PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka tekerlek akord telleri kırılmaya başladı

kazurat
24 Haziran 2009, 15:26
GEçen gün konusunuda açtım lastiğimin patlaması ile. Akord teli kırılmıştı ve lastiği patlatmıştı.

Akabinde 4 tel daha kırıldı tabi aradan gitmeye başlayınca jant şeklini değiştiriyor ve diğer tellere daha çok baskı yapıyor haliyle e bide yük var.

3 seçenek var

yeni bir telli jant almak. 230 ytl
aliminyum arka jant alıp öndekini sonra değiştirmek 131 usd + 40 ytl dış lastik(tubleks)
tamir ettirmek.

emok festivaline gideceğim tamir edecek usta bilen varsa sevinirim yoksa 2. seçeneği uygulicam ön cantıda daha sonra değiştiririm. fakat oda sadece cant veriyor yani içindeki rılman kampana vs yok bendekileri ona aktarmak gerekecek eğer uymazsa diye tırsıyorum. lastiği söküp kapı kapı dolaşağız anlaşılan :(

telli alsam yarın öbürgün tekrar aynı sorun çıkacak başıma

tamir edecek usta bilen varsa yazsın lütfen :(

ExTReMa
24 Haziran 2009, 15:30
Sağlam jant teli alıp akort yaptırcaksın..
en iyi çözüm bu.
buralarda olsan adres verirdim ama istanbulla bi alakam yok

kazurat
24 Haziran 2009, 15:33
işte alacağımda yokki internette. bizim orada sağlam senelerin bisikletçisi bi abimiz var o takıp yapacak ama tel bulmak lazım eğer buişi yapan varsa ondan alıp ona yaptırayım

eğer lüleburgazda varsa geleyim oraya 1 gün yapsınlar b.çekmecedeyim sorun olmaz

Whitehair
24 Haziran 2009, 15:37
Al bakalım sana yardımcı olur bu linkler.

http://tumopar.com/product_detail.asp?p_code=020.10.007351&c_kod=020,10&sira=2

http://tumopar.com/product_detail.asp?p_code=020.10.011101&c_kod=020,10&sira=2

ExTReMa
24 Haziran 2009, 15:42
By_Star nickli üye ile konusursan ondada aynı motordan var ve aynı sorun vardı..
Telleri kimden aldıysa telini verir sende kendi evie kargolanmasını istersin..

kazurat
24 Haziran 2009, 15:56
teşekkür ederim ilk linktekini görmüştüm ama 2. linktekini görmemiştim aradım şimdi sparişi geçtim.

tabi şimdi bu telleri ben takarım ama akord edilecek. bisikletçi abim hallederse halledecek alternatif olarak yapabilecek birilerini tanıyormusunuz

Whitehair
24 Haziran 2009, 16:12
Bakırköy'de sahildeki shell benzincinin arkasındaki sahile çıkan rampa üzerinde Metin Bisiklet var. Akord rulmanına takıp akordunu yapar kendisi sana yardımcı olur.

kazurat
26 Haziran 2009, 17:42
Teller dün geldi ve gece operasyonu ile lastiği söktüm ve komşumun lastikçi dükkanına gittim dış lastiği söktüler ve kırık telleri yerlerine taktım lastik tarafında tel civatalarının arkası yani lastiğin içindeki kısımları tornavidanın gireceği şekilde olduğunu gördüm.
telleri değiştirince tek tek telleri çok fazla güç uygulamadan sıktım tornavida ile tellere vurup seslerine göre gevşekliklerini kontrol ettim bu esnada kırılmak üzere olan 3 4 tel daha çıktı .

bütün bu işlemler bitince lastiği toplattım ve motora taktım. şöyle bir tur attım 60 70 km hıza çıktım fakat yalpalama veya tıngırdama yoktu.

tornavida ile akord anahtarından daha iyi iş çıkıt sanırım.

By_StaR
26 Haziran 2009, 17:52
bende yaşadım bu sorunu şafak abi.

ama Sonradan düzelttik cok az da olsa bi yalpalama var ama rahatsız etmeyecek düzeyde.. sorun ilerlemeden aşmana sevindim.. benim ELimdeki tellerde orjinaline göre biraz ince ama yaptık düzelttik sorun yok ..

ergün1968
29 Haziran 2009, 14:17
Sorunu çözdüğüne sevindim.Ancak benim tavsiyem işi bilen birine kontrol ettirmen.Fazla gergin,yada birbirleri ile orantısız ise yine koparacaktır.Kolay gelsin.Emok'ta görüşürüz :cat: