PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yine duyarsızlık yine kaza(Bandırma)

Burak927
09 Temmuz 2009, 15:14
Merhaba arkadaşlar dün işyerindeyken tanık olduğum trafik kazasını sizlerle paylaşmak istiyorum.

dün saat 14:30 civarlarında bandırmada bulunan liman-erdek yolunda TMO nun önünde ki kavşakta bir kaza meydana geldi burayı bilenler bilir ne kadar sakat bir yer olduğunu.Motosiklet(kanuni breton 125) kendi yolunda normal bir şekilde seyrederken kavşaktan önüne birden çıkan otomobile(2009 ford focus)çarparak yolun kenarında bulunan kaldırama savruldu.yol motosikletindi ama çoğu zamanda olduğu gibi focuslu bayan sürücü motosikleti tınlamayarak yola çıktı ve talihsiz motorcuda çarpmak zorunda kaldı:pr:motorcu arkadaşımız kazanın hemen ardından daha acısının sıcaklığıyla kalkmaya çalıştı ve 'ne yaptın sen' dercesine bir hareket yapmaya çalıştı.Allahtan motor sürücüsünde kask vardı kolu,bacağı ve omurgasında kırıklar olduğu söylendi çünkü yerden kalkamıyordu ama bilinci açıktı konuşuyordu.olaydan 5 dk sonra 2 ekip otosu geldi 15dk ya yakın bir sürede de ambulans geldi.yoldan geçen bir oto kurtarıcıda motoru ciddiyetsiz bir şekilde kasaya attı (yolda giderken moto yana düştü zaten).İşin ilginç tarafı otomobili kimin sürdüğünü polis tespit etmeye çalışıyordu araba baya kalabalıktı bayan sürücü ben değilim diye inkar etmiş tanık bulmaya çalışıyorlardı ve ekip arabasına alıp götürdüler.kaza sonrası şöyle bir bakıldığında focustaki hasar motora göre daha büyüktü ilginçtirki motorda fazla birşey yoktu sür git yani...

evet arkadaşlar yine bir duyarsızlık sonucu motosikletli bir arkadaşımız ne hale geldi durumu nasıl bilmiyorum ama inşallah iyidir.Allah sağlık versin diyorum ve bunun nedeni olan sürücününde cezasını çekmesini istiyorum.

hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum...

AYGÜL
09 Temmuz 2009, 15:20
Allah acil şifalar versin umarım önemli birşeyi yoktur

nedir şu 4 tekelerden çekilen ya off off

barsgamze
09 Temmuz 2009, 15:22
daha oto sürücüleri bizi ne zaman fark edicekler diye hep merak ediyorum

jose55
09 Temmuz 2009, 15:25
Peki motorcunun eğer ehliyeti yoksa,Bu durumda ne oluyor.Blginiz var mı??

Burak927
09 Temmuz 2009, 15:29
doğru diyorsunuz bu yollar bu trafik düzenlemesi bu ciddiyetsizlik olduktan sonra fark edeceklerini hiç sanmıyorum.
bende 2 tekerden çok 4 teker sürüyorum ama motosikletlere daha çok dikkat ediyorum.

chopperb
09 Temmuz 2009, 15:33
Peki motorcunun eğer ehliyeti yoksa,Bu durumda ne oluyor.Blginiz var mı??

senin ehliyetin yok galiba :D:D:D

Burak927
09 Temmuz 2009, 15:38
ehliyet yoksa motorcuya gereken ceza verilir suçsuz olsa bile tabiki karşınıda cezasını çekmesi lazım.

motoking16
09 Temmuz 2009, 15:39
daha oto sürücüleri bizi ne zaman fark edicekler diye hep merak ediyorum

ben bu soruyu kaç yıldır soruyorum

turgayciz
09 Temmuz 2009, 16:12
Valla bende cok ayar oluyorum böylelerine. Bi keresinde adamın biriyle kavga ettim bu yüzden. Millet anlamıyor bizim altımızdakide sonuçta bir araç ve üstündede bir can var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:11 PM ----------

Arkaaşlar böyle durumlarda lütfen birbirimize destek olalım seyirci kalmayalım....

barsgamze
09 Temmuz 2009, 16:45
işte bizdeki hata araba sürücülerin ehliyet alırken düzgün egitim alamadıklarında kaynaklanıyor yaklaşık 90 dan beri motor üzerindeyin bunun 10 yılını yurtdışında motor kullanarak geçti 8 yıldır türkiye deyim ve ilk kazamı bu kış yaptım oda taksi çıktı önüme mecburen duramadım kendimi yere attım sadece motor hasar aldı o kadar ama bana göre sürücülerin bizim ne kadar hızla gittigimizi ve ne zaman yanlarında olacagımızı hesaplayamadıklarından bunlar böyle oluyor sanki bisiklet gibi düşünüyorlar bizi bir sag bir sola bakıncaya kadar bizler yanlarında oluyoruz tabi bir daha diger tarafa bakmadan yola cıkıyorlar sonra arkadaşın yaşadıgı olayı yaşıyoruz