PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF'de karar kıldım

alemdar2442
31 Ağustos 2009, 11:31
Sonunda araştırmalarım sonucu mondial,ramzey,kuba,kanuni,motosan,apachi,monero,y amaha gibi bir sürü markanın 250 cc ve altı olan bütün motorlarını o kadar inceledimki adeta onlarla yatıp onlarla kaldım desem yalan olmaz. Önce benim ne istediğimi sordum kendime cross mu? Şehir içi kullanımada uygun olacak birazda yakışıklı tabi. Ben her zaman dağ tepe gezecek birimiydim ? Hayır, arada bir olursa zaten gideceğim yaylalarında yolu olur zaten, benim kafam commuter ile cross motor arasında gidip geliyorduki ben yeri geldiği zaman hız yacak (100-120) , konforlu (bir o kadarda eğlenceli) , 250 cc altı ve güvenilir bir marka olsun istiyorum dedim. Ve işte uzun araştırmalarım sonunda cbf dedim ve artık ne istediğimi biliyorum kafam eskisi gibi karışık değil .
cbf ' bence tek eksiği var oda ayaktan çalıştırma olmaması akü biterse ne olacak neyse tek eksiği bu olsun ne yapalım ...
Şimdi ise ikinciel'mi alayım yoksa 0 km 'mi ben o kadar para veriyom bari 1000 lira fazla veriyim 0 km alıyım diyom ama sizede sormadan edemedim 0'mı ikinci elmi ?

HTBAYDAR
31 Ağustos 2009, 11:54
Bence cbf al, 2. el al, 250lik al... 2 kişi 150lik makina diğer araçların sıkıştırması durumunda uzayamıyor. Tam yükle yokuşlarda da çekmemezlik edebiliyor.

scuderia06
31 Ağustos 2009, 11:58
cbf lerin bir sorunu daha var oda yağ yakması :farao: ayrıca sinyal gibi parcalarıda pahalı ama tercih senin seviyosan mutlu etcekse seni sorun yok :cat:

alemdar2442
31 Ağustos 2009, 12:30
cbf lerin bir sorunu daha var oda yağ yakması :farao: ayrıca sinyal gibi parcalarıda pahalı ama tercih senin seviyosan mutlu etcekse seni sorun yok :cat:

cbf'ler sorun çıkarmaz diyolardı ama :pale:

immortalboss
31 Ağustos 2009, 12:49
bunu bende duymuştum çok az miktarda da olsa yağ yakıyormuş.

ortadadogulu
31 Ağustos 2009, 12:56
kuryelere sorakcasın. kullanıcıına soracaksın. hocam dedi birisi kazık yesem honda. ne olmuş. motor yağ yakıyor. 5 lik aldım bir tane azaldıkça takviye ediyorum diyor. hiç de sorun yaşamamış. adam 30 000 km de.

KaPTaNHaSaN
31 Ağustos 2009, 13:07

ikinci el al derim. 1000 lira cebinde kalır. 2. elin lastiklerimi kötü? Alırsın bir metzeller veya pirelli olur biter. orjinal gelenden daha ii hemde. Ben ikinci el aldım nisan da 2750 di alış fiyatım. 1200 lira civarında kar ettim. ön lastik aldım bindiğim km kadar da bakım yaptım. bu kadar. motor patlasa metehan yaptırdı 500 lira. serviste. hala 750 tl kalır. ben ucuza alıp ucuza satma taraftarıyımdır.
yağ yakmayan motor varmı acaba? doğa kanunlarına aykırı. 2000 km de yağ değişimi var ben baktığımda eski yağı kutuya boşaltıyorum 100gram eksik çıksa motorun içinde hiç mi kalmıyor yağ. kaldıki bu sıcakta hep tam gaz dip gaz sürüyorum. İzmir havası hiçbirşeye benzemiyor.
bak ybr yağ yakmıyor ondan da alabilirsin :)

Lucas
31 Ağustos 2009, 13:10
Panda olarak hitap ettiğimiz arkadaş iyisi ve kötüsüyle tüm yönlerini açık açık ortaya koyacaktır bahsi geçen motorun. Bana 2. el almak hep daha mantıklı gelmiştir.

E-M-R-E
31 Ağustos 2009, 14:25
al ikinci el daha yol görmemiş motorlar sıfırdan farksız 0 aldığın motor zarardır diye düşünüyorum fikir değiştirsen satmaya kalksan satamassın istediğin fiyatı vermezler piyasanın altına düşersin bi sürü tantana 3 binde 6 binde cbf ler var araştır derim . .

Arjantinli69
31 Ağustos 2009, 14:43
bence de her zaman 2.el.kafana göre masraf yaparsın.:P

askon
31 Ağustos 2009, 15:52
bence de her zaman 2.el.kafana göre masraf yaparsın.:P

yok kafana göre değil motora göre yaparsın masrafını:pale:

emir27
31 Ağustos 2009, 15:57
İkinci el:cat:

sysroot
31 Ağustos 2009, 15:58
2. EL her türlü bizim gibi 0 alıpda zarara girme bi farkı yok 0la ikinci elin doğru dürüst temizini bul yeter.

alemdar2442
31 Ağustos 2009, 16:24
peki arkadaşlar ben 17 yaşındayım seneye almayı düşünüyom askere gitmeden 1 sene sürerim askerden sonramı alsam yoksa ?

VaScO1925
31 Ağustos 2009, 16:42
alma cbf dandik yağ yakıo tırt motor hoop trıt tırt

alemdar2442
01 Eylül 2009, 10:34
alma cbf dandik yağ yakıo tırt motor hoop trıt tırt

alem adamsın VaScO1925 hiç gülesim yoktu ''hoop trıt tırt'' :queen:

acun0
01 Eylül 2009, 10:41
cbf ye o paralar yazık be ikinci el temizi 3000 lira 500 alım satım 3500 eder yenisini almak mantıklı degilmi illada bu motoru alacagım diyorsan

Reşit
01 Eylül 2009, 11:21
Bu motorla geçiş süreci yaşayacaksan 2. el al derim. Çünkü satarken aldığın paranın çok az altında bir fiyata satarsın. Ama ben ömür boyu kullanacağım diyorsan sıfır al. :cat:

hirkil
01 Eylül 2009, 12:01
cbf güzel görünümlü bir makine kronik sorunları var onları kabul ettiğin sürece yıllarca binersin ama ben senin yerinde olsam cbf 250 ye bakarım. temiz bir 250 lik uzun vadede daha iyi olur :wiinkk:

TORAMAN
01 Eylül 2009, 15:30
peki arkadaşlar ben 17 yaşındayım seneye almayı düşünüyom askere gitmeden 1 sene sürerim askerden sonramı alsam yoksa ?

Senin ehliyetinde yoktur iyisimi askerden geldikten sonra hem ehliyetini hemde motosikletini alırsın şimdiden kafana takma.:)

hao_asakura
01 Eylül 2009, 21:07
arkadaşım bence 2 el al. hemde baya eeski. sonra bin baya öğren 1 senede sana bisiklet olur o. askere giderken satarsın dçnüşte 250 yada 600lük bişi alırsın.

Özer
01 Eylül 2009, 22:14
Senin ehliyetinde yoktur iyisimi askerden geldikten sonra hem ehliyetini hemde motosikletini alırsın şimdiden kafana takma.:)

17 yaşındaysa elbette Sürücü Belgesi yoktur.....
Askere git-gel ondan sonra al:bounce:

alemdar2442
02 Eylül 2009, 11:04
Benim çevremdeki arkadaşların cup , commuter tarzda motorları var arada bende sürüyom ama benim olmayınca işte bende alasım geliyo dayanamıyom onlarda benim gibi ehliyet felan yok 1 sene idare etsek olmazmı ?

kurubuz
02 Eylül 2009, 11:31
cbf 150 uzun süre kullandım. Yağ falan yakmıyor. Zaten 2000 km de bir yağ değişimi var. 2000 km de 100 gram yağ yaksa bile farkına varmazsın. Sınıfının en iyilerinden ve kuryelerin 1 numaralı tercihi, adamların bir bildiği var ki alıyorlar. Parçaları çok ucuz. CBF 250 alma parça parasından yanarsın, 250 nin parçaları 600 f den bile pahalı , bir amortisöt 1000 tl, gerisini sen hesapla.

Konuştuğum kuryeler motoru 15 bin e kadar kullandıktan sonra kilometre fişini çektiklerini ve motoru 100 bin gibi sattıklarını söylediler. CBF 150 yi 2.el alırken böyle bir tuzağa düşebilirsin. Ya tanıdıktan al yada sıfır al. Benim tavsiyem sıfır almandır.

hao_asakura
02 Eylül 2009, 15:33
benimde yaşım 17 ama 6 aydır ehliyet var.

_UnReaL_
02 Eylül 2009, 15:38
Tvs apache yi araştırdınmı?

htmetin
02 Eylül 2009, 15:42
Toprağım benim hemşerim benim Cbf ikinci el almana grek yok zaten aşırı pahalı bir motor değil bence taksitli git al 0 km bir tane bin paşa paşa.. kurye dışında şikayeti olanda görmedim sende iş için değil binmek ve zevk için alacaksan bence biçilmiş kaftan diyorum. ama iki kişi uzun yol yemez yese bile seni deli edebilir.

CallofJuarez
02 Eylül 2009, 16:09
Sen iyi bir araştırmacısın.İlk mesajında beklentilerini yazmışsın.Beklentilerini karşılayacak motor olarak da cbf150 demişsin.Çok doğru bir yoldasın.Sakın başka bir modelin aklını çelmesine izin verme.CBF150 senin de dediğin gibi çok rahat sürüşü olan , oldukça keyifli bir motordur.Hem şehir içinde , hem uzun yolda , hem de enduro olarak kullanabilirsin.Her kullanım için en uygun motor diyebilirim.Hiç korkmadan tarlaya bile girebilirsin.Merak etme kolay dağılmaz.Yıllarca kullansan bile bi tane civatası bile gevşemez.Uzun yola çıktığında da 110-115 km hızlarla istediğin yere gidebilirsin.Yokuş aşşağıya 125 bile görürsün.Bence kesinlikle ikinci el almalısın.3.000 TL civarı çok temiz 2008 model aksesuarlı cbf150 bulabilirsin.Pazarlıkla 2.750'ye bile alabilirsin.Sıfırına hiç gerek yok.

kurubuz
02 Eylül 2009, 16:42
Noter + sigorta + trafikçi + vekaletname yaklaşık 400 tl para vereceksin. ikinci el TEMİZ bir motoru 3000 e alsan bunlarla beraber 3500 e gelecek. E zaten adamlar sana anahtar teslim 4000 e motoru veriyorlar ( belki daha ucuzlamıştır sezon sonunda) . Hem vade farksız taksit imkanı veren bayiler de mutlaka vardır. İkinci el cbf 150 almak akıl karı değil.

71Hakan71
02 Eylül 2009, 17:05
benimde yaşım 17 ama 6 aydır ehliyet var.

aynı yastayız[92liyim] benımde 6 aydır ehlıyetım var fakat devlete gore 17 doldu.18 yasının ıcındeyız suan 17 degıl...

benım anlamadıgım herkez bu motorları kurye kullanıyor dıyor.kuryeler sadece cbf mı kullanıyor ? sakaryada yasıyorum ve cevremde cbf kullanan bıtane bıle kurye gormedım.viteslı gordugum kuryelerın hepsınde ybr vardı :wiinkk:

alemdar2442
02 Eylül 2009, 19:06
Tvs apache yi araştırdınmı?

apache'yede baktım seri atak bir motor cbf'le hemen hemen aynı fiyatta ama taş gibiymiş cbf kadar eğlenceli ve konforlu değilmiş diye duydum , eğer konfor yoksa bende yokum ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:55 PM ----------

cbf 150 uzun süre kullandım. Yağ falan yakmıyor. Zaten 2000 km de bir yağ değişimi var. 2000 km de 100 gram yağ yaksa bile farkına varmazsın. Sınıfının en iyilerinden ve kuryelerin 1 numaralı tercihi, adamların bir bildiği var ki alıyorlar. Parçaları çok ucuz. CBF 250 alma parça parasından yanarsın, 250 nin parçaları 600 f den bile pahalı , bir amortisöt 1000 tl, gerisini sen hesapla.

