PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hava filtresi performansı etklilermi

enes_007
12 Ağustos 2009, 17:15
arkadaslar ben motorun hava filtresini söküyorum tel ile süngeri alıp öyle kullanıyorum gerçekten hissedilir bi şekilde performans artıyo motor daha iyi uzuyor ama yakıtta az bi oynama oluyor nedendir sizce hava filtresini takıyom motor boğuluyo sanki

osmaniyeli
12 Ağustos 2009, 17:18
tel kalsın istersen süngeri alsan hemen bozulmaz ama tel olmasa küçük kum taş girse silindirin çizilir subaplar kırılır.

receplp
12 Ağustos 2009, 17:22
hava filtresi performansı etkiiler tabi bunun için çeşitli markaların performans filtreleri var piyasada

ergün1968
12 Ağustos 2009, 17:32
Düzgün bir makinada hava filtresini sökerseniz tam tersine performans kaybı olur.Emişle birlikte gelecek partiküllerin motora vereceği hasardan bahsetmeyeceğim bile.Orjinal filitreden vaz geçmemenizi tavsiye ederim.Forumu araştırırsanız bu konu hakkında detaylı bilgilere ulaşırsınız.

deli_mavi
12 Ağustos 2009, 17:40
Düzgün bir makinada hava filtresini sökerseniz tam tersine performans kaybı olur.Emişle birlikte gelecek partiküllerin motora vereceği hasardan bahsetmeyeceğim bile.Orjinal filitreden vaz geçmemenizi tavsiye ederim.Forumu araştırırsanız bu konu hakkında detaylı bilgilere ulaşırsınız.

::biggrinn::plus1::Kesinlikle katiliyorum...

receplp
12 Ağustos 2009, 17:42

peki orjinali sokup kaliteli bir başka taksak??

hilost
12 Ağustos 2009, 17:43
motosikletinin motorunu dağıtmadan bence denemelerini bırak, yeni bir hava filtresi al:)

enes_007
12 Ağustos 2009, 18:03
hava giriş yerine tel koyarak kullanacağım fitreyi takınca motor bayılıyo ataklığı igidiyo kesinlikle

ergün1968
12 Ağustos 2009, 18:05
hava giriş yerine tel koyarak kullanacağım fitreyi takınca motor bayılıyo ataklığı igidiyo kesinlikle

Karbüratör hava ayarını kontrol et!

enes_007
12 Ağustos 2009, 20:30
bu ayarı kendimiz yapabilirmiyiz