PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yenı farlar tek yanıyor

treis
02 Eylül 2009, 23:44
herkese merhaba
2 gun evvel yenı bır motor aldım sym 200 evo sımdılık herseyı ıle mukemmel gıbı sadece bır sorum var paylasmak ıstıyorum
yenı model tum motorlarda (ab yasaları geregınce artik boyle dedıler) cift far olanlarda iki far birden yanmiyor bırı uzun oburu kısa olarak devreye gırıyor ve sankı bır lamba arızalı ımıs ımajı verıyor yanı benım hosuma gıtmedı arastırdıgımda ıkı farı bırden yakabılme ımkanı var ya uzun ya kısa olarak ıkısıde bırden yanabılyor
sımdı 300 km de rodaj bıtınce yanı yarın oburgun bakıma gıdıcem farları yukarda yazdıgım gıbı yaptırmayı dusunuyorum acaba bır problem olurmu bılgısı olan arkadaslardan tavsıye alabılırsem daha net karar verıcem
tesekkurler

anılyuksel
02 Eylül 2009, 23:49
anlatmak istediğini tam anlamadım ama olay şu ise ampüllerin tek hüzmeli ise(h7 gibi) ayrı ayrı farlar olmak zorunda kısa ve uzunlar için ama farlarını ikiside h4 ise birinin kısası diğernin uzunu yanıyosa orada bi problem var sen en iyisi servisine danış:cat:

storm150_mmk
02 Eylül 2009, 23:52
ya abicim bırak kalsın ben scooter ıma 70 wattlık ampul takınca sol kısa sağ uzun oalrak ayarlamıstım kendim yaptım .. süperde ldu uzaktan ss gibi duruyor :D

treis
03 Eylül 2009, 00:00
servısle konustum yenı tum totorlarda 2 far artık ab yasaları geregınce yasakmıs yanı bırı uzunfar oburu kısa olarak yanıyormus suzukı sym ve tum ıtalyan motorlarda boyle enazından

anılyuksel
03 Eylül 2009, 00:18
şöyle sorayım sen motorunun far tiplerini biliyormusun h1-h3-h4-h7-9006-h11 daha ampül tipi varda ya h7 dir yada h4 tür çok ufak bi ihtimal uzunların h1 olabilir önce mapül tipini öğrenmen lazım