PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hava filtresi ve yağ yardım!!!

EVERRESTA
11 Haziran 2009, 20:27
arkadaşlar 125lik çin var bende h.filtresine yağ geliyor ve h.filtresini çıkardığımda karbüratöre giden hortumun içinede yağ geliyor.bu neden olabilir ne işi var h.filtresiyle karbüratörün arasında yağın.hrkse tşk...

vlad1462
11 Haziran 2009, 21:05
motorunun segmanları aşınmış, kartere kompresyon indiriyo olabilir. yani motorun alt tarafına gaz kaçıyo ve karter havalandırması yoluyla yağ hava filtrene ve karbüratörüne gidiyo. durum buysa bi segman atman gerekecek.

tbk_1980
11 Haziran 2009, 21:10
Durum o kadar vahim olmaya bilir,
karter havalandırmasından hava filtresine yağ gelmesi çok extereme bir durum değildir normal sayılabilir,
çok yüksekdevirlerde uzun sürüş, sıcaktan yağın çok incelip dumanlanması, hava filtresinin kirlenmiş olması gibi birçok nedeni vardır bunun.. Ha bide çinli mühendislerin tam yapamadıkları hava debisi hesabıda katılır bu sebeplere ki o da normal değil midir:P:P:P

EVERRESTA
11 Haziran 2009, 21:33
tşk...hrkse.

xterkan
11 Haziran 2009, 21:37
kardeş ybr lerdede var o yağ segmanlara yağ buharı basıyor yağlama yapıyor anlayacağın altta hortumu var motordan geliyor sonra hava emişi ile segmanları yağlıyor ama aşırı varsa yağın ya fazladır yada ince birde arkadaş yazmış aşırı yüksek devirlerdede artar hava filtrenin altları yağlanabilir ama komple yağlamışsa olmaz yağını filtreni kontrol et

mach1
11 Haziran 2009, 21:55
Subap kapağının ordan bir hortum hava filtresine gider oda hava filtesinin yağlar Ben açık hava filtresi taktığım için o hortumu söktüm ordan turbo sesi gibi ses geliyor:)

EVERRESTA
11 Haziran 2009, 23:42
benim motorda seninkinden nasıl taktın(aldın) perf.h.filtresini bide sübap kapağı nerede hrkse tşk...