PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rossi'nin Yaptıkları Büyüklüğüne Yakışmamış !!

Sayfa : [1] 2

vortex35
19 Haziran 2009, 16:52
Bugün motogp.com'da ana sayfaya yeni bir "free video" koymuşlar.İzlediğimde; Rossi'yi zaten fazla sevmezdim,şimdi iyice soğudum.Pole pozisyonu kazanan Lorenzo'yla basın toplantısı sırasında herkesin önünde alay etmesi,ukalaca tavırları,yarış bittiğinde Lorenzo'nun 99 numarasını göstererek ben bu kadar zafer kazandım demesi doğrusu yaşayan bir efsaneye yakışmamış.
Japonya'da Lorenzo kazandığında takımıyla sevinç kutlaması yaparken yanlışlıkla Rossi'nin sırtına çarpmıştı.Rossi şöyle bir dönüp nefretle bakmıştı.Aynı şekilde Mugello'da yarıştan önce Lorenzo düşmüştü,arkadaşlarıyla beraber gridde ona gülüyorlardı.Birçok şey var Lorenzo'yla ilgili bunun gibi...
Yurtdışında Motogp'yi izleyen arkadaşlarımdan Rossi'nin kameralar önünde gözüktüğü gibi biri olmadığını,karakter yönünden tam bir "pislik" olduğunu duymuşta pek inanmak istememiştim.Sanırım doğru...

MeTaLiuM
19 Haziran 2009, 16:56
motoru kullanışı bir harika mükemmel....

Ama kişisel davranışları hayatı hakkında yorumum yok...

< iLk@yy >
19 Haziran 2009, 17:00
motoru kullanışı bir harika mükemmel....

Ama kişisel davranışları hayatı hakkında yorumum yok...

daha dün akşamdan beri facete kızın biriyle tartışıyorum bu yüzden bence motoruda eskisi gibi kullanmıyor viraja girerken arkadan geçilmemek için ayağını yola açmak felan croos motorlardaki gibi ne öyle ....
biraz hakkaten yobazlık haline getirdi yani bu işi millet tekme yumruk yarışmaya başlayacak ....

ExTReMa
19 Haziran 2009, 17:01
Rossi artık yaşlandı..
Rakiplerini pistten çıkarmak için elinden geleni yapıyor artık :)

[Turan]
19 Haziran 2009, 17:28
Evet yav o ayagına çıkarmasına uyuz oluyorum arkadan biri geçmesin diye çıkarıyor ayagını zaten boyuda uzun ayak 5 metre kapatıyor

__sArSıLmAz__
05 Temmuz 2009, 14:35
Rossinin pistteki kalitesi tartışılmaz ama sonuçta yapılan bir motor sporudur ve atatürkün de dediği gibi " ben sporcunun zeki,çevik ve aynı zamandada AHLAKLISINI severim " ... dedikleriniz doğruysa rossinin sporculuğu benim gözümde sıfıra düşer...

azgurbuz
05 Temmuz 2009, 14:46
Babamızın oğlu olmadığı için karakteri beni pek ilgilendirmiyor.

Yarışları çok heyecanlı geçiyor, öncesi-sonrası kendi bileceği iş.

Revilian
05 Temmuz 2009, 14:52
Melandri fanları sıkılıyor artık herhalde boş işlerle uğraşmaya başlamışlar...
E haksız da değilsiniz ne diyeyim

tamyak
05 Temmuz 2009, 15:48
Rossi motogp yi bırakınca kına yakarsınız artık... bakınız şumi den sonra f1 rin haline şumiyide kimse sevmezdi ...

Shrieker
05 Temmuz 2009, 20:50
Schumacher gittikten sonra F1 heyecanından hiç bir şey kaybetmedi. Sadece bu sezonun başında yapılan aptal kural değişikliklerinden dolayı saçma sapan bir sezon oluyor o kadar. Schumacher 2006 sonunda bıraktı, 2007 ve '08 sezonları (özellikle de '08) izlemesi gayet zevkli ve heyecanlıydı. Ayrıca Rossi'nin bırakmasına daha çok uzun süre olduğunu da eklemek lazım.

vortex35
05 Temmuz 2009, 21:28
Ben bunları söylerken izlediğim videoya istinaden söyledim.İzlemeden yorum yapan arkadaşlar ezbere ,ooo doktor haaa? ,oooo vale hee ? ,oooo en çok yarış kazanan pilot hee? çığlıklarıyla birşeyler yazmışlar.

