PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korumalarımızın içindeyken nasıl görünüyoruz...

gezgin_33
09 Temmuz 2009, 12:18
Sanırım bunu en iyi anlatan durum cevremizdekilerin tepkisidir..
Benim şimdiye kadar duyduklarım soyle.
Yazlık ful korumalı yelek ve kask takılı iken
Esimin teyzeleri..
-Bizim uzaylılar geldi...
-Robocob geldi..
Mesai arkadaşlarımdan birisi..
- İbrahim bune boyle Ninja kaplumbagalar gibi...
Köydeki bazı arkadaşlar.(Kendileride motor kullanıyorlar.)
-Ne geker var bu kadarına. Bunu taksanda takmasanda polis bişi demiyor. Kask yeter..
Dün akşam carsıda eşimi bekerken yanımdan gecen iki bisikletliden biri digerine
-Abimi görüyonmu Kenan SOFUOGLU gibi giyinmiş..
Yine dün akşam carsıya eşimi almaya giderken iki dak. önce olmuş bir kaza ile karşılaştım. (Motosiklet ile dolmuş carpışmış.) Kaza yerinde iki dakika durdum. Orada kazayı baştan sona gören cocukların tepkisi.
-Adamlar parcalandı. Bu abi gibi giyinselerdi fazla bişi olmazdı.

Bu duyduktan sonra cocuklar la aramdaki konuşma.
BEN: motosikletde kaç kişi vardı.
Cocuklar: İki kişi vardı abi.
Ben: Kask takıyorlarmıydı
Cocuklar: Yok abi ikisindede kask yoktu adamlar ölmüşden beter oldular.
Ben:Kaza nasıl oldu
Cocuklar: Motor bu tarafdan son surat geldi.(Kontrolsuz dönel kavsaga dogu batı istikametinde, dogu yonune gidiyor.) Dolmuşda bu tarafdan son surat geldi.( Kuzey guney istikametinde kuzey yonune dogru.) İkiside birbirini son anda gördü. ama çarpıştılar... Motorcunun ahliyeti neyi yokmuş.

Kaza yerini gördügüm için kendi yorumum Motorcu %90 kusurlu. Ehliyetinin olmayışı bir tarafa bırak, Kontrolsuz kavsakta gecis hakkı kavsak icine girmiş araclarındır.(Yani dolmusun) Zaten ehliyeti olsaydı en azından bunu biliyor olurdu. Hız desen ikiside hızlı. Motorcunun kaskı yok... Ayrıca motor gördügüm kadarıyla PERT..

Son tepki biraz yersiz oldu gibi ama O cocuklar beni korumalarıma bakıp aralarında konuşmasalardı ben onlara bişi sormayacaktım....

SALVANO
09 Temmuz 2009, 12:50
Allah muhafaza.. kask ve korumalar çok önemli fakat çok süratli olduktan sonra duvara toslar gibi minibüsle çarpışınca da korumaların ne kadar faydalı olacağı şüpheli?..
en önemlisi, kontrollü sürüş ve özellikle yoğun trafik olan şehir içlerinde yavaş sürmek gerekiyor.
birde şunu farkettim; korumalı ceketimi ve dizliklerimi giydiğim zamanlarda (kask her zaman şart) risk almaya başlıyorum (birşey olursa korur düşüncesiyle) giymediğim zamanlar korkudan kesinlikle risk almıyorum.. paylaşmak istedim.

[Turan]
09 Temmuz 2009, 12:55
Herkez ölücek ama bile bilede kendimizi öldüremeye gerek yok tam korumaya devam :cat:

alix35
09 Temmuz 2009, 13:07
benim tek eksiğim dizlik onuda yakın zamanda temin edeceğim..ama kendimi mont kask ve eldivenle motorun üzerine daha çok yakıştığını düşünüyorum..diğer türlü kasksız montsuz çıplak gibi hissediyorum...yanlız sıcak havada montun için de pişmemek elde değil...