Konuştuğum kuryeler motoru 15 bin e kadar kullandıktan sonra kilometre fişini çektiklerini ve motoru 100 bin gibi sattıklarını söylediler. CBF 150 yi 2.el alırken böyle bir tuzağa düşebilirsin. Ya tanıdıktan al yada sıfır al. Benim tavsiyem sıfır almandır.
bencede 0 km ilk defa alacağım için sonra üzülmeyelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:57 PM ----------

Toprağım benim hemşerim benim Cbf ikinci el almana grek yok zaten aşırı pahalı bir motor değil bence taksitli git al 0 km bir tane bin paşa paşa.. kurye dışında şikayeti olanda görmedim sende iş için değil binmek ve zevk için alacaksan bence biçilmiş kaftan diyorum. ama iki kişi uzun yol yemez yese bile seni deli edebilir.

ben cbf çift kişi rampayı nasıl çıktığına şahit oldum hele vites geçişleri tık tık
4 zamanlı'damı şişiyo yoksa :queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:02 PM ----------

Sen iyi bir araştırmacısın.İlk mesajında beklentilerini yazmışsın.Beklentilerini karşılayacak motor olarak da cbf150 demişsin.Çok doğru bir yoldasın.Sakın başka bir modelin aklını çelmesine izin verme.CBF150 senin de dediğin gibi çok rahat sürüşü olan , oldukça keyifli bir motordur.Hem şehir içinde , hem uzun yolda , hem de enduro olarak kullanabilirsin.Her kullanım için en uygun motor diyebilirim.Hiç korkmadan tarlaya bile girebilirsin.Merak etme kolay dağılmaz.Yıllarca kullansan bile bi tane civatası bile gevşemez.Uzun yola çıktığında da 110-115 km hızlarla istediğin yere gidebilirsin.Yokuş aşşağıya 125 bile görürsün.Bence kesinlikle ikinci el almalısın.3.000 TL civarı çok temiz 2008 model aksesuarlı cbf150 bulabilirsin.Pazarlıkla 2.750'ye bile alabilirsin.Sıfırına hiç gerek yok.

eğer bir motor alacaksam onu ben açmalıyım diye düşünüyom belirli bir zaman sabredip sonra :cherry:

_UnReaL_
02 Eylül 2009, 19:42
apache'yede baktım seri atak bir motor cbf'le hemen hemen aynı fiyatta ama taş gibiymiş cbf kadar eğlenceli ve konforlu değilmiş diye duydum , eğer konfor yoksa bende yokum ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:55 PM ----------

bencede 0 km ilk defa alacağım için sonra üzülmeyelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:57 PM ----------

ben cbf çift kişi rampayı nasıl çıktığına şahit oldum hele vites geçişleri tık tık
4 zamanlı'damı şişiyo yoksa :queen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:02 PM ----------

eğer bir motor alacaksam onu ben açmalıyım diye düşünüyom belirli bir zaman sabredip sonra :cherry:

Benim ilk motorum apache idi geçen sene almıştım 10 bin km yaptım hiç yolda bırakmadı atak ve seri idi. tek sıkıntısı vibrasyon. 1 ay önce motorumu sattım
cc büyütmek için, şu aralar tekrar sıfır apache almayı planlıyorum, 3500 TL. anahtar teslim veriyorlar. Önce kullanmanı tavsiye ederim ondan sonra karar ver.

KöR_CeRRaH
02 Eylül 2009, 19:49
2.el alacak san motoru görmeden sorusturmadan alma imkanın varsa güvendiğin bir usta ya göster kafanada yatar sa al derim ben :))