PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayan motorculara bir yeni isim daha eklendi ama fikirlerinize ihtiyacım var :)

Sayfa : [1] 2

motolektra
02 Temmuz 2009, 22:40
Arkadaşlar; bayan motorculara kendi ismimi de yazmak üzereyim ama size danışmadan olmaz dedim:) iyi de ettim:mrgreen:İlk defa motor alıyorum. motor ellerinde bulunmadığı için beni hafta başına kadar beklettiler.aldığım motor yamaha yzf r 125...aslında cbr 125 e meyilliydim ama herkezin altında olduğu için o motordan soğudum. bu da ona rakip çıkmış. Gördüm çok ta tatlı motor kasası falan on numara:wiinkk: Eeee siz ne diyorsunuz? sizin de fikirlerinizi duymak isterim tavsiyeleriniz:silent: nelerdir? bu motorun iyi huyları kötü huyları özellikle kullanıcıları mesajımı okuyup ta beni bilgilendirirlerse çok sevinirim...:mrgreen:... ALLAH SİZLERİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN:P

scuba_09
02 Temmuz 2009, 22:41
hayırlı olsun allah kaza bela vermesin...

DR.TOLGA
02 Temmuz 2009, 22:42
bayan arkadaşların motor kulanmasına hayranım....hemen al başlangış olarakta guzel bi alettir yani sen al:cat:

motolektra
02 Temmuz 2009, 22:43
hayırlı olsun allah kaza bela vermesin...

SAĞOL KARDEŞİM DE İNSAN Bİ İKİ TAVSİYE YAZARDI AAAAA:salut:

kingman30
02 Temmuz 2009, 22:44
Valla hevesini kırmak istemem ancak çok gördüğün motoru almanı tavsiye ederim.Çünkü demek ki tutulmuş ve problemsiz motor.Fazla görülmeyen bir motorun iyi mi kötü mü olduğunu bilemezsin.Piyasada çok gördüğün motor kendini ispatlamış motordur.

barrokas
vay vay vaaaaaytercihine hayran kaldım.125likler içinde 10 numara motor

hatta dört zamanlılarda en kraldır benim için

DARKDIAMOND
Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dilerim.Bu motoru sadece 8-10km gibi bir testte kullandım.17hp olmasına rağmen pek hırçın makina değil.Şehiriçi trafiğindede rahat edeceğini düşünüyorum.Bence gayet uygun bir seçim olmuş:cat:.

scuba_09
02 Temmuz 2009, 22:47
almayı düşündüğün motor gerçekten görüntü olarak 10 numara ve başlangıcı motoru olarak çok ideal bence...dediğine katılıyorum cbr 125 herkeste oldugu için sen bayan olarak farkını göstermekle iyi yaparsın...:P:P

Osbourne
02 Temmuz 2009, 22:48
Vitesliyle başlamanı takdir ettim..
Genelde scootercı olur kızlar :)
Kazasız sürüşler..

berk_cglr
02 Temmuz 2009, 22:49
öncelikle hayırlı olsun ama bildiğim kadarıyla cbr daha iyi yzf r125 den çünkü r125 de hız sabitleyi tarzında bişey vardı diye biliorum vede mahallede bir arkadaşımda var onceden cbr kullanıyodu o da cbr daha iyi diyor ama yinede bi bayan için yzf r125 daha güzel durur bence :cherry: bi de motoruna kavuşunca resimlerini de eklersen çok güzel olur

motolektra
02 Temmuz 2009, 22:50
Valla hevesini kırmak istemem ancak çok gördüğün motoru almanı tavsiye ederim.Çünkü demek ki tutulmuş ve problemsiz motor.Fazla görülmeyen bir motorun iyi mi kötü mü olduğunu bilemezsin.Piyasada çok gördüğün motor kendini ispatlamış motordur.

evet ama çok bindiğim için hevesimi aldım sıkıldım ondan zaten yamaha ona rakip çıktıysa bi bildiği vardır değil mi arkadaşlar?

berk_cglr
02 Temmuz 2009, 22:51
honda hayat onda :P:P:P:P:P

motolektra
02 Temmuz 2009, 22:53
almayı düşündüğün motor gerçekten görüntü olarak 10 numara ve başlangıcı motoru olarak çok ideal bence...dediğine katılıyorum cbr 125 herkeste oldugu için sen bayan olarak farkını göstermekle iyi yaparsın...:P:P

di mi amaaa:cat::P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:51 PM ----------

Vitesliyle başlamanı takdir ettim..
Genelde scootercı olur kızlar :)
Kazasız sürüşler..

tarzım değil o yüzden yani:wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 PM ----------

honda hayat onda :P:P:P:P:P

hayatı ikinci tercihte büyütttüğümde kullanacam inşallah:)

DR.TOLGA
02 Temmuz 2009, 22:54
di mi amaaa:cat::P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:51 PM ----------

tarzım değil o yüzden yani:wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:52 PM ----------

hayatı ikinci tercihte büyütttüğümde kullanacam inşallah:)

tarzım scooter değil dedin ya kardeş,,bi kere daha takdir ettim...:rendeer:

motolektra
02 Temmuz 2009, 22:54
Bir şey daha sormak istiyorum bu motorum max hızı nedir?

berk_cglr
02 Temmuz 2009, 22:55
yoksa aman allahım seninde mi rüyaların da cbr rr var :P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 PM ----------

max 130 die biliorm

motolektra
02 Temmuz 2009, 22:56
öncelikle hayırlı olsun ama bildiğim kadarıyla cbr daha iyi yzf r125 den çünkü r125 de hız sabitleyi tarzında bişey vardı diye biliorum vede mahallede bir arkadaşımda var onceden cbr kullanıyodu o da cbr daha iyi diyor ama yinede bi bayan için yzf r125 daha güzel durur bence :cherry: bi de motoruna kavuşunca resimlerini de eklersen çok güzel olur

AAA EKLERİM EKLEMEZ OLUR MUYUM SİYAHINI ALDIM SARI SARI PARLICAM ÜSTÜNDE:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 PM ----------

tarzım scooter değil dedin ya kardeş,,bi kere daha takdir ettim...:rendeer:

allah razı olsun:)

< iLk@yy >
evet ama çok bindiğim için hevesimi aldım sıkıldım ondan zaten yamaha ona rakip çıktıysa bi bildiği vardır değil mi arkadaşlar?

haklı diyosunda
vereceğin onca fark paraya değermi sence :silent:
bence yazık o kadar fark verip o motoru alacağıma yine gider herkesin altında olan 125r'ı alıp kalanla üstümü başımı 10 numara kaliteli şeylerle donatırım :cat: herşeyden önce güvenlik

berk_cglr
valla sarı çok güzel duruyo helal olsun kazasız belasız sürüşler

motolektra
02 Temmuz 2009, 22:57
yoksa aman allahım seninde mi rüyaların da cbr rr var :P

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:55 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 PM ----------

max 130 die biliorm

iyi bir hız mı sizce?

berk_cglr
02 Temmuz 2009, 22:58
gayet iyi 125 lik bi makine için yeterli sonuçta 600 cc değil ahh keşke benimde kız arkadaşım senim gibi motorları sevse

motolektra
02 Temmuz 2009, 22:59
iyi bir hız mı sizce?

rr zaten tek isteğim onu almak istedim ama başlangıç motoreu tavsiye edildiği için rr ı bir kaç ay ertelemek zorundayım..

aparat
02 Temmuz 2009, 23:00
kazasız belasız.

kullanacağın motorun huyunu suyunu en iyi sen anlayacaksındır tarifle olamaz sanırım daha öncedende motor tecrüben var ( binmekten kastın sürmek olarak sanırım) bu demek oluyoki biraz baş başa kalıp birbirinize alışmanız lazım rüzgarın bol olsun :cat:

motolektra
02 Temmuz 2009, 23:01
gayet iyi 125 lik bi makine için yeterli sonuçta 600 cc değil ahh keşke benimde kız arkadaşım senim gibi motorları sevse

bence sen onu şirin gösterirsen sever... ama sen onu canavar gibi gösterirsen korkar:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 PM ----------

kazasız belasız.

kullanacağın motorun huyunu suyunu en iyi sen anlayacaksındır tarifle olamaz sanırım daha öncedende motor tecrüben var ( binmekten kastın sürmek olarak sanırım) bu demek oluyoki biraz baş başa kalıp birbirinize alışmanız lazım rüzgarın bol olsun :cat:

teşekkür ederim.