Rossi olmadan MotoGp daha zevkli olur ,madem olmaz diyenler için.Bir kural değişikliği yapılacakken bile Rossi'nin onayı alınır hale geldi.DORNA ona bişey sormadan adım atamaz hale gelmiş,Dünya tarihinde takım arkadaşı Michelin kullanıyorken,Bridgstone kullanan başka adam var mı?Rossi geçilmeye başladığı zaman ağlar durur,kazanırken şovlarını izlemek pek güzeldir.

Melandri ile kıyas etmek için de onun şartlarında Rossi'nin yarışması lazım.Bugüne kadar kazandığı podyumları sadece ve sadece uydu takımında kazanmış bir pilotla değil.

Revilian
05 Temmuz 2009, 22:49
Sonuçta bu bir spordur ve her sporda olduğu gibi burda da rekabet vardır. Burda Rossi böyle konuştuysa bile spor içinde olan şeyler bunlar. Gridde gülmelerini Lorenzo'nun düşüşüne yormak, o bakışı "nefret" şeklinde yorumlamak aslında sizin "nefret"inizden başka bir şey değildir.

Bir başka konu da sizin konuyu açış biçminiz. Öyle bir açmışsınız ki başlığı insanı okumadan şartlandırıyor ben sırf başlığa baktığımda Rossi'nin adam dövdüğünü falan sandım alt tarafı basın toplantısında takım arkadaşına, ki takım arkadaşınız sizin bu spordaki en büyük rakibinizdir, göndermelerde bulunmuş. Zaten bunların çoğunu aralarında konuşup gülüyorlardır öyle bir aşağılama olacağını sanmıyorum. *algıda seçicilik*

Melandri konusuna gelince, yeteneğine kesinlikle diyecek bir şeyim yok sadece büyük bir form düşüklüğü yaşadı ben de severim Melandri'yi Rossi de :) Ancak söylediğinizin aksine Melandri çok iyi takımlarda şans bulmuş hatta 2003'te yamaha fabrika takımı, 2004'te Rossi'nin de binip şampiyon olduğu Gauloises Yamaha takımı, ardından Movistar ve Gresini Honda takımlarında yarışmıştır. Yaşadığı form düşüklüğüne rağmen Ducati fabrika takımına geçmiş ancak başarısız olmuştur. Tabi büyük de bir kaza geçirdi Ispanya'da ancak zaten kötü gidiyordu.

Her neyse demek istediğim Melandri çok büyük bir sürücüdür sadece form düşüklüğü yaşıyor en kısa zamanda eski günlerine dönecektir merak etmeyin, üzülmeyin yoksa Rossi forum üyeliğinizi de kapatabilir :P

alper_satriani
05 Temmuz 2009, 22:59
o kadar rüzgarı yiyince götü kalkmış arkadaşın heralde :)

mczaga
05 Temmuz 2009, 23:04
hakkaten ilk mesajdaki gibi davranıyorsa yazık ona acıdım.

yeschim
05 Temmuz 2009, 23:09
Farzedelim yazdıklarınız doğru ; Rossi'nin bu şekilde davranması onun statüsündeki biri için pek de abes kaçmaz bence. Sonuçta motor sporları rekabet içerir heyecan ve streslidir öyle de olmalı ve yarışçılar da bu ruhsal durumda bulunmalıdırlar ki izleyecek keyifli yarışlar çıksın bize de :) Kaldı ki Rossi'nin özel hayatı ya da kişiliği ne kadar bizi bağlar :silent: Eminim Rossi'nin başına birşey geldiğinde diğerleri çok daha fazla seviniyorlardır ama Rossi gibi değil; içlerinden :mrgreen: Apolitik olmak her zaman cesaret ister :) Rossi bu sporda her daim sivrilmiş tek isimdir öyle de kalacaktır kim ne derse desin :rendeer:

Shrieker
05 Temmuz 2009, 23:11
Stoner bu adamdan daha iyi :)

vortex35
05 Temmuz 2009, 23:16
babası Joe Satriani olan arkadaş o cümlenin içinde geçenleri inşallah benim için kullanmamıştır.

alper_satriani
05 Temmuz 2009, 23:21
babası Joe Satriani olan arkadaş o cümlenin içinde geçenleri inşallah benim için kullanmamıştır.

babası pilot olan arkadaş için kullanmadı Alper o cümlenin içinde geçenleri.

Graziano Rossi'nin oğlunun yaptıklarına gönderme yapma amaçlı kullandı

anlaşıldı sanırım

boy
05 Temmuz 2009, 23:27
Her ne olursa olsun MotoGP dediğinizde herkesin aklına ilk Valentino Rossi gelir. Rossi bu motosiklet yarışının markasıdır. İnanın Rossi yarışı bıraksa bu yarışın bu kadar heyecanı kalmaz. Özellikle yurtdışında Rossi fanları çok fazla, herkes bu adamı izlemeye gidiyor. Onun dışında MotoGP'nin efsane olmuş pilotları arasında birinci sırada geliyor. Ayak açma olayına gelince, bu sadece Rossi'nin yaptığı bir hareket değil; MotoGP, Superbike ve Supersport sınıflarında da ayak açma olayı var. Ayak açmanın nedeni ağırlık merkezinin motorun çok dışına alınması içindir. F1'de Schumacher neyse MotoGP'de de Rossi odur..

Shrieker
05 Temmuz 2009, 23:29
MotoGP MotoGP'dir, Rossi olsun, veya olmasın. Doohan bıraktıktan sonra bu spor nasıl bitmediyse, schumacher bıraktıktan sonra F1 nasıl bitmediyse, MotoGP'de Rossi bıraktıktan sonra bitmez.

safak112
05 Temmuz 2009, 23:29
Farzedelim yazdıklarınız doğru ; Rossi'nin bu şekilde davranması onun statüsündeki biri için pek de abes kaçmaz bence. Sonuçta motor sporları rekabet içerir heyecan ve streslidir öyle de olmalı ve yarışçılar da bu ruhsal durumda bulunmalıdırlar ki izleyecek keyifli yarışlar çıksın bize de :) Kaldı ki Rossi'nin özel hayatı ya da kişiliği ne kadar bizi bağlar :silent: Eminim Rossi'nin başına birşey geldiğinde diğerleri çok daha fazla seviniyorlardır ama Rossi gibi değil; içlerinden :mrgreen: Apolitik olmak her zaman cesaret ister :) Rossi bu sporda her daim sivrilmiş tek isimdir öyle de kalacaktır kim ne derse desin :rendeer:

Ulu Önder Atatürk'ün bir sözünü hatırlatmak isterim. "ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim"

Özel hayatında kimle ne konusuyor elbette bizi baglamaz.Ama herkesin gozu onunde rakiblerini aşağılaması kabul edilemez.

hasanpinar0537
05 Temmuz 2009, 23:31
kişinin davranışları beni ilgilendirmez yaptığı işe bakarım...

yeschim
05 Temmuz 2009, 23:43
Ulu Önder Atatürk'ün bir sözünü hatırlatmak isterim. "ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim"

Özel hayatında kimle ne konusuyor elbette bizi baglamaz.Ama herkesin gozu onunde rakiblerini aşağılaması kabul edilemez.

Ben de o cümleyi gayet iyi biliyorum tıpkı Atatürk'ün diğer söylediği cümleler gibi.. Herkes ahlaklı insanı sever sporcu olsun ya da olmasın o başka :cat:
Onun arkadaşlarıyla dalga geçmesi de kendi insiyatifi ve karakteridir o da bizi bağlamaz :) Ama kötü cazibesi denen de bir gerçeklik vardır bunu da gözardı etmemek gerekir ve çoğu kötü insan iyi insanlardan daha hırslı ve başarılıdır :)
Olayı acıtasyona çevirmeyelim arkadaşlar Rossi meyve veren ağaçtır ne yaparsa yapsın taşlanır zaten :)
Boy gayet güzel olayın teorik kısmını da anlatmış :cat:
Rossi Rossi dir işte yaa daha da bişii dimem :mrgreen: :rendeer:

vortex35
05 Temmuz 2009, 23:44
Rossi'nin gelmiş geçmiş en büyük pilot olduğunu kabul etmemek imkansızdır,artık rakamları altüst etmiştir.Motorun ölümlü tanrısıdır.Agostini ile de kıyaslanmaz çünkü o da 50-125 cc motorlar kullanıyordu.Konu sapınca böyle oluyor,altındaki makina kalan 15 pilottan en az 1,5-2 sn hızlı,geriye kalan 2-3 pilotu da kolaylıkla haklıyor.Motogpde her sene yapılan kural değişiklikleri diğer takımları ve pilotları tamamen etkisiz kılıyor.Rekabet diye birşey zaten sözkonusu bile değil.

