PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eksoza naylon poşet yapıştı

edremitli10
05 Ağustos 2009, 15:07
arkadaşlar bugün yolda giderken eksoza naylon poşet yapıştı:silent: krom olan eksozu simsiyah yaptı, gaz yağıyla sildim fayda etmedi ,bunu nasıl çıkartırım?:silent:

balbar
05 Ağustos 2009, 15:16
aynısı hafta sonu benim başıma geldi...ama sen geç görmüşün sanırım...yapacağın şu, egsozu iyice ısıtıcaksın...ve bi bezi sürekli ıslatıp ıslatıp siliceksin...sıcakken biraz cazırdıcak ama olsun....biraz yorulcan ama çıkıcak....

aya
05 Ağustos 2009, 15:16
önce pasta ile sil, sonra üstüne bir de cila geç, mis gibi olur...

edremitli10
05 Ağustos 2009, 15:19
aynısı hafta sonu benim başıma geldi...ama sen geç görmüşün sanırım...yapacağın şu, egsozu iyice ısıtıcaksın...ve bi bezi sürekli ıslatıp ıslatıp siliceksin...sıcakken biraz cazırdıcak ama olsun....biraz yorulcan ama çıkıcak....evet geç farkettim, poşette baya büyükmüş simsiyah kaplamış tüm eksozu, eksoz sıcakken sildim gaz yağıyla ve ıslak bezle fayda etmedi:silent: kalın bir tabaka oluşturmuş, maket bıçağıyla kazısam eksozu çizmekten korkuyrum :silent:

balbar
05 Ağustos 2009, 15:21
sen bayağ geç farketmişin ya...soğukken cifle silmeyi dene bide...küçük lekeleri öyle çıkarmıştım ama naylonda emin değilim tabi

gezgin_33
05 Ağustos 2009, 15:25
Sıcak iken temiz bir bezi benzine batırarak sil. Daha önce emanet bir motorda benim de başıma geldi. Ama ben cabuk farkedip hemen silmiştim. Yinede biraz zor vıkmıştı.

ergün1968
05 Ağustos 2009, 15:32
Selülozik tiner ile sil çıkar.Ama boyaya gelmesin dikkat et.

edremitli10
05 Ağustos 2009, 15:35
Selülozik tiner ile sil çıkar.Ama boyaya gelmesin dikkat et.sağol ağbi dediğini deneyeceğim:cat:

csem66
05 Ağustos 2009, 15:36
Önce parlak kısmı vidalarından sök, daha sonra fokur fokur kaynayan kazanın içine at, görecelsin çok çabık çıkacak.:cherry:

ergün1968
05 Ağustos 2009, 15:36
sağol ağbi dediğini deneyeceğim:cat:

Sende sağol,kolay gelsin.

genç kaptan
05 Ağustos 2009, 16:12
bu konuya benzer topicler daha önceleri çok açıldı hatırlıyorum..
eski konulara dönük bi aratma yaparsaN nasıl temizlenecegi hakkında bilgin olur.

koromako
05 Ağustos 2009, 16:36
Benim de bir kaç kez başıma geldi ve sokağa o poşetleri atanlara öyle galiz küfrediyorumki varın tahmin edin..

yt_servan
05 Ağustos 2009, 16:51
aynısı başıma geldi cifle sildim ama silerken bez değilde elinle silersen ama eksoz sıcak olmayacak.
nedendir bilmiyorum ama elinle sildiğinde partiküller daha kolay çıkıyor

Rakun
05 Ağustos 2009, 17:20
Aynısı başıma gelmişti aliminyum folyo ile kazımıştım.
Çok uğraştırdı,ama sonunda çizinmeden çıkarmıştım.
Ergün Beyin tiner teklifide çok mantıklı.

tr100a
05 Ağustos 2009, 17:35
Sıcak iken temiz bir bezi benzine batırarak sil. Daha önce emanet bir motorda benim de başıma geldi. Ama ben cabuk farkedip hemen silmiştim. Yinede biraz zor vıkmıştı.

sıcak iken benzinle sil ha sende varmı sıcak yere benzin değermi burda okadar insan var ya biri denemeye kalkarsa o yazıyı hemen düzelt

jönysf
05 Ağustos 2009, 17:57
ben geçen bir alış veriş merkezinde gördüm. Metal parlatıcı yazıyordu. Aldık bir arkadaşın kararan egzozounda denedik süt gibi oldu :cat: 2 tl birşeydi

jesse
05 Ağustos 2009, 18:01
arkadaşlar boyle sayısız şekilde metodlarla ugraşmak yerine .. arexons chrome poolish ile kolayca ve mükemmel bir şekilde çıkarmak mümkün 13. lira fiyatı var.. ve uun süre kullanabilirsiniz .. sadece chrome yüzeylerde uygulayın işinizi görecektir ...... hatta kararmış camur tutmuş egzost headers larınızı ayna gibi parlatır ve koruyucu bir tabaka ile kaplar .. boylece camur ve toz gelmesi halinde egzost headerrslarının kararmasına kahverengi bi ton almasını engeller.. tabi uyguladıktan sonra haftada bi kez üstünden geçin ayna gibi kalacaktır