PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1951 Bmw R25 2 hakkında

edremitli10
31 Temmuz 2009, 15:34
arkadaşlar klasik motorlara merakım olduğu için Bugün bizim sanayi sitesinde bmw r25 komple motorunu buldum (eksoz hariç) biraz sorunlar olmasına rağmen pazarlık yapıp 650tl ye aldım, yalnız şasesi yok dediğim gibi sadece motor bölümünü aldım, 2 litre yağ alıp komşumuz bobinajcıya gittim, bu motorlar şaftlı olduğu için bizim komşu bobinajcıda şaft kısmını redüktöre bağladık motorun viteslere geçisi normal ve parçaların hareket etmesi normal gibi görünüyor, çalışmasıda iyi gibi sesi tabi eksozu olmadığı için çok yüksek ses var, bu motora bir eksoz alıcam ve şase yaptırıp kullanmayı düşünüyorum. Bu tür teknik bilgilere sahip olan arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim:cat: yada bu motora sahip olanlar varsa, şasesi elinde bulunanlar varsa satın alabilirim.

yucika
31 Temmuz 2009, 15:41
Şase bulunabilir belki ancak Ruhsat çıkartamayacağın için trafiğe çıkmazsın.
Aldığın motorun faturası ve ve ruhsatlı bir şasi bulursan motoru bu şasiye takıp kullanabilirsin. Yada tam tersi aldığın motora ait bir ruhsat varsa faturalı bir şasi bulup kullanabilirsin.
Bunun dışında yasal yoldan ruhsat çıkartamazsın.

edremitli10
31 Temmuz 2009, 15:47
Şase bulunabilir belki ancak Ruhsat çıkartamayacağın için trafiğe çıkmazsın.
Aldığın motorun faturası ve ve ruhsatlı bir şasi bulursan motoru bu şasiye takıp kullanabilirsin. Yada tam tersi aldığın motora ait bir ruhsat varsa faturalı bir şasi bulup kullanabilirsin.
Bunun dışında yasal yoldan ruhsat çıkartamazsın.nerde motorun ruhsatı ve faturasını bulmamız güç, motor bloğunun üzerindeki numaraları taşlamayla silmişler:silent: bu motoru çalıştırıp sadece bizim yörede kullanabilirim, trafiğin fazla olmadığı yerlerde:cat:bide bazı parçaları eksik, ben bu motoru hurdacıdan satın aldım, hurdacıdan fatura kestirebilrsek ruhsatlı bir şase bulabilirsek o zaman yasal olurmu? ama r25 şasesi bulmamız zormu? abi aksoz konusunda yardımcı olurmusun?

yucika
31 Temmuz 2009, 15:49
Motor nosunu taşlayarak silmişlerse benden sana tavsiye o motora sakın şasi falan bulup trafiğe yada polise jandarmaya rastlayabileceğin herhangi bir köy yoluna bile çıkma.
Cezası çok ağır (sanırım motor numarası ve şasi numarası değiştirmek kalpazanlık kapsamına alındı cezasıda ya müebbet yada 20 yıl).
Eğer motoru kullanmak istiyorsan tarlada su pompası yada ucuna bir alternatör vede önüne kayışla bir fan bağlayarak jeneratör olarak kullanabilirsin.

KUVVETMİRA
31 Temmuz 2009, 15:51
epey masraflı iş ederemitli. hiç öyle OCC'deki gibi değil motor toparlamak.
yerin zamanın ve paran olacak. ankara'da ünal'da bulunur çıkma şase yolun düşerse. bi ara 1964 mz ile uğraşmıştım. alman mz bütün teknik resimlerini, montaj resimlerini yayınlıyodu internette.

yucika
31 Temmuz 2009, 15:54
Eğer yapabilirsen gokart şasesine falan takıp satabilirsin belki.

KUVVETMİRA
31 Temmuz 2009, 15:57
yucika usta mcqueen'mi o? "büyük kaçış"ta ne kaçardı bmw'siyle bee :cat:

edremitli10
31 Temmuz 2009, 15:58
Motor nosunu taşlayarak silmişlerse benden sana tavsiye o motora sakın şasi falan bulup trafiğe yada polise jandarmaya rastlayabileceğin herhangi bir köy yoluna bile çıkma.
Cezası çok ağır (sanırım motor numarası ve şasi numarası değiştirmek kalpazanlık kapsamına alındı cezasıda ya müebbet yada 20 yıl).
Eğer motoru kullanmak istiyorsan tarlada su pompası yada ucuna bir alternatör vede önüne kayışla bir fan bağlayarak jeneratör olarak kullanabilirsin.abi ben en iyisi bu motora hurdacıdan fatura kestireyim elimde bulunsun, benim bulunduğum bölge ufak bir yer, şase bulsam toplasam bile trafiğin olmadığı yerde zevk için kullanmak:wiinkk: of ya ben bunu motosiklet olarak kullanmak istemiştim, nasıl yapıcam bilmiyorum:salut:

yucika
31 Temmuz 2009, 16:11
yucika usta mcqueen'mi o? "büyük kaçış"ta ne kaçardı bmw'siyle bee :cat:

Evet Steve Mcqeen ve Büyük kaçış filminden bir sahne ancak motosiklet BMW değil Trimph. Maalesef II. dünya savaşında kullanılan BMW ler filmdeki atlayaşı yapamayacak kadar ağır motorlardır.
Nerden mi biliyorum? bende bi tane var da ondan :)

KUVVETMİRA
31 Temmuz 2009, 16:15
Evet Steve Mcqeen ve Büyük kaçış filminden bir sahne ancak motosiklet BMW değil Trimph. Maalesef II. dünya savaşında kullanılan BMW ler filmdeki atlayaşı yapamayacak kadar ağır motorlardır.
Nerden mi biliyorum? bende bi tane var da ondan :)

yapma be usta hayallerimi yıktın, ben yıllardır bmw niyetiyle izledim o dikenli telin oralardaki sahneleri :salut: