PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cruiser/Sidecar (Sepetli Motor) İçin Yardım..

Osbourne
19 Ağustos 2009, 16:51
Şuanda kullandığım scooterımı yoğun baskılar sonucunda vitesliyle değiştirme kararı aldım..:mrgreen:

Lakin minik bir problemim var o da alacağım motosikletin sepet takılabilir olması gerekliliği..Çünkü eşim ancak bu şekilde motora binmeyi kabul ediyor..

Alacağım motosiklet kesinlikle cruiser olacak..

Sorum ise şu..

Her motosiklete sepet takılabiliyormu?
Bu işi hakkıyla yapan firmaları tavsiye alabilirim..

Vitesliye ilk geçiş motorum olarak 250 cc den yüksek motor düşünmemelimiyim sizce?
Aslında aklımda Honda Shadow VT 600 var..Ama ben motoru çoğunlukla sepetsiz olarakta kullanacağım için 600 cc sıkıntı yaratırmı düşüncesi içindeyim..

Kısaca ya 250 cc bir çinli alıp muhtemelen 1 sene sonra motor büyüteceğim ya da direk 600 cc capon alarak keyfime bakacağım ama sorun şu ki her ikisine de sepet takabilmeliyim..
Yoksa gidip 350 cc lik jawa mı alsam :P:silent:

Konu hakkında ne tür tavsiyeleriniz olur acaba?

osmaniyeli
19 Ağustos 2009, 16:54
sepet takarsan motosiklet kullanma zevkini unut. sonuçta neredeyse üstü açık otomobil gibi olacak. bir de sepetli motolarda sürekli gidon sağa çeker.bir de istanbulda sepetli motonun çok tehlikeli olacağını düşünüyorum

Barış Şuşut
19 Ağustos 2009, 16:54
sahibindeni araştır süü ile sepetli motor var ... izh planet olabilir eski bi bmw olabilir mz olabilir bi sürü seçenek var fiyatlarıda öle uçuk değil

The Dude
19 Ağustos 2009, 16:56
bende bir ara araştırdım. özellikle yurtdışı sitelerde hemen hemen her türlü motora sepet yapılabildiğini gördüm supersport makinalar dahil.
fakat burada motosikletin estetiğine uygun biçimde yapabilenine henüz rastlamadım. daha çok kütük gibi görünen modeller mevcut üzerinde biraz çalışma ile motosiklete uygun hale getirilebilir.
konuyu takip etmeye çalışacağım. bakalım neler çıkacak

Osbourne
19 Ağustos 2009, 16:59
sepet takarsan motosiklet kullanma zevkini unut. sonuçta neredeyse üstü açık otomobil gibi olacak. bir de sepetli motolarda sürekli gidon sağa çeker.bir de istanbulda sepetli motonun çok tehlikeli olacağını düşünüyorum

Valla tartışma konusu değil bu durum çünkü sepet illa ki olacak..
ama dediğim gibi çoğunlukla sepetsiz kullanacağım..Genelde şehirdışı mini turlar için kullanacağımdan dolayı çok sorun yaratmaz gibime geliyor..

sahibindeni araştır süü ile sepetli motor var ... izh planet olabilir eski bi bmw olabilir mz olabilir bi sürü seçenek var fiyatlarıda öle uçuk değil

Hani bir sürü var yav..Baktım ben bulamadım..1960-80 modellerden bahsediyorsan 5-10 tane var başka da yok :silent:

polo34
19 Ağustos 2009, 17:05
http://www.topuzmakina.com/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=36

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/38202-her-motosiklete-sepet.html

Osbourne
19 Ağustos 2009, 17:09
http://www.topuzmakina.com/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=36

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/38202-her-motosiklete-sepet.html

İlk verdiğin likteki firma manisa'da biraz uzak kaçıyor bana :)

İkinci linkte ise hem firma yok hem de patates taşımak için kullanılan sepetlerden o yav ben eşimi taşıyacağım :mrgreen:

osmaniyeli
19 Ağustos 2009, 17:21
İlk verdiğin likteki firma manisa'da biraz uzak kaçıyor bana :)

İkinci linkte ise hem firma yok hem de patates taşımak için kullanılan sepetlerden o yav ben eşimi taşıyacağım :mrgreen:

yenge manisadakini de beğenmez baksana:mrgreen:
http://www.topuzmakina.com/index.php?option=com_datsogallery&Itemid=29&func=wmark&oid=79

http://yankee-engineering.com/WebAlbums/2006Kawasaki_ZX14HPS/images/concours14.jpg

ama bu olabilir. sepeti sökmesi çok uzun sürebilir

Osbourne
19 Ağustos 2009, 17:29
Alttaki race o olmaz ben cruiser arıyorum :D

Şaka bir yana aslında bana yapacak yer lazım ben adamlara şeklini söylerim..Manisa'daki gibi bir firma yokmudur acep bilen?

polo34
19 Ağustos 2009, 17:52
gider alır gelirsin manisadan ne olacak:) ya da ortada bir yerde buluşursunuz, bende eşlik ederim belki, uzun yol olur :) adamlara tarif et daha iyisini yapsınlar diyicem ama yaptıkları şey ortada, belki siyah olsa biraz da aerodinamik açıdan eğimli, daha güzel gözükebilir, tabiki o bisiklet lastiği olmamalı :)

hell24
19 Ağustos 2009, 17:57
ozzz armudun sapı var üzümünde çöpü...
adam gibi bir motor al sepet olayını halledersin...
çinliler tek gitmiyor sepet takıpta rezil olma...
eşinede mantık çerçevesinde anlat sepetli motorun daha mantıksız ve tehlikeye acık oldugunu...

alemdar2442
19 Ağustos 2009, 18:12
mz al sanayide herhangibir kaynakçıya git sen fikrini söyle o yapsın

Osbourne
19 Ağustos 2009, 18:22
Sepetin kullanımı denge açısından sıkıntılı ama keyfi de başka diye duymuştum..

Neticede her motora sepet takılabilir teknik olarak değil mi?

Osbourne
21 Ağustos 2009, 00:03
güncel..

Sepetli motor önerileri? :)

Osbourne
27 Eylül 2009, 04:01
ee hadi motoruda aldım..bu altomdakine uygun öneri? :)

wert_35
27 Eylül 2009, 04:14
usta yapma etme mctye sepet takılır mı? tamam takılır ama yazık sana o motor kendini zor götürüyo sepetle birlikte hepten yayar:pr:

bence sen eşinle konuş sanırım biraz paranda var shadow falan dediğine göre şöyle temiz bi ikinci el enduro alın arkayada bi topcase topcasede sırt dayamak için sünger dayanak var ya mis mis yola doyamazsınız sepetten 10 kat daha tehlikesiz ayrıca:cat:

alayına isyan ölümüne crusier ve sepette takılacak diyosan bari çin almayaydın motoru:P

Osbourne
27 Eylül 2009, 04:20
usta yapma etme mctye sepet takılır mı? tamam takılır ama yazık sana o motor kendini zor götürüyo sepetle birlikte hepten yayar:pr:

bence sen eşinle konuş sanırım biraz paranda var shadow falan dediğine göre şöyle temiz bi ikinci el enduro alın arkayada bi topcase topcasede sırt dayamak için sünger dayanak var ya mis mis yola doyamazsınız sepetten 10 kat daha tehlikesiz ayrıca:cat:

alyına isyan ölümüne crusier ve sepette takılacak diyosan bari çin almayaydın motoru:P

:mrgreen::mrgreen: Motora yazık, değilmi? hehehe..
Neyse de sepet işi sorun hala..Farkındayım takılması problemli buna..başlığı hırtlatmak için yazdım zaten bu mesajı..

ölümüne cruiser diyorum evet :)
Ama ilk başta korktum 600 lüğe..ama gereksizmiş onu da fark ettim açıkçası..
Neyse artık seneye 600-650 alınca bu başlığı hortlatmak üzere diyorum.. :P

wert_35
27 Eylül 2009, 04:24
:mrgreen::mrgreen: Motora yazık, değilmi? hehehe..
Neyse de sepet işi sorun hala..Farkındayım takılması problemli buna..başlığı hırtlatmak için yazdım zaten bu mesajı..

ölümüne cruiser diyorum evet :)
Ama ilk başta korktum 600 lüğe..ama gereksizmiş onu da fark ettim açıkçası..
Neyse artık seneye 600-650 alınca bu başlığı hortlatmak üzere diyorum.. :P

:):cat::cat:

askon
27 Eylül 2009, 19:21
engın bır ara bende düşündüm bu manısadakı fırma cargo ile gönderıyor 700 tl ruhsata işletmek sana kalıyor onun masrafı nedır bılemem benım cocuklarımdan ötürü istemiştim aksıne bendede eşim istemıyor haklıda arabadan farkı olmayıp tehlıke anın da kaçamassın bırde ağırlığı 35 kılo olmasına rağmen ruzgar hesabınıda koyarsak yakıt arttırabılır ya herşey bır kenara motosıklet zevki bıter ben işi cocuklarımla köşe kapmaca oynuyarak halledıyorum