boy
06 Temmuz 2009, 09:26
@Shrieker

MotoGP MotoGP'dir, Rossi olsun, veya olmasın. Doohan bıraktıktan sonra bu spor nasıl bitmediyse, schumacher bıraktıktan sonra F1 nasıl bitmediyse, MotoGP'de Rossi bıraktıktan sonra bitmez.
İşte o dediğin öyle değil ne yazık ki, Dorna başkanı Rossi bu işi bırakmasın diye peşinden koşuyor. Dünkü yarış sonunda da bu konu konuşuldu. Stoner'in şampiyon olduğu sene, Stoner şampiyonluğu garantiledikten sonra MotoGP'nin izlenme ratingleri inanılmaz derece düşmüş. Bu kategoriyi ayakta tutan tek kişi var, o da Rossi. Ayrıca dünkü yarış sonunda Rossi gidip Lorenzo'yu kutladı, aralarının kötü olduğunu sanmıyorum sonuçta takım arkadaşı bu adamlar. Dünkü yarışta birbirlerini hiç sevmeyen ve ezeli rakip olan Lorenzo ve Pedrosa bile el sıkıştı. Biliyorsunuz daha önce bunu yapmak için İspanya kralı devreye girmişti.

yeschim
06 Temmuz 2009, 12:11
Rossi'nin gelmiş geçmiş en büyük pilot olduğunu kabul etmemek imkansızdır,artık rakamları altüst etmiştir.Motorun ölümlü tanrısıdır.Agostini ile de kıyaslanmaz çünkü o da 50-125 cc motorlar kullanıyordu.Konu sapınca böyle oluyor,altındaki makina kalan 15 pilottan en az 1,5-2 sn hızlı,geriye kalan 2-3 pilotu da kolaylıkla haklıyor.Motogpde her sene yapılan kural değişiklikleri diğer takımları ve pilotları tamamen etkisiz kılıyor.Rekabet diye birşey zaten sözkonusu bile değil.

Dünkü yarışı seyredip hala bu fikirdeyseniz diyecek lafım yok .. Adam 2. bile olsa son anlarda dahi yarışı zevkli hale sokmasını, izleyiciye kendini sonuna kadar seyrettirip; ben her an sürpriz yapabilirimi aşılamayı blimiş tek yarışçı :cat: Evet Rossi Motogp nin gelmiş geçmiş en büyük pilotudur ister kabul edin ister etmeyin :rendeer: Takım arkadaşını da gayet içten bir şekilde kutladığını düşünüyorum, siyah ya da beyaz kadar netken bazı şeyler grinin peşinde koşmak niye..:rendeer: Konuyu en güzel bir şekilde saptırırım böyle işte :queen:

ergün1968
06 Temmuz 2009, 12:44
Özel hayatı ve karakteri beni ilgilendirmez.Ben yarışlarda rossi yi keyifle izliyorum.

tigermbz
06 Temmuz 2009, 13:00
sırf tipi güzel diye hayranı olunur
sırf sesi güzel diye hayranı olunur
sırf yetenekli bir pilot diye hayranı olunur
bakmaz kimse, özünde ne var bunun diye
bu da böyle bir dünya :)

UKYO
06 Temmuz 2009, 13:29
bende rossi nin şımarık davranışlarından hoşnut değilim,bunu bir kaç yazımda da belirtmiştim.bu sebeple onu hiç sevemedim.bu arada moto gp yi ntv de sunan 2 spikerde, yarışı anlatırken sanki herkes rossi hayranıymış gibi sürekli rossi den bahsetmeleri ve bazı başarısız hamlelerinde hayıflanmaları beni ve kardeşimi uyuz ediyor.

Gnusher
06 Temmuz 2009, 13:45
Beni pistteki başarısı ilgilendirir. Ayrıca insanlar şakacı ya da zaman zaman ukala davranış içinde olabilir. Bence bu olumlu bir özellik(Ünlü bir yarışçı için tabiki). Rossiyi rossi yapan da bu. Hanımevladı efendi bir motosiklet yarışçısındansa Rossi gibi bir adamın karakter olarak yarışçı olması bence daha uygundur.

Ayrıca, hız olarak kendinden çok üstün ducatilerden düzlüklerde sürekli geri kalıp; virajda geç frenleyerek geçmesi, yarış başında poledan 9.luğa gerileyip tekrar 1. bitirmesi ve bunun gibi birçok müthiş ve etkileyici başarının ardında sıradan bir insan beklemek çok da doğru olmaz. Sende onun gibi kullan, ben düştüğümde canımı ye.

Ünlü bir sporcuysan karakterinle farklılık yaratman(öyle ya da böyle) sporuna seyirci kazandırır. Moto gp de Rossi, futbolda Nouma ve Hagi, teniste Anna ve Sharapova(pek kişilikleriyle değil ama olsun:cherry: şarapovanın çığlığı yeter).

Bence bu tip davranışlar Rossi ye çok yakışıyor:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:45 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:43 PM ----------

Dünkü yarışı seyredip hala bu fikirdeyseniz diyecek lafım yok .. Adam 2. bile olsa son anlarda dahi yarışı zevkli hale sokmasını, izleyiciye kendini sonuna kadar seyrettirip; ben her an sürpriz yapabilirimi aşılamayı blimiş tek yarışçı :cat: Evet Rossi Motogp nin gelmiş geçmiş en büyük pilotudur ister kabul edin ister etmeyin :rendeer: Takım arkadaşını da gayet içten bir şekilde kutladığını düşünüyorum, siyah ya da beyaz kadar netken bazı şeyler grinin peşinde koşmak niye..:rendeer: Konuyu en güzel bir şekilde saptırırım böyle işte :queen:

Bunu da şimdi okudum aynen katılıyorum.

vortex35
06 Temmuz 2009, 13:58
Ayrıca, hız olarak kendinden çok üstün ducatilerden düzlüklerde sürekli geri kalıp; virajda geç frenleyerek geçmesi, yarış başında poledan 9.luğa gerileyip tekrar 1. bitirmesi ve bunun gibi birçok müthiş ve etkileyici başarının ardında sıradan bir insan beklemek çok da doğru olmaz. Sende onun gibi kullan, ben düştüğümde canımı ye.

Güzel kardeşim halk arasında duyduğun şeylerle yazma lütfen.Ducati sürat olarak üstünse açar bakarsın sayfa sayfa,tur tur döküm yapıyorlar adamlar.Hız olarak hiçbir üstünlüğü yok,Rossi'nin yarış içinde azami süratı 265 km/h,Stoner'ın 263 km/h.O senin dediğin şey taaa 2007'de kaldı.800 cc teknolojisine ilk ayak uyduran takım Ducati idi,zamanla Honda ve Yamaha bu açıklarını kapattılar ve Yamaha şu anda daha üstün bir motorla sahada.Hatta bu sene hız rekorunu Dani Pedrosa Mugello'da kırdı.(349 km/h)

motopisklet
06 Temmuz 2009, 14:01
cok havalaniyor arkadaşa haber veriyimde mobiletle alsin boyunun olcusunu :cherry:

Gnusher
06 Temmuz 2009, 14:18
Güzel kardeşim halk arasında duyduğun şeylerle yazma lütfen.Ducati sürat olarak üstünse açar bakarsın sayfa sayfa,tur tur döküm yapıyorlar adamlar.Hız olarak hiçbir üstünlüğü yok,Rossi'nin yarış içinde azami süratı 265 km/h,Stoner'ın 263 km/h.O senin dediğin şey taaa 2007'de kaldı.800 cc teknolojisine ilk ayak uyduran takım Ducati idi,zamanla Honda ve Yamaha bu açıklarını kapattılar ve Yamaha şu anda daha üstün bir motorla sahada.Hatta bu sene hız rekorunu Dani Pedrosa Mugello'da kırdı.(349 km/h)

Tamam bilader ben bu seneden bahsediyorum demedim ki. ''Geçmişte'' kelimesini ekleyecektim ama kalabalık etmesin diye düşündüm. Geçmişte kaldıysa kaldı, aynı adam değil mi pistteki? Yarışı baştan sona izledim, Rossi yi sürekli öven muhabirlere inat ona önyargıyla yaklaştım. Ama elde değil ducati düzlükte ezdi her seferinde Rossi de her sert virajda geç frenajla yakaladı. Tamamen pilotaja bağlı bir başarıydı. O anda aklıma o geldi anlattım. Kulaktan dolma bilgiler olsaydı da keşke onlara dayanarak konuşsaydım. Sanki çevremde motorsporları hastası bir ton adam var, hepsi Rossiyi biliyor, ileri geri konuşuyor, moto gp yorumu yapıyor, ben de ona göre konuşuyorum. Nerdeee.3-5 tane taze istatistik veriye göre mi oluyor herşey?

Shrieker
06 Temmuz 2009, 14:25
Şaka bir yana Rossi'yi çekiştirmesek MotoGP'yi konuşan toplam 5 kişi vardı sitede...

Bu da işin ayrı boyutu:)

Gnusher
06 Temmuz 2009, 14:28
Şaka bir yana Rossi'yi çekiştirmesek MotoGP'yi konuşan toplam 5 kişi vardı sitede...

Bu da işin ayrı boyutu:)

Bu teşhis söylemeye çalıştığım şeyin onayı gibi. Marka olmak bu oluyor galiba:)

Shrieker
06 Temmuz 2009, 14:32
Ben devamlı olmasını dilerim. İsterim birileri sürekli ilgilensin. 60 bin küsür üyeden MotoGP'yi, Superbike'ı ve Kenan Sofuoğlu'nu sürekli takip eden sadece 5 kişinin çıkması çok ama çok garip. Ya izliyorlar deli gibi yazacak takatleri kalmıyor, ya da kimsenin umurunda değil. İkinci şık gerçeğe daha yakın duruyor malesef...

acun0
06 Temmuz 2009, 14:51
zaten rossi hep şımarık birisiydi. gördügüm kadarıyla. normal karşıladım bu olayları.

yeschim
06 Temmuz 2009, 14:53
Motogp demek %90 Rossi demek onu çekiştirmek kadar doğal da bişey yok sanırım :) Şu çocukla ne alıp veremediğiniz var anlamadım benden bu kadar ne desek boş konu 17'lik hayranlardan mahalle yorumlarına kadar geldi, halk izliyor bunu zaten halk biziz yahu :) Ne diyeyim size iyi topikler :mrgreen:

Olcan138
06 Temmuz 2009, 15:00
Rossi'nin şımarıklığı, renkli kişiliği hatta yer yer ukalalığı herkesçe biliniyor zaten.. Hatta pistte o kadar sevimliyken, günlük hayatta karşılaşıldığında, soluk, sinir bir insan olduğu da yaygın bir konu...
Ama gelgelelim, bugünkü GP organizasyonunun seyredilmesinin; pistlerden (yeni pist, düznelnemiş pist, ünlü pist...vs), motorlardan (yeni motor, yeni dizayn, yeni şasi, yeni lastik) ve diğer pilotlardan (SBK şampiyonu, çok yıllık ünlü yarışçı...vs) çok daha fazla sebebi de Valentino Rossi'dir, sevmeyen her seyircinin de sormaktan, sorgulamaktan vazgeçemediği herhangi bir andaki "...e peki, Rossi kaçıncı?" cümlesi de, yerli yabancı yarış anlatan, yorumlayan herkesin ısrarla Rossi'nin pozisyonundan, hayatından, özelliklerinden bahsetmesi de bunun kanıtıdır. Nasıl ki Schumi gittiğinde F1 imajından çok şeyler kaybetti, Doktor ayrılırsa MotoGP de sürünür duruma yaklaşacaktır...

Shrieker
06 Temmuz 2009, 15:02
Rossi başarılı olduğu için ününü hakediyor, ama "MotoGP= Rossi", "Rossi yoksa MotoGP'de yok" yorumları haksız. Efsane pilotlar hep gelip geçtiler, onlar gidince spor hep ayakta kaldı. Rossi aralarında başarı olarak en büyüğü olabilir, ama Rossi = MotoGP sanrısı biraz da insanların bu işin mazisini bilmemesinden kaynaklanıyor.

vortex35
06 Temmuz 2009, 15:04
Yaklaşık 2002'den beri bu sporu takip etmeye çalışıyorum.2005'ten beri de aralıksız.Bana bunu sporu sevdiren Marco Melandri oldu açık söylemek gerekirse,hayran kalmıştım 250 ccde kazandığı yarışların görüntülerine ve o sene şampiyon olmuştu.Rossi olmasa belki o da olmayacaktı MotoGp'de,çünkü Rossi'nin tavsiyesiyle Yamaha'nın Tech 3 uydu takımına alındı 2003'te,daha ilk motogp yarışında bacağını kırdı.Bana göre Rossi'yle kora kor mücadele içine girebilecek tek pilot da odur.Ama bazı insanlar vardır hiçbir zaman hakkettiği yeri bulamaz,Repsol Honda takımı da hiçbir zaman onu düşünmedi,çünkü İspanyol değildi.Repsol'un İspanyol firması olması nedeniyle muhakka bir İspanyol yarışması şart koşulmuştur.Melandri 2005'te Rossi'nin ardından sezonu uydu takımda (movistar gresini honda ) 2.ci bitirmesine rağmen çaylak Pedrosa'yı aldılar 250 cc'den.Pedrosa çok hızlı bir pilot ama şampiyonluk yaşaması çok zor bence.Çünkü istikrarı yok.Bir yarış iyiyse öbür yarış hemen yere düşebiliyor.Yağmurda da performansı tam bir felaket.

Şimdi Kawasaki gibi 2 sn diğerlerinden kötü bir motorla 10.culuk mücadelesi yaparken onu görmek benim için tabii ki üzücü bir durum.Seneye tekrar Gresini Honda'ya dönecek sanırım.Ama hiçbir faydası olmaz,Rossi bu sporu bırakmadan şampiyonluk yaşaması için sadece Repsol Honda ile onu altedebilir ve şans verilse bunu bence kesinlikle yapardı.Her serbest antenman seansını ve sıralama turlarını takip etmeye çalışırım.Bu sadece onu sevdiğim için değil bu spora olan aşırı ilgimden.

Rossi'ye gelince konu başlığımda belirttiğim gibi büyüklüğü tartışılacak bir pilot değil.Sadece ben anlatmak istediğim şeyi anlatamadım veya yanlış anlaşıldım.Neyse uzun lafın kısası forumda bulunan arkadaşları kırdıysam özür dilerim,bir daha yazı yazmayacağım.Saygılar...

ErTech
06 Temmuz 2009, 15:04
Rossi markalaşmanın sınırlarını zorlamış bir pilot... Sürücülük yeteneğinin dışında iyi ekip kurmayı ve kendini pazarlamayı çok iyi biliyor... Karşılığınıda alıyor...

Bence pistlerde böyle sınırları zorlayanların olması işin heyecanını arttırıyor...

Rossi olmasa motogp olmaz mı?

Bence olur... Rossi gider Lorenzo gelir :P

Gnusher
06 Temmuz 2009, 15:16
Yaklaşık 2002'den beri bu sporu takip etmeye çalışıyorum.2005'ten beri de aralıksız.Bana bunu sporu sevdiren Marco Melandri oldu açık söylemek gerekirse,hayran kalmıştım 250 ccde kazandığı yarışların görüntülerine ve o sene şampiyon olmuştu.Rossi olmasa belki o da olmayacaktı MotoGp'de,çünkü Rossi'nin tavsiyesiyle Yamaha'nın Tech 3 uydu takımına alındı 2003'te,daha ilk motogp yarışında bacağını kırdı.Bana göre Rossi'yle kora kor mücadele içine girebilecek tek pilot da odur.Ama bazı insanlar vardır hiçbir zaman hakkettiği yeri bulamaz,Repsol Honda takımı da hiçbir zaman onu düşünmedi,çünkü İspanyol değildi.Repsol'un İspanyol firması olması nedeniyle muhakka bir İspanyol yarışması şart koşulmuştur.Melandri 2005'te Rossi'nin ardından sezonu uydu takımda (movistar gresini honda ) 2.ci bitirmesine rağmen çaylak Pedrosa'yı aldılar 250 cc'den.Pedrosa çok hızlı bir pilot ama şampiyonluk yaşaması çok zor bence.Çünkü istikrarı yok.Bir yarış iyiyse öbür yarış hemen yere düşebiliyor.Yağmurda da performansı tam bir felaket.

Şimdi Kawasaki gibi 2 sn diğerlerinden kötü bir motorla 10.culuk mücadelesi yaparken onu görmek benim için tabii ki üzücü bir durum.Seneye tekrar Gresini Honda'ya dönecek sanırım.Ama hiçbir faydası olmaz,Rossi bu sporu bırakmadan şampiyonluk yaşaması için sadece Repsol Honda ile onu altedebilir ve şans verilse bunu bence kesinlikle yapardı.Her serbest antenman seansını ve sıralama turlarını takip etmeye çalışırım.Bu sadece onu sevdiğim için değil bu spora olan aşırı ilgimden.

Rossi'ye gelince konu başlığımda belirttiğim gibi büyüklüğü tartışılacak bir pilot değil.Sadece ben anlatmak istediğim şeyi anlatamadım veya yanlış anlaşıldım.Neyse uzun lafın kısası forumda bulunan arkadaşları kırdıysam özür dilerim,bir daha yazı yazmayacağım.Saygılar...

Beni kastediyorsan böyle bir tavır almana gerek yok. Her zaman söylerim bir konu hakkında bilgisi olan insanlar forumlardan uzaklaşmamalı diye. Uzaklaşmalara sebep olan kişilerden biri olmak istemem kesinlikle. Zaten Moto Gp artık eskisi kadar takip etmiyorum. Takip eden birinden bilgi almak da her zaman hoşuma gider. Ben sadece geçmişten bahsediyordum o kadar. Sende amma alınganmışsın. Yanlış anlaşılmalar konuşarak düzeltilir.:rendeer:.

Olcan138
06 Temmuz 2009, 15:20
@vortex35;
Anladığım kadarıyla başlık hayran olunan Melandri'nin hakettiği noktaya gelemediği düşüncesiyle Rossi'den biraz hınç almaya yönelik açılmış.:)
Kırılan, kırılması gereken kimse de yoktur sanırım; herkes fikrini, sevgisinii, tarafını konuşuyor tartışıyor zaten...

@ErTech;
Rossi gider, Lorenzo gelmez...:P Şu anda Rossi'nin yaptığı reklamın, uyandırdığı yankının yanı sıra hakkında konuşulan 1-2 pilot da (Lorenzo olsun, Simoncelli olsun...) ya bir özenti, bir heves; ya da üstlerinin gündem isteğiyle doldurulan zoraki eğlencelikler sergiliyorlar... Tabii ki koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi denecek ama, aynı tad da gelmeyecek hiçbir zaman.

yeschim
06 Temmuz 2009, 15:32
Vortex35 ; Kırılacak gücenecek birşey yok gitmene de gerek yok :rendeer:
Ertek sana sesleniyorum : Lorenzo ümit vaad eden bir yarışçı olsa da hiç kimse Rossi o la ma zzzzzzz :queen:
Dayanamadım yazdım yine bak ben de gitmiyorum gidemiyorum :mrgreen: Rossi fanatikliği işte :P

COQ
06 Temmuz 2009, 15:40
Ben mevzuyu anlamadim.:silent:

Rossi kizinizi istemeye mi geldi?
Ne bu siddet bu celal?:)

boy
06 Temmuz 2009, 16:03
@vortex35

Ama bazı insanlar vardır hiçbir zaman hakkettiği yeri bulamaz,Repsol Honda takımı da hiçbir zaman onu düşünmedi,çünkü İspanyol değildi.Repsol'un İspanyol firması olması nedeniyle muhakka bir İspanyol yarışması şart koşulmuştur.
Nicky Hayden senelerdir Honda Repsol takımında yarıştı, kendisi Amerika'lı. O gidince yerine Andrea Dovizioso'yu aldılar, kendisi İtalyan. Bundan önce Rossi kaç sene Honda Repsol takımında yarıştı, kendisi İtalyan. Marco Melandri de İtalyan. Melandri'nin Repsol takımına alınmamasının nedeni İspanyol olması değil, yeterince iyi olmamasıdır. Evet gerçekten çok iyi bir pilot, sürüşünü, tekniğini, gayretini çok beğeniyorum, İstanbul Park'ta da çok güzel şeyler yaptı ancak yarışların genelinde hep gerilerde. Geçen sene Stoner'in takım arkadaşıydı hiçbir şey yapamadı. Repsol'un Dovizioso'yu alması bence doğru bir karardı ancak biraz zaman lazım, zaten bu sene takım ondan pek birşey beklemiyor ancak seneye çok iyi şeyler yapabilir.

onur35
06 Temmuz 2009, 16:09
forza rossi tek geçerim...
motor sürüyorsan biraz snob olacaksın bu adama çok yakışıyor ;)

Özer
17 Ağustos 2009, 13:26
Atam'ız ne demiş: Ben Sporcunun Ahlaklısını Severim

Doktor çok iyi bir pilot ancak halka mal olan kişiler örnek teşkil ederken olumlu olmaya gayret etmelidirler:bounce:
Dünya klası olan yüzlerce sporcu var ve %99'u (Doktor hariç) örnek insanı sergilemekte çünkü doğrusu bu.
Ben pilotajına bakarım özel hayatı beni ilgilendirmiyor yanıtını veren arkadaşların bence dürüst bir yanıt verdiklerine inanmıyorum?

Örneklemek gerekirse;
Bulunduğunuz camiada süppperin ötesinde bir yarışcı,pilot,jokey ne halt olursa olsun var ve ahlaki yönünden zayıf. Nerede ne dediği belli olmayan kesinlikle güven vermeyen bir zaat...bu tip bir adamı aramızda barındırı ya da ilgileniriz diyen kimseye inanmam:rendeer:

mertka
28 Ağustos 2009, 18:35
:cyclopsan yazık yazık çok yazık:pr: