PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora Benzin Döküldü

BaBu
09 Ağustos 2009, 17:33
Arkadaslar Depoyu Sonuna Kadar Doldurtayımda Aklım Benzinde Kalmasn Demistim Ki Adam Pompaya Fazla Basınca Benzin Tastı Her Yer Benzin Oldu.bi Zararı Olur MU?motorun Boyasi kalkar mı?

jesse
09 Ağustos 2009, 17:42
plastik aksamlara zarar verebilir.. gerçi çoktan uçup gitmiştir .. ama sen genede bol suyla yıka . mazotlu bezlede silebilirsin

BaBu
09 Ağustos 2009, 17:44
Oraya Bilmeyen adamı Koymuslar adam 5 kere denedi ilk 3 ünde az az kacırıodu ben bisey olur mu dedim yok yok bise olmaz bise olmaz dedi sona bi bastı tastı =) geldim eve 1 saat sonra bezle sildim kokladim filan ama koku bile yokdu

Jagadam
09 Ağustos 2009, 17:44
Benim de aynı pompada iki kere başıma geldi. Depo dolunca benzini otomatik kesen tertibat arızalıydı galiba. Motorun boyasına zarar verdiğini duymuştum ama kesin bir bilgim yok. Beni asıl korkutan, sıcak motora temas eden benzinin alev alması. Nitekim benim de ödüm patlamıştı, pompacının da. Var mı böyle bir ihtimal?

Hâlâ aynı yerden benzin alıyorum ama o pompaya kesinlikle yanaşmıyorum.

motopisklet
09 Ağustos 2009, 17:45
Arkadaslar Depoyu Sonuna Kadar Doldurtayımda Aklım Benzinde Kalmasn Demistim Ki Adam Pompaya Fazla Basınca Benzin Tastı Her Yer Benzin Oldu.bi Zararı Olur MU?motorun Boyasi kalkar mı?

motorunu iyice yika bi parlamayla kül olur :wiinkk:

babaçi
09 Ağustos 2009, 17:58
Benim de aynı pompada iki kere başıma geldi. Depo dolunca benzini otomatik kesen tertibat arızalıydı galiba. Motorun boyasına zarar verdiğini duymuştum ama kesin bir bilgim yok. Beni asıl korkutan, sıcak motora temas eden benzinin alev alması. Nitekim benim de ödüm patlamıştı, pompacının da. Var mı böyle bir ihtimal?

50 km tam gaz gittikten sonra benzin almam gerekti..

ve hayatımda ilk defa motordan inmeden benzin almak gafletinde bulundum,pompacı vatandaş nasıl becerdiyse deponun ağzından fışkıran benzin egsoz manifoltunun üzerine aktı :pr: ben hala motorun üzerindeyim ama nasıl feryat ediyorum::baaas::

motordan nasıl indim hala anlayamadım,adama ettiğim lafın haddi hesabı yok.

ama motor ve egsoz o kadar sıcak olmasına rağmen parlamadı:cyclopsan

benzinin parlaması için kıvılcım olması gerekiyormuş.

cagatay_hepsen
09 Ağustos 2009, 18:05
çok miktarda benzine marus kalsa deponuzun boyası zarar görebilir ama üstüne dökülen az miktada benzin bişey yapmaz bağzı kalitesiz pilastik parçaların rengini değiştirdği bilinir siz yinede dikkatli olun herhangibi bir sıçramada ponpaların yanında cam yıkamak için su olur kirli mirli demeyin en yakın sürede suyla temizleyin yoksa kısa sürede uçaçaktır kendiliğinden e yakın sürede suyla silerseniz benzinli bölgeyi bişey olmaz hele sizinki gibi üstünden dakikalar geçmiş bir durumda zarar almamışsa motorunuz dahada bişey olmaz..

Jagadam
09 Ağustos 2009, 18:13

ve hayatımda ilk defa motordan inmeden benzin almak gafletinde bulundum,pompacı vatandaş nasıl becerdiyse deponun ağzından fışkıran benzin egsoz manifoltunun üzerine aktı :pr: ben hala motorun üzerindeyim ama nasıl feryat ediyorum::baaas::

Ben hep inerim motordan. Motor alev alacaksa bile onunla birlikte kucağımın da benzine bulanıp alev almasının lüzümu yok :)

< iLk@yy >
09 Ağustos 2009, 18:33

yanıcı ve parlayıcı özelliğinden dolayı yeterli sıcaklığı bulunan ortamda parlayıp yanma riski olan bir şeydir benzin arkadaşlar
daha 1 ay oldu olmadı shell'in işine gittim geldim istasyonlarla ilgili güvenlik namına eğitim aldım
pompaya static elektriği engelleyen bir ayakkabı olmadan dokunmak bile riskli benzin buharı denilen bir olay var hani arabalara benzin koyarken delikten bole bişeler uçar ya
işte o gördüğümüz şey benzin buharı olup havadan daha ağır olan bir gaz türüdür dolayısıyla uçup gitmediği için benzin istasyonu ve çevresinde bolca bulunan bir gazdır.Genel olarak diz mesafesinde olup bu buharın yanabilmesi için cep telefonlarının içindeki elektronik malzeme bile yeterli olabilmekte....

bu durumda ciddi anlamda istasyonlarda cep telefonu ile konuşmayın çukur görünen yerlere felan su ızgaraları gibi hiç bi şekilde sigara izmariti felan atmayın havadan daha ağır olduğu için benzin buharı buralara birikmete genel olarak bi anda kendinizi yanarken bulabilirsiniz kısaca...

iyi günler