PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5000 liram var maxi scooter olarak ne öneririsiniz

jamaisvu
22 Eylül 2009, 01:35
5 binliraya alabiliceğiz maxi scooterlar hangisidir ikinci elde dikkat etmem nelerdir kilometre model kaç model olmalı

_shanu_
22 Eylül 2009, 01:42
5 bin liraya rahatlıkla ikinci el sym 250gts alabilirsin.Neden bu motor çünkü arıza vermeyen bir motor bu sınıfta seni tatmin edebilecek bir scooter.Uzun yol rahatlıkla yapabilirsin.Bende sym nin joyrıde modeli var bu yüzden kesinlikle sana öneririm pişman olmazsın.2007 model az km de rahatlıkla bulabilirsin sahibinden.com da var bak istersen.Ama mutlaka almadan servisine göster ona göre al.şimdiden hayırlı olsun.

jamaisvu
22 Eylül 2009, 01:52
piaggio x8 veya yamaha xmax a tkatım 30bin deki bir motor alınırmı kilometre yas nekdar olmalı

ferhat_se
22 Eylül 2009, 01:55
Kymco'nun 250'cc lerine bakabilirsin. (grand Ding, xciting)

_shanu_
22 Eylül 2009, 02:03
Benim sym yi önermemim sebebi (belki sen düşünmüyorsundur )arıza gibi sorunları diğerlerine göre çok az zaten normal bakımını yaptın mı sorun yok.5000 lirayada az km de(15000 civarı )bulabilmen. Özellikle Piaggio x8 200 lüktü sanırım o modeli çok iyi alınır,dediğin fiyata ve az km li bulursan al.X max ta fiyat olarak ve uygun km de alabileceğin motor en az 6500 civarı olur.Ama scooter da 30000 km bir motor alma bence.Çünkü bunların kullanımı vitesli motorlar gibi değil daha hassas 30000 km de scooter için riskli bir tercih.30 yada 35 binde satabileceğin bir scooter alsan daha uygun olur.

jamaisvu
22 Eylül 2009, 02:12
sym ye ii diyorlar ama dengesiz diyorlar ilk motorum olcak bide açıkcası bu

KingoftHeWest
22 Eylül 2009, 02:18
Bencede sym:)

_shanu_
22 Eylül 2009, 02:34
Bende joyrıde 200 lük var izmir e gittim uzun yol olarak gayet iyidi.Bide 250 lik gts bence sorun olmaz bir nevi suzuki versiyonu dur genellikle suzuki kullananlar tercih eder vede bilirler

anılyuksel
22 Eylül 2009, 02:40
sym çok güzel bende tavsiye ederim led li kuyruk lambaları sis lambaları ayarlanabilir süspansiyon tam uzun yol makinası...

extreme1925
22 Eylül 2009, 03:02
biri cıkar mondial der o zaman gülerim yaiiii :cherry:

jamaisvu
22 Eylül 2009, 15:45
baska tavsiyesi olan yokmu acaba

sfb07
22 Eylül 2009, 16:36
kardeş sana önerebileceğim tek motor honda dylan veya honda ps150.sym kymco mondial hepsine beş çeker hem düz hem yokuş.bi tane ps150 var sahibinden.com da hemde tam 5000 lira bi bak istersen

http://www.sahibinden.com/2008_model_6600km_ps150_i-67WQQaXQQ16178751WQQpXQQdisplayitem&keyword=ps150

