PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorunuz sizi cepten arasın...

35Z750
23 Haziran 2009, 20:37
Merhaba arkadaşlar bu aralar güvenlik olayına fena halde takmış durumdayım. Malum yaz mevsimi geldi motorlar garajlardan çıktı dolayısıyla güvenlik önemli bir sorun haline geldi. Heleki son olarak arkadaşımın şişli bomonti'de polis karakoluna 100 metre mesafeden cumartesi günü gündüz vakti etraftaki mağazalarında açık olmasına rağmen motoru çalınca(81 plakalı bir Hyosung GT250R Siyah) bu konuya ciddi benim için ciddi şekilde önem arz ediyor artık.

İnternetten sürekli alarmları inceliyorum, az önce bu ciahazla karşılaştım. Aşağıda verdiğim linkten inceleyebilir ve satın alabirlirsiniz. Youtube izleyemelenler için cihazi açıklayayım.

Nokia serisi bir kalantor ceptelefonuna şarj oketinden bağlıyorsunuz. Telefon artık ufak ir sarsıntı olduğunda hemen son aranılan numarayı otomotik olarak beş saniye içinde arıyor. Hemde motor çalınırsa üzerinde bir telefon olduğu için bulunma ihtimali artacaktır. Tabi çalan kişi telefonu çalacağı yere götürmeden telefonu çıkartıp atmayı akıl etmezse.

http://cgi.ebay.com/NuvoGuard-Clip-Pro--Cellular-Motorcycle-Car-Boat-Alarm-_W0QQitemZ220426879674QQcmdZViewItemQQimsxZ2009060 3?IMSfp=TL090603174002r4196
http://stores.shop.ebay.com/Cellularalti-Security-Solutions__W0QQ_armrsZ1

gipsy_fire
24 Haziran 2009, 09:34
İlginç birşeye benziyor ama cep telefonunumu motora sabitliycez yoksa ufak bi aparat falanmı?

korkut 250
24 Haziran 2009, 10:02
Evet ilgi çekici bir konu.

alper_satriani
24 Haziran 2009, 11:27
şerrefsizim benim aklıma geldiydi

hem de dün yürürken

karasahin
24 Haziran 2009, 11:32
Çalınınan makinenin bulunmasını kolaylaştırır :) Önemli bir konu

alper_satriani
24 Haziran 2009, 11:36
motosikleti çalınanların topiclerine 10larca 100lerce mesaj yazılıyor.
ama bu topicin bu 5. ve ya 6. mesajı...

bu konuya önem vermeli motosiklet malikleri. En azından motosikletini seven motor sahipleri

jonturq
24 Haziran 2009, 11:48
Guzel bir dusunce , lakin bizim ulkemiz sinirlarinda duzenin isleyisini dusundugum zaman pekde faydasi olmayacak gibi , hafta sonu calinan bir motosikletin cep telefonundan gelen sinyaller dogrultusunda yer tespiti minimun yasal yazismalar sonrasinda 2 gununuzu alacaktir ,2 gun icerisinde motosikletin basina neler gelebilecegini dusunmeden edemiyorum.

Motosikletim caliniyor , benim 5 sn icinde haberim oluyor ama hirsizlarin yer testipiti ve motosikletimin bana iadesi hayal oluyor :) Dusundukce cildiririm heralde

jonturq
24 Haziran 2009, 12:14
Bak bu guzel bir uygulama. Ama Akuye baglanicak parcanin anten cikisindan bahsediliyor ? Bu biraz dusundurucu.

intel
24 Haziran 2009, 12:20
Bak bu guzel bir uygulama. Ama Akuye baglanicak parcanin anten cikisindan bahsediliyor ? Bu biraz dusundurucu.

Bu Anten Konusu ile ilgili mail attım gelicek cevabı sizlerde paylaşırım.İnşallah dediğiniz gibi anten olayı yoktur.

banarlı
24 Haziran 2009, 12:22
bos iş bence ama kimin aklına gelirki motorda telefon olduğu birazda iyi yanı var

jonturq
24 Haziran 2009, 12:32
bos iş bence ama kimin aklına gelirki motorda telefon olduğu birazda iyi yanı var

---

Bos is derken ? Sistemin ne amacla kullanildigini okuyabildinmi ?

Okuduysan okudugunu anlamaya'da calis bence.

Eger Anten varsa birilerinin aklina gelir emin ol.

:)

intel
24 Haziran 2009, 14:22
---

Bos is derken ? Sistemin ne amacla kullanildigini okuyabildinmi ?

Okuduysan okudugunu anlamaya'da calis bence.

Eger Anten varsa birilerinin aklina gelir emin ol.

:)

Cİhaz üzerinde herhangi bir anten yoktur.

intel
24 Haziran 2009, 15:15
Ölme eşeğim ölme

Bakınız "avea kim nerede"

http://kimnerede.avea.com.tr/fafweb/login.entry

Buyrun "Google Latitude" (tam performanslı çalışmadığı söyleniyor denemedim)

http://www.androidturkiye.net/?p=458

Siz Motorunuzu avea kim nerede den bulabilirsiniz..!belki cihaz ile bulmak isteyenler olabilir diye bir seçenek sundum.

Ürün 5 metre yanılma payı ile tam performanslı çalışıyor denedim

istanbulccc
24 Haziran 2009, 16:04
Siz Motorunuzu avea kim nerede den bulabilirsiniz..!belki cihaz ile bulmak isteyenler olabilir diye bir seçenek sundum.

Ürün 5 metre yanılma payı ile tam performanslı çalışıyor denedim

:) bende alternatif sundum yahu

Saygılar.