PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin 3.29 YTL oldu!

Sayfa : [1] 2 3

Selka
15 Haziran 2009, 15:46
Arkadaşlar ilk motorumu aldığım zaman depom 25 YTL ye doluyordu. Şu an 35 YTL ye dolmaktadır. Ve motorumu alalı 9 ay bile olmadı. Benzin 2.89 dan 3.00'a ordan 3.11'e oradan da 3.17' ye en son hatırladığım 3.23 YTl idi. Şimdi ise dün benzin aldığım da 3.29 YTL olmuş. Bu ne YAA! Her gün 2 Ykrş zam yapılıyor. Hatta dünyada ham petrolün varili düşerken benzine Türkiyede zam yapılıyordu. Motosikletim 250cc.. Allah 600 cc ve üzeri kullananlara yardımcı olsun. Benim Honda 1.6 VTEC 2005 model bir aracım var. Sıralı gaz taktırdım. Ve aracım 13 Ykrş /km yakıtı var oysa motosikletim 12 Ykrş benzin yakıyor.. 650 cc lere bakıyordum bu şekilde artış ile bence 250 cc den üzeri haram...
Benzin zammını lanetniyorum!

Ramazan Can
15 Haziran 2009, 15:56
bu olay nereye kadar böyle devam edecek bilmiyorum... benzin zamına protesto........

atlantic
15 Haziran 2009, 16:35
:) İnsanlar hakedildikleri gibi yönetilirmiş. Az bile bu bize. :P

PIERzig
15 Haziran 2009, 16:36
Ben böyle şuursuz millet görmedim :farao:
Yok kesin zevk veriyor millete bu zamlar :farao:

Yok artık daha da birşey demem

Aykut009
15 Haziran 2009, 16:38
:) İnsanlar hakedildikleri gibi yönetilirmiş. Az bile bu bize. :P

:cat::cat:

sadece 3 gün halk benzin almasın nasıl iner o fiyatlar.
ama nerde bizim halkta dayanışma.herkes kendi derdinde.

atlantic
15 Haziran 2009, 16:40
:cat::cat:

sadece 3 gün halk benzin almasın nasıl iner o fiyatlar.
ama nerde bizim halkta dayanışma.herkes kendi derdinde.

Yok canım nerde bizde o birlik beraberlik? Bi mee lemediğimiz kaldı, çobanlarımız tepede, çoban köpekleri de çevremizde. :P

ugurapay
15 Haziran 2009, 16:42
Ah Ah Müstahak bu millete
Doğal gaza 3 milyon dolar kullanmadan ödeme yapılmış nereden cıkacak bunun parası benzine %67 vergiyle :farao:
Korkmayın bu millete bişey olmaz :queen:

MaRJiNaL35
15 Haziran 2009, 16:45
Ohooo en iyisi piknik tüpü. Yapıcaksın bi sistem verceksin aygazı bakcaksın keyfine :S bu nedir yahu..

Aykut009
15 Haziran 2009, 16:48
işin garibi ben haberlerde filan böyle bişi duymadım.
bu devlet halkını ne kadar salak olduğunu sanıyor acaba.

muhozo
15 Haziran 2009, 16:54
Tavuklar küme yönetici arıyorlarmış
Düşünmüşler taşınmışlar seçim yapmışlar
Sonra en akıllılarını göndermişler tilkiye;

Demişki tilki kardeş biz düşündük taşındık "seni
kümese yönetici yapmaya karar verdik, ne dersin?"

Tilkide "ay ay gülmekten cevap veremicem boğulcam şimdi" demiş.

blt_59
15 Haziran 2009, 17:02
her millet layık oldugu şekilde yönetilir..müstahaktır bunlar ne yazıkki,hani nerde bi protesto gördünüzmü ben her benzin alışımda zam var aynı fiyata iki kez benzin alanınız varmı,şekil olsun diye bi indiriyolar sonra ver ayarı..ben tekirdagına gittim 200 km 20 tl yakmışım amcam duyunca yerlere yattı..lan kıç kadar motor benim honda cıvıc kadar yakıyo diye ...

KyCd
15 Haziran 2009, 17:05
3,29 mu? ucuzmuş.. bizim burda 3,31 demekki kaliteli yakıt kullanıyoruz canımmm.. herzaman demişimdir kaliteli mal pahalı olur.. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

TOP SPEED
15 Haziran 2009, 17:09
Gel vatandaş gel dünya'da herşeyin en pahalısı burda burası Türkiye gelllll.:)

arda_320
15 Haziran 2009, 17:13
Nalet olsun diyelim arkadaşlar başka dicek bişey yok sağolsunlar

Tundzhay
15 Haziran 2009, 17:19
başımızdaki yöneticilere bidahaki seçimşerde gene oy verelim iyi mi arkdaşlar. yine zam yapsınlar da bizde zevk alalım bundan...

Hay.alper.est
15 Haziran 2009, 17:23
Benzin ve kontör almıyorum, sürünüyorum biraz ümidim şans oyunlarında:pale:

kkorhann34
15 Haziran 2009, 17:40
arkadaşlar benimde anlamadığım sen bu zamçı hükümete oy vermedin ben vermedim o vermedi eee - peki bu hükümet nasıl başa geçti kim verdi bu oyları onlara?

Tundzhay
15 Haziran 2009, 17:47
ben istesemde veremem. TC vatandaşlığım yok. oturma izni ile yaşıyom türkiyede :) yabancı uyrukluyum

titanxxx
15 Haziran 2009, 18:06
ohh ohhhh ne güzel :pr: bu ne ya böyle işmi olur arkadaşlar allahtan revamı bu bari düz 5 tl yapsınlarda küsürlerle ugraşmayalım

jose55
15 Haziran 2009, 18:10
Kendi ülkemizde Düdüklenioz ya..Var mı böyle bişe..Sen bişe yapma,ben bişe yapmim,Kimse sesini çıkartmasın..habire koyarlarda koyarlar..Evet soruyorum sizlere ve kendime..Bukadar zam üzerine ne yaptınız..Bu forumda birbirimize isyanlarımızı paylasmaktan baska,Ne yaptık veya şunu merak ediyorum,Ne yapabiliriz arkadaslar...Bunun cevabını verin yapalım.2 kişi 3 kişide olsak yapalım ne kaybederiz.Siz yeterki söyleyin

anilxx92
15 Haziran 2009, 18:14
İNŞALLAH BİDAHAKİ SEÇİMLERE %75 ALIRLAR
BU MİLLETE AAAAAAAZZZZZZZZZ BİLE:pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr::pr:

eagle65
15 Haziran 2009, 18:19
EPDK, petrol dağıtım şirketlerine sözde aba altından sopa gösterdi fiyatları indirin diye. adamlar dalga geçercesine EPDK'nın açıklamasından 5 gün sonra yine zam yaptılar benzine. Gerçi Epdk ben size 21 haziranda gösteririm dedi ama bakalım Enerji Piyasası Denetleme Kurulu bu dediği lafı yutacak mı, yoksa uygulayacak mı?
petrolun varili 155 dolar iken benzin 3,35 tl/lt
şimdi petrolun varili 65 dolar civarında ama gel gör ki benzinin fiyatı hala 3,28 tl/lt de

istanbulccc
15 Haziran 2009, 18:44
Kızmayın fazla adamlar işi biliyor.

"Deveye diken, insanı seven" demişler büyüklerimiz demekki bu eskiden beri böyleymiş.

Ya da şöyle bir uyarlama yapayım

Türk milletine zam dersin kızarda, zottirik bir futbolcuya 7,5milyon euro verilir kızmaz.

Sizde kızmayın bu kafayla daha çok zam gelir. Bundan 2 önceki iktidarda galatasaray gol attı zammı yapıştırırdı, kimsenin gıkı çıkmazdı.

TOP SPEED
15 Haziran 2009, 18:50
Benzinin bize maliyeti sıfır lira olsa bile sabit vergilerden dolayı litre fiyatı asla 2 lira 50 kuruşun altına düşemez mümkün değil bu durum böyle arkadaşlar berbat bir durum ama böyle burası Türkiye.

asivezor
15 Haziran 2009, 19:01
% 47 si oy verirse kurunun yanında yaşta yanar. zengin adam zaten aracının yaktıgı yakıtla övünür. litresi kaç liradır bilmez. doldur depoyu der yoluna devam eder. işin ilginç tarafı kırsal kesimden daha fazla oy almış bir hükümet var başımızda. seçimlerden önce sunu bir indirim yapıldı. seçimden sonra itelemeye devam. ipler adamların elinde. yapışmışlar koltuga bi kere. ötv indirimi sona erdi. tüm dünya krizden kurtulmak için türlü türlü çareler araken bizim hükümet 3 ay indirim yaptı kaşıkla verdi kepçeyle alıyor.

yöneticilere sesleniyorum bu motosiklet dünyanın en pahalı yakıtını kullanmaktadır diye birer çıkartma yaptırsınlar altınada www.motosiklet.net yazıp mt il gruplarından önüllü birisine dagıttırsınlar. hem sitenin reklamını yapıp hemde zamları protesto edelim herkes motosikletinin kuyruk grenajına yada motosikletinin uygun bir yerine yapıştırsın.

stubborn
15 Haziran 2009, 19:05
ee bize müstahak :(
yine ayarlama yapmışlar sanırım,ayrladıkça bizim ayarımız iice kaçıyor :silent:

Selka
15 Haziran 2009, 19:23
Bu ayar değil resmen kazıktır. Arkadaşlar bazı arkdaşlar benzin almayalım diyor. Bu olmaz ki. Benzin modern ekonominin kanıdır. Kansız vücut hayatta kalır mı? Ölür. Bu da onun gibi. İnsanlar bu benzini almak durumunda. Bu lüks değil ki. Temel ihtiyaç. İnsanlar pahalı diye D-Smart ı DıgıTurk ü yada ne bileyim bir restaurantı yada lokantayı yada bir eğlence yerini protesto edebilir ama kimse pahalı diye bir benzini bir ekmeği protesto edemez. Bence hükümette bunu biliyor. Benzine 3.30 lirayı yapıştırdı bile. Bu demek ki ben vergi toplayamıyorum toplayacağım vergiyi herkese yakıttan pay ediyorum diyor. Burada yine adaletsizlik var İstanbulda milyon dolarlık ihaleye giden bir Audi A4 ile eşimle motosikletimle gezen ben aynı vergi diliminden vergi ödüyorum. Bu olmaz ki.. Ben gezmeye adam milyon dolarlık toplantı ile iahleye gidiyor. Ayrıca Hiç %75 vergi olur mu? Vergi %2 dir %3 dür.. Yani devlet vergisini toplayamıyorsa herkese eşit dağıtamaz. Çünkü bu devirde kimse eşit para kazanamaz da ondan! Gelire göre vergi toplayacak sistemi derhal getirmelidir.

by_001
15 Haziran 2009, 20:09
:pr: :pr: :pr: :cyclopsan :pr:

blt_59
15 Haziran 2009, 20:13
% 47 si oy verirse kurunun yanında yaşta yanar. zengin adam zaten aracının yaktıgı yakıtla övünür. litresi kaç liradır bilmez. doldur depoyu der yoluna devam eder. işin ilginç tarafı kırsal kesimden daha fazla oy almış bir hükümet var başımızda. seçimlerden önce sunu bir indirim yapıldı. seçimden sonra itelemeye devam. ipler adamların elinde. yapışmışlar koltuga bi kere. ötv indirimi sona erdi. tüm dünya krizden kurtulmak için türlü türlü çareler araken bizim hükümet 3 ay indirim yaptı kaşıkla verdi kepçeyle alıyor.

yöneticilere sesleniyorum bu motosiklet dünyanın en pahalı yakıtını kullanmaktadır diye birer çıkartma yaptırsınlar altınada www.motosiklet.net yazıp mt il gruplarından önüllü birisine dagıttırsınlar. hem sitenin reklamını yapıp hemde zamları protesto edelim herkes motosikletinin kuyruk grenajına yada motosikletinin uygun bir yerine yapıştırsın.

katılıyorum hiç askıya alınmasın ...nihat sırdarı bilen varmı bilmiyorum bir radyo programcısı halen devem ediyor..seneler önce adam benzini protesto için siyah kurdele baglatıyodu antenlere ve felaket bi kitlesi vardı,biz bunu başlatırsak hiçte azımsanmıycak bi kitlemiz olucagından eminim,hem ben sitenin stikırını bi türlü bulamıyorum bu da bahane olur cüzzi bi miktarda istene bilir masraflar için itiraz olacagını sanmıyorum..

xterkan
15 Haziran 2009, 20:19
ben motorumun yaptığı km reyi sürekli ölçerim genelde pompa fiyatlarına bakmam son günlerde motor 10 tl lik yakıtla 100 km bile yapmıyordu önceden 120.130 km re yapardı düşündüm motorda sorun var galiba hava filtresini temizledim hava ayarı yaptım değişmedi bugün benzin alırken pompa fiyatına baktım yuh dedim baya artmış en son 2.900 gibi aklımda kalmış çok yakma sebebi anlaşıldı motorun:fazla yazmama gerek yok yazan yazmış zaten

hasanpinar0537
15 Haziran 2009, 20:19
ALLAH çıkarır acısını merak etme...

PlayLoud
15 Haziran 2009, 20:31
hepimizin yapabileceği ancak burada atıp tutmak zaten...

o bahsedilen sürünün , küme ve kümesin içinde bende dahil hepimiz varız malesef...

acı ama gerçek...

barrokas
15 Haziran 2009, 20:48
böyle bir şey almanyada olsa halk isyan çıkarırdı eminim

get böle zammı olur:farao::farao:

reflexiv
15 Haziran 2009, 20:58
arkadaşlar benimde anlamadığım sen bu zamçı hükümete oy vermedin ben vermedim o vermedi eee - peki bu hükümet nasıl başa geçti kim verdi bu oyları onlara?

yemin ederim 5 yıldır bunu düşünüyorum:P

ıRamazan
15 Haziran 2009, 21:08
siyaset yapmak istemem ama..

kendi düşen ağlamaz derim ben.....bu da bu milletin eseri...

benzine zam zam nereye kadar bilmioyurm yaa..

KaPTaNHaSaN
15 Haziran 2009, 21:08
:rendeer:
Ah Ah Müstahak bu millete
Doğal gaza 3 milyon dolar kullanmadan ödeme yapılmış nereden cıkacak bunun parası benzine %67 vergiyle :farao:
Korkmayın bu millete bişey olmaz :queen:

süper bir yorum

apithin
15 Haziran 2009, 21:16
antalyada yasıyorum3.30 tl ye benzin alıyorum.Memleketimde olsam litresi 1.75 tl hemde kaçak suriyeden geliyo:D

E-M-R-E
15 Haziran 2009, 21:21
büyük cc hayallerim zaten maddi olarak zordu bide devletimize zeval gelmesin benzin zamlarıyla hepten yalan oluyo iyisimi cup almak doya doya dolaşmak :mrgreen:

halilihsan
15 Haziran 2009, 21:26
büyük cc hayallerim zaten maddi olarak zordu bide devletimize zeval gelmesin benzin zamlarıyla hepten yalan oluyo iyisimi cup almak doya doya dolaşmak :mrgreen:

Haklısın dostum.60-75Krş yakıyordu eski cup motorum.Arada sadece 25cc oynuyor km de ikiye katlıyor.

RunemagicK
15 Haziran 2009, 22:13
heraklitos amcamız demiş ki :
"hersey akar hicbirsey kalıcı deildir o yüzden aynı fiyattan iki kez benzin almak mümkün degildir;cünkü benzinciye birkez daha gittigimde hem ben hemde fiyat deismistir"

EVERRESTA
15 Haziran 2009, 22:13
............kapitalizm..........