ethemm76
22 Eylül 2009, 16:57
Bende maxi sınıfında sym gts 250 derim, ki bunu ben de düşünüyorum. Pi
agionun parçası çok pahalıdır, hiç yanaşma, Yamaha x max ın bi takım kronik problemlerinin olduğundan bahsediliyor, bilgin olsun. Kullanıcıları anlatıyor yani, ps 150 de.. yani o paraya 250 liğe binersin, neden 150 li alasın ki. Birde yanlış bilmiyorsam tüm Suzuki yetkili servisleri Sym lerin işini yapıyor. Yanlış biliyorsam düzeltin. Ama bi maxi scooter i vitesli gibi uzun süreler kullanamayabilirsin, genelde maxiler viteslilere nazaran daha çabuk yıpranır ve motoru japon vitesli motorlara nazaran daha erken km lerde biter. Yani daha erken piston segman vs vs ister. Motor işinde sıklıkla al-sat olayı birebir zarardır. Eğer almayı düşünürsen mümkün olan en düşük kmlerdeki motoru bulmaya çalış. Ama bende şu gün maxi alsan SYM GTS 250 yi tek geçerim.

jamaisvu
22 Eylül 2009, 17:09
ya sym yi çok arkdas tavisye ediyorda nebilim aynı paraya piaggio veya aprilla almak varken neblim düşündüürüryor hani italyan varken neden uzakdoğu

Ahmet Can
22 Eylül 2009, 17:12
Kymco Xciting 250 bakmadan karar verme, kesinlikle problemsiz...

jamaisvu
22 Eylül 2009, 17:27
bu mo tor alınırmı arkdaslar http://www.sahibinden.com/motoru_temiz_ve_sorunsuz_motordur_-94WQQaXQQ13337056WQQpXQQdisplayitem

ethemm76
22 Eylül 2009, 18:26
ya sym yi çok arkdas tavisye ediyorda nebilim aynı paraya piaggio veya aprilla almak varken neblim düşündüürüryor hani italyan varken neden uzakdoğu

Piaggio x9 250 kullandım. Motor tek kişi 120 geçmiyordu. Nasıl italyandır anlamadım. Motor 2500 km gayet te bakımlıydı. Gazı kapatınca benim cbf 150 ile aynı gidiyorduk. İtalyan ok.. Bir aynası 140 eu, digital ön panel 520 eu, elektronik bi arıza başına gelirse çok canın yanar. Bu meretleri almakla iş bitmiyor. Yetkili servis servis hizmet fiyatlarını, yedek parça fiyatlarını, kronik problemlerinin olup olmadığını iyi araştır. Senede diyelim 20000 km yapıcan, bu km içersinde piaggio girdiği servis bakımlarında servise ne kadar bırakmış, sym aynı km ve zamanda ne kadar bırakmış karşılaştır. Bi gün aynan kırılırsa alabilecek gücün olmalı, kullandığın motorun Allah korusun kırılan aynasını sinyalini vs alabilecek gücün varsa o motora bin, iyi bakarsın, ok iyi kullanıcısındır ok, ama ya başına gelirse, ya motor olduğu yerde birileri tarafından devrilirse, yan yatarsa vs vs. Her şeyi düşün. Mesela Burgmanın kayışı 210 tl Sym gts nin kayışı 100-105 tl vs vs gibi gider. Piaggio x9 un arka lastiği 14 jant olması lazım prelli 105 tl. Sym de 13 jant var. Kanuni mondi servislerinde bile 130x60x13 lastik var. 45-50 tl. İyi araştır. Karşılaştırmalarını güzel yap. Tr nin 250 sınıfında maxisi SYM GTS dir. Parçası en ucuz teknik servisi en yaygın ve piyasada en çok bulunan 250 lik maxi dir. Sahibinden.com daki ikinci el ilanlarına bak. En çok ilan 250 maxi sınıfında sym dedir. Karar ve taktir senindir. Ama sakın sakın kazara Hyosun S-MS3 25O alma alma alma !

Ben cbf 150 ile arkamda 80 kg adamla önden 100-110 gidiyorum, arkamdan p. x9 250 geliyor ve bana zor yetiştiğini söylüyor. Ki inanın yolculuğa başlamadan da x9 kullanıcısı şöyle demişti, o 250 cc, biz 150 cc yiz ya :) (siz önden gidin, biz size ayak uydururuz) :) Biz onlara ayak uydurmak zorunda kalmıştık ve bi yerde durduğumuzda bize zor yetiştiklerini söyleyerek (150 cc lik motorda nasıl böyle bir performans olabilir) şeklinde baya şaşırmıştı. Performanslarınıda iyi karşılaştır. yotubede test videolarını izle vs vs..

Piyasada çok olan motorun parçası bol ve ucuzdur. Teknik servis hizmeti yaygındır. Neden cbf 150 ve Ybr 125 in parçası ucuz ve bol, teknik servis hizmeti yaygın sence ?

Şunuda düşün, neden italyan varken uzak doğu tercih ediliyor olabilir ? Bunun sebeplerini iyi araştır derim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:37 PM ----------

bu mo tor alınırmı arkdaslar http://www.sahibinden.com/motoru_temiz_ve_sorunsuz_motordur_-94WQQaXQQ13337056WQQpXQQdisplayitem

Bunun parçası çok pahalı olabilir ve muhtemelen parça ihtiyacın olursa beklersin. O kadar ucuza Aprilla gibi bi maxiyi neden satıror acaba, araştırmak lazım. Ucuz etin yahnisi olmasın sonra. Sıfırı oldukça pahalıyken yarı fiyatına ikinci elinin satılması beni biraz kıllandırdı. Öyle damar bi km ki, bvelki kayışını ömrü bitmiş, varyatörüğ bitmiş, fren balataları deb. balatası taşı bitmiş, ldış lastikleri bitik olabilir, bunların değişip değişmediğini öğrenmen lazım. Çünki 18000 km bi maxi için dediğim gibi çok damar bi kmdir, eğer bu parçaların ömrü bitme aşamasına girdiyse, daha önce değiştirilmediyse sana 3-5 bin km sonra kafadan 1000 tl veya daha bile fazla masraf çıkacaktır. Motora güzel baktırmak lazım anlayan bi servise.

jamaisvu
22 Eylül 2009, 18:43
ferco motor bakımlı ediği için dikkatimi çekti ekspersiz göstericem fercoy orda çıakr herhalde öle gibime gleiyor aprillamı piaggiomu diye sorsam hangisni tercih edersin

ethemm76
22 Eylül 2009, 18:47
Yazdıklarım, yorumlarım halen senin fikrini değiştirmeye yetmediyse, sym yi devreden çıkarttıysan :) ben piaggio derim. Aprilla piyasada fazla yok. Piaggio piyasası daha hareketli. İkinci eli daha kıymetli, piaggio alırsan satarkende bence Aprillaya nazaran kolay satarsın.

jamaisvu
22 Eylül 2009, 18:55
Yazdıklarım, yorumlarım halen senin fikrini değiştirmeye yetmediyse, sym yi devreden çıkarttıysan :) ben piaggio derim. Aprilla piyasada fazla yok. Piaggio piyasası daha hareketli. İkinci eli daha kıymetli, piaggio alırsan satarkende bence Aprillaya nazaran kolay satarsın.

:) aslına bakarsan bende ilk basta hep sym baktım bir motorcu arkdasım daha önce symden çektiklerini anlatınca biraz soğudum dengesiz bir motor filan dedi hatta çokta samimi bir arkadsım kendisi ben snein kötülüğüne demiyorum italyan al diyince öle fikir değisikliği yaptım bende piaggio düşünüyordum aslına bakarsan x8 filan ama kilometreler çok fazla xmaxta buldum 30 binde ama
http://www.sahibinden.com/piaggio_x8_-_200cc_2004_model_19bin_km_de-87WQQaXQQ15308625WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/fiyat_dustu_sezon_sonu_fiyati_-74WQQaXQQ16711361WQQpXQQdisplayitem

mass
22 Eylül 2009, 19:14
sym dıger modellerını bılmem ama gts 250 hıcte dengesız bı motor deıl aprııla cok guzel motorlar uretıyo ama hem pıyasada az bulunuyo hem parcası cok pahalı piaggio da ona keza ama karar senın ben 3000 km dır kullanıyorum gts 250 yı bu motorun tek kronık sorunu var ben yasamadım ama ondekı ledlı park ampulu bırı arıza yapınca komple degısmesı gerekıyormus onun dısında kendı sınıfında ustune olmayan bı motor...

ethemm76
22 Eylül 2009, 19:15
:) aslına bakarsan bende ilk basta hep sym baktım bir motorcu arkdasım daha önce symden çektiklerini anlatınca biraz soğudum dengesiz bir motor filan dedi hatta çokta samimi bir arkadsım kendisi ben snein kötülüğüne demiyorum italyan al diyince öle fikir değisikliği yaptım bende piaggio düşünüyordum aslına bakarsan x8 filan ama kilometreler çok fazla xmaxta buldum 30 binde ama
http://www.sahibinden.com/piaggio_x8_-_200cc_2004_model_19bin_km_de-87WQQaXQQ15308625WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/fiyat_dustu_sezon_sonu_fiyati_-74WQQaXQQ16711361WQQpXQQdisplayitem

30-35 bin bi maxi için yüksek km lerdir. Alırsın motora baktırırsın, cam gibidir, bütün balatalar, kayış, yağ, buji, hava filtre, varyatör vs vs değiştirilmiştir.. Serviste motorun iyi olduğunu söyler, Alırsın 5-10 bin km sonra sıfır motor ister, (piston gömlek, silindir vs) 1,5-2 bin tl masraf edersin, ucuz bulupta aldım diye sevindiğin motorun hiç bir espsisi kalmaz.

Burgman 400 kullanıcıları bilgi paylaşım başlığınının son bi kaç sayfasında böyle bir hikaye var. İstersen bir oku :) Scooterlerin yaptığı yol/çalışma devri ve çalışma saati oranı her zaman vitesli motorlara nazaran daha fazladır. Yani vitesli motorlardan genelde kullanım hayatları boyunca daha yüksek devirler kullanarak yol alırlar. Buda km olarak vitesli motorlara nazaran daha çabuk motor bitirmelerine sebep olur. Alacağın motor çok temizde olsa, ful bakımlıda olsa ben pek maxi de yüksek km yi tavsiye etmiyorum. Ha ne olur 5000 tl ye 250 cc maxi yok mu düşük km de diyelim, 200 cc bakarsın ama düşük km ful bakımlı alırsın. Uzun süre kullanacaksan, hamen alıp bi sene sonra satmayacaksan, gerçek bi kullanıcı olacaksan alacağın motorun km sini küçük tut. Ybr, Cbf alıcam desen 20-30 binde tavsiye ederdim, çünki motorları daha uzun gider ve motoru bittiğinde sıfır motoru 350-400 tl ye yaptırırsın. Ama dediğim gibi maxilerin motor ömürleri bizim motorlar kadar uzun ömürlü değildir ve sıfır motor yaptırma maliyetleri küçük bir servete übedeldir. Bu yüzden yüksek km deki maxilerin fiyatları hayli düşüktür, aldanma !

ghostriderrrr
22 Eylül 2009, 19:21
5000 lira ya motosiklet budur al senden sonra torunların binsin
http://www.sahibinden.com/scooter_dusuk_yakit_iyi_performans_orj_-49WQQaXQQ10270539WQQpXQQdisplayitem

ethemm76
22 Eylül 2009, 19:33
http://www.sahibinden.com/scooter_dusuk_yakit_iyi_performans_orj_-49WQQaXQQ10270539WQQpXQQdisplayitem

Aynen katılıyorum, fakat bende bu modelin kasa şeklini sevmiyorum, bide asya motor falan taklidini yaptı ya :) Birde artık üretilmiyor veya Tr ye getirtilmiyor olması nebiliyim, biraz itici geliyor. Ama kalitesi elbet tartışılmaz. 30 binde Yamaha x max alınacağına Hondayı tercih ederim. Çok güzel ve kaliteli teknik servis hizmeti alırsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:27 PM ----------

sym dıger modellerını bılmem ama gts 250 hıcte dengesız bı motor deıl aprııla cok guzel motorlar uretıyo ama hem pıyasada az bulunuyo hem parcası cok pahalı piaggio da ona keza ama karar senın ben 3000 km dır kullanıyorum gts 250 yı bu motorun tek kronık sorunu var ben yasamadım ama ondekı ledlı park ampulu bırı arıza yapınca komple degısmesı gerekıyormus onun dısında kendı sınıfında ustune olmayan bı motor...

Aynen katılıyorum. Bence Sym Gts 250 Türkiye' nin Suzuki Burgman 250 si dir. Bu gün 250 cc maxi sco. alacak olsam, ne alsam diye asla araştırmam. Her motorun az veya çok kronik bi takım problemleri olabilir. Önemli olan bunların kullanıcıyı ne kadar rahatsız ettiği ve kullanmı ne kadar zorlaştırdığıdır. Cbf 150 ninde kronikleri var. Hemde sayı olarak hiç te az sayılmaz. Memunmusun diye sorsanız, sıfır aldım 20000 km deyim. Başka motor alma özlemi oluşmadığı sürece asla değiştirmem. Kronik 1 problemi dahi olmayan motor asla bulamazsınız.

yagmurs
22 Eylül 2009, 19:44
http://www.sahibinden.com/sahibinden_sadece_2200_km_de_tertemiz_x7-41WQQaXQQ17019031WQQpXQQdisplayitem

Ahan da sana tertemiz makine. :)

jamaisvu
22 Eylül 2009, 19:47
http://www.sahibinden.com/sahibinden_sadece_2200_km_de_tertemiz_x7-41WQQaXQQ17019031WQQpXQQdisplayitem

bu hem konyada ben istanbuldayım hemde 7binlira okadarım olsa alternatif bya çok zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 PM ----------

bu ii bri mototr arastırıdm ama üretlmemesi yedke parça bulammaamktna iflanda korkuyorum ayrıca modelde ii dğeil açıkcası

ethemm76
22 Eylül 2009, 19:47

Yalnız bütce 5000 tl :)

_shanu_
22 Eylül 2009, 20:18
http://www.sahibinden.com/2008_model_sahibinden_sym_gts_250-24WQQaXQQ16475211WQQpXQQdisplayitem http://www.sahibinden.com/fiyat_dusurdum_acill_ciziksiz!!_sifirdan_farksiz_2 008_model_-23WQQaXQQ16386904WQQpXQQdisplayitem bunlara da bir bak istersen ne zamnadır bende takip ediyorum

ghostriderrrr
22 Eylül 2009, 20:24
ethemm76:Aynen katılıyorum, fakat bende bu modelin kasa şeklini sevmiyorum, bide asya motor falan taklidini yaptı ya :) Birde artık üretilmiyor veya Tr ye getirtilmiyor olması nebiliyim, biraz itici geliyor. Ama kalitesi elbet tartışılmaz. 30 binde Yamaha x max alınacağına Hondayı tercih ederim. Çok güzel ve kaliteli teknik servis hizmeti alırsın.[COLOR="Silver"]

ewet çinli taklitleri var fakat yan yana geldiklerinde aralarında dağlar kadar fark var her konuda. şekil açısındanda fena sayılmaz bence...

davids
22 Eylül 2009, 21:02
tabiki x-max 250 bence sınıfında üstüne yok.gerisi hikaye.paranın üzerine 1000 tl daha eklersen temiz bir tane bulabilirsin.

twona
22 Eylül 2009, 21:07
bende şu an az km de yüksek modelli bir 250 cc maxi bakıyorum. araştırmalarmın sonunda hyosung ms3 te karar kıldım.

şimdi bazı arkadaşlar diyecekki kronik problemleri var. ewet konjektör ve marş motoru sorunu olduğunu duydum ama hepisnde değil. peki şimdi de ben sorayım alma diyen arkadaşlara; diğer maxilerde kronik sorunlar yokmu? x-max te elektrik tesisat sorunu, burgmanda yağ eksiltme sorunu, piaggio grubunda debriyaj sorunu, honda da egsoz sorunu vesaire. şimdilik aklıma gelenler bunlar.

neden ms3 ü tercih ettim? 3500 liraya 2008 model 5000 km de full injection lu, 24.7 bg, ön çift disk başka maxi scooter yok. yabancı sitelerdeki araştırmalarıma göre ms3 te ki motor avrupadaki burgman 250 deki motor ile aynı motor ve çok kuvvetli, çekişi çok iyi bir makina. vibrasyon sıfır ve yakıt az. buun yanında plastik kalitesi düşük ama bir çok maxide plastik aksam zaten çokta kaliteli değil.

sonuç olarak 125 cc bir scooter a 3500-4000 lira vereceğime 250 cc bir maxi (ms3) alırım çok daha iyi...

jamaisvu
23 Eylül 2009, 16:04
ya bu sorunların çözmü yokmu servis çözemiyormu nasıl satıyor bu admalar problemli motorsikleti

Silverwing
23 Eylül 2009, 16:25
Kendim satıyorum diye söylemiyorum, X9 250 öneririm. Konfor, ekonomi, kalite hepsi birarada. Kimse kusura bakmasın ama Kymco ve Hyosung önermem. Ne japon ayarında kaliteli ne de Çin' liler kadar kötü. Benim testlerim, gördüklerim, duyduklarım bu yönde. Japon'da Honda, İtalyanların ise hepsi Piaggio- Vespa grubu fiyat kalite konusunda tartışmasız en iyisidir.

NoVaRiX
23 Eylül 2009, 20:46
Kymco Xciting 250 derim ben... O fiyata alabileceğin en sağlam tercihtir.

Toqi
23 Eylül 2009, 20:50
o paralara güzel motorlar piaggio olsun sym olsun :)

jamaisvu
24 Eylül 2009, 19:53
vitesli alternatifler hangileri acaba

jr.
24 Eylül 2009, 19:56
(stkanuni ya da hyo) ms3 250'yi de unutmayın. çok satmadı ama iyi motor. test yazısı vardı motoaktüel' de. linkini de buldum.

http://www.motoaktuel.com/blog/index.php/hyosung-ms3-250

ethemm76
24 Eylül 2009, 20:31
s-ms3 kısa bir sürede olsa kullandım ve yakından inceleme şansı buldum, sahibi daha 1000 li km lerde enjeksiyon sorunu ile boğuşuyordu, servis yollarını düzlemişti, kullanıcısnın anlam veremediği bi şekilde akü bi kaç kez boşaldı. Ön panelin sağındaki, içinde radyatör su kapağı bulunan plastik kapak yolculuk esnasındaki en ufak bi sarsıntıda hemen açılıyordu ve nasıl bunu engelleyebilirim diye düşünüyordu. Motor emsallerinden hiçte aşağı değil, teknik açıdan enjeksiyon katalitazör vs vs, ama problem şu, tekneloji ucuza mal edilmiş, teknelojiyi ucuza mal ederseniz teknik problemlerle her zaman mücadele etmeniz gerekecektir. Motorda yok yok, son tekneloji, ama sıfırı bile 6500-7000 tl. Nasıl olur sizce ? Pilastik grenaj kalitesi çok düşük, marşa basıyor motoru çalıştırıyorsunuz, arka plakalık, sanki kopup gidecekmiş gibi zangır zangır sallanıyor. Ben bu motoru cbf 150 yi kullandığım gibi kullnsam senede 20 bin km yapsam, en fazla 2 senede motor elimde pert olur. Bu motoru taksi gibi kullanamassınız. Ha ne olur, arabanız zaten vardır, haftta sonu gezileri için falan senede en fazla 8-10 bin hani belki böyle kullanılırsa 2-3 sene idare eder. 2 s-ms3 kullanıcı ile gerçek hayatta konuşma fırsatım oldu, ikiside grenaj kalitesinin emsallerinden çok düşük olduğunu ve yer yer kırılmalar yaşandığını söylediler. Ayrıca bi parça ihtiyacınız olur, çekersiniz evin önüne haftalarca parça beklersiniz, motor piyasada fazla yok, neredeyse hiç yok. Ülkemizdeki yedek parça stoğunun sağlam olduğunu sanmıyorum. Ayrıca bir ara kanuninin web sitesine girerek kayış fiyatına bakmak istemiştim 350 veya 400 tl gibi manyak bi fiyatı vardı. Ee.. yanim 10-15 bin km de bu parayı sadece kayışı için vermeye değer mi ? Kullanım maliyetlerini iyi araştırın. Sym nin kayışı 105 tl olması lazım. Sahibindeki satılık ilanlarına bakın, zaten sayıları fazla değil de, hep 3000-5000 de ilanlar, adam sıfır almı, 3-5 binde motoru neden satmak istesin ki..

jamaisvu
24 Eylül 2009, 21:53
ilk motor scooter olması dahamı iidir

ethemm76
24 Eylül 2009, 23:46
ilk motor scooter olması dahamı iidir

bence daha iyi, çünki otomatik vites olduğundan hiç bilmeyenin dahi kullanmaya başlaması vitesliye nazaran çok kolaydır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 PM ----------

Ark..lar, birde yukarıya yazmayı unuttum. Hyo.. SMS-3 te aniden gaz verince stop etme gibi bi sorun olabiliyormuş, kullanan abi bunu servise sormuş, bunun bi onarımı yok, enj.. lu motorlar bunu kısmen de olsa yapabiliyor ..gibi bir cevap almış, motorun enjeksiyon teknelojisi kalitesiz, bilgisiz olsun, ucuz etin yahnisi muhabbeti.

demirgursel
25 Eylül 2009, 02:28
o para civarına alabileceğin en iyi scoter yamaha xmax 250.

jamaisvu
25 Eylül 2009, 02:30
o para civarına alabileceğin en iyi scoter yamaha xmax 250.

yamahamı piaggio mu peki ikisis arasındak arar vermeye kalksan

demirgursel
25 Eylül 2009, 15:06
yamaha..........

omersirin
25 Eylül 2009, 16:05
X 9 kullandım, kolay sattım, şehir içinde trafik sıkışlığında dur kak yaparken kayıştan ses gelmesi dışında bir sorunla karşılaşmadım.zorlarsan 130'u geçiyordu, seri bi aletti..falan filan.

jamaisvu
26 Eylül 2009, 04:11
yamaha..........

nedne yamaha peki

djbulo
09 Kasım 2009, 20:23
GILERA NEXUS 500ie yada NEXUS 250ie seni tatmin edecektir...

stubborn
09 Kasım 2009, 20:44
x8 kullanan biri olarak :cat:

jason55
09 Kasım 2009, 21:14
ben kymco xciting 250 yi öneririm kısa bir süre deneme sürüşü yapmış olsamda bence bi düşün derim...

chopper_77
09 Kasım 2009, 23:09
vallaha ben yalovadayım burda ki polislerde yamaha ybr 250 bmw nin enduroları falan vardı şimdi bi kaç tane daha motosikletli polis aldılar teşkilara sayıyı arttırdılar onlarda sym 250 gts var galiba denildiği kadar iyi bir motor polisler kullandığına göre yakıtıda azdır performansıda yüksektir sağlamdırda uzun ömürlüdürde bence sym al devletimiz polis teşkilatımız bile onu tercih ediyorsa eğer...
ama görüntü olarak tercihim değildir görüntü olarak ve sağlamlık olarak 2 tercihim var onlarda bunlardır

http://www.bikez.com/pictures/gilera/2006/22830_0_1_2_nexus%20500_Image%20credits%20-%20Gilera.jpg

http://image5.sahibinden.com/photos/78/37/91/15783791clp.jpg