PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3300km YARDIM Konya Adana Hatay Antep Adıyaman Urfa Mardin Malatya Sivas Nevşehir

ozan_bursa
05 Haziran 2009, 10:41
Arkadaşlar kısmetse ağustos başı gibi eşimle birlikte aşağıdaki rotayı yapmak istiyoruz

mümkün mertebe çadırda olmadı pansiyonda yada otel de konaklamak istiyoruz
konaklayabileceğimiz yerler konusunda önerebileceğiniz ucuz temiz ve güvenli yerleri bekliyoruz

ayrıca gitmişken görmeden gelme diyeceğiniz yerler nereleridir

yardımlarınızı ve yönlerndirmelerinizi bekliyoruz

ilk gün Konya konaklama
bursa > kütahya > afyon > konya = 496 km

ikinci gün Adana konaklama
konya > karaman > mersin > adana = 423 km

üçüncü gün Hatay konaklama
adana > osmaniye > hatay = 214 km

dördüncü gün Antep konaklama
hatay > antep = 196 km

beşinci gün Adıyaman konaklama
antep > adıyaman = 149 km

altıncı gün Urfa konaklama
adıyaman > urfa = 109 km

yedinci gün Mardin konaklama
urfa > mardin = 188 km

sekizinci gün Malatya konaklama
mardin > diyarbakır > elazığ > malatya = 346 km

dokuzuncu gün Sivas konaklama
malatya > sivas = 247 km

onuncu gün Nevşehir konaklama
sivas > kayseri > nevşehir = 276 km

onbirinci gün Eskişehir konaklama
nevşehir > ankara > eskişehir = 510 km

onikinci gün Bursaya dönüş
eskişehir > bursa = 149 km

http://i382.photobucket.com/albums/oo263/ronaef/Rotalar/3300.jpg

by_001
05 Haziran 2009, 10:58
:cyclopsan hmm ilk durak konya demek ..:) :rendeer:

valla nerde çadır kurarım diye hiç düşünmedim ama :silent:

otel_lokanta_gezi konusuna yardımcı olarbilerim sanırım.. :cat:

yaman.mehmet@hotmail.com

adanalı
05 Haziran 2009, 11:01
sevgili ozan,URFA-MARDİN konusunda,bizim 15 gün önceki gezimizin linkini veriyorum.sanırım açıklayıcı olacaktır.ADANA'daki hesaplı otel konusunda özelden bilgi vereceğim.bizde 4 temmuz sabahı KARADENİZ gezisine çıkacağız.olaki bizim burada olduğumuz tarihlerde,ADANA'da olursanız,sizlerle daha yakından ilgilenebiliriz.sevgilerimle.
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/61109-1600-km-5-gun-ve-guneydogu-anadolu.html

ozan_bursa
05 Haziran 2009, 11:08
:cyclopsan hmm ilk durak konya demek ..:) :rendeer:

valla nerde çadır kurarım diye hiç düşünmedim ama :silent:

otel_lokanta_gezi konusuna yardımcı olarbilerim sanırım.. :cat:

yaman.mehmet@hotmail.com 0534 406 54 49 mehmet yaman..:cat:

sağolasın Mehmet
yola çıkmadan önce alo derim müsaitsen görüşürüz :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:08 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:05 AM ----------

sevgili ozan,URFA-MARDİN konusunda,bizim 15 gün önceki gezimizin linkini veriyorum.sanırım açıklayıcı olacaktır.ADANA'daki hesaplı otel konusunda özelden bilgi vereceğim.bizde 4 temmuz sabahı KARADENİZ gezisine çıkacağız.olaki bizim burada olduğumuz tarihlerde,ADANA'da olursanız,sizlerle daha yakından ilgilenebiliriz.sevgilerimle.
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/61109-1600-km-5-gun-ve-guneydogu-anadolu.html

sağolasın Abi
link çok yardımcı olacak :)
biz de kısmetse Ağustos başı gibi düşünüyoruz ama tarih henüz netleşmedi

jönysf
05 Haziran 2009, 11:14
ohh maşallah, maşallah. Abi adanaya geldinmi haberimiz olsun.

Barbudos
05 Haziran 2009, 11:18
Günaydın herkese... Ozan_Bursa arkadaşım Adana'da konaklayabileceğin yerler arasında Hekimevi de var. 3 yıldızlı otel muadili, temiz, nezih bir tesis. Benim şehre dışarıdan gelen hemen hemen tüm arkadaşlarım konakladı. Hepsi memnun kaldı. Telefonunu netten bulamazsan özelden mesaj at. Yollarım sana.

adanalı
05 Haziran 2009, 11:18
AĞUSTOS'ta burada oluruz.haberleşiriz.

Barbudos
05 Haziran 2009, 11:22
Antakya'da ise Harbiye beldesi şelalesi ve mutfağı ile ünlüdür. Harbiyedeki restorantlarda yemek yemedem ayrılmayın. Ayrıca dünyanın 2. büyük mozaik müzesi ve dünyanın en eski kilisesi Saint Pier'i görmenizi tavsiye ederim. Antakya merkezde çarşı içinde Han Restorantta bir öğle yemeğini de öneririm.

ozan_bursa
05 Haziran 2009, 11:26
Günaydın herkese... Ozan_Bursa arkadaşım Adana'da konaklayabileceğin yerler arasında Hekimevi de var. 3 yıldızlı otel muadili, temiz, nezih bir tesis. Benim şehre dışarıdan gelen hemen hemen tüm arkadaşlarım konakladı. Hepsi memnun kaldı. Telefonunu netten bulamazsan özelden mesaj at. Yollarım sana.

Antakya'da ise Harbiye beldesi şelalesi ve mutfağı ile ünlüdür. Harbiyedeki restorantlarda yemek yemedem ayrılmayın. Ayrıca dünyanın 2. büyük mozaik müzesi ve dünyanın en eski kilisesi Saint Pier'i görmenizi tavsiye ederim. Antakya merkezde çarşı içinde Han Restorantta bir öğle yemeğini de öneririm.

sağolasın, teşekkürler

Barbudos
05 Haziran 2009, 11:31
Rica ederim. Harbiye'de yemek yerseniz Hydro restorant en iyi iki tanesinden biridir. Şef garsona Dr. Hakan Kar'ın tavsiyesi ile geldik derseniz hizmette ve hesapta ayrıcalık sahibi olursunuz.

poyraz010
05 Haziran 2009, 11:54
hadi hayırlısı Allah kolaylık versin abi iyi yolculuklar şimdiden :):)

killing_machine
05 Haziran 2009, 12:03
Hangi gün Konya'da olacaksınız?

OĞUZ KAĞAN
05 Haziran 2009, 12:12
selamlar. öncelikle planınız çok güzel. Allah yolunuzu açık etsin.

by_001 ve killing_machine nickli üyelerle reelde de arkadaşız, hemen hemen 3-4 güne bir görüşürüz.

konya içinde her türlü ihtiyaçlarınıza yardımcı olabiliriz. yeter ki gelmeden 3-4 gün evvel bir "alo" deyin :)
benim numaram 505-625-25-06
ismim oğuz kağan.
saygılarımla

emomen
05 Haziran 2009, 12:13
Agustos ayında Mardinde konaklamanda yardımcı olabilirim size ama yer bulamayabilirsiniz o tarihte turist sayısı çok oluryor. Erkenden rezervazyon yaptırman iyi olacak diye düşünüyorum.
Mardinde herhangi bir sorun yaşarsanız beni 545-924-1902 no dan ararsanız her türlü konuda yardımcı olabilirim size.
Kocaelideyim ama mardinden ailemi ararım onlar halleder:) Umarım geziniz güzel ve eglenceli olur, rotayı çok begendim. Saglıcakla kalın.:rendeer:

Saygılar.

AYDEMİR
05 Haziran 2009, 20:32
Öncelikle hayırlı yolculuklar dilerim Gaziantep de sizinle tanişmak isterim ...

ali aydemir 0535 937 97 74

ressam_01
06 Haziran 2009, 01:12
tabiki görmeniz gereken yerler var. buraya geldiginizde haberimiz olursa bikacgün önceden, size elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.sevgiler

ozan_bursa
06 Haziran 2009, 10:43
çok sağolun arkadaşlar
her önerinizi teker teker kaydediyorum :)
kısmetse geldiğimizde görüşmek üzere

mephamd
06 Haziran 2009, 17:41
Bence antepten sonra adıyaman yerine urfaya geçmelisin.Urfadan sonra adıyaman yaparsın. antep-urfa arası otoyolu kullanmak iyi olabilir diye düşündüğüm için böyle söylüyorum.Ve mardine kadar gelmişken arkadan hasankeyfe gitmeni de tavsiye ederim.mardin hasankeyf yolu motosikletle çok keyifli olabilir.O yolu arabayla gitmiştim de virajların tadı hala damağımda.ama ağustosta çok sıcak olacağını da ekleyeyim.

ozan_bursa
06 Haziran 2009, 19:06
sağolasın mephamd
hasankeyf i de not aldım :)

malesef ben de hatunda otomotivde çalıştığımız için izin tarihimiz fix
hep ağustosta ama hangi iki hafta olduğu henüz net değil
yani seve seve ağustos sıcağında yol yapıcaz

THE_LANCET
07 Haziran 2009, 22:44
Şimdiden hayırlı yolculuklar. Sizin için bir araştırma yapmaya çalışırım. Aile için pansiyon pek yok diyebilirim. Genelde hep öğrenci pansiyonları var. Otel fiyatlarını bilmiyorum ama iki yıldızlı oteller mevcut, fiyatlarını az çok tahmin edebilirsiniz. Çadırda kalmaya gelince; mesire (piknik) alanımız var. Mümkün olursa buraya çadır kurma ihtimaliniz var. Genelde soğuk bir memleket olduğu için çadır kurup konaklanacak özel bir alan mevcut değil. Bana ÖM ile ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan konuları en kısa sürede cevaplamaya çalışacam.

neuremencer
07 Haziran 2009, 23:07
Çok sıcak zamanda yol yapacaksınız Allah yardımcınız olsun üstelik gündelik katedeceginiz mesafelerde programa göre fena değil,Adana da zamanınız olursa görüşmek isterim şimdiden iyi yolculuklar

ozan_bursa
08 Haziran 2009, 00:47
sağolasın Lancet
özel mesaj gececeğim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:42 PM ----------

Çok sıcak zamanda yol yapacaksınız Allah yardımcınız olsun üstelik gündelik katedeceginiz mesafelerde programa göre fena değil,Adana da zamanınız olursa görüşmek isterim şimdiden iyi yolculuklar

sağolasın neuremencer
otomotiv de olduğumuz için seve seve ağustosta izin kullanmak zorundayız
becerebilirsek sabah erken yola çıkarız diye planlıyoruz ama yine de sıcağa kalacağız :(
görüşmek üzere

Sinan Er
08 Haziran 2009, 01:00
Çadır olayı çok güzel ama tavsiye etmiyoru. Onca yolu Onca fazla yukle katedeceksiniz ve ne suyunuz dşunuz olacak ne doğru düzgün dinleneceksiniz ne de insan göreceksiniz.

Tavsiyem pansiyonlarda kalmanız. Fazladan eziyet olcak çadır.

Bu hafta sonu tecrübe ettiğim için biliyorum. :) Çadır+motor olayı biraz zıt kalıyor.

Ayrıca istanbuldan başlayıp benzer bir rotada güney doğuya inip akdeniz sahilinden dönüş yapmayı planlıyorum. çadır düşünmüştüm ama bu haftasonu 350 km çadır taşıyıp kurmadan otelde kaldım. İyiki kurmamışım dedim.

Yinede siz bilirsiniz. Şimdiden kazasız belasız yolculuklar diliyorum.

ozan_bursa
10 Haziran 2009, 23:12
bence motor+çadır çok güzel ikili ve bütçeye de dost :)

ama bulabilirsek pansiyon tercih edeceğiz yoksa kokudan kimse yanımıza yaklaşamayacak :)

ozan_bursa
12 Haziran 2009, 01:28
arkadaşlar
gerek özelden gerek buradan cevap yazan herkese teşekkür ederim

rota yavaş yavaş şekilleniyor
henüz kalacak yerleri netleştiremedik
mümkün mertebe çadır konaklaması yapacağız mecbur kaldıkça da öğretmenevi diye düşünüyoruz

kısmetse görüşmek üzere :)

osmaniyeli
12 Haziran 2009, 01:31
arkadaşlar
gerek özelden gerek buradan cevap yazan herkese teşekkür ederim

rota yavaş yavaş şekilleniyor
henüz kalacak yerleri netleştiremedik
mümkün mertebe çadır konaklaması yapacağız mecbur kaldıkça da öğretmenevi diye düşünüyoruz

kısmetse görüşmek üzere :)

ben bekliyorum Osmaniyeye mutlaka gelin

ozan_bursa
12 Haziran 2009, 01:36
ben bekliyorum Osmaniyeye mutlaka gelin

sağolasın Osmaniyeli
kısmetse Osmaniyeden de geçeceğiz :)
görüşmek üzere

osmaniyeli
12 Haziran 2009, 01:40
sağolasın Osmaniyeli
kısmetse Osmaniyeden de geçeceğiz :)
görüşmek üzere

tamam en azından haberim olsun. kalmak istemeseniz bile bir tur atın şehir içinde hiç olmazsa . vaktiniz olursa gezilecek yerlere götürmek isterim sizi

ozan_bursa
12 Haziran 2009, 09:46
bir gece önce adanada konaklayıp (neresi henüz belli değil ama yumurtalıkta sahilde bir yer düşünüyoruz) sonra osmaniyeden geçip hatayda konaklamayı planlıyoruz

osmaniyede iken vaktin olursa bize rehberlik etmeni tabii ki isteriz :)

yt_servan
12 Haziran 2009, 12:43
[\QUOTE]
ilk gün Konya konaklama
bursa > kütahya > afyon > konya = 496 km[/QUOTE]

uzun bir sürüş olacak sanki ilk günden bu kadar yorulmaya gerek varmı sence
bursa kütahya arasını herhelde bilecikten geçerek kat edeceksin. tavsiyem sakin köy yollarına girme gereksiz maceraya lüzüm yok.

[/QUOTE]
ikinci gün Adana konaklama
konya > karaman > mersin > adana = 423 km
[/QUOTE]

olurda mut üzerinden mersine gidersen mut çıkışında dikkatli ol silifke yoluna girerken yollar mıcır dolu az daha biz uçan motorsiklet olarak tarihe geçiyorduk

[/QUOTE]
üçüncü gün Hatay konaklama
adana > osmaniye > hatay = 214 km[/QUOTE]

hatay başlı başına 2 gün demektir. sen bilirsin genede

[/QUOTE]
dördüncü gün Antep konaklama
hatay > antep = 196 km
[/QUOTE]

anlaşıldı bogazımıza biraz düşkünüz.

[/QUOTE]
beşinci gün Adıyaman konaklama
antep > adıyaman = 149 km
[/QUOTE]

daha banada gitmek nasip olmadı temmuzda gideceğim o zaman yorum yaparım.

[/QUOTE]altıncı gün Urfa konaklama
adıyaman > urfa = 109 km
[/QUOTE]

yolu uzatmak hoşuna gidiyor herhalde ama gereksiz yere yorulursun demedi deme.

[/QUOTE]
yedinci gün Mardin konaklama
urfa > mardin = 188 km
[/QUOTE]

işte asıl hedef. adana mt uyarılarını dikkate al ben aldım.

[/QUOTE]

sekizinci gün Malatya konaklama
mardin > diyarbakır > elazığ > malatya = 346 km
[/QUOTE]

yalnış anlamada gezmeye yeni yerler görmeyemi gidiyon yoksa yol yapmayamı

[/QUOTE]

dokuzuncu gün Sivas konaklama
malatya > sivas = 247 km
[/QUOTE]

sivası hala anlamadım

[/QUOTE]

onuncu gün Nevşehir konaklama
sivas > kayseri > nevşehir = 276 km
[/QUOTE]

şarap içmeyi ihmal etme. ürgüpteki şaraplardan hatta bir şişede istiyorum

[/QUOTE]
onbirinci gün Eskişehir konaklama
nevşehir > ankara > eskişehir = 510 km
[/QUOTE]

çok uzun tutmuşsun istersen araya bir mola koy

[/QUOTE]
onikinci gün Bursaya dönüş
eskişehir > bursa = 149 km
[/QUOTE]

fotoları bekletme

tatil süresini 5 gün uzatma şansın varsa daha güzel olacağı kanaatindeyim.

haluka28
12 Haziran 2009, 12:54
merhabalar ozan, ben öğretmenim o sebeple sana türkiyedeki tüm öğretmenevlerinin adres ve numaralarını bulabileceğin adresin linkini veriyorum. yola çıkmadan bunları excel tablosu olarak yanına alırsan çok faydalı olabilir.

http://www.ogretmenevim.com/

yürekçe
13 Haziran 2009, 00:54
geleceğiniz gün yaklaşınca özelden yazarsanız daha fazla yardımcı olabilirim.
mersin-maraş-hatay arasında yardımcı olacak çok sağlam gruplardan arkadaşlar var...

ozan_bursa
13 Haziran 2009, 11:52
sağolun arkadaşlar
tavsiyelerinizi değerlendiriyorum :)

tarihler netleşince detaylı rota yazacağım

benkaan
15 Haziran 2009, 13:07
Mersinde kalmayı düşünürseniz haberim olursa yardımcı olabilirim