PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulunduğunuz ildeki en tehlikeli yol güzergahları

Sayfa : [1] 2

TORAMAN
05 Eylül 2009, 15:42
Selam arkadaşlar..:)

Motosiklet kullanıcısı olarak bulunduğumuz yerde muhakkak çok tehlikeli yol güzergahları vardır. Buralardan geçerken korkarız daha çok dikkat ederiz.

Bu konuyu açmamın nedeni motosikletle bir ilden diğerine gittiğimizde oradaki en tehlikeli yolları bilirsek ona göre hareket ederiz.

Örnek olarak bizim Kocaeli'nde en çekindiğim yol Sapanca yoludur arkadaşlar. Yol dar ve iki araç yanyana geldiğinde bisiklet dahil başka bir araca yer kalmaz. 2007 Kasım'ında kaza geçirdiğim birçok tehlike atlattığım bu yola mümkün olduğunca girmemeye çalışıyorum.:pale:
En rahat ettiğim hemen hemen hiç bir tehlike yaşamadığım yolda Kandıra yoludur.:cat:

Evet sizlerdende bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum.

KyCd
05 Eylül 2009, 15:58
istanbul - tehlikesiz bi yolu hatırlamaya çalışıyorum ama aklıma gelmiyor..

kuyucadısı
05 Eylül 2009, 15:58
güzergah değil ancak tehlikenin hat safhada oldugu bazı noktaları (istanbul için)arkadaşlar topik açıp belirtmişlerdi. biri boş konu diye kapatıldı. bikaç gün içerisinde boşuboşuna biri aynı noktada hayatını kaybetti diğeri malesef çoktan alt sayfalara gömüldü... umarım bu topikte aynı muammeleye maruz kalmaz....

alix35
05 Eylül 2009, 16:05
izmir anadolu caddesinin çiğli-şemikler arası çok berbat 20 cm ye yakın çukurlar tümseklerle dolu ve ağır yüklü tır ve kamyonlar yüzünden asfalt berbat durumda....bu yol çanakkale yolu diye de geçiyor alternatifi bornova dan çevre yoluna girip çiğliden çıkmak en matıklısı...ben motorla azdaha o çukara giriyordum ani bir manevra ile kurtardım...eğer ki girseydim o çukura olacakları tahmin edemiyorum bile....saygılar...

Deli Çerkes
05 Eylül 2009, 16:21
İstanbulda tehlikesiz yol yok gibi ama her gün kullanmak zorunda olduğum , iki güzargah ödümü kopartır.Kavacık - polenezköy - riva yolu her zaman rüzgarlıdır ve asfaltta her zaman ince bir toz tabakası vardır. bu yol genelde boş olduğundan sürüclerde hızlı gitmeye meyilldir. kar yağdığında anında yollar donar.4 çekerli veya yol bilgisayarlı araç haricinde o yolda gidebilmek mümkün değildir. yağmurda ise aşırı rüzgardan dolayı yolda kısmi donmalar görünür.geçen sene kışın her hafta 3 kaza oluyordu. yazın ise , günübirlikçilerden dolayı yol tıkanık olduğundan kaza olmuyor.

İkinci korktuğum nokta ise mecidiyeköy emniyetinin önündeki trafik ışıkları. yolda bir şey yok aslında ama kırmızı ışık dinlemeyen ve kendisini yola atan yaya çok.ışığın rengine veya yola bile bakmadan atlıyorlar yola. artık frenemi asılırsınız dengede kalmaya mı çalışırsınız.

Ahmet Can
05 Eylül 2009, 16:41
İzmir, Konak alt geçidi. Özellikle sahilyolundan alsancağa giderken altgeçide girerseniz; deniz seviyesinin altında olduğu için ıslak mazgallar ve sola dönüş, aşırı hızlanan ve sürekli şerit değiştiren araçlar, çıkışında sağda duran ve görünmeyen taksilerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Günlük kabusumdur :(

kujumax
05 Eylül 2009, 16:45
Kuşadası ÇEvre YOlu KAvsagı 6 Geçiş Yönü VAr Kim Daha Hızlı Davranırsa Geçiyo Hergün KEsin Bi Çarpısma Oluyo Sağolsun Bizim Minübüscüler ölümüne sürüyolar

oguzhan6161
05 Eylül 2009, 16:47
zonguldak/karadeniz ereğli

ereğli - alaplı yolu arası motorcular için çok tehlikeli çünkü sürekli tırların geçtiği ve işlek olan bi yol

Volkan Serezli
05 Eylül 2009, 16:48
izmirde duzgun çukursuz bi yol varmıki

akarsu41
05 Eylül 2009, 16:51
izmit gölcük yolu kullar köprüsü ortalama her hafta bir kaza oluyor bir de yol kenarı yeşillendirilmiş yollar ve çiçek yerine yolları sulayan bir belediyecilik anlayışı.

dynner
05 Eylül 2009, 16:52
İzmir evka-3 tansaş ustu s virajı aman diyim :)

alix35
05 Eylül 2009, 16:57
İzmir, Konak alt geçidi. Özellikle sahilyolundan alsancağa giderken altgeçide girerseniz; deniz seviyesinin altında olduğu için ıslak mazgallar ve sola dönüş, aşırı hızlanan ve sürekli şerit değiştiren araçlar, çıkışında sağda duran ve görünmeyen taksilerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Günlük kabusumdur :(

bu yolu bende çok kullanıyorum....alt geçidin çıkışı tam bi tehlike zaten...ben herzaman orta şeritte gidiyorum orda...

TORAMAN
05 Eylül 2009, 20:07
istanbul - tehlikesiz bi yolu hatırlamaya çalışıyorum ama aklıma gelmiyor..

Haziran ayında eşimle beraber İst.-Kemerburgaz'a geldim. Yolda hiç bir sıkıntı yaşamazken özellikle Kemerburgaz ve civarı tenha ve tehlikesiz geldi bana. :)
Ayrıca bacanağım ve kankalarıyla dört motosikletli Tayakadın-Karaburun'a gidip geldik. Sanırım İstanbul'un en rahat-tehlikesiz yolları oraları.(ŞİMDİLİK:cherry:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:44 PM ----------

güzergah değil ancak tehlikenin hat safhada oldugu bazı noktaları (istanbul için)arkadaşlar topik açıp belirtmişlerdi. biri boş konu diye kapatıldı. bikaç gün içerisinde boşuboşuna biri aynı noktada hayatını kaybetti diğeri malesef çoktan alt sayfalara gömüldü... umarım bu topikte aynı muammeleye maruz kalmaz....

Takip edilirse faydalı olacağına inandığım bir topik açtığıma inanıyorum.:)
Sadece bir il değil Türkiye'mizin her ilindeki arkadaşlar katkıda bulunabilir.:cat:

Tabii yönetim gereksiz görüp konuyu kapatırsa diyeceğim bir söz yok...:pale:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:51 PM ----------

İstanbulda tehlikesiz yol yok gibi ama her gün kullanmak zorunda olduğum , iki güzargah ödümü kopartır.Kavacık - polenezköy - riva yolu her zaman rüzgarlıdır ve asfaltta her zaman ince bir toz tabakası vardır. bu yol genelde boş olduğundan sürüclerde hızlı gitmeye meyilldir. kar yağdığında anında yollar donar.4 çekerli veya yol bilgisayarlı araç haricinde o yolda gidebilmek mümkün değildir. yağmurda ise aşırı rüzgardan dolayı yolda kısmi donmalar görünür.geçen sene kışın her hafta 3 kaza oluyordu. yazın ise , günübirlikçilerden dolayı yol tıkanık olduğundan kaza olmuyor.

İkinci korktuğum nokta ise mecidiyeköy emniyetinin önündeki trafik ışıkları. yolda bir şey yok aslında ama kırmızı ışık dinlemeyen ve kendisini yola atan yaya çok.ışığın rengine veya yola bile bakmadan atlıyorlar yola. artık frenemi asılırsınız dengede kalmaya mı çalışırsınız.

Üstadım bu aralar yayalardan yana bende çok dertliyim. Daha iki gün önce konunun başında söz ettiğim Sapanca yolunda Acısu mevkiinde bir kadın hiç sağına soluna bakınmadan beni görmeden koşarak karşıdan karşıya geçmek istedi son anda durdum ve kaza olmadı. Niye etrafına bakınmıyorsun diye azarladım suçunu bildiği için başını önüne eğerek çekti gitti. Yakındaki dükkanın sahibi bana geçmiş olsun derken kalbim yerinden fırlayacakmış gibi küt küt atıyordu.

Osbourne
05 Eylül 2009, 20:14
Haftaiçi hergün İstanbul / Göztepe'den Kemerburgaz'a işime gidiyorum..Çoğunlukla servisle ama bazende keyif için motosikletimle..
Güzergahım üzerindeki tehlikelere gelince;

4.Levent e gelmeden kemerburgaz sapağına yaklaşım ve çıkış noktalarında araçların ani hareketlerine dikkat edilmeli,

Hasdal-Göktürk yolu çok yeni ve oldukça bakımlı bir yol ancak inanılmaz bir kamyon trafiği var..Dikkat seviyesini maksimuma çıkarmak gerekli,

Birde aklıma gelmişken;
Libadiye caddesi bitiminde çamlıca, 2. köprü, 1.köprü, ümraniye kavşağının olduğu kavşakta yaklaşık 6 tane çıkış var..Oranın acemi sürücüsü olan arabalar çok anihamleler yapıyorlar..pür dikkat!

OGLUMVE BEN
05 Eylül 2009, 20:22

istanbul başlı başına bir tehlike zaten

ben yalnızça bir kaç tane güzergahı yazayım

1 haliç köprü topkapı yönü
galata köprüsü üzeri komple
3. kabataş karaköy sahil yolu :rendeer:

Ramazan Can
05 Eylül 2009, 20:28
istanbulda her yol tehlikeli.... tehlikesiz bir yol istanbulda yok...

iptaluyelik02
05 Eylül 2009, 23:26
Çorlu-Tekirdağ 0-18 km arasında ölenlerin sayısını kimse bilemez.

Terrorizer
05 Eylül 2009, 23:42
Şuan aklıma gelenlerden iki tanesini paylaşmak istiyorum.

-Şişli Motor meslek lisesinden okmeydanı SSK yönünde ilerlerken benzinliği geçtikten sonra Türkiye hastanesinin hizasındaki otobüs durağının önü. Yol 1.5 şerit genişliğinde yaklaşık ve otobüs durakta durduğunda buna güvenip insanlar sollamaya çalışıyor vs. Sonuç olarak burada 2 kere araba ile 1 kere de motorla ufak temas riski atlattım.

-Unkapanı köprüsünden şişhane yönüne giderken tam karaköy ayrımının olduğu bölge. Burada karaköy sapağına sapmak isteyenler yada son anda vazgeçenler ortalığı karıştırıyor. Köprüdeki sey,r hızı ile ileride tırmanacağın yokuş ve virajlı bölümdeki hız da birbirini tutmadığı için ani frenlemeler olabiliyor.

Aklıma geldikce ekleyeceğim.

davids
06 Eylül 2009, 00:01
izmit outlet önü.yola aldanmayın çok ama çok dikkaktli olun.

RCP41
06 Eylül 2009, 00:09
izmit gölcük yolu kullar köprüsü ortalama her hafta bir kaza oluyor bir de yol kenarı yeşillendirilmiş yollar ve çiçek yerine yolları sulayan bir belediyecilik anlayışı.

evt haklısın. şimdi birde sağ şeridi kazıdılar yol çizgili çizgili oldu düz gitmek bile zor. Bi de virajda bu şekilde.. Dikkat etmek lazım..

Maverick35
06 Eylül 2009, 01:24
1-İzmir'de, Osman KİBAR Kavşağı altında bulunan tünele girersiniz, çıkınca, 2 şerit yola, üstten (Meydandan) gelenler için bir şerit daha vardır, bu 3 şerit yol çok kısa bir mesafede 2 şerite düşer.
Sanırım tahmin ettiniz, meydan tarafından gelen tabiat-ül bakaralar motosikletlileri takmazlar ve yola "Langırt" diye girerler, size çarparlarsa, yan şeride geçersiniz, bir de o şeritten gelen araç çarpar.Çarpılmak istemiyorsanız, sol şeride doğru kaçarsınız, ama, oradan gelen akıl fukarası, sizin zor durumda olduğunuzu idrak edip sola doğru giderse kurtulursunuz, yoksa, o aracın altına girersiniz.

2- Tüneli geçtiniz, merkeze doğru geliyorsunuz, yoldan, Bayraklı-Adliye-K.yaka yönüne gitmek için çıkış var, ama, yurdum şoförleri, uyarı tabelasına rağmen bu "ÇIKIŞ"tan "GİRER"ler, GİRERkende, sizi görmelerine rağmen arabalarını üstünüze sürerler.Ya küfredip bunlara yol verirsiniz ya da 2 parça gazete son örtünüz olur.
Bu ÇIKIŞtan GİRENleri trafik polisleri görür, sivil polisler görür, ama, ne hikmetse oraya "GİRİŞ"i yani yanlış engelleyecek bir KURT KAPANI yapılmaz.

3-Mithat Paşa Caddesinin, Vali Konağı ile Güzelyalı arası kalan bölümü; sağdan-soldan ara sokaktan her an, bir HÖDÜK "langırt" diye yola kendini atar ya da park halindeki bir araba, tam siz gelirken hareketlenir ve önünüzü kesip yola çıkar, isterseniz yol vermeyin.

4-Yeşildere Yolu.Bornova tarafından geliyorsunuz, trafik lambalarının orada yolun sağ tarafında, her nasılsa hala orada kalabilmiş bir tamirci grubu vardır (Şehrin ortasında), ve o tamircilerin oradan Yeşildere Yolu'na bir "Giriş" vardır.O "girişten" hiç sollarına yani sizin geliş yönünüze bakmadan "langırt" diye yola girerler.İsterseniz frenlere asılmayın.

5-Otoyoldan, Bornova yönüne giderken...Karabağlar ve Gaziemir "Otoyol Çıkışları".

Siz, sağ şeritten normal hızda giderken, birden aynanızda gri bir Clio-Megane ya da Doblo görünür.(Genelde, koyu gri takım elbiseli, jöleli saçlı, hayattaki tek başarıları 4 yılllık bir ünv. bitirmek olan bir zevat...Bunlar, kasko yapılmış şirket arabaları kullanırlar ve genelde kullandıkları araçlar İstanbul plakalı olur)Bu araç, sizi hızla sollar.Fakat, sollar sollamaz frene basar, aniden şerit değiştirip önünüzü keser ve Karabağlar-Gaziemir "Çıkışına" girer.
İsterseniz, bu mahluklar sinyal vermeden şerit değiştirip aniden önünüzü kestiklerinde yavaşlamayın

6-İnönü Caddesi, Konak tarafından gelip Narlıdere tarafına doğru uzanır.Balçova Meydanın oradan, alt tarafta bulunan ve İnciraltı'na gidilen bir tali yol vardır...Bu yolda, oto yıkamacılar ve otoparkı olan, kafe tarzı mekanlar vardır.Siz, motorla giderken, birden bir ingiliz önünüze çıkıp -DUR anlamında- el kaldırır, siz -"Noluyor yaw?" derken, birden bire bir 4*4 ya da BMW'nin önünüzü kestiğini görürsünüz.
Artık, durabilir misiniz, duramaz da çarpıp üstüne bir de SUÇLU mu olursunuz, duracağım derken düşüp kolunuzu bacağınızı mı kırarsınız? Orası size kalmış.

7- Daha, tehlikeli güzergah çok, hatta neredeyse "Tehlikesiz" yer hiç yok, şu an aklıma gelenler bunlar.

izmirli_ua
06 Eylül 2009, 01:47
1-İzmir'de, Osman KİBAR Kavşağı altında bulunan tünele girersiniz, çıkınca, 2 şerit yola, üstten (Meydandan) gelenler için bir şerit daha vardır, bu 3 şerit yol çok kısa bir mesafede 2 şerite düşer.
Sanırım tahmin ettiniz, meydan tarafından gelen tabiat-ül bakaralar motosikletlileri takmazlar ve yola "Langırt" diye girerler, size çarparlarsa, yan şeride geçersiniz, bir de o şeritten gelen araç çarpar.Çarpılmak istemiyorsanız, sol şeride doğru kaçarsınız, ama, oradan gelen akıl fukarası, sizin zor durumda olduğunuzu idrak edip sola doğru giderse kurtulursunuz, yoksa, o aracın altına girersiniz.

2- Tüneli geçtiniz, merkeze doğru geliyorsunuz, yoldan, Bayraklı-Adliye-K.yaka yönüne gitmek için çıkış var, ama, yurdum şoförleri, uyarı tabelasına rağmen bu "ÇIKIŞ"tan "GİRER"ler, GİRERkende, sizi görmelerine rağmen arabalarını üstünüze sürerler.Ya küfredip bunlara yol verirsiniz ya da 2 parça gazete son örtünüz olur.
Bu ÇIKIŞtan GİRENleri trafik polisleri görür, sivil polisler görür, ama, ne hikmetse oraya "GİRİŞ"i yani yanlış engelleyecek bir KURT KAPANI yapılmaz.

3-Mithat Paşa Caddesinin, Vali Konağı ile Güzelyalı arası kalan bölümü; sağdan-soldan ara sokaktan her an, bir HÖDÜK "langırt" diye yola kendini atar ya da park halindeki bir araba, tam siz gelirken hareketlenir ve önünüzü kesip yola çıkar, isterseniz yol vermeyin.

4-Yeşildere Yolu.Bornova tarafından geliyorsunuz, trafik lambalarının orada yolun sağ tarafında, her nasılsa hala orada kalabilmiş bir tamirci grubu vardır (Şehrin ortasında), ve o tamircilerin oradan Yeşildere Yolu'na bir "Giriş" vardır.O "girişten" hiç sollarına yani sizin geliş yönünüze bakmadan "langırt" diye yola girerler.İsterseniz frenlere asılmayın.

5-Otoyoldan, Bornova yönüne giderken...Karabağlar ve Gaziemir "Otoyol Çıkışları".

Siz, sağ şeritten normal hızda giderken, birden aynanızda gri bir Clio-Megane ya da Doblo görünür.(Genelde, koyu gri takım elbiseli, jöleli saçlı, hayattaki tek başarıları 4 yılllık bir ünv. bitirmek olan bir zevat...Bunlar, kasko yapılmış şirket arabaları kullanırlar ve genelde kullandıkları araçlar İstanbul plakalı olur)Bu araç, sizi hızla sollar.Fakat, sollar sollamaz frene basar, aniden şerit değiştirip önünüzü keser ve Karabağlar-Gaziemir "Çıkışına" girer.
İsterseniz, bu mahluklar sinyal vermeden şerit değiştirip aniden önünüzü kestiklerinde yavaşlamayın

6-İnönü Caddesi, Konak tarafından gelip Narlıdere tarafına doğru uzanır.Balçova Meydanın oradan, alt tarafta bulunan ve İnciraltı'na gidilen bir tali yol vardır...Bu yolda, oto yıkamacılar ve otoparkı olan, kafe tarzı mekanlar vardır.Siz, motorla giderken, birden bir ingiliz önünüze çıkıp -DUR anlamında- el kaldırır, siz -"Noluyor yaw?" derken, birden bire bir 4*4 ya da BMW'nin önünüzü kestiğini görürsünüz.
Artık, durabilir misiniz, duramaz da çarpıp üstüne bir de SUÇLU mu olursunuz, duracağım derken düşüp kolunuzu bacağınızı mı kırarsınız? Orası size kalmış.

7- Daha, tehlikeli güzergah çok, hatta neredeyse "Tehlikesiz" yer hiç yok, şu an aklıma gelenler bunlar.
+35
abi sonuna kadar haklısın izmir deil mayın tarlası bide buna asfaltın durumu eklenince her gün binbir tehlike içindeyiz.izmir in yolları resmen köy yolu.çankaya alsancak arası daha yeni fuar davasına asfaltlandı nerdeyse 1 yıldır hergün küfür ediyodum orda yolların bozukluğundan öle cukurlar vardıki resmen içine düşçez nerdeyse.hele bucanın yollarını sölemeye gerek yok.BELEDİYE BİNASININ önünde öyle bi çukura girdimgi kaburgalarım sıkıştı resmen

explosion999
06 Eylül 2009, 01:54
bence tehlikeli yol yoktur tehlikeli sürücü vardır.:mrgreen:

skakfilozofu
06 Eylül 2009, 01:55
ankara'da havaalanından gelişte pursakları geçtikten sonra toki binalarının önündeki protokol yolunda ki benzinlik mevkiindeki viraj.kendimde bizzat o yolda kaza yaptım otomobille.nerdeyse hergün kaza olan bir yol ve kimse önlem almıyor.eğer o yoldan geçerseniz yerdeki lastik izlerine bakın hepsi yolun dışına çıkıyor.zaten yolun sağı yoldan 6-7m daha aşağıda.varın durumu siz düşünün.bunun dışında mesai çıkışı çift yönlü olarak sıhhiye-kızılay-bakanlıklar-akay-esat yolu her daim çile yoludur.

anılyuksel
06 Eylül 2009, 01:58
En rahat ettiğim hemen hemen hiç bir tehlike yaşamadığım yolda Kandıra yoludur.:cat:

abi bi yanlışın olmasın bana göre en sakat yol kandıra izmit yoludur ufak cc li motor ile ben bi keresinde gidiyodum öylesine amacım izmite gitmek değildi önümdeki araba 60 la gidiyo bende onu takip ediyorum geri zekalının biri aramızda 5 metre olmasına rağmen beni geçip aramıza girmeyi başarıyo ama araba ile yada büyük cc li bi motor ile giderken çok zevkli ve rahat bi yol 45 km boyunca 1 tane çukur ezik yama vs. yok ama ufak motorla çok sakat:)

mondial50tt
06 Eylül 2009, 02:25
nazilli-ödemiş yolu viraj+viraj+viraj . . . ,,,yazında izmir buca daydım zaten yollar daracık birde sağolsun eshot lar hız makinesi olunca başka seye gerek kalmıyo

Jagadam
06 Eylül 2009, 03:15
Siz, sağ şeritten normal hızda giderken, birden aynanızda gri bir Clio-Megane ya da Doblo görünür.

Tesadüf müdür bilmem, gri Megane ya da Clio sürücülerinin trafik fırıldaklığı yaptığına ben de çok şahit oldum.

Serk21
06 Eylül 2009, 05:17
Kocaeli
ışıklar mevkileri hep kamyon ve tırlar sayesinde ezilmiş,sonrasında çizilmiştir ışık görürseniz yeşilde olsa yavaşlayın ayrıca ışık ihlali hat safhada kontrol eden yok..

bursa yönüne değirmendere çıkışından başlayıp altınova çıkışına kadar sürekli yol çalışması var.benim bildiğim son 6 yıldır hep çalışma var fakat bir türlü bitmiyor.istanbuldan gelenlerin eskihisardan feribota binip topçularda inmeleri tavsiye olunur.(belkide bu yol çalışmasının bitmeme sebebi bu feribot sahiplerinden kaynaklıdır,kim bilir?)

aya
06 Eylül 2009, 05:31
1) ankara'da, istanbul yolunda çiftlik alt geçidi, ulusa geliş istikametinde çoğunlukla tam alt geçide girerken veya alt geçidin tam altında tıkanır. o yol hızlı gelinen bir yoldur ve tam alt geçide girerken aşağı rampa olduğu için farkedilmez trafiğin durduğu. bırakın motoru, araba için bile ciddi risklidir.

2) eskişehir yolundan anadolu bulvarına dönüşte, CHP genel merkez binası önündeki kavşakta, ışıkları geçtikten sonra sol şerit birden bire daralır ve orta refüj nerdeyse sol şeridin yarısına kadar çıkıntı yapar. eskiden daha kötüydü, biraz düzelttiler ama bilmeyenler için halen tehlikelidir.

3) istanbul yolu, eryaman istikametinde şaşmaz alt geçidinde, geçidin çıkışına doğru yolda ilginç bir eğim vardır. otomobille bile düz giderken farketmeden en sol şeritteyseniz eğimden dolayı aracınız orta şeride doğru kayıverir.

4) yine istanbul yolundan eryaman-batıkent ayrımında sağa dönerken hemen ayrımın ucundaki OPET istasyonundan çıkıp, istanbul yoluna girecek arabaların oluşturduğu ciddi bir tehlike vardır. kaç defa eryaman için sağa dönecek araçların, istasyondan çıkıp istanbul yoluna girmek için hızla sola doğru çıkan arabalar yüzünden dönüşü kaçırmak durumunda kaldığına bizzat şahit olmuşumdur.

Levsy
06 Eylül 2009, 07:21

Bu İstanbul'lu sürücüleri Allah islah etsin kardeşim (şu mübarek günde böyle diyeyim bari). Girdikleri trafiği berbat edip küfür yemekte üstlerine yok. Ankara'da arkadan hayvan gibi gelip poponuza dayanan, sizi sıyırırcasına sollayan, hızla geldiğinizi göre göre ve hatta size baka baka arayoldan önünüze çıkan bir sürücünün araç plakasına bakın, %90 34'tür.

remzi661
06 Eylül 2009, 07:29
Kimseyi ilgilendirmiyor ama yazayim yinede...
A59 un düsseldorft ta bitisi..
360 derece viraj.. Dön babam dön virajin sonu yok..
Belki yolunuz düserse diye yazdim...:mrgreen:

Nexagon
06 Eylül 2009, 13:13
Ankara'da, Atatürk Bulvarı üzerinden çankaya istikametine giderken kızılay ışıkları geçtikten sonra akay kavşağı girişten esat tarafı için sola dönerseniz orada keskin bir virazj vardır, işte o virajın tam sonudna bazen trfaık oluyor dolyayısyla da 10 metre geriden bile görülmüyor duvarlar ve kıvrım dolayısıyla. orada skaın beklemeyin, ve oraya yavaş girin, sağdan yanaşın.

TORAMAN
07 Eylül 2009, 14:34
Maverick35 hiç üşenmeden yazdığınız değerli bilgiler için teşekkürler.:rendeer:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:16 PM ----------

bence tehlikeli yol yoktur tehlikeli sürücü vardır.:mrgreen:

Görüşlerinize saygı duyuyorum.:)ama tehlikeli yola şöyle bir örnek vereyim; ilimizdeki Kartepe'ye Maşukiye ve Suadiye'den çıkış yolları vardır. Maşukiye'den giden yol kaymak gibi asfaltla kaplanmış güzelken Suadiye tarafından çıkışta bozuk-yaz sıcağında erimiş asfalt çukurlarla dolu bir yolla karşılaşırsınız.
Birgün yolunuz buraya düşüp bu yolların her ikisinide denerseniz aradaki farkı görürsünüz.:)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:21 PM ----------

abi bi yanlışın olmasın bana göre en sakat yol kandıra izmit yoludur ufak cc li motor ile ben bi keresinde gidiyodum öylesine amacım izmite gitmek değildi önümdeki araba 60 la gidiyo bende onu takip ediyorum geri zekalının biri aramızda 5 metre olmasına rağmen beni geçip aramıza girmeyi başarıyo ama araba ile yada büyük cc li bi motor ile giderken çok zevkli ve rahat bi yol 45 km boyunca 1 tane çukur ezik yama vs. yok ama ufak motorla çok sakat:)

Anılcığım eski Kandıra yolu vardı bir zamanlar bilirsin. Daracık sürekli virajlarla doluydu o zamanlar tehlikeliydi ama bana göre şimdiki Kandıra yolu mükemmel. Sadece arkadan gelen araçları kontrol edeceksin illa yolu ortalayıp gideceğim diye inatlaşmayacaksın gerekirse yolun sağına yanaşıp giderek arabaların seni rahatça geçmesini sağlayacaksın.:)
Ayrıca ben zamanında 70 cc. Peugeot mopedlede o yoldan çok geçtim bir sıkıntı yaşamadım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:27 PM ----------

Kimseyi ilgilendirmiyor ama yazayim yinede...
A59 un düsseldorft ta bitisi..
360 derece viraj.. Dön babam dön virajin sonu yok..
Belki yolunuz düserse diye yazdim...:mrgreen:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ne zaman ne olacağı belli olmaz bakarsın yolumuz birgün Almanya'ya düşer.:)

ad0man1ac
07 Eylül 2009, 14:40
Halk otobusu ıeet otobusu Taxi Hatlı minubus ve kafa guzel gıden Sehırıcı Harfıyat kamyonları dunya umrunda deıl adamların Bunların oldugu her yol Istanbul ıcınde !

tasarslan
07 Eylül 2009, 14:40
Adapazarı-Osmaneli güzerğahı Sebze meyve yüklü kamyonların yoğun olarak çalıştığı bir yol olması ve yer yer yol yapım çalışmalarının devam ediyor olması yolu tehlikeli bir hale getiriyor.(Yol üzeri genelde sollama yapılamadığı için uzun konvoylar olabiliyor)

R.a.c.e.R
07 Eylül 2009, 14:53
Örnek olarak bizim Kocaeli'nde en çekindiğim yol Sapanca yoludur arkadaşlar. Yol dar ve iki araç yanyana geldiğinde bisiklet dahil başka bir araca yer kalmaz.

Kesinlikle bu yolda çok dikkat edilmesi gerekir..

htmetin
07 Eylül 2009, 15:12
Bolu ili merkezde hemen hemen bütün yollar kör nokta hatta dümdüz giderken bile.heryer çukur ve heryer tuzak ama kendini dağlara vurdunmu tek tehlike virajlara hızlı girmek:)

ozgurakman
07 Eylül 2009, 16:13
balıkesir - edremit yolu. bütün yol mu tehlikeli olur :)
balıkesir - akhisar yolunun ilk 50 km.si (dinamitle patlatma yapılıyor - yol saat 15.00-18.00 arası kapalı pazar hariç) kapalı olan yol= izmir, manisa ve güney illerimizi bursa ve istanbul'a bağlayan yoldur :pr:
balıkesir çevre yolu - sürekli 90 derece virajlar ve tck tarafından konulan plastik tümsekler var

alix35
07 Eylül 2009, 16:28
1

.

bahsettiğin yolda bende kaza yaptım aniden parktan yola çıkan araç yüzünden önümde duran aracaçarpmamak için yere yapıştım...allahtan ki kaskım ve montum vardı yoksa 2 ay krık kolla gezecektim...:cat:

RoTTaN
07 Eylül 2009, 16:50
Bursa-orhangazi yeniköy kavşağı.rampa aşağı iniyosun keskin bir virajdan sonra hemen ışıklar karşına çıkıyo.

sularseller
08 Eylül 2009, 04:58
-Maslak,Ayazağa arası askeriyenin önündeki yol,geçen gün otobüs biçiyordu beni.Birde devamlı soğuk geliyor ormandan ordan geçerken bile montu giymek lazım 2 KM lik yolda ya.

-İstinye park,istinye arası,kaptırıyorsun aşağıya gelen arabalar senden fazla kaptırıyor rüzgarda biyandan ne oldum oluyorsun.

-Galata köprüsü

-Karaköy-iMÇ arasındaki köprü

-Karaköy sapağı,Mahmutbey gişelerine gelmeden İstoç sapağı ve civarı.

-Sultanahmet tramvay yolu (çok turist ve bilumum insan çıkıyor karşınıza)

-Aksaray,laleli,beyazıd a kadar bilumum ışıklar

-Beşiktaş,karaköy perşembe pazarı arası

-Perpa,okmeydanı SSK arasıdaki yol ve okmeydanı,kasımpaşa arası.

şimdilik aklıma gelenler bunlar

TORAMAN
08 Eylül 2009, 15:25
Kesinlikle bu yolda çok dikkat edilmesi gerekir..

Sapanca yolunu genişletme çalışmaları var temennimiz bir an önce bu çalışmaların tamamlanması yönünde ama uzun süreceğe benziyor.:pale:

TORAMAN
10 Eylül 2009, 15:32
Buraya mesaj yazıp bizi bilgilendiren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.:rendeer:

Mesajlardan anladığımız kadarıyla özellikle büyük şehirlerimizde yol-trafik sorunları küçümsenmeyecek boyutlarda..Umarım belirtilen güzergahlarda bir an önce çalışmalar yapılır ve trafikte rahat sürüş sağlanır.

speirs
10 Eylül 2009, 16:07
İzmit kuruçeme-otoyol ayrımı uzun düzlükten sonra tehlikeli bir viraj

TORAMAN
19 Ekim 2009, 15:28
Son zamanlar Sapanca kavşağını karmakarışık ettiler birçok araç ne yapacağını bilemiyor birden duruyorlar etrafına bakıyorlar trafiği daha kötü hale getiriyorlar bakalım sonu ne olacak?

ethemm76
19 Ekim 2009, 15:58
Abi Merhaba, 2 hafta önceki pazar günü Metehan la beraberdik, hatta beraberce Sapanca'ya gitmiştik. Sen de galiba o gün Kandıra taraflarında denize giriyormuşsun. İnşallah ilerki zamanlarda seni gerçek hayata da tanımak isterim.

İzmit - Sapanca yol kesiminindeki tehliyeki bende fark ettim. Özellikle tehlike Nuh Çim. Diş hastanesinin oradaki (Sapanca) kavşağından sağa girince başlıyor, tek gidiş geliş, yola kontrolsüz katılım, gerçekten tehlikeli. Bunu o gün bende sezmiştim.

Bu civardaki bence en tehlikeli kesim ise İzmit - Karamürsel arasındaki Gölcük ilçesi, 2 gidiş iki geliş duble yol ama, kontrolsüz o kadar çok yola katılım, karşıdan karşıya vızır vızır seni hiç görmemişçesine karşıya geçenler var ki, cep duraklar, duraklara devamlı giren çıkan minibüsler, otobüsler, Durağa kendini sığdıramayan koca otobüslerin bazen tamamen kapattığı sağ şerit. Karşıdan karşıya geçen araçların orta revüjde beklerken (acaba arkayı kurtardıkmı) şeklinde düşünerek biraz daha kendilerini yola atmak istemeleri. Gölcük çok karışık. Birden çok kiritik an yaşadım Gölcükten geçerken. Ama artık Gölcüğü çözdüm, oradan kritğe girmeden geçmeden tek bir yolu var. Sağ şerit cbf 150 için konuşursak 4. vites ve ortalama 50-60 km/h hız. Geçenlerde eğer motoru sokabileceğim bir yer olmasaydı sol şeritte ilerlerken karşıya geçmek için önüme kontrolsüz fırlayan bi araca
az kaldı vuruyordum. Baktım fren miren hikate, çünki araç tam önümde, kaçamazssam kesin vurucam. Kendimi sağ şeride attım. Ve Allahtan o anda sağ şeritte araç yoktu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:58 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:41 PM ----------

Ayrıca Gölcük' te, yukarda bahsettiğim Gölcük merkezden geçerken orta refüjdeki ve yolun kenarlarındaki çimleri sulamak için belirli saatlerde fıskıyeler çalıştırılıyor. Birde yazmışlar (Dikkat sulama çalışması vardır. Kaygan zemin!) Yani kayıp kaza yaparsanız özür dileriz dermişler gibi. Saçmalık. Bundan dolayı çok kaza oldu ve bizlerde şahit olduk. Ama halen belediye çimleri bu şekilde sulamaktan vazgeçmiyor.

Emrah.ark
19 Ekim 2009, 16:17
Didim akbük yolu..Dümdüz olduqundan minizbüs otomofil allah ne verdiyse basıyo ama motosiklet için aynı şeyi söliyemicem yol mayın tarlası gibi her yerde ya asfalt yaması ya çukur:farao:

agecu
19 Ekim 2009, 16:21
istanbulda en çok korktuğum çekindiğim yol araba ile geçsem dahi haliç köprüsü oldu. 3 tane yakınım bu köprüde vefat etti 2 si motosiklet kazasıydı psikolojikmidir bilemem ama hep çekiniyorum. Bu yüzden biri haliç köprüsü ortasında gece 1 de olmak üzere biri mecidiye köy istikametinde biride topkapı istikametinde 3 defa yolda kaldım aynı bölgede. Birde topkapıdan otoyol istikameti ile şimdiki ikea nın olduğu yerdeki viyadük de yol çok kötü bozuk ve aşırı rüzgar oluyor 60 ı geçemiyorum korkudan.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:20 PM ----------

unutmuşum yazmayı kusura bakmayın. birde dolapderden mecidiye köy istikametine giderken perpanın tam arkasın da bomanti dönüşü var üç şeritli yol birdan sağa döndüm o kadar keskin ve rampalı bir yer son anda durabildim dönmeye devam etseydim kesin ya düşerdim yada karşıya uçardım buraya da dikkat...

TORAMAN
19 Ekim 2009, 16:25
Merhaba ethemm76...Metehan'la Sapanca'ya yaptığınız gezi öncesi benide çağırdınız sağolun ama deniz sezonu kapanışı yapalım diyerek Kandıra-Seyrek'e eşimle gitmiştim o yüzden gezinize katılamadım aynı şehirde olmamıza rağmen bir türlü görüşemedik inşallah birgün o da olur.:)

Geçenlerde biraderlerimle beraber Ulaşlı'ya balığa gitmiştik o yol üzerindeki tehlikeleri farketmemek mümkün değil. Yol yapım çalışmaları yolun kenarında kazınmış asfalt vs.özellikle biz motosiklet sürücüleri için tehlike arzediyor.

m.şanveren
19 Ekim 2009, 16:30
çorum/kırkdilim yolu. allah kimsenin yolunu bu yola düşürmesin

http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.yerelhaberajansi.com/resimler/991_kirkdilim1.jpg&imgrefurl=http://www.yerelhaberajansi.com/haber_detay.asp%3FhaberID%3D66&usg=__EB3EdsMGOOYiWT16RvJwsvyvotU=&h=382&w=570&sz=107&hl=tr&start=2&tbnid=iUzQvMJt9vNsbM:&tbnh=90&tbnw=134&prev=/images%3Fq%3D%25C3%25A7orum%2Bk%25C4%25B1rkdilim%2 Byolu%26gbv%3D2%26hl%3Dtr