TORAMAN
16 Haziran 2009, 01:59
Benzin zamları otomatiğe bağlandı neredeyse benzinliğe her gidişimizde zamla karşılaşıyoruz. YETER ARTIK!!!..

kertenkele200
16 Haziran 2009, 02:09
hahaha salaklığıma gülüorum 600cc motorumu sırf benzin masrafı çok diye haftada 1 2 kullanıorum benzin bittiğinde almıorum belki düşer die son 3 4 haftadır her seferinde zam yiyorum şaka gibi.inşlh 5tl nin üstüne çıkar beter oluruz inşlh bu koyun millete çook az bunlar yat aşağa deseler yatacak bi dünya insan var bu ülkede

Shrieker
16 Haziran 2009, 02:25

Böyle bişey mi mesela:)

http://img199.imageshack.us/img199/6015/benzinmotorohhhh3.jpg (http://img199.imageshack.us/i/benzinmotorohhhh3.jpg/)

asm
16 Haziran 2009, 02:25
Benzin zammını direkt Başımızdakiler'e bağlamanın anlamı yok.

Bu Başımızdakiler x partininkiler iken de bu benzin dünyanın en pahalısı idi,bu Başımızdakiler y partininkilerken de bu zıkkım dünyanın pahalısı.

Biz anca atıp tutalım. Gözle görülür hiçbir tepkimiz olmasın. Göz göre göre daha çok zam döşerler bize. Kurdele falan takmaya uğraşmayın. Siz kurdele ile gezerken vatandaş,bakkala bile araba ile gitmeye devam edecek merak etmeyin.

Devlet vergiyi indirdiğinde o inen oran kadar akaryakıt dağıtım şirketlerinin bindireceğinden de şüpheniz olmasın. Serbest piyasa adı altında her yerde aynı fiyatı sürdürmekle insanları birşeye mecbur etmeleri bile fırsatçılıktır.

Devlete bu kadar sitem etmeyin. Sistemin eksiklerini,gediklerini bilmezmiş gibi ha deyince indirim beklemeyin.

Devlet birden fazla kolu yürütüyor vergi ile. Toplaması en kolay vergi benzinden olunca oran da yüksek oluyor. Tamam fahiş bir oran ama öyle işte.

Vergi kaçıran ama buna mukabil en fazla söylenen ve icraattan yoksun bir toplumuz.

Bizi devlet de,akaryakıt dağıtım şirketleri de daha çok kazıklar bu kafa ile.

Bir arkadaş "kapitalizm" demiş. Aha da meselenin özeti budur.

Kapitalizmin kıskacında birşeylere razı oluyoruz işte.

Gene bir arkadaşın dediği gibi benzin 5 lirayı aşsın ve millet araba vs. kullanamaz hale gelsin de biteceksek toptan bitelim.

Hatta 5 lira olayı insaflı bir yaklaşım.

Kodamanların tuttuğu,millete fahiş fiyatlarla satılan bu kaynaklar hepten tükensin diye bir yaklaşımım var benim!

Shrieker
16 Haziran 2009, 02:50
“İstiklali tam, bizim bugün deruhte ettigimiz vazifenin ruhu aslısıdır. İstiklali tam denildiği zaman tabiki siyasi, mali, iktisadi, adli, askeri, her hususta istiklali tam demektir. Bu saydıklarımın herhangi birinde istiklalden mahrumiyet millet ve memleketin hakiki manasıyla bütün istiklalinin mahrumiyeti demektir.”

“Ekonomik bağımsızlığı olmayan bir ulusun ne siyasi, ne askeri ne de kültürel bağımsızlığından söz edilebilir.”

