PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaklasık 1 Yıldan Beri Düsündüm ve Sonunca Ramzey Kalipso 100 Aldım =)

BaBu
08 Ağustos 2009, 19:30
Yaşasınn Benimde Motorum Varrr:queen::queen::queen:..Elinde bu motordan olanlar biraz bilgi verirler mi vites gecirmede zorluk yasadım göstergede 111 yazıo 1 saat filan gezdim bu 111 km mi oluo?
Ben 2. Vitese 10 km De
3. Vitese 30 km de geciyorum rahat gecio ancak 3 den 2 ye düsürürken motor fren yapıyomus gibi oluyo sebebi ne?

İ s m a i L
08 Ağustos 2009, 19:49
Hayırlı olsun, güle güle kullan.
11 km 100 metre kullanmışsın motosikletini.
1. vites ile kalktıktan hemen sonra 2. vitese atarsan düşük hızlarda daha rahat sürersin.
Vites düşürürken, iyice yavaşladıktan sonra vitesi düşürürsen motor kompresyonunu daha az hissedersin.

fehmiilker
08 Ağustos 2009, 19:59
motosikletin hayırlı olsun.
3. vitesten 2. vitese veya vites düşürürken vites pedalını aniden bırakma ve bıraktıktan sonra hafif gaz vermen gerekli şuan nekadar anlatsam da olmaz zamanla alışırsın. gerektiğinde vites pedalına yarım basarsan debriyajı sıkmışsın gibi boşta gider.

motodrift
08 Ağustos 2009, 20:02
hayırlı ve uğurlu olsun motorun.

allah başına kaza,bela getirmesin.

büyük vitesten küçük vitese atarsan motor fren yapar buna kompresyon deniyor.normal yani.

alemdar2442
08 Ağustos 2009, 20:07
hayırlı olsun güle güle kullan :cat:
zamanla hepsini öğrenirsin motorun nerde nasıl tepki vereceği , hangi hıza hangi vites uygun vs. vs.

apithin
09 Ağustos 2009, 00:55
Keşke 1 sene daha düşünüp ybr alsaydın:queen::queen::queen::queen:

Şaka şaka :D hayırlı olsun

KaPTaNHaSaN
09 Ağustos 2009, 03:52
motosikletin hayırlı olsun.
3. vitesten 2. vitese veya vites düşürürken vites pedalını aniden bırakma ve bıraktıktan sonra hafif gaz vermen gerekli şuan nekadar anlatsam da olmaz zamanla alışırsın. gerektiğinde vites pedalına yarım basarsan debriyajı sıkmışsın gibi boşta gider.

bekir kardeşimin innovasını sürmüştüm 4 ten sonra bir daha bastığında boşa alıyordu vitesi sonra bir kere daha basıyordun 4 den devam . uzun yolda ekonomi yapmak için sanırım. hoş zaten yakmıo bu cup lar .. hele şimdi enjeksiyonlusu çıktı..

HopeStyle
09 Ağustos 2009, 03:55
Hayırlı Olsun. Kazasız Belasız Süresin.

BaBu
09 Ağustos 2009, 17:31
Bu Forumda Olan Herkese Tesekkürler Cok Mutluyummm =)
Ama Bi sorun Var Babam motoruma çöreklenmeye basladı

by__asa
09 Ağustos 2009, 17:44
hayırlı olsun kardeş bnde bu forumda bnden başka kalipsosu olan yok diye üzülüyodum sonunda biri çıktı:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

sadeceo
09 Ağustos 2009, 17:51
Bu Forumda Olan Herkese Tesekkürler Cok Mutluyummm =)
Ama Bi sorun Var Babam motoruma çöreklenmeye basladı

babana kaza videosu izlet :queen: gerçekten motorcu ise pek etkilemez ama motorcu ruhu yoksa binmez:P

snaken
09 Ağustos 2009, 18:09
babana kaza videosu izlet :queen: gerçekten motorcu ise pek etkilemez ama motorcu ruhu yoksa binmez:P

iy taktik evet bencede

GÖKTAX
09 Ağustos 2009, 20:12
Hayırlı Olsun.

siyah_beyaz
09 Ağustos 2009, 20:25
hayırlı uğurlu olsun ALLAH kazasız bela vermesin. Kazasız sürüşler...