erdo2002
02 Temmuz 2009, 23:02
250lik birşey düşünseydin biraz daha uzun süre kullanırdın belki.Hayırlı uğurlu olsun görünyüsü çok güzel.:rendeer:

motolektra
02 Temmuz 2009, 23:04
haklı diyosunda
vereceğin onca fark paraya değermi sence :silent:
bence yazık o kadar fark verip o motoru alacağıma yine gider herkesin altında olan 125r'ı alıp kalanla üstümü başımı 10 numara kaliteli şeylerle donatırım :cat: herşeyden önce güvenlik

para sorun olsa cbr 125 alırım... zaten herşeyim hazır 2 kask 3 mont daha ne olsun.

berk_cglr
02 Temmuz 2009, 23:06
bence sen onu şirin gösterirsen sever... ama sen onu canavar gibi gösterirsen korkar:mrgreen:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:00 PM ----------

teşekkür ederim.

hoysungdan cbr a döndüm en son onu begendi biraz alışsın yukarı dogru tırmancaz napalım hayabusa cbr 600rr hayalimiz olunca korkuyo tabe :queen:

huceyn
02 Temmuz 2009, 23:12
para sorun olsa cbr 125 alırım... zaten herşeyim hazır 2 kask 3 mont daha ne olsun.

3 montu napcan ki:silent:

motolektra
02 Temmuz 2009, 23:15
hoysungdan cbr a döndüm en son onu begendi biraz alışsın yukarı dogru tırmancaz napalım hayabusa cbr 600rr hayalimiz olunca korkuyo tabe :queen:

valla benim ilk bindiğim motor cbr 1000 rr dı arkadaş ibreyi 250 civarı gördüğümüzü söyledi...hiç de korkmadım...çok eğlendim...insanın içinde olacak arkadaş:wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:13 PM ----------

3 montu napcan ki:silent:

heveslenip aldım kışın bunu giyerim yazın bunu falan filan işte ama iyi ki de önceden almışım...8 tane canımız yok ki can can cana can kurban:P

demirgursel
02 Temmuz 2009, 23:15
arkadaşım sen yinede cbcr 125 alki, yarın birgün büyütmek istediğinde satman kolay olsun:cat:

shule
02 Temmuz 2009, 23:16
bence cok güzel bır tercıh yapmıssın tbrk ederim.cbr yada yzf..cbr la baslamıstım bende.dıgerını bılmedıgım için farkı söyleyemeyeceğim.ancak guzel başlangıç.sen bakma bu paraya şunu alırdın gıbı söylemleri..biz bayanlar daha temkinliğiz.bende bu sene 250cc lık bır makınaya geçtım herkes banada 600cc lık alınırdı bu paraya dedi ama kullandıgım bikaç aydır şunu anladımki kesınlıkle doğru tercihi yapmışım çunku tecrubelerıme rağmen daha yeni hakim oluyorum ona hala korkutuyor beni..

kazasız,keyifli sürüşler dilerim..:cat:

Isaac
02 Temmuz 2009, 23:16
130 km bence gayet yeterli bi sürat...

Hele ilk motorunsa... :wiinkk:

huceyn
02 Temmuz 2009, 23:19
daha önce motor kullanmışmıydın?

motolektra
02 Temmuz 2009, 23:24
bence cok güzel bır tercıh yapmıssın tbrk ederim.cbr yada yzf..cbr la baslamıstım bende.dıgerını bılmedıgım için farkı söyleyemeyeceğim.ancak guzel başlangıç.sen bakma bu paraya şunu alırdın gıbı söylemleri..biz bayanlar daha temkinliğiz.bende bu sene 250cc lık bır makınaya geçtım herkes banada 600cc lık alınırdı bu paraya dedi ama kullandıgım bikaç aydır şunu anladımki kesınlıkle doğru tercihi yapmışım çunku tecrubelerıme rağmen daha yeni hakim oluyorum ona hala korkutuyor beni..

haklısın... ben aslında makina almak istedim ama ölüm olur heralde dedim bi de ilk motor o yüzden can can cana can kurban diyerekten yavaş yavaş büyütmeyi tercih ettim. senin gibi bir bayanın bana cevap yazması çok hoşuma gitti çok sevindim tşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:24 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:23 PM ----------

daha önce motor kullanmışmıydın?

evet kullandım ama kendime ait olmayan motorları:salut:

doctorr
02 Temmuz 2009, 23:29
Gayet olumlu bir tercih yapmışsın.Geçen sene bir arkadaşım aldı.Hem görüntü,hem de performans bakımından çok memnun kaldı.Max 130 km görüyor ve 125 cc bir makine için yeterli bir sürat.Allah kazasız-belasız binmeyi nasip etsin.Hayırlı olsun arkadaşım.:)

scuderia06
02 Temmuz 2009, 23:32
cok acelen var sanırım kolay gelsın bir kac ay sonra rr a terfi etceksin ölemi kolay gelsin sana

motolektra
02 Temmuz 2009, 23:40
cok acelen var sanırım kolay gelsın bir kac ay sonra rr a terfi etceksin ölemi kolay gelsin sana
beni tatmin etmemeye başlarsa yükselirim.

tubejh
02 Temmuz 2009, 23:41
Motorun hayırlı olsun. Benim daha olmadığı için tafsiye veremem ama hondanın eğitimlerini çok övüyorlar katılıp tecrübe kazanabilirsin.

< iLk@yy >
02 Temmuz 2009, 23:52

bu söz bana gelmiş sanırım :queen:
ben sadece korumalarını daha iyi alması için öneri yapmıştım ama zaten hepsinden 2şer tane varmış :queen::queen::queen:

güle güle kullansın motorunu kaza bela göstermsin allah asfalt yüzü görmez umarım

motolektra
03 Temmuz 2009, 00:00
bu söz bana gelmiş sanırım :queen:
ben sadece korumalarını daha iyi alması için öneri yapmıştım ama zaten hepsinden 2şer tane varmış :queen::queen::queen:

güle güle kullansın motorunu kaza bela göstermsin allah asfalt yüzü görmez umarım

pişti:pale: teşekkür ederim... hepimize inşallah

HeadbaNgeR
03 Temmuz 2009, 00:00
bence ayılama karar ver:).yoksa günlerce arada kalırsın
tamam bunu alıyorum de hemen git al. kafayı yediren bi durum. param var alamıyorum. tam deli işi.
yataktan kalk paşa gönlün neyi istiyosa onu al. teknik özellikleri geç. sonunda başlangıç motoru ve değiştirceksin bi gün.
uzun yıllar senle olcak motor için debelen bence :)

Ömercik
03 Temmuz 2009, 00:22
En kısa zamanda motosikletinize kavuşmanız dileğiyle.Güzel bir seçim yapmışsınız.

Volkan Serezli
03 Temmuz 2009, 00:24
hayırlı olsun çok güzel motor

GorkeM
03 Temmuz 2009, 00:56
Git üzerine otur. İçine siniyorsa , hoşuna gittiyse al.
R125 güzel motosiklet.

explosion999
03 Temmuz 2009, 00:58
hayırlı olsun

polo34
03 Temmuz 2009, 09:49
cbr 125 r (5500 tl) kaç para yzf r125 (8500 tl) kaç para :) bunu düşünerek neden cbr tercih ediliyor anlayabilirsiniz, yamaha'nın kalitesi belli zaten, çok da konuşmaya gerek yok, hayırlı olsun ...

ozan_bursa
03 Temmuz 2009, 09:54

125 den sıkılıp başka bir 125
ne diyelim
umarım bunda bulursun aradığını

kesinlikle vardır bir bildiği yamahanın
yoksa durduk yere neden hondaya rakip çıksın ki

umutt
03 Temmuz 2009, 10:38
fiyat olarak ve hız olarak gayet bir bayan için ideal hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmen dileğiyle

yeschim
03 Temmuz 2009, 10:50
Herkesin kullanması bir motosikleti; dezavantaj değil avantajdır yeri geldiğinde :) Ama yamaha da güzel ve şekilli motor maddi durumun iyiyse ve beğeniyorsan al tabii başlangıç için o da uygun :) Şimdiden hayırlı olsun :rendeer:

korkut 250
03 Temmuz 2009, 11:19
Her ikiside iyi motosiklettir hangisini alırsan al Pişman olmazsın.:cat: