PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza yaptım.

celedin
26 Ağustos 2009, 12:41
Evet arkadaşlar bugün sabah 8:30 sıralarında ilk kazamı yaptım. Hata bende değildi ama yinede masraf bize çıktı. Genelde sakin ve yavaş motor kullanırım. Sabahta her zamanki gibi sakin bir şekilde yolumda gidiyordum 3 şeritli yolda hızım 50 60 civarıydı kırmızı ışığın yandığını uzaktan farkettim ve lambaya göre hızımı ayarladım önümde giden beyaz şahin yavaşladı bende ona yaklaşık 10 15 metre mesafede takip ederek yavaşlamaya başladım ki son anda farkettim yer ıslak ve parlak ve o anda fireni bıraktım ama şahin kırmızı ışıkta durunca tekrar firene basmak zorundaydım ve olan oldu motor sabun gibi kaymaya başladı, tek yapılacak şey motoru yan yatırmaktı ve yan yatırdım motorla beraber 10 metre kadar kaydık ve motorun arka lastiği öndeki aracın tomponunun sol tarafına çarptı ve dönerek benimle beraber iki aracın arasına girerek durdu benim başımda kaskım vardı başımı solda duran aracın arka tanponuna çarptım motordada bişey yoktu ama şahinin arka tampon kırılmıştı ve sol ön kapının en alt bölümüde 10 cm çizilmiş. Şahin sürücüsü arkadaş insaniyetli bi arkadaşmış hemen benimle ilgilendi bişeyim olupolmadığını sordu bende bişey yoktu sadece kaskın ön camı açıktı ve nasıl olmuşsa burnumu soldaki aracın tanponuna çok hafif çarpmışım sadece burnum sızlıyordu. Neyseki kimsenin canını acıtıcak bi şey yoktu ortada arkadaşın aracını sanayide tamir ettirdim ve helalleştik sağolsun iyi insanmış. İşte böyle ilk kazamı gerçekleştirmiş oldum inşallah son olur.

Deryali
26 Ağustos 2009, 12:47
Çok geçmiş olsun hafif bir kazaymış umarım son olur. Olayların tatlıya bağlanması ve yara almamanız sevindirici.

mondial50tt
26 Ağustos 2009, 12:52
geçmiş olsun , cidden tatlılıkla halledilmesi güzel olmuş

atlantic
26 Ağustos 2009, 12:59
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

KyCd
26 Ağustos 2009, 13:05
Geçmiş olsun.. Allah beterinden korusun..

Islak zeminlerde dikkat.. Lastikleriniz soğukken (motoru ilk yola çıkarttığınızda) dikkat..

carasal
26 Ağustos 2009, 13:11
Dostum çok geçmiş olsun

balbar
26 Ağustos 2009, 13:12
geçmiş olsun..olur böyle şeyler

Doobly
26 Ağustos 2009, 13:13
Geçmiş olsun.. Allah beterinden korusun..

Islak zeminlerde dikkat.. Lastikleriniz soğukken (motoru ilk yola çıkarttığınızda) dikkat..

Evet lastiğin ısınıp hamur gibi olması lazım. Anlıyorsun zaten ilk yola çıktığında motor tutmuyor abi.

Bu arada kaza geçiren arkadaşım geçmiş olsun. Yine güzel bi kaza atlatmışsın, yerinde ve zamanında karar verip motoru bırakmışsın. Olay da tatlıya bağlanmış. Şahin dersin ama içindeki adamın yüreği temizmiz. Arabanın imajı kirlenmiş hep apaçiler tarafından kullanıldığı için.

trhakan
26 Ağustos 2009, 13:16
gecmiş olsun hayat tecrübedir sende tecrübe edinmiş oldun bi şeyler basa gelmeden daha ıyı anlanamıyo kazasız keyıflı surusler

CBR- KADİR
26 Ağustos 2009, 13:17
geçmiş olsun ilk ve son olur inşallah.

askon
26 Ağustos 2009, 13:17
geçmiş olsun arkadaşım gecenlerde aynısı benım de başıma geldi yol dar iki araçın hiç bir tarafından gecemıyorum önümde halk otobusu yer kuru belli hızda hepımız gıdıyoruz otobus ün altından piyango gibi ıslak zemın çıktı otobus te ilerde durdu ben kayıyorum motoru yatırma şansım yok kafadan vuracağım sonra tekerlek yere tutundu file sinek konmuş gibi otobuse dokunduk cok şükür

m.s
26 Ağustos 2009, 13:19
Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın...

celedin
26 Ağustos 2009, 13:19
Teşekürederim arkadaşlar hepinize. Allah hepimizi korusun.

korkut 250
26 Ağustos 2009, 13:21
Geçmiş olsun, ALLAH cc beterinden korusun. :rendeer:Daha dikkatli olmalıyız.