E-M-R-E
09 Temmuz 2009, 13:13
geçen 40-50 km de sağdan sağdan gidiyorum bitanesi bağırıyo bari kaskın camını aç boğulucaksın diye :mrgreen: (siyah vizör) herhalde içeride hava alamadığımı düşündü :mrgreen:

gezgin_33
09 Temmuz 2009, 13:15
birde şunu farkettim; korumalı ceketimi ve dizliklerimi giydiğim zamanlarda (kask her zaman şart) risk almaya başlıyorum (birşey olursa korur düşüncesiyle) giymediğim zamanlar korkudan kesinlikle risk almıyorum.. paylaşmak istedim.[/QUOTE]

Ne kadar koruma takarsak takalım SINIRLARIMIZI ZORLAMAMALIYIZ.

Akradaşlar kaza olayı, Konuyu başlık dışına taşımış sanırım.. Kazaya yorumun yanı sıra korumalarımızın içindeyken cevremizdekiler tarafından neye benzetildigimizi yazarsak başlık hedefine ulaşır... Birde bu sabah bişi dikkatimi cekti. Yine tam korumalı sekilde motorumla servis yoluna geldim. Motoru park edip servis duragına geldim ve yavaş yavaş korumaları cıkartmaya başladım. Bu arada durata bekleyen bir ciftin dikkatli bakışları gözümden kaçmadı. Ne konuştuklarını duymadım ama bakışları cok dikkatimi cekti...

AydoganX
09 Temmuz 2009, 13:16
Allah muhafaza.. kask ve korumalar çok önemli fakat çok süratli olduktan sonra duvara toslar gibi minibüsle çarpışınca da korumaların ne kadar faydalı olacağı şüpheli?..
en önemlisi, kontrollü sürüş ve özellikle yoğun trafik olan şehir içlerinde yavaş sürmek gerekiyor.
birde şunu farkettim; korumalı ceketimi ve dizliklerimi giydiğim zamanlarda (kask her zaman şart) risk almaya başlıyorum (birşey olursa korur düşüncesiyle) giymediğim zamanlar korkudan kesinlikle risk almıyorum.. paylaşmak istedim.

Ne yazıkki aynı durumu bende yaşıyorum.
Full koruma iken daha fazla risk alıyorum :pale:

HTBAYDAR
09 Temmuz 2009, 13:19
Motorun üzerindeyken her türlü koruma çok şık görünüyor. Ama inince insanlar gerçekten uzaylı görmüş gibi oluyor. Yürürken aşırı ağırlık da cabası. Sıcakta motordan inince kavrulmak için 1 dakika bile yetiyor. Bunun bir yolunu bulmak lazım...

SALVANO
09 Temmuz 2009, 13:26
Ne yazıkki aynı durumu bende yaşıyorum.
Full koruma iken daha fazla risk alıyorum :pale:

:) yalnız değilmişim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:25 PM ----------

Motorun üzerindeyken her türlü koruma çok şık görünüyor. Ama inince insanlar gerçekten uzaylı görmüş gibi oluyor. Yürürken aşırı ağırlık da cabası. Sıcakta motordan inince kavrulmak için 1 dakika bile yetiyor. Bunun bir yolunu bulmak lazım...

yazlın mont önerebilirm ama kesinlikle yazlık pantolon önermiyorum faydası yok, en iyisi dizlik.

gezgin_33
09 Temmuz 2009, 13:33

Soylediklerin kış ayları için pek gecerli degil yaz ayları için ise ekli linkdeki korumayı tercih ederim. Yine kavruluyorsun fakat 1 dak degil. Soyledigim kıyafeti tam olarak bulamadım ama buna benzer bişi.
bu gezi linkinden üzerimde görebilirsin..
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/62563-konya-hadim-doga-harikesi-yerkopru-selalesi.html

Benzer bir koruma kıyafeti.
http://player.sahibinden.com/komple_koruyucu_kiyafet-02WQQaXQQ4909846WQQpXQQdisplayitem

HTBAYDAR
09 Temmuz 2009, 13:44
35 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda insanın üstündeki penye tshirt bile yakıyor yahu adamı... Ayrıca bence aynı durum kışın da geçerli.

Bunun dışında yazın zaten içine dizlik giydiğim pantolonumu kullanıyorum, motor pantolonum kış için ideal.

Dizlerine birşey takmayanları kınıyorum. illa ki düşmeye gerek yok arkadaşlar, o rüzgar ileride ciddi diz problemlerine yol açar haberiniz olsun. Dizlerinde sakatlık bulunan bir insan olarak, bu durumdan hiç mi hiç hoşlanmayacağınıza garanti verebilirim.

SALVANO
09 Temmuz 2009, 13:50
o sorun bende de var, Allah şifa versin. zaten dizlikleri düşünce korumasından çok rüzgardan koruması için kullanıyorum

Lucastorn
09 Temmuz 2009, 13:58
Ben bazen t-shirtin üzerine, montun yerine bütün sırtı kaplayan sırtlık ve dirsekliklerimi giyiyorum. Hem daha az sıcaklamış oluyorum, hem de korumalı. İşe giderken de iş arkadaşlarım beni motor kıyafetlerimle gördüler, "Bu ne olum robokop gibi olmuşsun dediler" :)

En yakın arkadaşım da bana hala, ne gerek var bu kadar manyak gibi giyinmeye diyor.

askon
09 Temmuz 2009, 14:15
cok söylememe rağmen bu gun kısa mesafe kasklı ama korumasız gıttım abi serın olmasına serın ama yer yerin her yerim yusuf yusuf etti.yani sıcak olsada vaz geçmek yok 2+2 eder 4 misali başıma gelen olayı kısadan anlatayım eyupte arabam arıza yapmıştı gece 10 suları taksiyle eve geldım motorumu aldım tamırci arkadaşımıda aldım gittik arabanın yanına arabayı düzgün bırakmamışım o sırada kalabalık bir aile arabanın etrafıda duruyordu bizim kasklar beyaz duyumum şu aha poliler geldi araba calıntı herhalde:P

HTBAYDAR
09 Temmuz 2009, 14:53
o sorun bende de var, Allah şifa versin. zaten dizlikleri düşünce korumasından çok rüzgardan koruması için kullanıyorum

+1

İnşallah hep o amaca hizmet eder. Sadece senin için değil tüm motor kullanıcıları için...

balbar
09 Temmuz 2009, 15:07
ben kendimi ful korumalı karizma hissediyorum...bakışlardan hissediyosun bunu:) o kadar alışmışımki eldiven takmasam ellerim elcikte kayboluyo gibi geliyo artık...

huceyn
09 Temmuz 2009, 15:13
ben kendimi ful korumalı karizma hissediyorum...bakışlardan hissediyosun bunu:) o kadar alışmışımki eldiven takmasam ellerim elcikte kayboluyo gibi geliyo artık...

millet karizmam bozulur diye kask takmıyor.
yahu full koruma karizmadır.yada biyerde dolaşırken elinde kaskın olması diğer insanlardan ayırıyor.
korumalar müthiş şeyler ya:cherry::cherry:

KaPTaNHaSaN
09 Temmuz 2009, 19:34

Ne kadar koruma takarsak takalım SINIRLARIMIZI ZORLAMAMALIYIZ.

Akradaşlar kaza olayı, Konuyu başlık dışına taşımış sanırım.. Kazaya yorumun yanı sıra korumalarımızın içindeyken cevremizdekiler tarafından neye benzetildigimizi yazarsak başlık hedefine ulaşır... Birde bu sabah bişi dikkatimi cekti. Yine tam korumalı sekilde motorumla servis yoluna geldim. Motoru park edip servis duragına geldim ve yavaş yavaş korumaları cıkartmaya başladım. Bu arada durata bekleyen bir ciftin dikkatli bakışları gözümden kaçmadı. Ne konuştuklarını duymadım ama bakışları cok dikkatimi cekti...[/QUOTE]

bende senin gibi hissediyorum geçen gün şortla binmek zorunda kaldım nasıl usul usul gidiyorum öyle :)

hao_asakura
12 Temmuz 2009, 20:46
ben 1 defa tam koruma çıktım şehir içi onda da baya bakan oldu ana yol olmasına rağmen.

kenar mahallelerden birine dizlik + kaskla bi girdim herkes uzaylı görmüş gibi bakıyor.

millet kask görmemiş hayatında motorun bisikletle olan tek farkı benzin sanan insanlar var.

beni görünce şaşırmayla karışık bir gülümseme yerleşiyor suratlarına.

işte bu da bizim motor kültürümüz.

canercamalan
12 Temmuz 2009, 20:54
güzel konu olmuş ya durdum bi düşündüm yaşadıklarımı hakkatten komik anlar yaşadık yani :) burger da çalışırken dizlim falan takıyodum adam kapıyı açınca bi durup bakıyodu bazen oluyor trafikte kötü anlar yaşıyoruz motordan iniyoruz adam bakıyor robocop gibi adam var karşısında alttan alıyor falan bayağı anılarımız oldu bu korumalarla ilgili :)

Akileos
12 Temmuz 2009, 21:17
yakışıklı va güvenli..:)

_ferkan_
12 Temmuz 2009, 22:06
Bence çok karizmatik bi durum ortaya çıkıyo. (full korumada ) STAR WARS tan fırlamışın gibi:mrgreen:

kevın
12 Temmuz 2009, 22:10
Bugün ilk defa motor montumu giymeden yola çıktım hava bayağı sıcak olduğu için ancak bir daha çıkmam. Kendimi gerçekten çok güvensiz hissettim.
Bana da genelde şöyle diyorlar, hocam bu kadar korumalık taktığına göre sağlam racing makine var altında :P (altımdaki apache 150) Yanlış anlaşılmasın makinem tam bir canavardır :wiinkk:

TYP-R
12 Temmuz 2009, 22:42
Geçen gün trafik tıkalı bende marketten geliyorum.Beni polis çevirdi bana kaskın camı niye kapalı açda yüzünü göreyim dedi,vizörü açtım komple çıkar dedi iyi dedim içimden neyse çıkardım yine sordu camı niye kapalı dedim börtü böcek toz geliyor ondan,üstünde birşey varmı dedi bende ne gibi, oda bıçak silah dedi içimden ya sabır... bu seferde top casenin içinde ne olduğunu sordu marketten geliyorum yiyecek filan var dedim baktım inanmadı isterseniz açıp bakabilirsin neyse ehliyet ruhsat istedi verdim evirdi çevirdi birşey bulamadı devam et dedi.Kaçakçı köçekçi birinede benzemiyorum:pale:full korumalı trafiğe çıkmışım suç bumu acep....?

auffenn
12 Temmuz 2009, 22:46
Bana arkadaşım yeni kaskımı aldığımda aynı power rangers' taki adama benzemişin demişti :D

kocc
13 Temmuz 2009, 00:47
banada f16 pilotu'mu oldun bir oksijen masken eksik diyorlar ama hosumada gitmiyo degil zaten hep pilot olmak istemisimdir..

serkanyeliz
02 Aralık 2010, 22:03
bir komşum anoooov serkan aynı uzaylı gibi olmuşsun
ben : kaçtane uzaylı gördün ..... teyze
...: nereye uzayamı :)
herkeste cem yılmaz mübarek olsun bende dizimden sakatlık yaşadım rüzgar artı koruma için şart

Sinan Aksu
02 Aralık 2010, 22:10
Temmuz sicaginda aha böyle kıro gibi görünüyorum.

http://img35.imageshack.us/img35/8404/38531416703643462616593.jpg (http://img35.imageshack.us/i/38531416703643462616593.jpg/)

Ofelya
02 Aralık 2010, 22:13
Valla robocop gibi olmuşsun he sinoo :queen:

Osbourne
02 Aralık 2010, 22:19
Aha ben bu şekilde görünüyorum :)
Neresi çirkin yahu :P

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs173.snc3/20068_320360071786_547376786_4060870_1322375_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs042.snc3/12933_185488686786_547376786_3491676_5704490_n.jpg

suato21
02 Aralık 2010, 22:22
Abi çirkin mirkin diyorlarda sanki azrail gelince tipe bakıyo sonuçta hayat kurtarıyo..

methal
02 Aralık 2010, 23:30
korumalıksız motor kullanmak asla isterse havamı bozsun arkadaşlarım dalga geçsin hiç önemi yok korumalıksız bakkala gitmem sonunakadar devam....

yürekçe
02 Aralık 2010, 23:47
korumalıksız motor kullanmak asla isterse havamı bozsun arkadaşlarım dalga geçsin hiç önemi yok korumalıksız bakkala gitmem sonunakadar devam....

aynı fikirdeyim... aynen devam :cat:

timoti
03 Aralık 2010, 00:06
Bu da benim fotoğrafım. Ter damlasa da kan damlamasından iyidir.

http://imagenic.net/images/3blyd5vhc39hpb2kjiqd.jpg (http://imagenic.net/)