PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : devir işlemleri

alemdar2442
25 Temmuz 2009, 11:43
arkadaşlar 100 cc 'lik bir motosiklet alacam devir işlemleri nekadar tutar 175 lira diye biliyodum ama en son ne kadardır işlem ücreti ? sigorta felan

vlad1462
25 Temmuz 2009, 12:01
şimdi noter satışı kısmını geçtin ve sadece ruhsat işlemlerini soruyosan: bir sigorta acentesinden trafik sigortanı yaptırıyosun.trafik tescil belgen değişecek. motorun bağlı olduğu trafik tescil şubesine gidiyosun. 2 tl ek-1 belgesi alıyosun,bilgisayarda doldurtuyosun (muameleciler doldurur 5-10 tl falan alır) 30 tl falanda boş tescil belgesi tutuyo. işlemleri kendin yaparsan başka masrafın yok. muameleciye verirsen bide ona para verirsin. trafik belgende değişecekse (muayene tarihleri yazan diğer sayfa) 40 tl de onu eklersin. eğer trafik belgende boş yer varsa değişmene gerek yok. bir iki ay önce kendim hallettim işlemleri, zam gelecek diyolardı. şimdiki fiyatlar tam olarak nedir bilmiyorum ama değişmediyse budur.

alemdar2442
25 Temmuz 2009, 12:45
şimdiden başım döndü valla o ne öyle bi ora bi bura hepsini tek biyerden halledemeyizmi ?

vlad1462
25 Temmuz 2009, 13:03
çok karmaşık değil aslında. yanına alacağın evraklar 1-noter satış sözleşmesi 2- trafik sigortası 3-ek-1 formu (pc de doldurulmuş olacak) 4-eski ruhsat 5-kimliğin trafik şubeye gidince yönlendiriliyosun zaten. bikaç tanede fotokopi çektiriyolar noter satış ve trafik sigortasının. sıran gelincede vezneye gidip paranı yatırıyosun ve evraklarını veriyosun içeriye. sana şu gün gel diyolar, gidip alıyosun ruhsatını. tek biyerden yaptırmak istiyosan elini biraz daha cebinin derinliklerine daldırıp bi muameleci ( takipci ) ayarlayıp yaptırabilirsin.