PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeniyim yardımcı olurmusunuz

ci_wan
04 Eylül 2009, 05:48
Merhaba arkadaşlar ben SUPER SPORT almak istiyorum motor deneyimim hemen hemen yok diyebilirim sadece arada eşten dosttan arada almışımdır heves için 15 senedir araba kullanıyorum boyum 1.78 kilom 77 ben doğuda bir ilçecedeyim burda fazla motor yok o yüzden 125cc doğru düzgün yok bende burda alıp tekrar satma imkanı fazla olmadığı için 600cc bir motor almayı düşünüyorum. Burda bir arkadaşım var onda suzuki 1300r hayabusa var yarış deneyimide var elinden geldiğince yardımcı oluyor motor bilgisi olarak ayrıca kendime çok güveniyorum
-sizce sağlam bir eğitimle 600cc kullanabilirmiyim?
-honda 600rr mı yamaha R6 mı?(honda sağlam diyorlar benim favorim R6 tabi görünüş olarak)
-Yaklaşık 14-15 bin lik bütçem var.
-birde konu ile pek alakası yok ama arkadaşın motorunda orjinal YOSHIMURA üçgen egzos var geçenlerde trafik egzosun sesi yüksek olduğu için ceza kesti böyle bir hakları varmı merak ettim gerçi kaymakam ceza kesilmesini istemiş sesten rahatsız olmuş falan dedilerde böyle bir ceza kesme yetkileri varmı?
& İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. bol keyifli sürüşler dileğiyle &

remzi661
04 Eylül 2009, 05:51
En iyisi 1200cc ile basla arkadasim..
CC yükseltmek icin bizi yormazsin en azindan...
600cc neki.. Gülerim...

RCP41
04 Eylül 2009, 06:00
öncelikle hoş geldin.
Ne güzel bak arkadaşın varmış hayabusa gibi bir makinesi var. Tecrübesine de güveniyorsan ona danış derim. Yoksa burda her kafadan bi ses çıkacak ne yapacağını şaşıracaksın.. Bende eski değilim burda ama eski bi motorcu sayılırım. Eğer kendine yani şeytana uymayacağına ve bindiğin gibi daha bi tecrübe yaşamadan gazlamayacağına inanıyorsan al derim ss.. Ama tutamam kendimi allah ne verdiyse.... gazlarım Diyorsan ufaktan başla..

Spist
04 Eylül 2009, 06:10
Yamaha fazer e bir bak, ss den vazgeçeceksin :)

egelim 43
04 Eylül 2009, 06:57
En iyisi 1200cc ile basla arkadasim..
CC yükseltmek icin bizi yormazsin en azindan...
600cc neki.. Gülerim...

1200 de az gelir bence direk sende bi hayabusa al iki arkadaş paşa paşa gezin:pr: hem böylece kaymakamı 2 kat fazla deli edersiniz.Belirli bi db den fazlası yasak eqsoz sesinin tabikide ceza yazma hakkı var trafiğin bebekler emeklemeden direk koşabilir diosan direk 600 cc al derim başkada bi şey demem

hao_asakura
04 Eylül 2009, 16:17
bencede burda herkes bişi dicek hayabusası olan arkadaşın varmış. o sana öğretir. baya çalışır ve kontrollü olursan bence yaparsın ama şeytanın işi belli olmazz.

bence buraları okuma burda sana ağzına geleni sölicekler. racinge binen binmeyen herkes yorum yapıcak o yüzden bu foruma böle şeyler yazma.

immortalboss
04 Eylül 2009, 16:33
Abicim diyecekleri o ki 600 cc makine ile motosiklet kullanılmaya başlanmaz.600 cc bir yarış motoru 120-130 hp güç üretebilir.Bu aletler şakaya gelmez.Gaz kolunun üstüne sinek konsa 200 yapar.1000 cclik bir racing 1. viteste 120-130 km hız yapabiliyormuş.Senin tecrüben buna yeterli değil.Git önce kendine ybr,windy,apache gibi bir motosiklet al derim.Hatta dahada zorlanırım diyorsan.(hiç sanmıyorum diyeceğini!!!) Cub diye tabir ettiğimiz yarı otomatik motosikletlerle başlamalısın.Ayrıca motosiklet ve otomobil arasında teknik olarak farklar vardır.Hiç yatarak viraj dönen bir otomobil görmedim.Diyeceğim şu 125 cc bir naked yada commuter alınır.Motor sıkılmadan defalarca tecrübe kazanarak yavaş yavaş cc büyütülür.Yada cub tarzı motorla başlanıp vitesliye ordan da race makineye geçiş yapılır. . .İyi forumlar. . .

Doru
04 Eylül 2009, 16:48
Öncelikle hoş geldin. Üyeliğin hayırlı olsun .Gerçi ben de eski motorcu , yeni üyeyim. Diyeceğim şu ki.: şu ana kadar yazılanların hepsi harfi harfine doğru. Bence kulak ver. :silent:

Omicron
04 Eylül 2009, 16:48
Abicim diyecekleri o ki 600 cc makine ile motosiklet kullanılmaya başlanmaz.600 cc bir yarış motoru 120-130 hp güç üretebilir.Bu aletler şakaya gelmez.Gaz kolunun üstüne sinek konsa 200 yapar.1000 cclik bir racing 1. viteste 120-130 km hız yapabiliyormuş.Senin tecrüben buna yeterli değil.Git önce kendine ybr,windy,apache gibi bir motosiklet al derim.Hatta dahada zorlanırım diyorsan.(hiç sanmıyorum diyeceğini!!!) Cub diye tabir ettiğimiz yarı otomatik motosikletlerle başlamalısın.Ayrıca motosiklet ve otomobil arasında teknik olarak farklar vardır.Hiç yatarak viraj dönen bir otomobil görmedim.Diyeceğim şu 125 cc bir naked yada commuter alınır.Motor sıkılmadan defalarca tecrübe kazanarak yavaş yavaş cc büyütülür.Yada cub tarzı motorla başlanıp vitesliye ordan da race makineye geçiş yapılır. . .İyi forumlar. . .

:cat::cat::cat::cat:

halitcix
04 Eylül 2009, 17:10
kafana gore

qsTah
04 Eylül 2009, 18:49
R6 ile başlayacağım diyor.. poff :cyclopsan:pr::pr:

ofc
04 Eylül 2009, 18:57
Bence daha ucuz bir intihar yöntemi seçmelisin ki mirasçılarına hurda bir motor kalmasın :pr: Ss makina ile başlanmaz güzel arkadaşım ... Cbr 125 yada Ybr 125 gibi tercihler yap ondan sonra geçiş yap derim ben :cat:

myagdi
04 Eylül 2009, 19:03
Ben 125 cc scooterle başlayıp CK 125 ile eğitim aldıktan sonra, ilk motorum olarak 250'lik scooter aldım. 125'lik ile 250'lık arasındaki 50 kg'lık ağırlık farkı dahi yokuşta durduğumda, park ederken, sık dur-kalk yaptığımda beni yoruyor. :)Bir sene 150'lik kullandıktan sonra mı 250'ye geçseydim dediğim oluyor.

ozrace
04 Eylül 2009, 19:09
bence arkadaşının hayabusası ile deneme sürüşleri yap.alışabilirsen ona göre kararını ver

ci_wan
05 Eylül 2009, 01:20
bencede burda herkes bişi dicek hayabusası olan arkadaşın varmış. o sana öğretir. baya çalışır ve kontrollü olursan bence yaparsın ama şeytanın işi belli olmazz.

bence buraları okuma burda sana ağzına geleni sölicekler. racinge binen binmeyen herkes yorum yapıcak o yüzden bu foruma böle şeyler yazma.

Teşekkür ederim yorumun için. benim zaten yarışlara katılma pilot olma sevdam yok sadece motorun görünüşü çok hoşuma gidiyor şeytana uyacağımı pek sanmıyorum (umarım). arkadaş çok deneyimli yapabileceğimi söylüyor.
Bazı arkadaşlar intihar yazmış nerdeyse bu kadar büyütülecek bişi oladuğunu düşünmüyorum ayrıca ölüm tabut intihar gibi kelimeler yeni başlayanları soğutur sanırım. yorum yapan herkese TEŞEKKÜRLER

karasahin
05 Eylül 2009, 01:47
Honda güvenli sürüş eğitimi 1 ve 2 ye başla derim en azından ufak bir tecrübe kazanırsın sonra alırsın 600 lük makineni.(eğer direk 600 lük alacam diyorsan ki bence ASLA yapma)

125 lik bi makine al satmak için dert etme kargoyla başka bir ile nakliye edersin :)