PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sprey boya Nasıl cıkar

Lantas
03 Eylül 2009, 20:36
Arkadaşlar motorumu 2.el aldım ve Daha önceki sahibi motoru Casati adlı boylarla 5-6 defa boyamıs sarı grı kırmızı sıyah ...... bütünbunların hepsini nasıl cıkartabilirim bütünyapılan boyayı Çıkartıp Boyatmayı düşünüyorum Bu tip Sprey boyalar nasıl Çıkar?:pr:

Arjantinli69
03 Eylül 2009, 20:41
selülozik tiner ile çıkmayan boya yok.ama yavaş yavaş uygulama yapmalısın.kolay gelsin.

vlad1462
03 Eylül 2009, 20:42
boya çıkarmak için özel boya sökücü maddeler mevcut. sürüp bekliyosun, kısa bi süre sonra boya kabarıp kendiliğinden atıyo. bunun haricinde zımpara yaparak eski boyayı bi ölçüde sökebilirsin.

takendy
03 Eylül 2009, 20:46
eski usül zımpara ile yap uğrasırsın ama gerçek sonuç alırsın

Lantas
03 Eylül 2009, 20:50
selülozik tiner ile çıkmayan boya yok.ama yavaş yavaş uygulama yapmalısın.kolay gelsin.

Hocam cok sagol yarın sbah hemen denicem Zımpara yapmaktan kolarımı hıstemıyorum :queen: Boyacıkarıcı sprey gıbi madeler ne kadar işe yarar bilemiyorum fakat tiner cıkartmazsa bu madelerden alıcam Birde tineri nasıl uygulıycam bi beze flan sürüpmü yoksa süngerle flanmı

Birde bi arkadaş gress yagı sür cıkartır dedı acaba doğrumu?

storm150_mmk
03 Eylül 2009, 20:55
arkadaşım az önce kendi motorumun siyah yerlerini boyadım yaptığım tek sey zımpara sonra temizlik ondan sonra normal boya cımparayı hafif sürdüm üzerindeki cilayı atsın diye ve boyadım cok güzelde oldu
yarın kuruyunca istersen resmini atarım..

skakfilozofu
03 Eylül 2009, 21:07
hidrolik yağı :queen:

BreakerRuz
03 Eylül 2009, 21:30
Solvent...

Ramazan Can
03 Eylül 2009, 21:44
boya sökücü kullanmalısın...

immortalboss
03 Eylül 2009, 23:46
hiç kendin çıkarmayı deneme derim.Zaten boyatacaksan boyacı onun boyasını çıkarır.3 saat uğraştım bisikletin yazısı ile.Çıkmadı gavur.Sonra aldım elime taşı başladık kadroya sürtmeye.Çizilmiş kadro adamda altına astarı güzel atmamış.Sırıttı.En güzeli kaliteli bir boyacı bul.Söksün güzelce boyayı.Zımpara,astar,boya hepsini halleder.

ceyhun__22
03 Eylül 2009, 23:57
hidrolik yağı :queen:

o boyada suikast için ideal ! :) sevmediğin adamın arabaya at güneşin altında bi gıdım ve kaç :queen:

snaken
04 Eylül 2009, 00:00
10 tl ye boya sökücüler var al sür 15 dak belke bezdle sil tertemiz ugraşma hiç derim ben

serdar46
04 Eylül 2009, 00:20
boya sökücüler plastik kısımları eritebiliyor dikkat edin

Lantas
04 Eylül 2009, 01:24
Hoca Plastik bana lazım sımdı boya sokucu risklimi yani tek sansım zımparamı ? arkadaşlar daha motorun Ön tarafı bıtıremedım kolum koptu zımpara erıdı nasıl yapıcaz bnu ?Tiner flan olmazmı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:24 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:50 PM ----------

Birde su sorum olacak selilozik boyaya vernik atılırmı
http://www.hepsiburada.com/motip-sprey-boya-parlak-siyah/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otso60250154071
bu boyadan almak ıstıyorum sizce buna vernik ve cila olurmu

storm150_mmk
04 Eylül 2009, 01:28
abicim elinde avuç içi taşlama makinası varsa onların zımpara ucları var tak onu birde ince zımpara tak ucua hic yorulmadan zımparala.... oda olmadıı boyacıya götürdüğünde boyadan önce cıkartmak zornda zaten ..

BreakerRuz
04 Eylül 2009, 01:38
Solvent...

Pek kale alınmadı ama boyanın hayatını kaydıran şeyin ismini verdim yukarıda ben...

ReBeR
04 Eylül 2009, 02:04
biz serviste sulandırıp dış ünite temizliyorduk gerçekten iyidir. ama boya sökücü daha iyi sonuç veriyor ve plastiğe zararı yok.3. boyamam grenajı ve hep bunla söküyorum. sür çok bekleme nemli bezle sil. ama sakın eldivensiz ve kolların açık yapma geldiğinde acayip yakıyor.

kartalizma07
04 Eylül 2009, 02:08
fren hidroliği sür sabaha çıkar... ustam dedi

Lantas
04 Eylül 2009, 12:26
Tmm Çok Arkadaşlar neten bitane boya sökücü alıcam geldınde denıyıp sonucu yazarım

Lantas
07 Eylül 2009, 23:45
Arkadaşlar Hepsiburadada boya sökücü var fakat Selilozik boyayı çıkartırmı bi yardım lütfen yada link verebilen olursa daha iyi olur saygılar

Olcay Avşar
08 Eylül 2009, 10:02
Boya sökücü plastiğe zarar verir, metal kısımlarda problem olmaz ama plastik kısım tehlikeli. Başıma geldiği için emin konuşuyorum :)

Selülozik tinerde plastiğe zarar verir uzun süreli temaslarda, zaten çok uğraştırır tinerle sökmek mantıklı değil.

Boya işi sabır işidir, doğru seçilen zımpara numaraları ile sabırla ve yavaş yavaş zımpara yapılmalıdır.

Kaldıki boyayı komple neden sökmek istiyorsun? Zımparalayıp yüzeyi uygun hale getir ve tekrar boya. Boyayı komple kaldırıp saca ulaştığında çok kaliteli ve profosyonel bir şekilde astarlaman lazım.

Boşuna iş açma başına yani.

hokahey
05 Mart 2019, 00:20
benim oğlan plakayı sprey boya ile boyamış. nasıl çıkarabilirim?