PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125 servis sorunu

ömer_cbr
16 Eylül 2009, 00:19
Merhaba sayın arkadaşlar;

Öncelikle foruma yeni katıldığım için konuyu yanlış yere açmış olabilirim o yüzden kusura bakmayın gereken yere taşınmasını rica ederim.

Sizlere sormak istediğim sorum var.Motorum araba parkındayken arabanın bir tanesinin geri geri gelip motorum (cbr 125) vurması sonucunda sol tarafa yattı yatma sebebiyle görünende sol sinyal , debriyaj kolu sol ayna sol vites ayak koyma yeri kırılmıştır. serviste gittiğinde çıkardıkları liste pek iç açıcı olmadı ;

vites pedalı: 43,77 Tl
lastik vites pedalı:5 Tl
sol ön sinyal:144 Tl
plaka sürücü basamağı:6 Tl
basamak sol sehpa:31 Tl
(?) ağırlık gidon :23 Tl
sol gidon borusu:104 Tl
sol levye:20 Tl
kafa demiri:50 Tl
sol ayna:47 Tl

Bana çıkardıkları liste + işçilik + kdv = 640 tl sizce bu anormal bir fiyat mı?
yada gidon yamulması yada kafa demiri yamulması söz konusumu bu kadar çarpmada teşekkürler....

osmaniyeli
16 Eylül 2009, 00:20
normal cbr ın parça fiyatları böyle.

ömer_cbr
16 Eylül 2009, 00:22
peki kafa demiri falan yamulması normal mi yoksa kimi servislerin yaptıkları oyunlardan bir tanesimi çnkü hç şiddetli vurmadı araba onuda şurdan anlıorm motorun arka tarafnda tek bi çizik yok

dynner
16 Eylül 2009, 00:24
normal bir düşmede bunların kırılması cok şaşırtıcı sanırım bayagı sertvurmuş.

trafik sigortan yokmu ?

ömer_cbr
16 Eylül 2009, 00:27
trafik sigortam var fakat olay anında tutanak tutmadık ama ödeyeceğini söyledi vuran şahıs ayrıca yanlş yazdım dediklerimin hepsi yamuldu kırılmadı ama değiştircem hepsini sormak istediğim şuydu hani gidon falan yamulması normalmi yada kafa demiri?

osmaniyeli
16 Eylül 2009, 00:29
trafik sigortam var fakat olay anında tutanak tutmadık ama ödeyeceğini söyledi vuran şahıs ayrıca yanlş yazdım dediklerimin hepsi yamuldu kırılmadı ama değiştircem hepsini sormak istediğim şuydu hani gidon falan yamulması normalmi yada kafa demiri?

aynanın orjinalini alma. beğendiğin başka bir aynayı al takım olarak.
gidon topuzu yazdıın da çizilmiştir onu değişmesen de olur. gidon eğrilmiştir doğrudur.

ömer_cbr
16 Eylül 2009, 00:31
peki kafa demiri nasıl yamulur?

dynner
16 Eylül 2009, 00:31
tutanak her zaman tut karşı taraf ne derse desin peşin cebnden apra cıkmıyor ise tut babanın oglu deil kimse

osmaniyeli
16 Eylül 2009, 00:32
peki kafa demiri nasıl yamulur?

kafa demiri farı tutan demir sanırım. ona bir şey olacağını zannetmiyorum ama görmeden bir şey diyemeyiz.

ömer_cbr
16 Eylül 2009, 00:33
normalde tutarımda vuran adam benim hocam :) o yüzden ben karşılarım dedi herşeyi orj parçalarıla değiştircem bir otopark yernde motoru görmemek çok garip olsa gerek + evet kafa demiri farın önündeki demir ama servisin demesi yamuldu diyor yana düştüğü için garip geldi sizce?

osmaniyeli
16 Eylül 2009, 00:37
normalde tutarımda vuran adam benim hocam :) o yüzden ben karşılarım dedi herşeyi orj parçalarıla değiştircem bir otopark yernde motoru görmemek çok garip olsa gerek + evet kafa demiri farın önündeki demir ama servisin demesi yamuldu diyor yana düştüğü için garip geldi sizce?

servisin işi bu. yarım cm eğilse değiştirir. veya çizilse değiştirir. sinyali de orjinal alma . yazık 150 liraya

ceyhun__22
16 Eylül 2009, 00:45
geçmiş olsun da gözünü seveyim mondial in diyorum boyle bi durumda.

ömer_cbr
16 Eylül 2009, 00:47
kardeşm sadece bu cbr 125 parça konusunda üzüyo fiyatları olarak yoksa her türlü honda (Y) :D + birde bir sinyal değişcek adam 144 tl diyor bunlar çift 144 değilmi ?

dynner
16 Eylül 2009, 01:01
kardeşm sadece bu cbr 125 parça konusunda üzüyo fiyatları olarak yoksa her türlü honda (Y) :D + birde bir sinyal değişcek adam 144 tl diyor bunlar çift 144 değilmi ?

hayır teki malesef :farao:

kubi123
16 Eylül 2009, 01:27
valla bu fiyatları görünce dedimki kendi kendime bidaha düşün cbr hakkında :pr:

ahmet93
16 Eylül 2009, 01:57

Ebay'dan led sinyallere bak çok güzel ve çifti 30 liraydı sanırım.Tabi internetten alışveriş yapamam diyosan(benim gibi) dynner nickli bir arkadaşımız var:cherry:

cagri_5
16 Eylül 2009, 02:06
benım de cbr ım vardı kaza yapıldı motorla komple ön kavallar dahil hepsi gitmişti hondanın bana çıkardığı masraf 4700 ytl idi ben kendim topladım 1500 ytl tuttu yani misal veriyorum ön kafa demiri eğilmiş olabilir söksün düzeltsin

ömer_cbr
16 Eylül 2009, 15:33
valla bu fiyatları görünce dedimki kendi kendime bidaha düşün cbr hakkında :pr:

kardeşm cbr iyi hoş bi motor biraz cılız olmasına karşılık parça fiyatları gördüğün gibi felaket eğer bana sorarsan cbr alsam mı almasam mı diye ben sana başka bi motor düşün diyebilirim.Parça fiyatları dışında tek bir kusur ben görmedim(cılızlıktan başka :) )

internettede motorsiklet aksesuar satılan yerlerdede sinyaller var fakat güvenemiyorum yarın bigün ya motorun aküsüyle bi problem olur yada çakma yanlış yamuk yumuk verir diye elim gitmiyor almaya. yarın tutanak tutacağız ve servise vericez sonra ekspert geliyormuş sanırsam hasar tespit için ardından da karşı tarafın sigortası tarafından karşılanıyor. Fakat servisin demesi sadece gidon kafa demiri sinyal ve yamulan vites ayağını ödeyeceğini söyledi ayna ve alttaki yamulan bazı şeyleri ödemez dedi öylemidir?

Teşekkürler ilginiz için...