az 100 km/4lt oda en az yakanı sanırsam ben hem böyle az yakan ( maalesef ) hemde böyle sokaklarda bi görenin bidaha dönüp bakacağı kalitede bir motor arıyorum (bide şu egzos sesi)böyle bir motor önerebilirmisiniz..Ve bu ss motorların hepsinden özellikle 600 cc üstü lerinden bu egzos sesi çıkarmı yani honda cbr 125 cok sessiz benim aradığımı siz anladınız yav :rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

sey_47
22 Eylül 2009, 18:09
cbr 125 hiiiç vermez
o tek silindir zaten

sesi alabilrmen için en az 4 silindir olması gerek
o ses olması için sürekli patlama olması lazım oda sadece 4 silindirlerde var zaten....
gerisi çatçatçat patpatpat
tek silindir den teyyare sesi çıkar ancak
ama 250 cc lik leri bilemem.....

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 18:10
Peki önerebileceğiniz böyle az yakan ama istediğim gibi bir motor war mıdır..yoksa az yakan ss olurmu hiç..mi?

sey_47
22 Eylül 2009, 18:11
az yakan ss olmaz zaten kaç bin devirlerde çalışıyor motorlar
tüp taktırırsan belki olabilir

ss ler okadarda yaksınbe onu göze al.....

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 18:23
Peki çok tşkler :rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:14 PM ----------

peki motor önerisi..?

asivezor
22 Eylül 2009, 18:33
zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış

rewezak
22 Eylül 2009, 18:37
arkadasım yok öle bir motor

karasahin
22 Eylül 2009, 18:45
o sesi 4 silindir li motorlardan alırsın gerisi yalan.
Ne kadar para o kadar köfte olayı.

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 18:45
peki tşkler :S 10 sene sonraya sarktı desene ss hevesleri :pale:

antifa
22 Eylül 2009, 18:51
hem az yakacak hem ss olacak bu ferrariye tüp taktırmak gibi bi olay :)

aya
22 Eylül 2009, 18:56
600'lük bir makine nasıl 4 litre yakacak. 2 silindirli 250'lik hyosung o kadar yakıyor zaten...

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 18:58
az yakmasından kastım yani günde 10 15 liradan fazla yaktığı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:57 PM ----------

600'lük bir makine nasıl 4 litre yakacak. 2 silindirli 250'lik hyosung o kadar yakıyor zaten...

e aslan abim 10 litrede yakmayacak ya :mrgreen::mrgreen:

berk_cglr
22 Eylül 2009, 19:01
az yakmasından kastım yani günde 10 15 liradan fazla yaktığı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:57 PM ----------

da bu motorlar benim bildigim ne kadar devirli kullandiginla orantili olarak daha fazla yakiyor tabi yinede 4 den fazla diye biliyorum:cat:

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 19:09
da bu motorlar benim bildigim ne kadar devirli kullandiginla orantili olarak daha fazla yakiyor tabi yinede 4 den fazla diye biliyorum:cat:

büyüyünce alırız artık :mrgreen:

berk_cglr
22 Eylül 2009, 19:28
insallah istedigin motor alirsin dostum buyutunce demissin artik ama meraktan soruyorum yas kac bu arada

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 19:35
17 bitecek inş..:)

romeo_brave
22 Eylül 2009, 19:54
gülü seven dikenine katlanır şimdi hevesin var istek arzun var ilerde sahibi olduğunda 1ay 2ay 3ay derken gece gündüz üzerinde olmazsın merk etme her olayda olduğu gibi birşeye sahip olmadan aklında çok soru işareti olur aldıktan sonra anlarsın hatta bir gün şunu diyebilirsin aslında ss yerine scoter alsam fena olmaz çok gördüm duydum her motorun ayrı tatı ayrı güzelliği var bu bendede var sürekli değişim istiyorum belkide bana özgüdür bu olay inşallah bir gün alır doya doya gezer dolaşırsın :cat:

HİÇ BİRŞEY SÜREKLİ VE SONSUZ DEĞİLDİR TEK SONSUZ OLAN ALLAH (C.A.C.)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:48 PM ----------

yakıt olayınada küçük bir örnek hyosun gt250
249 cc lik 8 valfli DOHC V-Twin motorun 29 bg ‘lik gücü boyutlarına göre oldukça iyi bir teknolojinin ürünü, test sırasındaki hesaplamalarımız sonucu motor ilk kullanımda yaklaşık 100 kilometrede 4.5 litre kadar bir yakıt tüketimi sağladı.