Mustafa Kemal Atatürk

kertenkele200
16 Haziran 2009, 02:57
bu ülkedeki gibi dolaylı vergiden kazanç sağlayan başka bir ülke yok.devletin görevi halkının refahını sağlamak ha deyince olmuyorda bu nezaman olcak 7 yıldır tek başlarına ülke yönetiyorlar istedikleri herşeyi istedikleri an değiştiriyorlar bunuda yapmak çok kolay vergiyi indirip kanun koyarsın yine serbest fiyat politakısını kaldırırsın böylece fiyat yükseltemez üreticiler.bir ülkede vergiyi ne kadar yükseltirsen o kadar vergi kaçırırlar. benzinde vergiyi düşerseler kaçak mazotta azalacaktır akaryakıtta.ama inanılmaz bir gelir geldiği için kimsenin bi tarafı yemiyor böyle bişey yapmaya çünkü ordan gelen kaynağı başka yerden çıkarmaları çok zor işte ülkeyi soymasalar bu vergilere gerek kalmıcak tabikide.

Lucas
16 Haziran 2009, 03:09
Benzin zammını direkt Başımızdakiler'e bağlamanın anlamı yok.

Bu Başımızdakiler x partininkiler iken de bu benzin dünyanın en pahalısı idi,bu Başımızdakiler y partininkilerken de bu zıkkım dünyanın pahalısı.

Biz anca atıp tutalım. Gözle görülür hiçbir tepkimiz olmasın. Göz göre göre daha çok zam döşerler bize. Kurdele falan takmaya uğraşmayın. Siz kurdele ile gezerken vatandaş,bakkala bile araba ile gitmeye devam edecek merak etmeyin.

Devlet vergiyi indirdiğinde o inen oran kadar akaryakıt dağıtım şirketlerinin bindireceğinden de şüpheniz olmasın. Serbest piyasa adı altında her yerde aynı fiyatı sürdürmekle insanları birşeye mecbur etmeleri bile fırsatçılıktır.

Devlete bu kadar sitem etmeyin. Sistemin eksiklerini,gediklerini bilmezmiş gibi ha deyince indirim beklemeyin.
Devlet birden fazla kolu yürütüyor vergi ile. Toplaması en kolay vergi benzinden olunca oran da yüksek oluyor. Tamam fahiş bir oran ama öyle işte.

Vergi kaçıran ama buna mukabil en fazla söylenen ve icraattan yoksun bir toplumuz.
Bizi devlet de,akaryakıt dağıtım şirketleri de daha çok kazıklar bu kafa ile.

Bir arkadaş "kapitalizm" demiş. Aha da meselenin özeti budur.

Kapitalizmin kıskacında birşeylere razı oluyoruz işte.

Gene bir arkadaşın dediği gibi benzin 5 lirayı aşsın ve millet araba vs. kullanamaz hale gelsin de biteceksek toptan bitelim.

Hatta 5 lira olayı insaflı bir yaklaşım.

Kodamanların tuttuğu,millete fahiş fiyatlarla satılan bu kaynaklar hepten tükensin diye bir yaklaşımım var benim!

Sistemin eksikliklerini gidermek devletin görevi değil mi?
Bir önceki Hükümet bunları yapmadı diye, şimdiki de yapmıyor diye kızmak hakkımız değil mi?
Vergi kaçıranları denetlemek, benim görevim mi? Devletin denetim mekanizması diye birşey yoksa buna isyan etmek suç mu? Devlet bizleri korumak için, eşit haklar sağlamak için değil mi? Hangi Ülke bilirsiniz ki Devlet Halkını korumaktan ziyade, kendini halktan korumaya çalışan?

Shrieker
16 Haziran 2009, 03:12
Hangi Ülke bilirsiniz ki Devlet Halkını korumaktan ziyade, kendini halktan korumaya çalışan?

Batmakta olan herhangi bir ülke ?

Arjantinli69
16 Haziran 2009, 03:17
Böyle bişey mi mesela:)

http://img199.imageshack.us/img199/6015/benzinmotorohhhh3.jpg (http://img199.imageshack.us/i/benzinmotorohhhh3.jpg/)

bencede güzel bir fikir ben motorun her tarafına yapıştırırım valla.bir an önce böyle dikkat çekici bir çıkartma yaptırmalı.toplanan paraylada mt ye üye olanlara benzin alır dağıtırız.:P:P:P