Lucas
26 Ağustos 2009, 13:34
Geçmiş olsun, ALLAH daha beterlerinden korusun..

alix35
26 Ağustos 2009, 13:52
geçmiş olsun..allah beterinden korusun...

Svenx
26 Ağustos 2009, 14:02
geçmiş olsun arkadaşım gecenlerde aynısı benım de başıma geldi yol dar iki araçın hiç bir tarafından gecemıyorum önümde halk otobusu yer kuru belli hızda hepımız gıdıyoruz otobus ün altından piyango gibi ıslak zemın çıktı otobus te ilerde durdu ben kayıyorum motoru yatırma şansım yok kafadan vuracağım sonra tekerlek yere tutundu file sinek konmuş gibi otobuse dokunduk cok şükür

Çok geçmiş olsun :) :) :)

celedin
26 Ağustos 2009, 14:41

Sağol dostum sanada geçmiş olsun. Türkiyede böyle kazalar çok yaşanır sanırım.çünkü yollar hep aynı.

edremitli10
26 Ağustos 2009, 14:49
geçmiş olsun dostum, umarım bu son olur:rendeer:

dagulapeyi
26 Ağustos 2009, 14:51
Büyük geçmiş olsun.Sana ve başkasına bişey olmaması sevindirici.
Allah daha büyük kaza vermesin....

Levsy
26 Ağustos 2009, 14:59
Geçmiş olsun arkadaşım, Allah daha kötüsünden korusun.

Güzel, güneşli bir İzmir sabahı ve yollar ıslak. Yol ıslaktı diye geçiştiriveriyoruz, değil mi? Ne kadar normal bir durum!!! Şu ilkel çiçek/çim sulama yöntemi yüzünden daha ne kadar arkadaşımız kaza yapacak acaba? Lanet olası ilgili kurumun lanet olası yöntemle sulama yapan lanet olası herifleri suyun yarısını yola harcadıkları için, biz daha çok "yol ıslaktı kaydım" konulu kaza haberleri okumaya devam edeceğiz. Yol muhtemelen sulama yüzünden ıslaktı.

BALIKCI-66
26 Ağustos 2009, 15:00
bununla geçmiş olsun,
en sevmedigim yol sulu yol...:P

kuyucadısı
26 Ağustos 2009, 15:01
geçmiş olsun arkadaşım

motodrift
26 Ağustos 2009, 15:08
gecmiş olsun abicim.

ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN:)

serdark2381
26 Ağustos 2009, 15:31
geçmiş olsun
en kötü kazamız böyle olsun

mösyö
26 Ağustos 2009, 15:35
allah beterinden korusun

bygrm
26 Ağustos 2009, 15:37
Geçmiş olsun kardeşim sen kendi fikrimcede doğru olanını uygulamışsın ve iyi birisine rastlaman gerçekten güzel birşey böyle güzel olayları görünce kazanın acısını ve tüm masrafları unutuyor insan..

umarım motorundada hasar yoktur...keyifli ve dikkatli sürüşler dilerim..

bol rüzgarlı günler..

cagatay_hepsen
26 Ağustos 2009, 15:39
geçmiş olsun 10mt sürüklenmişsin ara arada firene bastım demişsin çokta yavaş sayılmazmışsın heralde..

celedin
26 Ağustos 2009, 15:55
Geçmiş olsun arkadaşım, Allah daha kötüsünden korusun.

Güzel, güneşli bir İzmir sabahı ve yollar ıslak. Yol ıslaktı diye geçiştiriveriyoruz, değil mi? Ne kadar normal bir durum!!! Şu ilkel çiçek/çim sulama yöntemi yüzünden daha ne kadar arkadaşımız kaza yapacak acaba? Lanet olası ilgili kurumun lanet olası yöntemle sulama yapan lanet olası herifleri suyun yarısını yola harcadıkları için, biz daha çok "yol ıslaktı kaydım" konulu kaza haberleri okumaya devam edeceğiz. Yol muhtemelen sulama yüzünden ıslaktı.