600cc ve 1000cc motorların yakıtını ayarlamak düşünmek sana kalmış:queen:

canercamalan
22 Eylül 2009, 20:17
önce ehliyetini al kardeş sonra yavaş yavaş parabiriktir olmaz diye bişey yok istersen herşey olur tabi bunları yaparken de sitemiz içinde öncelerden açılmış TÜRK DİL KURUMU vs. gibi TÜRKÇE mizi nasıl kullanacağını öğreneceğin birkaç konuyu oku ve anla sonrasında uygula oky

bende_emre
22 Eylül 2009, 20:23
önce ehliyetini al kardeş sonra yavaş yavaş parabiriktir olmaz diye bişey yok istersen herşey olur tabi bunları yaparken de sitemiz içinde öncelerden açılmış TÜRK DİL KURUMU vs. gibi TÜRKÇE mizi nasıl kullanacağını öğreneceğin birkaç konuyu oku ve anla sonrasında uygula oky

oky ?!!!:pr:

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 20:25

tam olarak anlayamadım konuyla alakasını k bakma :pale:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:25 PM ----------

gülü seven dikenine katlanır şimdi hevesin var istek arzun var ilerde sahibi olduğunda 1ay 2ay 3ay derken gece gündüz üzerinde olmazsın merk etme her olayda olduğu gibi birşeye sahip olmadan aklında çok soru işareti olur aldıktan sonra anlarsın hatta bir gün şunu diyebilirsin aslında ss yerine scoter alsam fena olmaz çok gördüm duydum her motorun ayrı tatı ayrı güzelliği var bu bendede var sürekli değişim istiyorum belkide bana özgüdür bu olay inşallah bir gün alır doya doya gezer dolaşırsın :cat:

HİÇ BİRŞEY SÜREKLİ VE SONSUZ DEĞİLDİR TEK SONSUZ OLAN ALLAH (C.A.C.)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:48 PM ----------

yakıt olayınada küçük bir örnek hyosun gt250
249 cc lik 8 valfli DOHC V-Twin motorun 29 bg ‘lik gücü boyutlarına göre oldukça iyi bir teknolojinin ürünü, test sırasındaki hesaplamalarımız sonucu motor ilk kullanımda yaklaşık 100 kilometrede 4.5 litre kadar bir yakıt tüketimi sağladı.

600cc ve 1000cc motorların yakıtını ayarlamak düşünmek sana kalmış:queen:

cok tşkler Allah büyük be abi bakalım zaman ne gösterecek :silent:

yürekçe
22 Eylül 2009, 20:37
bütçen ne kadar ki senin? ( baktım, kimse sormamış

onur35
22 Eylül 2009, 20:48
her şeyi geçtim konun özüne döndüm,kardeşim bak yaşın daha çok genç aceleci davranma herkes güzel bir makinesi olsun ister sende,bende,diğerleride ama zamanla olur bu işler;
birincisi birden 600cc le başlamak çok mantıksız,motor tecrüben olması şart
ikincisi her motor yani her cc kendine göre güzeldir ufaktan başla büyütürsün
bende scooterla gezdim yıllarca artık yeter dedim cc büyütelim ss ye geçelim gittim honda cbr125r aldım(performans egzoz var seside sınıfına göre hoş)bana bi gömlek küçük geleceğini bile bile aldım neden mi?vitesliye geçiş için bir zaman onu kullandım şimdi 250cc arıyorum gerçek çıtam bu olduğuna inanıyorum bence sende biraz geliştir kendini biriktir paranı basamakları tek tek çık o zaman mutlaka istediğin motorun tepesinde olacaksın emin ol:cat:

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 20:59
her şeyi geçtim konun özüne döndüm,kardeşim bak yaşın daha çok genç aceleci davranma herkes güzel bir makinesi olsun ister sende,bende,diğerleride ama zamanla olur bu işler;
birincisi birden 600cc le başlamak çok mantıksız,motor tecrüben olması şart
ikincisi her motor yani her cc kendine göre güzeldir ufaktan başla büyütürsün
bende scooterla gezdim yıllarca artık yeter dedim cc büyütelim ss ye geçelim gittim honda cbr125r aldım(performans egzoz var seside sınıfına göre hoş)bana bi gömlek küçük geleceğini bile bile aldım neden mi?vitesliye geçiş için bir zaman onu kullandım şimdi 250cc arıyorum gerçek çıtam bu olduğuna inanıyorum bence sende biraz geliştir kendini biriktir paranı basamakları tek tek çık o zaman mutlaka istediğin motorun tepesinde olacaksın emin ol:cat:

haklısın ustam ben zaten önce 125 yada 150 cc bi motorla başlayacam ama yani belli bi süre sonra ölmez sağ kalır Allah izin verirse seninde dediğin gibi cc büyültecek zaman gelince die düşündüğüm bi motor olacak şimdi tabiki ehliyetimi alacam ocakda sonra motorumu alacam küçük bişey fakat atıyorum 2-3 sene sonra büyütünce nasıl bi makine olacak diye düşünüyorum yani şimdiden fikir sahibi olup sonra aklım karısmasın diye..bu arada çok tşk ederim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:59 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:59 PM ----------

bütçen ne kadar ki senin? ( baktım, kimse sormamış

en fazla 3-4bin ama alacağım zamana kadar bi okadar daha olacağını düşünüyorum inşallah tabi..

SmirnouF
22 Eylül 2009, 21:07
Hyo gt 250R'a alternatif olarak eski modellerden kawasaki zzr veya daha yüksek modellerden Kawasaki ninja 250 önerebilirim , ne kadar 4 silindirin egsoz sesine yaklaşamasada biraz tatmin eder !

berk_r1
22 Eylül 2009, 21:11
hatta birgün şunu diyebilirsin aslında ss yerine scoter alsam fena olmaz:mrgreen: çok gördüm duydum her motorun ayrı tatı ayrı güzelliği var :cat: bu bendede var , Bu değişim süreci doğrudur ancak sizde tam tersine işlemiş :mrgreen: Romeo_brave kardeşimden alıntı :)

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 21:12
hatta birgün şunu diyebilirsin aslında ss yerine scoter alsam fena olmaz:mrgreen: çok gördüm duydum her motorun ayrı tatı ayrı güzelliği var :cat: bu bendede var , Bu değişim süreci doğrudur ancak sizde tam tersine işlemiş :mrgreen:

hehe :mrgreen::mrgreen::mrgreen::rendeer:

berk_r1
22 Eylül 2009, 21:38
Motor sever dostum yaşadığın hevesi duyguları hepimiz yaşadık ve seni anlıyorum , kafanı takma yaş olarak baktıgımızda istediklerine ulaşman açısından yani baya vaktin olucaktır , senin görevin bu vakti mantıklı şekilde degerlendirmen , yani önce okul tabi bunu söylememe gerek yok :) sonra iş olarak inşallah istediğin şekilde güzel kazancı iyi bir iş bulursun güzel bir birikim yaparsın bu kolay olur demiyorum ama sen iste yeterki kesinlikle olur , zaten hemen 600cc 1000cc acele etme :) arkadaşlarında önerdiği gibi Kawasaki ninja 250 r gibi bir makina alırsın , devamı gelicektir zaten :cat:

MeTaFiZiK
22 Eylül 2009, 21:49
Motor sever dostum yaşadığın hevesi duyguları hepimiz yaşadık ve seni anlıyorum , kafanı takma yaş olarak baktıgımızda istediklerine ulaşman açısından yani baya vaktin olucaktır , senin görevin bu vakti mantıklı şekilde degerlendirmen , yani önce okul tabi bunu söylememe gerek yok :) sonra iş olarak inşallah istediğin şekilde güzel kazancı iyi bir iş bulursun güzel bir birikim yaparsın bu kolay olur demiyorum ama sen iste yeterki kesinlikle olur , zaten hemen 600cc 1000cc acele etme :) arkadaşlarında önerdiği gibi Kawasaki ninja 250 r gibi bir makina alırsın , devamı gelicektir zaten :cat:

çok çok tşk ederim herkese..:bounce::rendeer::rendeer::rendeer::rende er::rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

whendark
23 Eylül 2009, 02:16
600lük makina en 7.5 lt yakıyor 100 kmde

Serk21
23 Eylül 2009, 02:52
600 lük 1000 lik makine almayı düşünüpte yakıtı düşünen birini ben ilk kez gördüm.hadi paranı biriktirdin aldın hadi normalde yaktıklarının yarısı kadar yaktıracak bi çözümde buldun peki bakımlarını nasıl yaptıracaksın?ayrıca bu makineler çok çabuk teker bitririr her sezon lastik alman gerekir hakkını verip kullanırsan bi dünya para hracaman gerekir.yani sen motoru alda yakıtı kalsın başını ağrıtacak bi ton masraf var..bence boşwer sesi al bi gt250r yada en güzeli al bi kawasaki 250cc rahatına bak.

mhrrmkpnr
23 Eylül 2009, 03:31

benim banditle gazladıgın zaman 100kmde 10litre yakıyor uzaktan ses goruntu hos ama kullanınca ciddi masraflı aletler:wiinkk:

pg13
23 Eylül 2009, 05:36
4 litre fazla iyimser olmus..

normal kullanimda 8 lt/100km civari yakiyorum.

MeTaFiZiK
23 Eylül 2009, 10:27
bir hayal daha sulara düştü ozaman :mrgreen:

dynner
23 Eylül 2009, 10:38
sen su an cicim aylarındasın ondan doğal olarak hemen o tarz bir motor istiyorsun.

bütçen ne kadar bilmiyorum ancak alacağın motor kawasaki zx250r olmalı bu motorun kendine has bir sesi var ve performans egzost ile de istedgne yakın bir ses elde edebilirsin

MeTaFiZiK
23 Eylül 2009, 10:56
ilerde belki kawa 250..:silent:

canercamalan
23 Eylül 2009, 11:15
[B]tam olarak anlayamadım konuyla alakasını k bakma

anlarsın zamanla :wiinkk:

MeTaFiZiK
23 Eylül 2009, 11:21
anlarsın zamanla :wiinkk:

:silent::silent::silent::silent: