PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cruiser motor tavsiyesi

henry14
22 Temmuz 2009, 21:53
arkadaşlar sürekli aynı tür başlıklar açıp canınızı sıkıyorsam şimdiden özür dilerim. daha önce race türü bir motor istiyordum ama çok gezeceğimi düşünürek ve arkadaşlarımın da baskısıyla bu tercihimden vazgeçmek üzereyim. hatta ilk sorum bu olsun sizlere; race bir motor ile mi ülke ülke gezmek isterdiniz yoksa cruiser tipi bir motor ile mi? hangisi daha rahat ve uygun olur?

ikinci sorum ise başlıkla paralel olarak, hangi marka cruiser motorları tavsiye edersiniz. bütçe 6-8 milyar arası.

cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

souvarine
22 Temmuz 2009, 22:05
aslında race ile de cruiser ile de ülke ülke gezilmez, ülke ülke gezilcekse en ideali enduro yahut touringtir. bunların oturma pozisyonları uzun sürüşlerde sürücüsünü daha az yorar.crusier bana kalırsa hafta sonu gezilerinin motorudur ve tabi kaliteli bir cruiserle çok keyifli geziler yapılır.

6-8 milyar bütçeye korumalar ve ehliyet masrafların da dahilse başlangıç için hiç fena bir bütçe değil. sıfırda 250'lik bir regal raptor, ikinci elde bir hyo gv250, yahut daha yaşlı bir japon yamaha yahut suzuki alabilirsin, bakımlarını aksatmaz düzgün kullanırsan seni üzmezler işini görürler...

henry14
22 Temmuz 2009, 22:30
cruiser ile de mi şehir şehir, ülke ülke gezemeyeceğim? diğer dediğiniz modellerin de şekli şemalı pek bir çirkin bana kalırsa. yani bu cruiser sanki rahat, tam gezmek için ideal bir motor gibi gelmişti bana.

souvarine
22 Temmuz 2009, 22:36
şimdi henry kardeşim, cruiserlerin peg'leri, yani sürücünün ayağını koyduğu yerler öndedir, dolayısıyla beden yükünün hemen hepsi sürücünün beline biner, çok rahat gibi görünse de peg pozisyonuyla vucut yükünü bacaklara da paylaştıran endurolar, touringler kadar rahat değildir. dikkat ettiysen sportlarda da pegler geridedir, bu da sürücüye daha aerodinamik bir pozisyon kazandırmak içindir çünkü orda aslolan rahatlık değil hızdır.
cruiser'la da gezersin niye gezmeyesin...

CallofJuarez
22 Temmuz 2009, 22:36
Sana en güzel gidecek motor cbf500.Çift silindir az yakar.Hem oturuş pozisyonu çok rahat.Bende şu an cbf500 alma aşamasındayım.Dediğin fiyat aralığında en uygunu cbf500 gibi görünüyo.

cakalaz
22 Temmuz 2009, 22:56
Bence de yollarda rahatlık bakımından; Naked veya Touring tarzı bir motor öneririm...

Yalnız Racinge göre de Cruiser lar cok daha rahattır :)

Cruiser Önerim ise; Ucuz ve kaliteli olsun diyorsan; REGAL RAPTOR 250 dir... Cok kullanıslı ve ideal bir motor...

mrock
22 Temmuz 2009, 23:09
Cruiser rahatlığı race göre lafı bile edilmez.Ama endruo touring gibide rahatlık bekleme.Race makineler diyar diyar dolaşacak aletler değil zaten.Cruiserda tam olarak bu işe hizmet etmesede nispeten rahattır.

Cruiserda ilk 400 km keyfine deyecek yoktur lakin 400-450 km den sonra heleki sıcaksa kaba etlerine binen(bu kısım popo oluyor) yükle, "acaba vardıktan sonra pantolonumu kesmeden nasıl çıkartırım?" gibi bir his oluyor insanda...:queen:

mterayes26
22 Temmuz 2009, 23:11
Cruiser rahatlığı race göre lafı bile edilmez.Ama endruo touring gibide rahatlık bekleme.Race makineler diyar diyar dolaşacak aletler değil zaten.Cruiserda tam olarak bu işe hizmet etmesede nispeten rahattır.

Cruiserda ilk 400 km keyfine deyecek yoktur lakin 400-450 km den sonra heleki sıcaksa kaba etlerine binen(bu kısım popo oluyor) yükle, "acaba vardıktan sonra pantolonumu kesmeden nasıl çıkartırım?" gibi bir his oluyor insanda...:queen:

katılmamak elde değil

henry14
22 Temmuz 2009, 23:23
istediğim motor tarzı gönderdiğim linktekine benzer olmalı (şekil olarak): http://img217.imageshack.us/i/pic1484is6.jpg/

yani demem o ki arkadaşlar; oturacağım yer cbf 500 gibi değil de ondan biraz daha çukurda olacak ve sesi de bayağı bir tok çıkacak, benim önem verdiğim iki şeydir bu saydıklarım.

cevap veren arkadaşlara ilgilerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederim.

hala tavsiyelerinizi bekliyorum...

gezgin59
23 Temmuz 2009, 18:24
arkadasım kawasaki en 500 e bak istediğin fiyat aralığında o motor iyidir.
yada yamaha virago 535 e bak baskası yaramaz

scuderia06
23 Temmuz 2009, 18:36
istediğim motor tarzı gönderdiğim linktekine benzer olmalı (şekil olarak): http://img217.imageshack.us/i/pic1484is6.jpg/

yani demem o ki arkadaşlar; oturacağım yer cbf 500 gibi değil de ondan biraz daha çukurda olacak ve sesi de bayağı bir tok çıkacak, benim önem verdiğim iki şeydir bu saydıklarım.

cevap veren arkadaşlara ilgilerinden dolayı bir kez daha teşekkür ederim.

hala tavsiyelerinizi bekliyorum...

arkadasım sen motordan pek bır sey anlamıyosun umarım ilerde anlarsın, fotosunu koydugun motorlar cruıser sınıfı motorlar oluyor zaten, o zaman gıt fotoda gordugunu al işte ne diye insanları yoruyosun burda mılyon tane baslık var forumda bıraz ıncele zahmet olmassa...

_OLD_
24 Temmuz 2009, 02:25
6-7 bin TL civarında bulunabilir.Sahibinden.com da var.
EN 500 500 cc 48 beygir.Max hız 160 km/h.
http://i405.photobucket.com/albums/pp132/mnz53/tacho/Copyof100_6838E.jpg