Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza yaptım yine

Sayfa : [1] 2

kartezyenx
14 Ağustos 2009, 18:37
kask vardı bu kez 50 ile şehir içinde giderken sağa dönmek için yavaşladım hızını alamış bi reault clio arkadan geldi çarptı bana altına aldı motoru ..motor araç ile yer arasında sıkıştı araç motoru 3-4 metre sürükledi.. bende motorun üstündeydim tabi ..hiç bi suçum yok ama adam ehliyetsiz oldumu anlayınca polis çağıralım dedi bende kabul etmedim mecbur masrafları ben ödedim ..bende bişi yok arabada 250 lira masraf olusru tampon kırıldı kaput çöktü bütün masrafları banba ödetti herif hem suçlu hem güçlü :pale:

eklenti :
yaf ama ne suçum varki bu salak herif beni 1 km önce solladı sol seritte sollama işi bitince geri sağa geçti ama hemen geçti önüme kırdı yani tamponu sıyırdım.. belliki adam acemi sonra ben onu solladım ışıklarda... arkadanda aynadan onu gözetliyodum bu adam acemi geçip gitsede kurtulsak diye bi ara gözden kayboldu bide baktımki motorun üstünde sörf yapıyom çizik dahi yok bende ama otomobil bum oldu motorda uf oldu ...

eklenti :
ehliyetin yok suçlusun diyen arkadaşa cevap:
ne yani ehliyetim olsa o araba bana çarpmıyacakmıydı altına alıp sürüklemiyecekmiydi .......nasrettin hoca evini kilitlemeden çarşıya çıkmış dönmüşki ev soyulmuş...bağırmış komşular yetişin ... komşular gelince ya hoca olurmu böle kapıyı açık koyuyosun bide kavuğun var filan diye başlamışlar hocayı bombardımana suçlamalara ...hoca daralmış heyyyyyyt be yeter demiş herkes beni suçluyo bu hırsızın hiçmi suçu yok.......

eklenti:
"Ehliyetsiz ölsen de seni ezen adam gene hapise girmez senin ehliyetsiz trafik hakkın yok " diyen arkadaşa cevap:
haklısın ehliyet almalıyım ama ehliyetli ölmekle ehliyetsiz ölmek arasında pek fark yok gibi geldi bana bilmem yanılıyormum ....hemşom ben öldükten sonra ehliyeti napiim... haaa anladım geride kalanlara miras bırakmış olurum dua etsinler diye :silent:
eklenti:

hala beni suçlayanlara cevap

ben öldükten sonra haklı olsam ne yazar önemli olan burada otomobilcilerin dikkatsizliği geçeki kazada ölen motorcuda haklıydı.. hani derlerya rahmetlide hızlı giderdi diye..rahmetlide haklıydı

alix35
14 Ağustos 2009, 18:40
ahbe arkadaşım ahhhh.....sende nazar mı var yoksa sakarlık mı? ben çözemedim...en iyisi sen biraz binme motora bukadar şey atlattın aman diyelim kötü bi haber duymak istemiyoruz.ucz atlatmışsın ama birdaha bukadar şanslı olamassın aman diyelim....sen git bi kurşun döktür:queen::queen:

bu kaçıncı kaza bela haberin valla bizi daha da üzmezsin inşallah...:rendeer:

kartezyenx
14 Ağustos 2009, 18:44
ahbe arkadaşım ahhhh.....sende nazar mı var yoksa sakarlık mı? ben çözemedim...en iyisi sen biraz binme motora bukadar şey atlattın aman diyelim kötü bi haber duymak istemiyoruz.ucz atlatmışsın ama birdaha bukadar şanslı olamassın aman diyelim....sen git bi kurşun döktür:queen::queen:

bu kaçıncı kaza bela haberin valla bizi daha da üzmezsin inşallah...:rendeer:

yaf ama ne suçum varki bu salak herif beni 1 km önce solladı sol seritte sollama işi bitince geri sağa geçti ama hemen geçti önüme kırdı yani tamponu sıyırdım.. belliki adam acemi sonra ben onu solladım ışıklarda... arkadanda aynadan onu gözetliyodum bu adam acemi geçip gitsede kurtulsak diye bi ara gözden kayboldu bide baktımki motorun üstünde sörf yapıyom çizik dahi yok bende ama otomobil bum oldu motorda uf oldu ...

BerKToprak
14 Ağustos 2009, 18:46
İşte ehliyet bunun için önemli ehliyetin olsaydı o motoru toplattırırdın. Geçmiş olsun bi an önce ehliyetini al kardeşim allah yardımcın olsun.

alix35
14 Ağustos 2009, 18:48

alem adamsın çok geçmiş olsun.....zaten motor kazalarında genelde suçlu motor olur zaten....çok dikkat istiyor motor sürmek...ben kaza yaptım ciddi bi kaza ve 2 hafta motora binemedim korku vardı geçti şimdi...sevdiklerini düşünüyorsan biraz dikkatli ol ve biraz dinlen.....:cat:

unutuyordum ehliyetin ve sigortan olsaydı cebinden para çıkmazdı...

eftelya
14 Ağustos 2009, 18:52
kartezyenx ,arkadaşım alemsin vallahi :mrgreen: çok geçmiş olsun , şu olayı anlatış tarzın bitiriyo beni :queen: vukuatsız günün yok maşallah :mrgreen: güldüm diye kızmazsın umarım ...

Akileos
14 Ağustos 2009, 18:54
adam anlamış senin ehliyet siz olduğunu kırık tamponunu sana yaptırmış....:P

geçmiş olsun..

< iLk@yy >
14 Ağustos 2009, 18:55
yahu bunun benim suçum yoktusu varmı ya ?

ehliyetin yok bide dert yanıyorsun .....:farao:

istanbulccc
14 Ağustos 2009, 18:58
Birde şöyle bir senaryo kuralım, diyelim 50km hızla gidiyorsun yaşlı bir kadını veya bir çoğu aldın altına Allah korusun öldü ve 100% haklısın.

1) Suçumu kabul eder, 15yıl yatar çıkarım.

2) Durmam basar kaçarım.

3) Ehliyetim yok hakim bey, ama çok iyi kullanırım. Hafifletici sebep olsun der 15 yıldan az yemek için bir taraflarımı yırtarım.

Hangisini seçeceğine sen karar ver. Geçmiş olmasın diyeceğim ağır kaçacak yav biraz sorumluluk sahibi olun. :farao:

dynner
14 Ağustos 2009, 19:01
Ehliyetsiz ölsen de seni ezen adam gene hapise girmez senin ehliyetsiz trafik hakkın yok :pr:

m.şanveren
14 Ağustos 2009, 19:02
abi gittbir sadaka ver nebilim cuma namazı çıkışı cami yardım kutusuna bişeler bırak...
bide en yakın zamanda ehliyet al derim.tekrar geçmiş olsun.inşallah bu son olur...

kartezyenx
14 Ağustos 2009, 19:03
yahu bunun benim suçum yoktusu varmı ya ?

ehliyetin yok bide dert yanıyorsun .....:farao:

ne yani ehliyetim olsa o araba bana çarpmıyacakmıydı altına alıp sürüklemiyecekmiydi .......nasrettin hoca evini kilitlemeden çarşıya çıkmış dönmüşki ev soyulmuş...bağırmış komşular yetişin ... komşular gelince ya hoca olurmu böle kapıyı açık koyuyosun bide kavuğun var filan diye başlamışlar hocayı bombardımana suçlamalara ...hoca daralmış heyyyyyyt be yeter demiş herkes beni suçluyo bu hırsızın hiçmi suçu yok.......

eftelya
14 Ağustos 2009, 19:04
Ehliyetsiz ölsen de seni ezen adam gene hapise girmez senin ehliyetsiz trafik hakkın yok :pr:

ehliyetsiz arkadaşı savunmuyorum ama bu daha önce de tartışılmıştı sanırım , bende senin gibi düşünüyordum , yani ehliyetsiz adamın trafikte olmaması gerekiyor dolayısıyla kazada karşı taraf suçlu olsa bile otomatikmen ehliyeti olmayan vatandaş kusurlu bulunur diyordum fakat öyle değilmiş , ehliyeti olmasa bile kazanın oluş şekline bakılıyormuş ve kusur oranı ona göre belirleniyormuş ...

alix35
14 Ağustos 2009, 19:06

valla bunun üzerine ne denir ki...:queen::queen: aşağıda bi yorumda arkadaş anlatmış..ehliyetsiz bi yaya ya çarpsan direk hapsi boylarsın.anlatılmak istenen bu.yoksa araçları kullanan resmimizin olduğu kağıt parçası değil.fakat o olmadan da katil rolünde oluyoruz...

arslanfb
14 Ağustos 2009, 19:06
Hem suçlu hem güçlü demişsin adama ama iğneyi önce kendine bir batır çuvaldızı da bir ara batırırsın.

MEGAN66
14 Ağustos 2009, 19:11
Çok geçmiş olsun kardeşim. Şükür ki sana bişey olmamış. Gerisi geçer zamanla. Tabi artık al şu sürücü belgeni ihmal etme. Allaha emanet ol.

Özer
14 Ağustos 2009, 19:21
Geçmiş olsun:wiinkk: umarım sana büyük bir ders olur bu kaza:bounce:
Her zaman böyle kılpayı kurtulamazsın ona göre:wiinkk:
Yaşın müsaitse, bir an önce uygun sürücü belgeni almaya bak.

askon
14 Ağustos 2009, 19:35
birader nedır sendeki bu kazalar ya bence sana yada motoruna nazar değiyor dikkat öyle ehlıyetsizliği savunma bir an önce al birdaha böyle ucuz yırtamayabılırsın kaldıki ehlıyet bunun için değil trafıkte var olabılmek için alınır

kuyucadısı
14 Ağustos 2009, 19:42
geçmişolsun kartexyen... biranönce al şu ehliyetini...
haklısın ehliyetin olsada o araç gelip sana çarpıcaktı. ama sen o zaman çagır gelsin jenderme diyebilecektin :wiinkk:

Osbourne
14 Ağustos 2009, 19:48
daha da davosa gelmem..

Volkan Serezli
14 Ağustos 2009, 20:15
bn olsam adamın parasını odemem

kalbimm
14 Ağustos 2009, 20:21
mevzuyu okumadim ama bi kaç yorum gözüme çarptı baya bi kaza yapan biriymişin

kan döktür kannnnnnn
geçmiş olsun

Lucas
15 Ağustos 2009, 00:36
Abdest al arada.

shule
15 Ağustos 2009, 00:41
bide ehliyete para vercen zaman ayırcan..bosver para cok anlasılan hasarları öder durursun..dua et bi insana çarpma..
geçmıs olsun

eftelya
15 Ağustos 2009, 00:43
Abdest al arada.

akşam akşam krize girdim yine:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Lucas
15 Ağustos 2009, 00:56
akşam akşam krize girdim yine:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Krizden çıkar çıkmaz sende al.
Sonuna dil çıkarma işareti koymayı unutmuşum.

eftelya
15 Ağustos 2009, 00:59
Krizden çıkar çıkmaz sende al.
Sonuna dil çıkarma işareti koymayı unutmuşum.

hişş yavaş oll, cılkını çıkarma :mrgreen::mrgreen:

CallofJuarez
15 Ağustos 2009, 01:05
Sen konuyu açmışsın cevapları da kendin vermişsin.Ancak ben farklı bişey yazıcam:

Geçen gün senin fotoğrafını görmüştüm.Yaş baya var.Biz burada çoluk çocuğa kızıyoruz ehliyetsiz motor kullanmayın diye.Sen kaç yaşına gelmişsin.Bu kadar cahil olma ya.Yaşından utan.Allah korusun sen birine çarpıp ciddi kaza yapsan hapise bile girersin.Bu kadar cahil misin bu yaşta.Biraz ağır oldu ama kusura bakma...Dost acı söyler.

ferre
15 Ağustos 2009, 01:36
herkes ehliyetsiz gezebilir isterse sizin gibi, ama gezmiyolar, millet ehliyetini alıyo, şimdi alanlar akılsız mı yani ? bi siz mi akıllısınız ? lütfen klimsenin canını tehlikeye atmayalım, kendimizinkini de

cihan_34_ist
15 Ağustos 2009, 01:45
Birde şöyle bir senaryo kuralım, diyelim 50km hızla gidiyorsun yaşlı bir kadını veya bir çoğu aldın altına Allah korusun öldü ve 100% haklısın.

1) Suçumu kabul eder, 15yıl yatar çıkarım.

2) Durmam basar kaçarım.

3) Ehliyetim yok hakim bey, ama çok iyi kullanırım. Hafifletici sebep olsun der 15 yıldan az yemek için bir taraflarımı yırtarım.

Hangisini seçeceğine sen karar ver. Geçmiş olmasın diyeceğim ağır kaçacak yav biraz sorumluluk sahibi olun. :farao:

Başka söylenicek hiçbir söz yok kardeş. Bu misal sana gerçeğin ehliyette oldugunu anlatması lazım. Bende ehliyetsiz kaza yapmıştım 4 yol ağzında sol tarafımdan sw kartal vurdu ve ehliyetim olmadığı için hem 800 tl sözde kestiler ama ceza faturası 3 aydır gelmedi hem motorum perte çıktı hemde bacağıma 17 dikişi yedim paşa paşa evime geldim nalları dikmiş bir şekilde. sonuç ? şuan ayaktayım sapasağlamım ama motorum bozuldu aptıramıyorum cezayı elbet ödücem ve en önemlisi ömmür boyu bacağımdaki iz kalıcak ehliyetim olsaydı saydığım 2 unsur kapanmış olucaktı 3. süde ders olucaktı Bacağımın resimlerinide hepinize göstericem sitede. :cat:

bikerboy35
15 Ağustos 2009, 01:51
ehliyetsiz arkadaşı savunmuyorum ama bu daha önce de tartışılmıştı sanırım , bende senin gibi düşünüyordum , yani ehliyetsiz adamın trafikte olmaması gerekiyor dolayısıyla kazada karşı taraf suçlu olsa bile otomatikmen ehliyeti olmayan vatandaş kusurlu bulunur diyordum fakat öyle değilmiş , ehliyeti olmasa bile kazanın oluş şekline bakılıyormuş ve kusur oranı ona göre belirleniyormuş ...

Aynen katılıyorum Ehliyetinin olup olmaması 2.plana atılıyor yani şöyle tamam ehliyetin yok onun için bir ceza yiyiyosun ama kazanın oluş şekli ıvırı zıvırı araştırılıyor kazadaki suç oranları dağıtılıyor ondan sonra sıra ehliyete geliyor..:wiinkk:

Bu arada geçmiş olsun dostum anlatış tarzın ilginç güldürdü beni gece gece...

bosporus
15 Ağustos 2009, 01:54

::lac::Kardeş forumda ne zaman kaza haberi okusam kartezyen nikli arkadaş mı yaptı diye bakar oldum artık . Sen bırak nasrettin hocayı hacıyı felan . Sen bence kızma ama bu kafa ile gidersen nasrettin hoca gibi hayallerimizde yaşayacaksın . Sağlıcakla kal kardeşim allah yardımcın olsun .
Saygılar ...::sos::

BiLaL_22
15 Ağustos 2009, 01:56
Çok Gecmiş oLsn.. Ya Hocam 1 Cift Ayna aL suna .. Ya Nese Genede Verilmiş Sadakan varmıs Cana Gelceğine Mala Gelsin..

bosporus
15 Ağustos 2009, 01:56
Aynen katılıyorum Ehliyetinin olup olmaması 2.plana atılıyor yani şöyle tamam ehliyetin yok onun için bir ceza yiyiyosun ama kazanın oluş şekli ıvırı zıvırı araştırılıyor kazadaki suç oranları dağıtılıyor ondan sonra sıra ehliyete geliyor..:wiinkk:

Bu arada geçmiş olsun dostum anlatış tarzın ilginç güldürdü beni gece gece...

Ehliyetin olmayışından alacak olduğun ceza ehliyetsiz kişiye keşke bütün hasarı karşılasaydım da durmasaydım dedirtecek kadar büyük olsa gerek .
SAYGILAR ...

BiLaL_22
15 Ağustos 2009, 02:00
bn olsam adamın parasını odemem

Hocam ben kaza Yaptm Ehliyetsiz Araç Kullanmaktan 562.5 TL ceza ödedim oda 15 gün içinde ödendiği taktirde.. Eer 4 Taksit Seceneği de vardı O ise 762.5TL 250 TL daha ucuz kacıor .. x(

stunt_rider_35
15 Ağustos 2009, 02:24
Arkadaşlar ben söyle biliyorum durumu. Eğer ki ehliyetsiz olsan dahi kazaya karıştıgın zaman kimin ehliyeti vs var, yok diye bakılmaz ilk önce kazda asıl suclu kazaya sebebiyet verene göre bakılır. daha sonra ehliyetsiz olan arkadasa gerekli işlemler yapılır.
Ehliyetsiz arkadasları savundugumdan değil kurs hocamız öyle demişti bende size aktardım bu bilgiyi :wiinkk:eğer net bişey bilen varsa açıklarsa iyi olur. mesela trafikçi olan varsa arramızda. Emin olmadığımız bilgileri yazıp kafa karıştırmayalım :wiinkk:

BALIKCI-66
15 Ağustos 2009, 02:44
bununla geçmiş olsun.
bende 5 yıldır ehliyetsizim,
ama bu sene alcam inşlh:P

Ramazan Can
15 Ağustos 2009, 11:24
geçmiş olsun hemşerim........ yozgat ta olduysa normaldir herşey... kimseye derdini anlatamazsın.....

ünlümotor
15 Ağustos 2009, 11:29
geçmiş olsun

ERDEM860
15 Ağustos 2009, 11:35
adama birde "hem suçlu, hem güçlü" demişsin,.. ah ben olacaktımki o arabanın şöförünün yerinde sana güçlü yü gösterirdim.. Poliside çağırırdım, masraflarıda ödetirdim... bizim başımız kelmiydi de ehliyeti bekledik kaç yıl???? Ehliyetsiz trafiğe çıkmak ha!!!

buda tavsiyem;
bir dönüş yapacakken yavaşlamadan önce kesinlikle arkanı kontrol etmelisin...

Ayrıca adamın parasını ben ödemezdim...

gecmiş olsun,,,

m.s
15 Ağustos 2009, 11:36
Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın...

Ramazan Can
15 Ağustos 2009, 12:04
bu arada sen git bi çapanoğlu camine allah a dua falan et... bide kurşun döktür.... sende nazar var....:P:P:P

Şenonar
15 Ağustos 2009, 12:33
Metehan abii nerdesin :mrgreen::mrgreen:

geçmiş olsun :rendeer:

emir27
15 Ağustos 2009, 12:36
Geçmiş olsun.

Ramazan Can
15 Ağustos 2009, 12:37
Metehan abii nerdesin :mrgreen::mrgreen:

geçmiş olsun :rendeer:

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

resim yok....

halis
15 Ağustos 2009, 13:16
ben bilmem kolun kopmadıysa kafan kırılmadıysa topik acmayacaksın kirleniyormuş ortalık
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/65028-surekli-basina-bi-haller-gelen-forum-uyeleri.html

GÖKTAX
15 Ağustos 2009, 13:18
Geçmiş olsun. (Bu sana kaçıncı geçmiş olsun mesajım şaşırdım.)

kartezyenx
15 Ağustos 2009, 23:46
herkes saolsun hatalıyım idari hata bende fiili hata o adamda ehliyetimi alacam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:45 PM ----------

ben bilmem kolun kopmadıysa kafan kırılmadıysa topik acmayacaksın kirleniyormuş ortalık
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/65028-surekli-basina-bi-haller-gelen-forum-uyeleri.html

peki arkadaşım bidaha paylaşmayız kimsede ders almaz kolum koparsa paylaşırım

eftelya
16 Ağustos 2009, 04:21
çok şükür bugün bi vukuat yok :mrgreen:

remzi661
16 Ağustos 2009, 06:36
Hatirladigim kadariyla senin aynalarin yoktu degilmi?
Aynalarin olsaydi zaten farkina varirdin aracin kicinin dibinde oldugunu ve bu kaza belki olmazdi.

Neyse yinede gecmis olsun.

Olan matora olmus. Burada yazabiliyor olman güzel. Bu sansin olmayabilirdi.