PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sübab kesmesi

enes_007
13 Ağustos 2009, 20:38
arkadaşlar daha önce başıma bir olay geldi motorda kesici yapıyım dedim debriyaja bastım ve gazı sonladım 5 yada 6 saniye sonra motor sübab kesi bunun nedeni nedir sübabların ayarsız olmasımı başıma 2 sefer geldi diğerindede emiş sübabı kesdi

Carcharoth
13 Ağustos 2009, 20:52
Anlayamadığım olay, devir kesiciye kadar motoru zorlamandaki amaç ?
Motosikletin üretilirken max. yapabileceği deviri hesaplamış, gücü belirlemiş ve devir saatine bir çizgi çekip kırmızıya boyamışlar. "Bak burası sınır burayı geçme " diye. NE olur ne olmaz burayı geçerler düşüncesiyle birde olayı emniyete alıp devir kesici koymuşlar. Ama sen orada motoru çalıştırmak istiyorsun. 5-6 sn uzun bir süre değil ama sübap kesmesindeki ana sebep aşırı zorlaman.

Egzantirik zincirin sınırda diş atlıyor olmasın ?

osmaniyeli
13 Ağustos 2009, 20:57
Anlayamadığım olay, devir kesiciye kadar motoru zorlamandaki amaç ?
Motosikletin üretilirken max. yapabileceği deviri hesaplamış, gücü belirlemiş ve devir saatine bir çizgi çekip kırmızıya boyamışlar. "Bak burası sınır burayı geçme " diye. NE olur ne olmaz burayı geçerler düşüncesiyle birde olayı emniyete alıp devir kesici koymuşlar. Ama sen orada motoru çalıştırmak istiyorsun. 5-6 sn uzun bir süre değil ama sübap kesmesindeki ana sebep aşırı zorlaman.

Egzantirik zincirin sınırda diş atlıyor olmasın ?

devir kesiciye girince kesici sesi güzel ondandır:P

bu arkadaşın motoru zincirli değil şişli

benim de başıma geldi oluyor çin malı motolarda ne yapsak garantisi yok

fehmiilker
13 Ağustos 2009, 21:31
yüksek devirlerde subab yayları yeterince tepki verip subabları yuvasına oturtamıyor . kapanması gereken subab açık kalınca da pistonla çarpışıyo

BALIKCI-66
15 Ağustos 2009, 17:03
benim başımada geldi,
çok zorladım
1 vitesde yıgıldı kaldı

axoyum
15 Ağustos 2009, 17:54
arkadaşlar imla kurallarına biraz daha dikkat edelim. mümkünse yazdıklarımızı yayınlamadan önce okuyalım.

BALIKCI-66
15 Ağustos 2009, 17:58
arkadaşlar imla kurallarına biraz daha dikkat edelim. mümkünse yazdıklarımızı yayınlamadan önce okuyalım.
hocam bu söz benim için ise affola,
klavyemin bazı tuşları basmıyor..