Evet senin söylediğindende çok kaza yaşanıyordur. Ama benimki mazottu ve sudan dahada berbet kayıyor, lastiklerim ısınmış olmasına rağmen sabun gibiydi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:48 PM ----------

geçmiş olsun 10mt sürüklenmişsin ara arada firene bastım demişsin çokta yavaş sayılmazmışsın heralde..

Hızım 60 şı geçmesi imkansızdı çünkü sık sık kilometreye bakarım ve bakdığımdada 50 ile 60 arasındaydı.

Lantas
26 Ağustos 2009, 16:03
Geçmiş olsun inşalah ilk ve son kazan olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:02 PM ----------

Gecmiş olsun Allah büyük kaza vermesin

anılyuksel
26 Ağustos 2009, 16:04
geçmiş olsun...

kartalizma07
26 Ağustos 2009, 16:18
geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın

ad0man1ac
26 Ağustos 2009, 16:21
Gecmıs olsun !

DARADEVİL24
26 Ağustos 2009, 16:31
Geçmiş olsun.Allah daha büyük kaza vermesin....

snaken
26 Ağustos 2009, 16:31
geçmiş olsun allah korumuş

cihan_34_ist
26 Ağustos 2009, 16:32
Geçmiş olsun inş Deneyim ve tecrübe olmuştur

Ömercik
26 Ağustos 2009, 16:43
Geçmiş olsun.Allah bir daha yaşatmasın.Bu gidişle galiba bir diğer ucunu görebildiğimiz yolda dahi kaygan zemin varmış paranoyasıyla motosiklet kullanacağız.

celedin
28 Ağustos 2009, 13:34
Arkadaşlar hepinize yorumlarınızdan ve geçmişolsun dileklerinizden dolayı teşekkür ederim. Allah c.c. hepimizi korusun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

STeReO
28 Ağustos 2009, 13:38
çok büyük geçmiş olsun. Harbi insaflı adammış şahinin şöförü yoksa ne dingiller var memlekette ..

hasanpinar0537
28 Ağustos 2009, 13:44
geçmiş olsun...

estelik
28 Ağustos 2009, 13:59
geçmiş olsun. yok abi bizim motorlar havada falan gitmeli aircraft gibi bişey olmalı. tekerlekler yere temas etmemeli. bu koşulalrda memleketimin bu yollarında motor falan sürülmez.

saltuque
28 Ağustos 2009, 17:40
geçmiş olsun, geçen hafta gördüğüm motosiklet kazasından :salut: beri bir haftadır motoru yatırıyordum zaten. şimdi senin olayı da okuyunca gene bir tedirgin oldum.:pale: ne kadar temkinli, takip mesafeli de kullansan senin kontrolün dışındaki bir etken durduk yere tehlike yaratıyor. yine de ucuz atlatmışsın... geçmiş olsun...

BerKToprak
28 Ağustos 2009, 18:02
allah beterinden saklasın geçmiş olsun kardeşim.

enginalcar
28 Ağustos 2009, 18:20
daha önce ıslak zeminle hiç ilişkim olmadı :cherry:
umarım olduğunda hızım düşük olur :P

boyraz
28 Ağustos 2009, 18:42
Geçmiş olsun. Sanıyorum üstündeki lastikler nylon. İstediğin kadar ısıt suyu gördümü sabun gibi oluyor bu lastikler.

En az başımızdaki kask kadar önemli, kaliteli ve kauçuk oranı yüksek bir lastik. En kısa zamanda değiştirmeni öneririm.

GÖKTAX
29 Ağustos 2009, 01:28
Geçmiş olsun. Allah (cc) beterinden saklasın.

vanhelsing58
29 Ağustos 2009, 01:35
geçmiş olsun kardeş

ceyhun__22
29 Ağustos 2009, 01:59
geçmiş olsun . Dikkatli olcaz abicim zemin önemli..

immortalboss
29 Ağustos 2009, 09:32
Geçmiş olsun.Bende ilk kazamı yaptığımda çok utandım ya millet motor kullanmasını bilmiyor dicek diye.Suç 8de8 karşıdada olsa koyuyor.:)